Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri i psi lutalice

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Desavalo mi se vise puta da me pojuri pas, nekad cak i copor, ali sam uvek to resio tako sto stanem i dozovem ga smirujucim tonom. Obicno onda pridje da se mazi, posle minut polako krenem i sve bude okej. Cesto imam i hranu za zivotinje, pa mu dam da jede.

 

Meni je to mnogo bolje i lakse, nego da dovodim sebe u rizik tako sto cu dodati po gasu, a resenje nije odgovoriti agresijom, jer zbog takvih stvari taj pas i juri druge, pogotovu ako ga je neko udario pre.

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Da ne dupliram, pisala sam ovde o tome...

rep.thumb.JPG.901dd857d0d741363dffccca0a381cbc.JPG

 

Nisam mogla ništa da preduzmem, što je do mene išla sam polako jer su blizu igrališta, pas je izleteo s' leva između parkiranih automobila i počeo da laje, udario u motor, tad mu je upao rep u lanac (sekund je mnogo)...

Uradila sam fotku kad sam se vratila nazad...

I sad kad vidim uličare usporim u slučaju da me pojure da stanem, ovaj nesrećnik mi nije dao vremena da reagujem.

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Nekad je prosto neizbezno.. Desilo mi se jednom u centru, da mi je izleteo pas dok sam se vozio kolima. Bio je izmedju automobila na parkingu pre nego sto je krenuo, tako da nisam ni mogao da vidim da ce da pretrci. Meni sa desne strane wolt biciklista, a leve autobus iz suprotnog pravca. U delicu sekunde, pogledam iza jel ima nekog i onda kocim najbolje sto mogu, na kraju sam ga sa nekih 5-10 km/h oborio samo. Ustao on sa poda i otrcao dalje, ja parkirao auto da probam da ga nadjem, da vidim jel okej, ali nije ga bilo nigde. Kontam da ga nisam povredio, cim je uspeo da otrci dalje. Krivo mi bas, ali nisam mogao nista drugacije.

 

Zetu je tako izletela lutalica na autoputu, isao je oko 130 kmh. Nije mogao da pri toj brzini naglo skrece, pa je presao preko njega.. Razvaljen branik, hladnjak, i jos par stvari, sva sreca nisu i farovi otisli.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 52 minuta, djuraz je napisao:

 

Zetu je tako izletela lutalica na autoputu, isao je oko 130 kmh. Nije mogao da pri toj brzini naglo skrece, pa je presao preko njega.. Razvaljen branik, hladnjak, i jos par stvari, sva sreca nisu i farovi otisli.

Sva sreca da nije bilo udesa pri toj brzini, ja sam ranije pisao kako mi je na nekih 90 kmh nocu izleteo, najverovatnije, šakal i kidišuci na mene podleteo pod prednji desni tocak.

 

Malo falilo da izletim sa puta, sreca prosao samo sa sjebanom letvom volana i maglenkom u braniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA
pre 1 minut, travelman je napisao:

Sva sreca da nije bilo udesa pri toj brzini, ja sam ranije pisao kako mi je na nekih 90 kmh nocu izleteo, najverovatnije, šakal i kidišuci na mene podleteo pod prednji desni tocak.

 

Malo falilo da izletim sa puta, sreca prosao samo sa sjebanom letvom volana i maglenkom u braniku.

Sta god da se sjebe, nije bitno, samo da covek ne sleti zbog toga sa puta i bude onda jos veci haos. U tom trenutku, ne zna se sta je gore, da probas da skrenes, kocis naglo ili da ga pregazis, sve je rizicno..

 

Ne znam da li od drzave moze da se nadoknadi steta za ovako nesto?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 4 sati, djuraz je napisao:

Ne znam da li od drzave moze da se nadoknadi steta za ovako nesto?

Evo za mesec dana će biti 2 godine kako sam imao bliski susret sa psom lutalicom i ujed.

Tada sam i otvorio ovu temu.

Tužio sam grad Beograd , postupak je u toku i otprilike je na polovini ... eto toliko o vremenu i nadoknadi koje grad/država treba da isplati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

To i jeste cilj. Kad obican gradjanin treba da uzme pare onda se razvlaci dok ne odustanes. Kad drzava naplacuje nesto od gradjana onda je sve po hitnom postupku, a cesto ti i kamatu udare.

Po nekoj logici, tebe je pas ujeo pre dve godine, ako izguras stvar na sudu trebao bi i kamatu da im naplatis za svo to vreme.

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ja sam pre neki dan poslao protestan e-mail Pet Centru u BIG Rakovica.Odem na motoru da kupim hrahu za mačku i naranvo "humani" ljudi u radnji i oko nje 6-7 đukela, čak jedna spava na artiklima. Završavam kupovinu kad u trenutku paljenja motora jedno pet kerova iz drmeža uskaču u ludilo od lajanja.Ja naravno kuliram ...krečem polako i Boga mi ispratiše me kao vojvodu da sam morao da sidjem sa motora u kao saginjem se po kamen. Jedva ih oterah.

Moram da priznam reagovali su, ali će da vidimo dali kerova ima i dalje 

profile_mask2.png

info@pet-centar.rs

Tue, Apr 5, 8:18 AM (8 days ago)
 
 
cleardot.gif
cleardot.gif
to me
cleardot.gif
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Poštovani Branislave,
 

Jako nam je žao zbog stresa koji Vi i Vaš ljubimac proživljavate prilikom kupovine u našoj prodavnici.


Da li biste mogli da nam napišete o kojoj radnji se tačno radi i gde tačno borave psi – u našoj radnji ili oko prodavnice?


Zahvaljujemo se unapred na pružanju dodatnih informacija koje će nam pomoći da detaljnije ispitamo slučaj.


Tu smo za sva dalja pitanja.

Vidimo se u Pet centru!


Srdačan pozdrav,


Pet Centar
                                                                                                                                                                             
Odeljenje za podršku ljubimcima i njihovim vlasnicima
Tel: 011 2123 310

https://www.pet-centar.rs
webshop@pet-centar.rs

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, BaneVuk58 je napisao:

Ja sam pre neki dan poslao protestan e-mail Pet Centru u BIG Rakovica.Odem na motoru da kupim hrahu za mačku i naranvo "humani" ljudi u radnji i oko nje 6-7 đukela, čak jedna spava na artiklima. Završavam kupovinu kad u trenutku paljenja motora jedno pet kerova iz drmeža uskaču u ludilo od lajanja.Ja naravno kuliram ...krečem polako i Boga mi ispratiše me kao vojvodu da sam morao da sidjem sa motora u kao saginjem se po kamen. Jedva ih oterah.

Moram da priznam reagovali su, ali će da vidimo dali kerova ima i dalje 

profile_mask2.png

info@pet-centar.rs

Tue, Apr 5, 8:18 AM (8 days ago)
 
 
cleardot.gif
cleardot.gif
to me
cleardot.gif
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Poštovani Branislave,
 

Jako nam je žao zbog stresa koji Vi i Vaš ljubimac proživljavate prilikom kupovine u našoj prodavnici.


Da li biste mogli da nam napišete o kojoj radnji se tačno radi i gde tačno borave psi – u našoj radnji ili oko prodavnice?


Zahvaljujemo se unapred na pružanju dodatnih informacija koje će nam pomoći da detaljnije ispitamo slučaj.


Tu smo za sva dalja pitanja.

Vidimo se u Pet centru!


Srdačan pozdrav,


Pet Centar
                                                                                                                                                                             
Odeljenje za podršku ljubimcima i njihovim vlasnicima
Tel: 011 2123 310

https://www.pet-centar.rs
webshop@pet-centar.rs

Psi osećaju ko ih ne voli (ili ih se plaši), pa shodno tome reaguju. 

Ti ih nazivaš džukelama, pa je očigledno da im nisi baš naklonjen.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Odem neki dan sa zenom u jedan restoran i kad smo rijesili da krenemo neki fini pas ne da da podjemo. Laje, luduje cim krene motor, dam gas i sviram ma jok, cak i za prednju gumu grize. Ja u bezizlaznoj situaciji, sve se plasim apice zenu za nogu i onako je jedva pristala da se vozi sa mnom sad i ovo jos. Sreca bi nekoliko bajkera koji su sjedjeli u basti i izadje jedan te ga malo potjera dok sam ja uspje krenuti, a posle dzada.
Gledam po mojoj ulici svi nabavili pa setaju neke "bijesne" pse bez korpi, a ja svoju djecu moram drzati u dvoristu zatvorene radi njih.
Ne dao Bog da im napomenem da to nije u redu i narusim njihova kereca prava, cini mi se da bi mi i policiju zvali da me apse.


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
Psi osećaju ko ih ne voli (ili ih se plaši), pa shodno tome reaguju. 
Ti ih nazivaš džukelama, pa je očigledno da im nisi baš naklonjen.
Jel to znači da ko ne voli pse, ili ih se plaši treba da pogine ili da ga izujedaju?
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre sat vremena, zika56 je napisao:
Psi osećaju ko ih ne voli (ili ih se plaši), pa shodno tome reaguju. 
Ti ih nazivaš džukelama, pa je očigledno da im nisi baš naklonjen.

Ovo je jedan vaspitan,poslušan socijalizovan,uravnotežen pas. Četrdeset godina bez prekida sam vlasnik barem jednog psa sa i bez pedigrea. Tako nekada i odgaivač brazilske file sa šampionskim rezultatima( diplome i pehari na uvid)
Za razliku od tebe ti si ljubitelj džukela, neartikulisanog ponašanja pa čak i svoju sramotu a u uništen kućni enterijer objavljuješ na društvenim mrežama u šaljivom kontekstu.
Ja sve podržavam i generalno mi ništa mnogo ne smeta, ali baš nevolim da me džukele ničim izazvani jure po ulici u besnom lavežu jer "misle" da im je ugrožen habitat, zona komfora ili izvor hrane.
Uzgred dobrodošao opet ma forum.....drago mi je da te prošla minus faza od ranije
Veliki pozdravde497a1cffda45c0adf0bc8a99bcb3fc.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Promenio član BaneVuk58
  • Sviđa mi se 12
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 58 minuta, Bigor je napisao:

Odem neki dan sa zenom u jedan restoran i kad smo rijesili da krenemo neki fini pas ne da da podjemo. Laje, luduje cim krene motor, dam gas i sviram ma jok, cak i za prednju gumu grize. Ja u bezizlaznoj situaciji, sve se plasim apice zenu za nogu i onako je jedva pristala da se vozi sa mnom sad i ovo jos. Sreca bi nekoliko bajkera koji su sjedjeli u basti i izadje jedan te ga malo potjera dok sam ja uspje krenuti, a posle dzada.
Gledam po mojoj ulici svi nabavili pa setaju neke "bijesne" pse bez korpi, a ja svoju djecu moram drzati u dvoristu zatvorene radi njih.
Ne dao Bog da im napomenem da to nije u redu i narusim njihova kereca prava, cini mi se da bi mi i policiju zvali da me apse.


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Što bi rek'o @zika56........osetili su da im nisi naklonjen :neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
STREAMABLE.COM

Watch "Video Editor Studio Movie Maker, Flim Editor, Audio Mixer and More2022_04_07_06_40_15" on Streamable.

Umalo da zaboravim.......pozdravio je sve sa BJB-a Džoni sa Bukulje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Niti ih se plasim niti ih obozavam, prosto ih gledam kao ziva bica kojima nikada ne bih naudio iz obijesti. Nekada ih nahranim na gradilistu kada dodju i pomazim na obostrano zadovoljstvo. Misljenja sam da se prema nima treba ophoditi kao prema psima i sve preko toga je besmisleno i zadovoljavanje nekih sopstvenih potreba, a ne potreba psa.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre sat vremena, Bigor je napisao:

 Misljenja sam da se prema nima treba ophoditi kao prema psima i sve preko toga je besmisleno i zadovoljavanje nekih sopstvenih potreba, a ne potreba psa.
 

Bravo :takoje: ...

 

Priroda je jasno definisala gde je mesto čoveku a gde je mesto životinjama po hijerarhiji.

 

I da, volim životinje ...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

U ovom intelektualnom dvoboju, iz rečenog i iz neizrečenog, nekako mi se čini da Žikina dela prema psima ipak imaju određenu specifičnu težinu. 

 

No, ljudi se dele na više kategorija ljubitelja pasa, od onih koji ih smatraju prijateljima i bićima vrednim poštovanja i ljubavi, preko onih kojima je samo pas sa rodovnikom dobar pas, do onih za koje su to samo čuvari dvorišta vezani lancem...

 

Pravda za kučiće! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja