Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri i psi lutalice

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

(pa i meni je delovalo da je hteo da se brani.. tako sto ga je hvatao za rogove..)

 

Nisam (jos) nikad nikog polio, ali sam pricao da sam jednom u ljutoj dubini Kucaja sreo cetiri psa.. I vrlo sam bio srecan sto sam imao balon benzina i upaljac.. dva jesu lajala, ali onaj najveci koji me je jedini i brinuo - je cutao. Tako da smo se razisli u miru i ljubavi. Jer sa 50ccm na onom terenu nisam imao ni najmanju mogucnost da im pobegnem.

 

Uopste nemam zelju da glumim heroja, ovna u zivotu nisam video, ali mi ovaj deluje kao da bi mogao ozbiljno da me povredi a to mi je dovoljno.

Uzgred, za medvede sam recimo cuo da ih bas nikako ne treba gadjati kamenjem jer ih to razdrazi. A ako cutis, mozda sam ode.

 

Jednom sam na Kucaju bio putnickim vozilom, sreo sam krdo divljih svinja (bilo ih je preko 30-40, brojao sam). Siguran sam da bih bio u ozbiljnoj nevolji da su one resile da me napadnu, ma koliko nekom smesno delovale svinje spram vukova, medveda i tigrova.

 

Avlijaneri iz kraja, punog dece, kontejnera i komsija.. koji jedu sigurno skoro svakog dana.. nemaju ni najmanju vezu sa psom velikim kao baskervilski na planini na kojoj mozda nista nije jeo deset dana. Zelim ti da to ne shvatis na tezi nacin.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Ima snimaka kako lavovi napadaju automobil, okacite i njih.

I bas bi voleo da vidim kako neko odvrce cep na kanisteru, poliva  benzinom  zlog napadaca,  vadi upaljac i pali benzin i tim postupkom odbrani svoj zivot od zveri. 

Genijalna ideja.

 

  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Danas na semaforu sam imao bliski susret sa psećim zubima po nozi. Stojim na semaforu i prilaze mi dva osrednja džukca onako "nezaiteresovano", medjutim kad sam taman hteo da krenem svetlosnom brzinom se bacaju i osetim da me je maznuo srećom samo za nogavicu te mi spade noga sa nogostupa. Ozbiljno razmišljam da napravim neke kožne kamašne. Tačno sam video da je to neka njihova uigrana šema, verovatno zentuju da nešto urade dok je vozilo u mirovanju pretpostavljam da su već dobili po njonji pa sad kad je vozilo u sporom pokretu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Do sada smo pričali samo o psima lutalicama .

Ne zaboravite i mačke  !

Imali smo kolega i ja više sreće neg' pameti !

 

 

Promenio član Lucky George

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Kakvo ku^ac izbegavanje,jednom probao i zavrsio u kanalu.Macka je mekana skoro je i neosetis,mada ume da klizne ako si u krivini 

  • Haha 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Slažem se sa kolegom @ivica744 , nama tu izbegavanja. Pogledaj samo kako se katapultirala sa druge strane puta , šanse nije bilo da je izbegnem a ni kolega iza mene) 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX
Pre 9 sati, ivica744 je napisao:

Macka je mekana skoro je i neosetis,mada ume da klizne ako si u krivini 

Govoriš kao da je u pitanju kamenčić koji je podleteo pod točak, a ne živo biće. 

Izleteo je iz druge trake, bilo je prostora za neku vrstu reakcije, ali to je vožnja na otvorenom putu, uvek opuštenija i sa manje koncentracije.

@Lucky GeorgeNe krivim te kolega, nego mi je prosto žao zbog ishoda. Možda bi ga sirena prekinula u sprintu, a možda bi ti i uleteo u točak, a onda bi ishod mogao da bude mnogo gori i po tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 7 minuta, Četka je napisao:

Govoriš kao da je u pitanju kamenčić koji je podleteo pod točak, a ne živo biće.

Da tako je,stvarno zvuci surovo,ali je to realnost recena nebiranim recima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Za četiri ipo decenije vožnje (vrlo aktivne), bilo autom, bilo motorom, nisam (hvala Bogu) udario ni jednu životinju (osim nekoliko ptica). 

A šansi je bilo itekako, ali sam uvek uspevao da izbegnem (bilo je i silaska sa puta, bez pada). 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
On 4/4/2021 at 4:25 PM, Ponoćni jahač said:

Ima snimaka kako lavovi napadaju automobil, okacite i njih.

I bas bi voleo da vidim kako neko odvrce cep na kanisteru, poliva  benzinom  zlog napadaca,  vadi upaljac i pali benzin i tim postupkom odbrani svoj zivot od zveri. 

Genijalna ideja.

 

Sad videh ovaj duhoviti komentar, ajd da odgovorim.

 

Moja ideja nije da palim zivotinje niti da pravim rostilj, nego da se odbranim.

Polazeci od toga da se sve zivotinje plase vatre, ako bih video da su psi neprijateljski raspolozeni, prvo bih bacio petardu da dobijem u vremenu ako ne mogu odmah da palim benzin.

Onda bih prosuo malo benzina po putu i upalio, prilicno verujem da bi ih to uplasilo.

Je l' sad jasnije?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Nosis macku sa sobom.

Kad pojure kerovi bacis macku i oni odjure za njom.

 Treba malo vremena da se navata dovoljno macaka ali bolje resenje od benzina

  • Sviđa mi se 7
  • Haha 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Nekada ima vremena za reakciju, nekada jednostavno ne... Trenutak, u kom možda možeš birati-"ono" ili ti? 

Meni mačka, mačak, kućni ugine, plačem tri dana... A ovo? Jednostavno situacija... nekada žalosna...žao ti je, naravno ali ideš dalje... nemaš izbora?!? 

 

Nisam, hvala Bogu, imao mnogo slučajeva... Davno sam zakačio psa desnim, zadnjim krilom...autom,izbegao prednjim, stigao ga zadnjim krajem...krenuo pravo pod auto, živ je, samo ga ošamutio... A skoro,pre par meseci, Zima bila... Vraćao ženu sa posla, autom i negde na pola puta, krivina u levo, okolo nije šuma, već malo veće rastinje, samo iskoči nešto i pod auto, osetio sam blagi udarac... Nešto malo ga farovi osvetliše, ili mačka ili nešto slično, možda lasica, kuna i sl. 

Krivo mi... možda je i preživelo?!? Sutradan nisam našao neke tragove tu... 

 

Ima lutalica i u AR-u... Prošle godine svratim, motorom u MTS, tu je i Supernova, da vidim kad ističe ugovor, i da li  će ikad vraćati SK medj' kanale... Izlazim, palim, silazim sa trotoara kad jedan me ćapi za desnu nogavicu... Iznenadjen, umalo ne padoh, psujem... nisam ga ni video, mali gad, kvarni...Kod velike Fortune(tržni centar) dva se već odomaćila, ko god izlazi sa parkinga, a da im je u blizini, laju, trče za autom... Sreća, nisam ih vidjao kad sam svraćao sa motociklom... Ne znam šta bi bilo... morao bi da ga guram verovatno... Trpe ih jer ne diraju ljude...

 

Mislim da je tu presudna  i brzina kojom se krećete... pogotovo motociklom, srazmerna prema vremenu za reakciju...i udaljenosti od "slučaja"!?! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma
Pre 20 sati, ParadajzTurista je napisao:

Sad videh ovaj duhoviti komentar, ajd da odgovorim.

 

Moja ideja nije da palim zivotinje niti da pravim rostilj, nego da se odbranim.

Polazeci od toga da se sve zivotinje plase vatre, ako bih video da su psi neprijateljski raspolozeni, prvo bih bacio petardu da dobijem u vremenu ako ne mogu odmah da palim benzin.

Onda bih prosuo malo benzina po putu i upalio, prilicno verujem da bi ih to uplasilo.

Je l' sad jasnije?

 

 

Znaci, ako sam dobro shvatio, kad bi video da su psi neprijateljski raspoloženi, ti bi zakočio, stao, skinuo rukavice, našao petardu i šibice u džepu, (možda čak i upaljač, mada nije praktičan kao šibica), kresnuo petardu, bacio je na pse, sačekao tri sekunde da pukne. 

Dobro, shvatam da bi time dobio u vremenu.

Onda bi (pošto imaš vremena), spustio ćopavu, sišao sa motora, otključao kofer, uzeo kanister, odčepio ga  prosuo malo benzina po putu i upalio benzin! 

Sad mi je jasnije!

To bi  sigurno uplašilo pse.

Odlična ideja!

 

Promenio član Ponoćni jahač
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Izgleda da ili ne pričamo istim jezikom ili ne pričamo o istim stvarima.

Ranije sam već pisao, nikad po gradu, asfaltu.. nisam imao problema sa psima.

Opisao sam detaljno situaciju na Kučaju, ovaj moj recept bi radio.

Ne deluje mi da si tamo ikad bio.. ako budeš išao sam, kinezom od 50ccm.. možeš nam napisati svoje iskustvo.

Ponoviću ključnu stvar, lutalica iz grada koji jede iz kontejnera i koga hrane prolaznici nema blage veze sa psom velikim kao baskervilski koji možda nije jeo sedam dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 2 minuta, ParadajzTurista je napisao:

Izgleda da ili ne pričamo istim jezikom ili ne pričamo o istim stvarima.

Ranije sam već pisao, nikad po gradu, asfaltu.. nisam imao problema sa psima.

Opisao sam detaljno situaciju na Kučaju, ovaj moj recept bi radio.

Ne deluje mi da si tamo ikad bio.. ako budeš išao sam, kinezom od 50ccm.. možeš nam napisati svoje iskustvo.

Ponoviću ključnu stvar, lutalica iz grada koji jede iz kontejnera i koga hrane prolaznici nema blage veze sa psom velikim kao baskervilski koji možda nije jeo sedam dana.

Pa ovi džukci se upravo hrane isključivo onima koji na Kučaj dolutaju na kinezima od 50 kubika. 

(Šalim se, situacija može da bude poprilično neprijatna). 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 6 sati, ZoraNS je napisao:

Ma otkriveno je daleko efikasnije rešenje...:rolleyes:

 

 

Ovo rešenje nije upotrebljivo ako koristimo integralku. 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja