Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri i psi lutalice

Recommended Posts

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Baš ovih dana je Hells Angels Srbija sa Levijatanom širom Beograda ostavljao činije sa vodom i hranu za pse lutalice.

 

EX-_n7-XYAMYVwo.jpg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, stari roker je napisao:

Ne znam da li je ovaj problem prisutan i u drugim zemljama ili samo u neuredjenim društvima kao što je ovo naše. Nije svaka situacija ista. Nije svaki pas isti. Ja sam imao.situaciju na Novom Beogradu. Opicio sam po gasu i utekao,ali je sreća da sam imao prostora gde da pobegnem grupi pasa koja nas je napala.  

Možda kad bi nadležne službe radile svoj posao i pasa lutalica bi bilo manje na ulici....

Problem lutalica bi se rešio kada bi svako onaj ko nabavi psa bio registrovan i kada bi bio u obavezi da o njemu vodi računa. A kod nas to ide tako da roditelji detetu nabave štenca (kao da je to krpena lutka) i kad štenac malo odraste i dosadi i detetu i roditeljima, bude natovareno u auto i odvezeno negde na periferiji "da se snađe". I onda se to izbačeno kuče pari sa drugim isto tako izbačenim "ljubimcima" i nastaje problem koje treba da rešavaju "nadležne službe". A koje nadležne službe i na koji način? 

Uvek tražima krivca u drugima i zahtevamo da problem koji smo napravili rešavaju neki drugi. U nekim drugim (daleko bagatijim) državama ovaj se problem rešava tako što ljudi odlaze u azile i usvajaju pse koji su nađeni na ulici, čuvaju ih i paze, a u Srbiji (siromačnoj) ljudi plaćaju po nekoliko stotina evra da bi kupili "čistokrvno" kuče, čije će štence za par meseci da bace negde pored puta (jer se majka uparila sa nečistim džukcem). 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Mnogo puta me je pojurio pas na ulici na motoru, ali me nikad nije ujeo. Ili sam gas pa odem ili ako je pored mene ga odgurnem nogom ili sutnem i on ustukne. Nije mi jasno da postavljac teme vidi kako kuće kidiše na njega i ne reaguje, totalno mi je neprirodna reakcija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec
On 16.5.2020. at 14:40, Lucky George je napisao:

Sad se setih da imam kamere na motoru i da sam sve snimio :)

 

@aca-pn kao sto vidis radnja se odvija na lecezem policajcu, ima vozilo ispred sebe, naselje, vozila sa druge strane.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Nije očekivao, a ni ja ne bih. Obično trče, laju okolo, ali da će baš za nogu koja se ne pomera nisam znao do sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

 

Pre sat vremena, aca-pn je napisao:

Mnogo puta me je pojurio pas na ulici na motoru, ali me nikad nije ujeo. Ili sam gas pa odem ili ako je pored mene ga odgurnem nogom ili sutnem i on ustukne. Nije mi jasno da postavljac teme vidi kako kuće kidiše na njega i ne reaguje, totalno mi je neprirodna reakcija. 

Misliš da bi prirodnija reakcija bila da ga, pri toj brzini, šutnem nogom i rizikujem pad sa motora ako me slučajno uhvati za cipelu/nogu/pantalone ...?

Ja sam usporio zbog ležećeg policajca i nisam mogao da ga brže obiđem u širem luku zbog drugih vozila  :stabre:

Možda bi bilo najbolje da sam stao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ja procenim, ako mogu da dam gas i pobegnem to je najbolje. Ako ne stanem, pa kom obojci kom opanci. Najgora varijanta je kretati se malim brzinom, jer tu pas ima mnogo opcija, a većina ih je nepovoljna po nas

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Људи, није природно да шутнеш пса зато што мало лаје на тебе. 

Није природно очекивати да те уједе. 

Није природно да станеш, ако си забринут за своју безбедност. 

 

Понављам, мене за патику (при том ноге држим на месту предвиђеном за то на скутеру) уједају кучићи који ме обожавају. 

И агресивни су само када одлазим са посла, када долазим сам исто на Крмету, исто се окреће точак и исто држим ноге, али не нападају. 

 

То сам и на једној НИС пумпи на излазу из НС исто видео. Ништа, све нормално док сам стао, сипао, али како креснем да кренем, тако гризу за панталоне. Једва их отерасмо.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 3 sati, Zuba87 je napisao:

 

То сам и на једној НИС пумпи на излазу из НС исто видео. Ништа, све нормално док сам стао, сипао, али како креснем да кренем, тако гризу за панталоне. Једва их отерасмо.

 

Ko plati gorivo njega ne ujedaju...:rolleyes:

 

  • Haha 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR
15 hours ago, stari roker said:

Ne znam da li je ovaj problem prisutan i u drugim zemljama ili samo u neuredjenim društvima kao što je ovo naše. Nije svaka situacija ista. Nije svaki pas isti. Ja sam imao.situaciju na Novom Beogradu. Opicio sam po gasu i utekao,ali je sreća da sam imao prostora gde da pobegnem grupi pasa koja nas je napala.  

Možda kad bi nadležne službe radile svoj posao i pasa lutalica bi bilo manje na ulici....

Zamislite sad ili iz filmova ili generalno neku pickojebinu, siromastvo, prljavstina i otpaci po putu, grafiti, sivilo, lutalice... Nesto ne vidjeh pse lutalice u nijednoj sredjenoj drzavi al mozda jer su tamo hladni ljudi koji mrze pse pa ih ne pustaju da zive na ulic.

12 hours ago, aca-pn said:

Vidim, ali ima nogu da šutne psa i odbrani se ili makar da je podigne u vis.

Da ali mlataranje nogom povecava sansu da izgubis kontrolu i padnes i napravis jos vecu stetu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I plus ti je pažnja na dzukcu ispod/iza sebe umesto napred.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Iz priloženog materijala može se zaključiti da imamo tri humana rešenja:

- Prvo je da naučimo da vozimo motror na alternativni način...

 

1024197095_Stojnamotoru.thumb.jpg.eff3095ae626fe4caab84714b063e8ef.jpg

 

- drugi je da vozimo sa sobom kofer pun leba i viršli i da ih podmićujemo kad već ne primaju gotovinu...

- treći i najmanje siguran način je kada nas napadnu da vičemo "JA SAM ŽIKIN DRUGAR... JA SAM ŽIKIN DRUGAR..." pa možda i upali...

Mada ako pomisle na Žiku Šarenicu onda smo najebali...:lol3:

 

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

U uredjenim zemljama kao na primer Kina, uopste nema ovih problema.

 

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

 

 

A ni u bloku 63

 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 4 sati, ZoraNS je napisao:

Iz priloženog materijala može se zaključiti da imamo tri humana rešenja:

- Prvo je da naučimo da vozimo motror na alternativni način...

 

1024197095_Stojnamotoru.thumb.jpg.eff3095ae626fe4caab84714b063e8ef.jpg

 

- drugi je da vozimo sa sobom kofer pun leba i viršli i da ih podmićujemo kad već ne primaju gotovinu...

- treći i najmanje siguran način je kada nas napadnu da vičemo "JA SAM ŽIKIN DRUGAR... JA SAM ŽIKIN DRUGAR..." pa možda i upali...

Mada ako pomisle na Žiku Šarenicu onda smo najebali...:lol3:

 

Za lažno predstavljanje ujedaju po dva puta.

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Bio dokon pa sam malo gugletao i zapazio da je ponasanje pasa, kidisanje na tocak i nogu, apsolutno isto na celoj ovoj nasoj planeti.
Neko zbirno misljenje ucenih ljudi je da:
- pas stiti teritoriju 70%
- napada plen 30 %
Ipak se svako ogradjuje na licno misljenje, a njega kao i dupe ima svako i podjednako drzi do njega.

Niki nije odbio tvrdnju da se pas sveti kao zlopamtilo, mada smatraju da je to vezano za pojedinca (ugnetaca) a ne na ljude kao populaciju.
Takodje tvrda da je pas vise sklon da se plasi i pokaze zube ako oseti da je ugrozen.
Takodje smatraju da pas oseti strah ili nadmoc kod coveka. To vezuju sa pojacanim licenjem adrenalina. Ipak pas ima "njusku".
"Normalno" ponasanje psa nevazi za dresirane jedinke na ovaj ili onaj nacin.
Uglavnom nisam nasao pisanije da se neko temeljno posvetio ovom fenomenu.
Poznati treneri smatraju da psu uvek treba pokazati dominantan stav, sto naravno nikako ne znaci maltretiranje na bilo koji nacin.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ovo za dominantan stav je tačno. Mada ne može baš da se fejkuje, bar ne u 100% slučajeva. Ja i inače imam taj stav, iako ga ne pokazujem svesno (ali se vidi), i ko me ne poznaje misli da se *určim. U suštini to je kombinacija držanja tela, pogled, pokreti tela, itd. Tj čovek kao pojava. Onaj jedan što me je lapio je bio ćorav

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ja se samo plasim da ne zgazim psa i da se ne strovalim i unistim i motor. Inace, dobre cizme i oprema resavaju mnogo toga, tako da mi ne smetaju da laju i da kidisu, samo da jadnici ne odu pod tockove. 

 

Uglavnom usporim stanem, oni se smire, i nastavim dalje. Ako sam bas u nekom "zaletu" onda dam gas jos vise i odaljim se, nema druge...Samo se ne treba uspaniciti i stisnuti naglo kocnice, jer jadnik mozda nije ni hteo da ide pod tockove, mozda je samo zalajao i pojurio. Zivotinjski instikt.

 

Sve u svemu, u zivotu me pas nije napao da me ugrize, za sada. Nemam psa, nemam kucne ljubimce, nemam neku empatiju prema njima specijalnu, al ne bih ih nikad udarao, ne volim da udaram slabije i nemocne.

 

Samo da ne ode pod tocak, i sve je ok...

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ja imam dva psa (nemačkog ptičara i jazavičara) i dve mačke, avlijanerke. I svi živimo u harmoniji. Sem što su životinje u dvorištu, a ljudi u kući. To pravilo se ne krši. Kad pešačim, često psi osete miris mojih pasa na meni, pa im to budi znatiželju. Inače baš volim pse. Mačke su mi 'nako, ne pokazuju privrženost. Psi su kao ortaci, a mačke ko žene... Što kolega iznad reče, bitno je da je noga ispod kolena zastićena (opremom), jer to je jedina prava prevencija da ne dođe do teže povrede ukoliko se desi da pas ipak ujede za nogu. Eno u centru Jakova ima par pasa lutalica, jedan od njih u zubima nosi plastičnu flašu, i sa njom juriša na automobile i motore

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

, jedan od njih u zubima nosi plastičnu flašu, i sa njom juriša na automobile i motore

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока




Pijanac

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

U pravu si kolega @Budimir, vidiš nije mi to palo na pamet :) .

Inače, danas na Infektivnoj klinici , posle višesatnog čekanja i takoreći bez pregleda, dobih njihov izveštaj uz obrazloženje:" U Beogradu nema besnila"  ...slobodan si ...;)

Oni po službenoj dužnosti obaveštavaju JKP VETERINA BEOGRAD čija će ekipa izaći na teren i probati da nađe psa.

Danas sam saznao za još nekoliko osoba koje je taj pas ujeo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja