Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri i psi lutalice

Recommended Posts

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX
Pre 4 sati, Bojan82 je napisao:

Biber sprej. Na sam zvuk beže a ako ih dokači kuku lele, imaju jača čula od nas višestruko. 

Realno, najefikasnije sredstvo za samoodbranu od bilo koje životinje. Ne znaju jadne šta ih je snašlo i jedina povreda/posledica koju mogu da zarade je ako se same negde udare dok se prevrću i trče kao da su uključene na struju. Nema tog kalibra koji će efikasnije zaustaviti bilo koju zverku od malo suzavca u njušku. Videh jednom uživo, nisam mogao da verujem. Posle se malo i raspitivao na tu temu. 

Lično ga ne nosim, napadali su me kerovi, pojedinačno i u čoporima, nekad i ujedali pomalo, na motoru i pešaka, ne znam koliko puta, ali ih nikad nisam povredio. Eventualno umerena vaspitna ćuška za vrat i to ako baš ne može drukčije, a najčešće može. 

Vlasničke zveri, poput pitova, rotova, staforda i ostalih dresiranih demona poremećenih gazda su deseta priča. Tu ne važe uobičajena "pseća pravila ponašanja", nego se spasavaj kako znaš i ne štedi ih ako te nanišane. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Na selu ako naprave štetu ili nekog izujedaju tamo se zna kako ide. 

Pošto sam i ja imao jednu situaciju (nisam mogao da pridjem svojoj imovini jer ga komšija hrani i to je sada teritorija koja se štiti) taj dodz od 50kg i nogama od pola metra je uneredio toliko lutalica i pocepao dosta pantalona i bilo i ujeda narod bežao u obližnju prodavnicu. 

Da je uspeo da ujede nekog od mojih bližnjih sam gospod zna kako bi to tada išlo. 

Hvatali ga sinteri u više navrata mesecima i posle posmatranja vrate ga, kažu miroljubiv. I tako u krug. 

U traganju za rešenjem pored pritiska na komšiju da ga ne hrani (kaže da ga ne hrani, klasika) svašta mi padalo na pamet i u traganju za meksim opcijama  nadjem ultrazvucni emiter koji u 2 moda radi, jedan da otera psa a drugi da ga dresira. Ima i na KP, ovi jeftini oko 900 RSD. I to uglavnom kod lutalica radi. Nema kontakta, pas pobegne. 

Dobro za setace, bicikliste. 

Na kraju dobri komšija koji ga ne hrani udomio psa van Bgd, ispade najbolje rešenje a moglo je da bude svašta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
9 hours ago, Zuba87 said:

Јок, кажеш им да хоћеш да побијеш керове. Сигуран сам да се пријава не би загубила. 

A jeeeeste, to će da im kaže, pa da ga kerovi privedu :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Vazdušna. Ne treba dozvola.
Takođe, ne ubija. Već samo dobro opali

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 33 minuta, Nenadbg88 je napisao:

Vazdušna. Ne treba dozvola.
Takođe, ne ubija. Već samo dobro opali emoji6.png

Treba dozvola.

Promenio član Biker-Boy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 1 minut, Biker-Boy je napisao:

Treba dozvola.

Zavisi za koju. A to zavisi od kalibra i brzine dijabole. Za neke treba, za neke ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Pitanje kako se zaštititi od pasa lutalica u vožnji motocikla je komplikovanije nego što izgleda na prvi pogled. Čitam predložena rešenja i osim što su neka kreativna, neka šaljiva ne vidim ni jedno kao izvodljivo u praksi. Ne mogu da zamislim sebe u vožnji da dok usporavam negde u naseljenom mestu i prelazim "ležeće policajce" ili stajem na semaforu a trče kučići na mene vadim neki sprej, pušku isl. Oni uvek očekuju motocikliste na mestima gde smo prisiljeni da usporimo a skidanje ruku sa volana i puštanje gasa da bi iz džepa izvadio biber-sprej mi se čini kao nemoguća misija. Za tako nešto jednostavno nema vremena. Sa rukavicama na rukama mi je problem i da raskopčam jaknu a kamoli da pronađem i pritisnem neko dugmence bipera isl. Jedino rešenje je bežanija uz ritanje nogama ili gašenje motora i parkiranje sa strane ako nema prostora za beg (kolona, semafor isl.). Rešenje je i suvozač sa motkom ali smatram da bi to neko snimio od mnogobrojnih društava ljubitelja životinja i onda bi odgovarao kao manijak i osvanuo bi na naslovnim stranicama svih dnevnih novina. Država ne čini ništa da te životinje ukloni sa ulica i ako joj je to obaveza. Ljudi ih hrane po ulicama i ako ni to nije po propisima... Jedino rešenje je regulisano društvo gde se živi u skladu sa nekim civilizacijskim tekovinama ali to je nešto od čega smo mi u ovoj državi udaljeni svetlosnim godinama. 

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Zavisi za koju. A to zavisi od kalibra i brzine dijabole. Za neke treba, za neke ne.
Upravo. Ta za koju treba, ona ubija.
Ova za koju ne treba, samo lupi vaspitnu

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Јаки ултразвучни бипери на мотору,праве фреквенције да их убија у псећи мозак...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kada pročitam neke komentare (ne samo vezane za ovu temu) razmišljam kako bih ja organizovaoneki svoj "forum" kada (bih ga otvorio).

Prilikom "registracije" svakog člana, uslov bi bio da dostavi (deponije) svoje osnovne podatke, da dostavi dokaz o završenoj (najmanje) srednjoj školi i uverenje od neuropsihijatra da je "uračunljiv". 

Pa bi onda oni koji ovo imaju mogli i da čitaju i da komentariši, a oni koji ovo ne ispune mogli bi samo da čitaju. 

A isto bi ovo pravilo usvojio i na svim društvenim mrežama. 

Pa ko voli (i ima "jajca") neka izvoli. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Žiko znamo svi da si ljubitelj pasa, ali moraš da priznaš da nije prijatno da te kerovi spopadaju po ulici, jure nas motoriste i slično. Ja lično sam pao zbog kera, izlomio motor, ugruvao sebe i sad treba još da kažem ....jadna kuca. Naravno vlasnik se pravio blesav...kao nije moj ker itd. Evo sad dva rota ubilo dete od 4 godine. Za sva ova sr.nja ljudi su krivi, ali na kerovima se koplja lome.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, BaneVuk58 je napisao:

Žiko znamo svi da si ljubitelj pasa, ali moraš da priznaš da nije prijatno da te kerovi spopadaju po ulici, jure nas motoriste i slično. Ja lično sam pao zbog kera, izlomio motor, ugruvao sebe i sad treba još da kažem ....jadna kuca. Naravno vlasnik se pravio blesav...kao nije moj ker itd. Evo sad dva rota ubilo dete od 4 godine. Za sva ova sr.nja ljudi su krivi, ali na kerovima se koplja lome.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Ukoliko misliš da to što volim životinje (ne samo pse) podrazumeva da ne volim ljude i decu, u grdnoj si zabludi. 

Mnogo sam u životu više uradio za druge ljude i za tuđu decu (svoje nemam) nego za sebe. (Kada bolje pogledam za sebe ništa nisam ni uradio). 

Nego jednostavno smatram da čovek (kao najinteligentnije biće na zemlji) treba da omogući da sva bića na ovoj planeti mogu da žive i da opstaju i da pokuša da se i on malo prilagodi prirodi i okolini, a ne da sve podredi i prilagodi sebi, (a da ono što ne može da prilagodi jednostavno eliminiše). 

Ne biva to na duže staze, vratiće nam planeta (a već nam i vraća) naše samoživlje i nepoštovanje ostalog živog sveta. 

A ovo što sam napisao u prethodnom komentaru ne odnosi se isključivo na pisanju u ovoj temi, nego se na društvenim mrežama namnožilo manijaka, debila, kriminalaca, narkomana, pedofila, potencijalnih zločinaca, ...., koji javno prozivaju, prete, pljuju, vređaju, .... svesni da za to neće da odgovaraju, a u stvarnom životu se uglavnom radi o osobama koje imaju mudanca k'o zrna graška i koji nikog u oči ne smeju da pogledaju, pa društvene mreže koriste da im poraste patka. 

Puške, pištolji, motke, noževi, palice, lomljenje retrovizora, lupanje hauba i krovova, psovanje, vređanja,  .....! 

Dajte da malo smanjimo doživljaj i da stanemo iza onog što kažemo (i što uradimo), a da ne baljezgamo koještarije bez veze. 

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 12 minuta, zika56 je napisao:

na društvenim mrežama namnožilo manijaka, debila, kriminalaca, narkomana, pedofila, potencijalnih zločinaca, ...., koji javno prozivaju, prete, pljuju, vređaju, .... svesni da za to neće da odgovaraju, a u stvarnom životu se uglavnom radi o osobama koje imaju mudanca k'o zrna graška i koji nikog u oči ne smeju da pogledaju, pa društvene mreže koriste da im poraste patka. 

Istina,na drustvenim mrezama pricaju u stvari ono sto zaista i misle,pa ti vidi sad koliko ima takvih ljudi.Nego Ziko,nisu svi ljudi ljubitelji zivotinja (ne moraju ni da budu),zive u okruzenju u kom su rodjeni nisu ga sami stvorili i nije im svojstven napad pasa lutalica.Ne umeju svi da uspostave kontakt sa psom i u njemu vide pretnju po zivot,pa se mogu i ocekivati neke osvetnicke,ubilacke,odbrambene reakcije.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 6 minuta, ivica744 je napisao:

Istina,na drustvenim mrezama pricaju u stvari ono sto zaista i misle,pa ti vidi sad koliko ima takvih ljudi.Nego Ziko,nisu svi ljudi ljubitelji zivotinja (ne moraju ni da budu),zive u okruzenju u kom su rodjeni nisu ga sami stvorili i nije im svojstven napad pasa lutalica.Ne umeju svi da uspostave kontakt sa psom i u njemu vide pretnju po zivot,pa se mogu i ocekivati neke osvetnicke,ubilacke,odbrambene reakcije.

Već sam prethodno napisao da se moj komentar ne odnosi isključivo na komentare iznešene u ovoj temi, nego šire. 

A pse lutalice (posebno one agresivne) su stvorili ljudi (pojedinci) svojim neodgovornim ponašanjem, a posledice trpe svi (i te životinje i ostali ljudi koji nisu krivi). 

Ovaj problem (i ne samo ovaj) je vrlo lako rešiv, ali to nekima nije u interesu (jer pri tome ne mogu da se maznu pare). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Јаки ултразвучни бипери на мотору,праве фреквенције да их убија у псећи мозак...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


Gde se tako nešto može kupiti?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Evo ga, ponovo slobodno šeta.

Vidim da ima jako kreativnih komentara, recimo da smo suvozacica i ja umalo jako loše prošli.
Džeki je uhvatio za nogavicu, kada sam čuo da je vrisnula, toliko sam jako mlatnu nogom da sam izbacio motor iz ravnoteže, umalo nismo sleteli s tog puta na prugu.

Moje pitanje je više bilo upućeno kako i šta raditi sa vlasnicima, ne bih da kažnjavam životinju, jer neko nije sposoban da se stara o njoj.

Druga stvar, možda zaista zvuk motora deluje tako na njih, svaki out kad smo imali susret motorom čekao je da me napadne, a pešice sam ga sretao i sve ok, nije agresivan pas, deca se igraju sa njim, stvarno mi je trulo da ga povredjujem. A, ako se desi nešto slično kao tad kad se umalo nismo slupali, bojim se da neću brojati do 5.

@BokyBoy - tvoji drugari ( oni gde ste pravili žurke) su komšije vlasnika, bio bihbti zahvalan da ih zamoliš da ovo prenesu njima ili ako mogu da obezbede broj vlasnika.

5f1f55f6439229356ca5ba37b1389ff2.jpg

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Pro Master, sprijatelji se s njim. 

Kazes zivi u tvom kraju a nije agresivan, pridji mu peske, daj mu da te onjusi, pomazi ga. Taman do sezone to da radis, da se upoznate a onda kad naidjes motorom stanes, skines kacigu da te prepozna i upamti da nisi opasnost.

Nemam pojma dal ovo moze da upali, ali ja bi tako probao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Uzmi biber sprej, daj suvozacu, nek ga naprska obilato;) u prolazu. Samo polako.

Mislim da ces tako resiti i svoj, a i probleme drugih neduznih kolega. Pretpostavljam da nece vise na motore da se zalece iz straha.

Na taj nacin ces i psu spasiti zivot i resiti problematiku s tim psom u saobracaju. Mozda.

 

Ili prijavi nadleznim sluzbama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pro Master, sprijatelji se s njim. 
Kazes zivi u tvom kraju a nije agresivan, pridji mu peske, daj mu da te onjusi, pomazi ga. Taman do sezone to da radis, da se upoznate a onda kad naidjes motorom stanes, skines kacigu da te prepozna i upamti da nisi opasnost.
Nemam pojma dal ovo moze da upali, ali ja bi tako probao.
Probao baš kao što si napisao, još odavno, zato i kažem, mislim da nema veze samnom ili sa tim kakve je naravi pas, jednostavno iritira ga zvuk motora, točkovi, jedino što zabrinjava je što stvarno deluje da kada krene, ide da me uhvati za nogu.

Svega ovoga ne bi bilo da ga ljudi drže u dvorištu, pa i da je ponekad napolju na ulici, ne bih kukao ovoliko, ali ovo je svaki dan, minimum dnevno 4 puta prodjem pored njega, nekad nije tu, već ga sretnem negde drugde, ali svakako vidim problem u najavi. Kada me zaskoči (počne da laje) tu blizu svog dvorišta počeo sam da turiram motor, da probam da tako vlasnici skapiraju neke stvari, ali očigledno ne radi ni to...

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja