Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri i psi lutalice

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
1 hour ago, Lucky George said:

..zato kolega, pamet u glavu i ...diži noge ;)

I kolege i koleginice, da svi budemo bezbjedni. ;) :oda2: :zvizduk:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Juce su me ukupno 4 kera napala, srecom bez posledica :maloljut:

Izlazim iz zgrade zena seta psa (pušten sa povodca) dotrca pas i laje mi pet santima od njoge, ja sta cu ugasio motor i sacekao da  budala skloni kera...

 

Sledeca situacija je bila kod 1000 ruza ka jajincima isttca ker na mene (idoh 60-ak) promasio je zadnji tocak ja ne znam glavu nisam okretao posto mislim da motor promasio jeste ali auto iza mene njega nije :ups:

 

I na Miljakovcu idem sporednom ulicom prolazim pored kuca i skontam dve lutalice koje kako su me videle tako me fiksirale, ja usporim oni ka meni. Ja stanem oni stanu, upalim motor oni na mene. Na kraju sam ugasio motor digao noge na kres bar sacekao 5 min da se sklone i pun gas, dok su se opasuljili ja im uteko :P  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ja nevlasničkim i vlasničkim kerovima komuniciram prstom.Psi odma prihvataju komunikaciju.Tako im namećem svoje mišljenje koje glasi nemam ništa protiv samo sam u prolazu ali sam ipak ja glavni.To funkcioniše i u dvorištima ali kod pastirskih pasa ne vredi jer ju nepotkupljivi i samostalni.

Kod službenih uglavnom prolazi.Jednom sam imao problem što se zatrčao mužjak rotvajler na motor baš ispred škole posle završetka nastave .Čovek je doveo rota na povodcu i čekao dete.Pas se oteo i mene pojurio a poštto me nije stigao ćapio je mužjaka pudle i počeo da ga otresa iznad glave .Gomila dece je bila u panici.Moro sam da stanem i ubedim rota da prestane ,naravno prstom i glasom i to je uspelo.Pudla je jedva preživela.

Deluje dosta neverovatno ali istinito.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Srećko, svaki dan me taj pas juri(ako pričamo o žutom), teritorija mu je tu gore oko semafora i niz Prvoboraca, danas me jurio do same zgrade, jer je ulica bila puna dece i morao sam da vozim polako i umalo i mene nije ujeo, ali sam ga šutnuo. Već par dana pokušavam da vidim da li će ući u jedno dvorište, pošto mi devojka kaže da nije lutalica i da ga je vidjala u tom dvorištu. Javljam ti..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Stefane, crni pas sa belom flekom na zadnjoj levoj butkici me je jurio i ujeo, vidi se na snimku.

A tog žutog , koji me je takođe više puta jurio, viđam često oko semafora, čak i leškari na ulazu u pekaru.

Ovo je prvooptuženi :

image.png.cb7af45301dd35f55a060f8286f2407e.png

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Kasnije sam pogledao snimak i video, i taj crni ista prica..

Ljubitelj sam životinja i nikada ne bi povredio namerno životinju, ali poprilicno je loša situacija po nas kada nas jure psi, a nema prostora za bežanje.. Nažalost često se završi kao kod tebe. Mene najviše plaši to što instiktivno spustim pogled da vidim gde se nalazi, a ne gledam u put, što može da se završi vrlo lose ..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
Pre 22 sati, Lucky George je napisao:

A tog žutog , koji me je takođe više puta jurio, viđam često oko semafora, čak i leškari na ulazu u pekaru.

Ovo je prvooptuženi :

image.png.cb7af45301dd35f55a060f8286f2407e.png

Tačno se po slici može videti da je ovaj crni neka vucibatina od kučeta!  :jee:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ja juče išao do Takova i pošto sam brže stigao do kraljeva nego što sam planirao, prema Mrčajevcu krenem nekim seoskim putem (sa leve strane Zapadne Morave). Put tesan, pun krivina malo neselja i kuća, uglavnom ćumice pored puta. Asfalt prilino dobar (gledano iz perspektive motora koji vozim).

izlazim iz leve krivine i na tridestak metara ispred vidim tri džukca kako se izležavaju sa desne strane puta i očigledno su spremni za jurnjavu. Usporavam i kad sam bio na nekoliko metara od njih kreće potera. Nigde nikog na putu pa mogu da se malo zajebavam i onda usporavam lagano. Dva kucova odustadoše od jurnjave već nakon desetak metara,a treći nastavi pored mene sve dok se nisam zaustavio. Stao i on na par metara desnio od mene i ne zna šta će. ja se savio pružam ruk i zovem da priđe, on ne sme. Dva minuta se tu dangubio sa njim u pokušaju da postanemo drugari, on ne jebava i ja krenem dalje. Uglavnom se desi da čim krenem i pas odmah ponovo krene u jurnjavu, međutim me ovaj samo isprati pogledom. A ona dva što su odustala od potere sve posmatrala sa udaljenosti od desetak metara i nisu htela ad se mešaju u dešavanje.

Zaista vrlo često (skoro svakodnevo) imam ovakve susrete sa džukcima pored puta i nikada nisam imao osećaj da sam ugrožen. Jedino gledam da kada ima vozila na putu nekako napravim situaciju da neki pas ne nastrada tokom jurnjave, pa u takvim situacijama ili naglo ubrzam, ili se odmah zaustavim ili se sklonim sputa.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
rumunski-psi.jpg
PETMAGAZINE.RS

Ovi psi su džinovski čuvari stada, prelepi, pametni i požrtvovani. Izvor: magazin Pas, Foto: Shutterstock Bukovina Rasa koja se...

ja sam svojevremeno u delu o rumuniji postavio pitanje o pastirskim psima na karpatima.Da li je neko video pse.Niko ništa nije napisao.Kolko vidim ovo su sve fantastične rase i siguran sam  da ne vijaju motoriste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 19 minuta, sasa ns 1 je napisao:
rumunski-psi.jpg
PETMAGAZINE.RS

Ovi psi su džinovski čuvari stada, prelepi, pametni i požrtvovani. Izvor: magazin Pas, Foto: Shutterstock Bukovina Rasa koja se...

ja sam svojevremeno u delu o rumuniji postavio pitanje o pastirskim psima na karpatima.Da li je neko video pse.Niko ništa nije napisao.Kolko vidim ovo su sve fantastične rase i siguran sam  da ne vijaju motoriste.

Na Transalpini (tamo gde ima onaj parking sa prodavnicama svega i svačega) bio je jedan poveliki pastirski pas (bez repa) koji je sedeo pored puta i ni pet para nije davao ni za automobile, ni za motore, a ni za ljude.

ja pokušao da ga domamim da se slikam sa njim, ali me nije uopšte udostojio pažnje pa sam odustao.

Još par puta sam video ove pse pored puta pored ovaca i isto tako uopšte nisu obraćali pažnju na vozila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ja sam na transalpini video više puta neke male ovčarske pse bele boje slični u tipu kao onaj čupavi sa slike ali čisto beli i dosta mali.Sigurno su rasni ,možda priznata rasa a možda i ne.Video sam jednu pastiricu od jedno 30 godina na severnoj strani pri samom vrhu imala je takodje te male bele čupave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ima i za to razlog. I za ove lutalice što jure bicikle, kola i motore. Al je bzv priča po rasama,ili FCI grupama čak. 

Prodjem pored gomile rasnih pasa koji leškare pored otvorene kapije,bar po mom iskustvu zaleću se uglavnom ovi mešanci, i manji psi pogotovu su živčani i iskompleksirani pa lete na sve ko bez mozga da su. 

Očigledno ove lutalice taj neki deo puta smatraju svojim dvorištem, imaju jači nagon za plenom ali 90% njih reaguje kako je Žika opisao.Pojure taj iritirajući objekat koji im prolazi kroz "dvorište",negoduju što se kreće kroz njihovo. I obično ako stanete oni se pomire sa tim i budu normalni. 

Ne laju na pešake jer nisu agresivni na ljude, ovde dobijaju pozitivan podsticaj da jure vozila, jer u našim očima mi naravno samo prolazimo, a u njihovim su oni nas uspeli da oteraju:). Ti motori, auta i bicikli su u bekstvu.

I tako se ohrabruju, svakim danom taj model ponašanja biva "nagradjen" našim "bekstvima" i sve to posle nekog vremena postaje uslovni refleks. Kao da su dresirani da to rade. Ali eto katkad se nadje i neki koji bi i da ćapi, možda je nekad to uradio iz straha,ili je neko krenuo silom na njega, pa se sad naučio i okuražio.Ili je jednostavno vremenom ohrabren našim bekstvima pa prelazi na sledeći nivo. Može biti sto čuda. Da ne ulazimo u to, ko bi znao život tog psa. 

Krupni pastirski psi jesu mirniji, flegmatičniji, štede energiju, teritorijalci su, imaju slabiji nagon za plenom i jurnjavom, svoju volju i tvrdoglavost,manje zahtevni.Sigurni u sebe i svoju snagu i ne reaguju na svaku glupost,oni su  dosta staloženi.Reagovaće jako i neustrašivo samo na pravu pretnju. Bacajte šarcu lopticu a bacajte malinoi. Ovaj drugi će da svisne od sreće i trcanja i da je donosi 458 puta da mu je ponovo bacite, a pastirac će da misli da ste dosadni i ode da legne i osmatra.Doberman će hteti sa vama da ide i u wc.Sve ima svoju namenu. Zato su pastirci teži za neke vidove obuke, jer to nije u njihovoj prirodi. To je taj "game" ili nagon za plenom i želja da se udovolji čoveku,koja je, opet na primeru recimo dobermana,toliko velika da je to lepak od psa. 

Zato šarov u vojsci služi kao stacionarni čuvar, a  nemački ovčar za sto drugih čuda, otkrivanje mina, neprijateljskih zaseda, pa čak i za napad, na komandu da uleti u pakao i spasi život i položi svoj. Takodje i u policiji da ne pričamo. 

Nešto ne vidjam hvala Bogu kavkasce da šmekaju neki semafor ili ulicu kao svoju teritoriju!A ni malinoe. Inače držte gaće:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Da, očekivao sam da vidim da je motor poskočio, ali ne bi ništa

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Prošli vikend sa lepšom polovinom(i motorom:)) obiđoh Gostilje,Sirogojno i onda se uputuh ka Visočkoj banji.Tu je najbolja riba sa roštilja ali smo morali podobro da sačekamo da se spremi i tu nas uhvati mrak.U povratku ka Arilju vozim relativno lagano,krivine su,mrak,60-70 km/h.I onda iza jedne krivine ni sam ne znam odakle izlete lisica i pravo ispred motora.Verovatno su je svetla dezorijentisala i kad sam već planirao da kočim ona se okrenu za 180° i pravo pod motor.Na 1 ili 2 cm sam je omašio prednjim točkom a onda je osetih ispod leve noge i zadnjeg točka koji je poskočio.Sve se odigravalo u 2-3 sec.Već sam nas video na asfaltu ili u nekom žbunju.Nekim čudom ostasmo na motoru i na nogama.Čak sam se i vratio da vidim ima li lije ali nje nigde.Mislim da ne moram da pomenem da se devojka oduzela od straha :)ali opet,šta da je bio medved ?? 8)8)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

 

Pre 3 sati, antir3ality je napisao:

Uhh, jezivo! Šta se tačno dogodilo, deluje mi kao da se zabio u prednji točak sa strane, a da ga nisi pregazio ?

Izgleda da sam ga samo udario i odbio na onu stranu sa koje je potrčao ...ne znam ...  desilo se u trenutku ...

Imao sam sreće...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Juce, vozim 90-ak, iza mene vozi drugarica i ka putu se zaletela dva garova. Da dodam gas, prosla bih, al' bi docekali nju. Pritisnem sirenu, a oni kao bicem udareni, samo trk u drugom smeru. Pa, predlog da i to probate kad na vreme uocite da su spremni za napad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Код мене на послу имамо 2 наша, о којима бринемо (хранимо, лечимо, пре око 2 месеца смо скупили 700 евра за операцију једног од њих) и од скоро једну луталицу која је с времена на време испред фирме. 

Сва 3 подивљају када стартујем мотор, а на звук сирене почињу још гласније да лају и кидишу, само их разбесни. 

Са овим нашима ми није проблем, знам да неће под точак, нити да гризу, само се тркају са мном и лају, али тај нови...

Све нешто иза леђа прилази, режи... Трчи испред мене када крећем... Нисам до сада овако размишљао ни о једном кучету, увек сам их волео, али овог желим да нема. Да нестане, да га поједу Кинези. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja