Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri i psi lutalice

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500
Pre 10 sati, ProMaster je napisao:


Moje pitanje je više bilo upućeno kako i šta raditi sa vlasnicima, ne bih da kažnjavam životinju, jer neko nije sposoban da se stara o njoj.



 

Kod mene u ulici su bila 2 psa lutalice, prijavljivali smo nadlezjoj inspekciji, kazes da su lutalice da napadaju bicikliste itd...

Posalju ekipu nakon par nedelja, sterilisali pse i vratili ih nazad, kasnije su psi misteriozno nestali.

 

U susednoj ulici kroz koju svakodnevno prolazim, sto kolima, motorom, biciklom ima takodje pas koji napada. Zna se ciji je ali vlasnike boli uvo. Jedno jutro zena mi salje poruku da je napao na biciklu da se jedva odbranila od njega. Ja lepo telefon i zovi inspekciju, kazem adresu opisem psa i napomenem da je vlasnicki. Sutradan su dosli i da li su opomenuli ili pisali kaznu ne znam. Zena mi kaze da su jos 2 njene koleginice isto zvale zbog istog psa u periodu od nedelju dve dana. 

Ovih dana kako prolazim, gledam pas je u dvoristu, vise nije na ulici. 

Da vidis kako moze da se zatvori u dvoriste kad dobije po dzepu vlasnik.

 

Za lutalice nisu preterano azurni ali za vlasnicke i te kako jesu jer mogu da naplate.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ne postoji rešenje problema sve dok postoje likovi i razna udruženja koji jednostavno ne žele da priznaju da postoji problem. Oni su ubedjeni da su vajni ljubitelji životinja. Kod divljih pasa pari se samo alfa ženka i razliga da se ne namnože previše jer bi pojeli sve živo. Ovde se ženke teraju dva puta godišnje, pa po 5-6 i više štenaca pa sad izračunajte. Mene lično fascinira otpor dušebrižnika za rešavanje problema koji utiče i na životinje i na ljude.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@kvaicnenad - Koja tačno inspekcija? Veterinarska ?
@BaneVuk58 - Slažem se, ljudi konstantno idu u krajnost. Recimo, agresivan vlasnički pas, napadne dete, mene, tebe, ok sankcionišemo vlasnika (najčešće novčano), ali kako sancionisati psa, koga složićemo se, nije moguće vaspitati drugačije, a ponovno puštanje na ulicu nije opcija. Šta je predlog kod takvih slučajeva, a nije da ih nema...

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk



  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
Pre 18 sati, zika56 je napisao:

Nego jednostavno smatram da čovek (kao najinteligentnije biće na zemlji) treba da omogući da sva bića na ovoj planeti mogu da žive i da opstaju i da pokuša da se i on malo prilagodi prirodi i okolini, a ne da sve podredi i prilagodi sebi, (a da ono što ne može da prilagodi jednostavno eliminiše). 

Svako slovo iz ove rečenice potpisujem 100%. Eto, Žiko, ima nešto gde se slažemo potpuno, bez ostatka.

 

Zaista, nema se šta dodati ovome gore, a ko hoće, neka pročita i razmisli o rečenom. Ni manje, ni više, upravo je ovo recept za jedan bolji svet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

To je lepo tako napisano i verujem da bi se na prvu svi složili, ali kao i mnogim drugim stvarima, teorija i praksa se mimoilaze..

Nikada nisam, niti ću povrediti životinju iz želje da zadovoljim svoje neke potrebe ( prase na ražnju se ne računa default_0a-smiley.gif ), ali kada imaš situaciju iz mog proslog posta, gde su ljudi zapustili ili još gore namerno dresirali da budu agresivni.
Baš me zanima kako to rešavati?
Za dve godine koliko problem već traji, da sam hteo, mogao sam više puta životinji doći glave, na ovaj ili onaj način, međutim mislim da to nije rešenje, niti sam ja neko ko bi to tako radio.

A ako takodje mislite da je normalno da se čeka da ovog kera sutra iziritira točak na kolicima mog deteta ili točak na njegovom biciklu, pa ga napadne, onda mislim da ovu raspravu uzalud vodimo.

I da se ponovim, vlasnički pas (poput ovog o kome pričam) MORA i MORA biti u svom dvorištu, a o lutalicama neka brinu oni čiji je to posao.

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 10 minuta, ProMaster je napisao:

I da se ponovim, vlasnički pas (poput ovog o kome pričam) MORA i MORA biti u svom dvorištu, a o lutalicama neka brinu oni čiji je to posao.

...apslolutno se slažem sa tobom kolega, tako bi trebalo da bude i u praksi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@ProMaster
To je jednostavno regulisano u nama poželjnim zapadnim zemljama. Dovoljno da pogkedaš Nacionalnu Geografiju. Napuštene životinje se hvataju i udomljavaju, agresivne životinje idu u "sapun". Neodgovornim vlasnicima se iste oduzimaju a oni kažnjavaju. I kod nas će tako biti........ali do tada "Lipši mago do zelene trave"

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
pre 46 minuta, ProMaster je napisao:

To je lepo tako napisano i verujem da bi se na prvu svi složili, ali kao i mnogim drugim stvarima, teorija i praksa se mimoilaze..

Nikada nisam, niti ću povrediti životinju iz želje da zadovoljim svoje neke potrebe ( prase na ražnju se ne računa default_0a-smiley.gif ), ali kada imaš situaciju iz mog proslog posta, gde su ljudi zapustili ili još gore namerno dresirali da budu agresivni.
Baš me zanima kako to rešavati?
Za dve godine koliko problem već traji, da sam hteo, mogao sam više puta životinji doći glave, na ovaj ili onaj način, međutim mislim da to nije rešenje, niti sam ja neko ko bi to tako radio.

A ako takodje mislite da je normalno da se čeka da ovog kera sutra iziritira točak na kolicima mog deteta ili točak na njegovom biciklu, pa ga napadne, onda mislim da ovu raspravu uzalud vodimo.

I da se ponovim, vlasnički pas (poput ovog o kome pričam) MORA i MORA biti u svom dvorištu, a o lutalicama neka brinu oni čiji je to posao.

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk


 

Sam si sebi dao odgovor, rešenje ja da sistem funkcioniše, ti kada se nađeš pred agresivnim psom bitka je već izgubljena.

 

Ali, to je neka druga i dublja priča, koju ne moramo u svakoj temi iznova da pričamo, bar ja nemam energije za to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

@ProMasterprobaj da nadjes broj od vlasnika ili adresu ,odes kulturno objasnis im problem i vidis da li su voljni da srede prblem, a ako ne raspitaj se ko je nadlezan i prijavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@severian
Nije uvek do sistema, mada je nakaradan.
Kako je sistem kriv što ovaj magarac drži psa na ulici, iako ima dvoriste?

Do ljudi je, a kako su ljudi deo sistema, ne čudi što je on takav kakav jeste.

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
pre 41 minuta, ProMaster je napisao:

Kako je sistem kriv što ovaj magarac drži psa na ulici, iako ima dvoriste?

Prijaviš i stvar rešena. Ako sistem funkcioniše.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava

Ovde samo prijava,nema priče,bole njega tuki što mu ker na ulici kidiše na sve što se okreće.

Samo prijava i neka se klepi po džepu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 3 sati, Ponoćni jahač je napisao:

Pro Master, sprijatelji se s njim. 

Kazes zivi u tvom kraju a nije agresivan, pridji mu peske, daj mu da te onjusi, pomazi ga. Taman do sezone to da radis, da se upoznate a onda kad naidjes motorom stanes, skines kacigu da te prepozna i upamti da nisi opasnost.

Nemam pojma dal ovo moze da upali, ali ja bi tako probao.

Probao sam i ja ovo, ali ne pali. Pre par meseci došao na Begečku jamu motorom i dočeka me neki mali čupavi i ubija od lajanja i nasrtanja. Siđem s motora i ugasim, obratim mu se i pružim ruku, on priđe i maše repom. Tako još par puta dok sam bio u razgledanju. Priđem motoru on krene da laje. Ja mu se ponovo obratim i priđem on maše repom. Ponovo polako sednem na motor on se ponovo ubija od lajanja. Sačekao sam da se malo udalji, upalio motor i pichi.... nešto ih kod motora stvarno iritira i to je jače od kratkog poznanstva...

Ja nemam često bliske susrete sa lutalicama dok sam na motoru, ali jeste vrlo neprijatno i mislim da je ona ultrazvučna zujalica najbolje i najhumanije rešenje...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 23 minuta, ZoraNS je napisao:

 mislim da je ona ultrazvučna zujalica najbolje i najhumanije rešenje

Под условом да ради. Имао сам случај код познаника где је та (поприлично скупа, откуд знам за квалитет?) зујалица само разјарила пса, те је он још јаче кидисао. 

 

А и то би значило да их уградиш на мотор бар 3, јер су (ваљда) усмереног дејства. Повежеш их на сирену и када засвираш, одашиљу и оне. 

Ако су ефикасне, створиће и рефлекс да се на сваку сирену склањају, што је још један бенефит. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 4 minuta, Zuba87 je napisao:

Под условом да ради. Имао сам случај код познаника где је та (поприлично скупа, откуд знам за квалитет?) зујалица само разјарила пса, те је он још јаче кидисао. 

Ta zujalica ima efekta samo kod lutalica ( DODŽ-eva  "Domaća Obična Džukela")

Kod rasnih, treniranih pasa izaziva upravo taj efekat koji si naveo jer on to smatra direktnom opasnošću za sebe.

Promenio član Lucky George

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@ProMaster Imam ja još ideja :)

 

Na primer da se stavi jedna tank torba i uvek da ima sa sobom debelo sečen parizer, pa kad naidju, ti im bacas da jedu dok ne uteknes :D

 

E sad, može da se desi da će onda sve više i više da te jure, kad znaju da uvek imas parizer :D

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500
Pre 3 sati, ProMaster je napisao:

@kvaicnenad - Koja tačno inspekcija? Veterinarska ?


 

Mislim da jeste, ja sam zvao prvo komunalnu policiju, oni su mi dali broj od inspekcije, a oni su mi dali broj 021442121 da nazovem njih i njima prijavim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Meni palo na pamet da u tank torbu ili na neki nosac spakujem onu palicu na izvlacenje (teleskopsku).Cisto za one najagresivnije, nemam pojma, imao sam prilike da krene copor na mene u sred kruznog toka, sreca pa je desko u kolima pored skontao o cemu se radi pa stao i napravio mi prostor za manevar, inace bi zavrsio ili pod kolima ili izujedan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Probao sam jedan poput tog, nula reakcije je bilo. Znam za sigurno da postoje neki koji rade posao (koriste ih neke sluzbe) ali verujem da ih je jako tesko nabaviti i da su dosta skupi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Nisam nikad imao problema sa psima lutalicama, a kada god idem skuterom na Kucaj uvek nosim bar petarde (one od 100din/komad), a dok sam isao malim skuterom uvek sam nosio i 5L benzina i upaljac.

Jednom sam u teskoj pustopoljini sreo cetiri psa.. dva mala su lajala kao besni sto me nije nimalo uznemiravalo. Onaj cetvrti je bio kao baskervilski, ali je bio miran.

Ipak, zbog njega sam bio jako srecan sto sam imao balon benzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Nije problem kad vidim da se spremaju da napadnu, problem je kad izlete niotkuda, kad ih ne ocekujes. Tu bas nema vremena za reakciju

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

 Dva puta me ujela lutalica.Jednom dok sam hteo da mu dam da klopa (glup pa nisam samo bacio), drugi put na motociklu na parkingu. Stao sam i onako tapnuo rukom po nozi,i zvao ga.I on dosao i ujeo me... I oba puta,infektivna, tetanus, jbg. Cuvam planetu koliko mogu, ali to lutalice ne znaju evidentno.

Promenio član Bole37
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja