Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri i psi lutalice

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

U rikverc :D.... nadam se da si imao čizme i oklop....

 

Mada ne deluje mnogo opasno. Preti samo. Prošao si ga samo?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
20 hours ago, Woz38 said:

Ne treba pobiti sve jelene. Ili treba? Desio se neki lutalica jelen? Vole ko krave na put da stanu i ne mrdaju? 

Treba ograditi takve puteve, gde jeleni putuju....

Ako ogradis put gde oni putuju, znaci ogradio si im putanju? Kako bi bilo da nama neko stavi ogradu na sred puta, pa dalje neces moci? 
 

Mi svi delimo jedan svet, i te sve puteve, na to se treba navici, nekad nemas srece pa naletis na njih u brzini pa se desi sranje, al to opet nije razlog za bilo kakvo ubijanje ili ogradjivanje ili slicno. 
 

I oni bi voleli da nema puteva nego da mogu slobodno da se krecu svuda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Slažem se sa tobom Milane ali oni su naši podstanari a ne mi njihovi. Mi pravimo puteve jer su nam potrebni.

Njihova bezbednost je ugrožena koliko i naša. Uz to da oni imaju šume sa one strane puta, prostore, možda opet beže od srne i obaveza a možda lovca koji im ubio brata ili sestru... surovo brate, ali niža vrsta su ma koliko umirali sami, prirodom dani....

 

Sa aspekta bezbednosti saobraćaja sam mislio. Autoputevi su ograđeni, i uglavnom su građeni gde ne gaze prirodni svet previše. Dok nemamo senzore za opasnost, ali i onda postoji mogućnost nezgode. Ali prva stvar je ne voziti nebezbednom brzinom ni po vozača ni po životinju koja prelazi put..jedan od razloga zašto ja teram kako teram svoju zverku od 50 konja..

 

Hoćeš da se vratimo u period zlatne groznice i kočija? Pre električne energije slobodne za sve? Pre akumulatora? Imaš pravo na to ali sumnjam da bi bio većina. Plus licemerno bi bilo jer upravo koristiš proizvod te Promene brzine....slow down....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ma ne krece se pas preko ulice, vec tu dodje da bi nasrtao na vozila kao i na bicikliste.

Tog psa odnesi na recimo  Divcibare, gde ih mnogi odnose kad im ne trebaju, sutra zaborave odakle su... Uzmi ga u dom svoj, nece pozeleti ulicu.

Ne brani im niko da prelaze ulicu, gde god zele, ovde se radi o psima koji s namerom nasrcu na vozila i tako ih ugrozavaju. Ugrozavaju oni i sebe, ali bas retko se desi da nastradaju. Najcesce nastradaju dobrice od pasa, kada nocu prelaze puteve.

Preko auto puteva,koji su ogradjeni da bi bili bezbedniji saobracaj, postoje vijadukti ,prirodne pasarele, za prelaz divljih zivotinja. Nije nesto, ali bolje ista nego nista.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
pre 17 minuta, Woz38 je napisao:

ali oni su naši podstanari a ne mi njihovi

Na osnovu cega si ovo zakljucio?

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
pre 8 minuta, Vaske4s je napisao:

Na osnovu cega si ovo zakljucio?

 

666......Poruka tvoja......majčin instikt nam se svima budi......

 

Pa ko koga ubija? Lovi, truje, pa i jede?

Ko glumi da je nad prirodan a ko više prirodan?

Ko ima svest poput mesoždera a ko je biljojed? 

Ko je lude glave a ko je instiktivan?

Ko je maskiran a ko je to što jeste? 

 

Pa ono.... Jelen vs Čovek....0:6

 

Možda može da postoji simbioza među parazitima i balanserima, ali parazit je uvek dominantan osim ukoliko ga ne oteraju u podstanare....

 

Voleo bih sledeći život da budem divlji stvor(životinja ali koja nisam siguran).....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

:) možda.... 

 

Previše virtuele pa misliš da je izbor....

 

Ko će ga znati.... asketa možda jednog dana(ljudska forma čovečije ribice).... trenutno još uvek sam to što sam ;)

 

I onda ko je kome voz? Mi jelenima ili oni nama? Ili pak treba da delimo pruge? Ili ne treba da bude pruga? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Woz38 said:Hoćeš da se vratimo u period zlatne groznice i kočija? Pre električne energije slobodne za sve? Pre akumulatora? Imaš pravo na to ali sumnjam da bi bio većina. Plus licemerno bi bilo jer upravo koristiš proizvod te Promene brzine....slow down....

Ja bih najradije ziveo u vremenu bez svih ovih telefona i svega. Tada se postovao pojam porodice i vremena, a ne ovo danas. No to je neka druga tema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ako bude predloga da se ponovo pusti u opticaj variola vera (sa argumentacijom da je covek samozivo i surovo istrebio samo zato sto mu smeta i da svako zivo bice ima pravo da zivi i da se krece) - ja cu biti protiv.

 

Svako je slobodan da ode na pusto ostrvo i zivi bez dostignuca savremene civilizacije.. samo nesto nisam primetio da se ljudi otimaju da odu.. Eno ga Kucaj, u sred Srbije, al' nesto nigde nikog..

 

Inace, da kazem nesto i o temi. Nisam imao (ozbiljnih) problema sa lutalicama, ali pripadam onima koji misle da je zivot i zdravlje jednog coveka vaznije od zivota deset hiljada (ili bilo koliko) bilo kojih drugih zivotinja.

Osim u jednom slucaju. Kada je covek, sam, nicim izazvan i iz cista mira uhvatio, zarobio i mucio bilo koju zivotinju samo zato sto je bolesnik i uziva da muci drugo zivo bice (ali, to onda i nije covek).

 

Jednom sam u nenaseljenom predelu imao bliski susret sa psima.. zavrsilo se bez ikakvih problema, ali da je bilo potrebe, imao sam balon benzina i upaljac, bio sam spreman da ih zapalim kao dobar dan.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Da skoro svi bi u grad. 

 

Divim se onima koji odlaze iz grada. 

 

Ali opet razumem i one koji bi u grad. 

 

Pazi samo da se i sam ne zapališ. Osetili su te i nisu se osetili ugroženim niti su bili ludi. 

 

Vozi mi se. Polako. Noću posebno....

Na proleće ako ne pre....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
Pre 16 sati, ParadajzTurista je napisao:

Ako bude predloga da se ponovo pusti u opticaj variola vera (sa argumentacijom da je covek samozivo i surovo istrebio samo zato sto mu smeta i da svako zivo bice ima pravo da zivi i da se krece) - ja cu biti protiv.

 

Svako je slobodan da ode na pusto ostrvo i zivi bez dostignuca savremene civilizacije.. samo nesto nisam primetio da se ljudi otimaju da odu.. Eno ga Kucaj, u sred Srbije, al' nesto nigde nikog..

 

Inace, da kazem nesto i o temi. Nisam imao (ozbiljnih) problema sa lutalicama, ali pripadam onima koji misle da je zivot i zdravlje jednog coveka vaznije od zivota deset hiljada (ili bilo koliko) bilo kojih drugih zivotinja.

Osim u jednom slucaju. Kada je covek, sam, nicim izazvan i iz cista mira uhvatio, zarobio i mucio bilo koju zivotinju samo zato sto je bolesnik i uziva da muci drugo zivo bice (ali, to onda i nije covek).

 

Jednom sam u nenaseljenom predelu imao bliski susret sa psima.. zavrsilo se bez ikakvih problema, ali da je bilo potrebe, imao sam balon benzina i upaljac, bio sam spreman da ih zapalim kao dobar dan.

Ja bio na tom ostrvcetu. Nasred Tare. Uf jedva čekam leto i da se vrnem...

 

Brzo sam se vratio u hladnu vodu, premalo je i sam sam. I kamen je na vodi....Plus magla oko mene. To jutro zaboravih na sat, i bukvalno i figurativno....

 

Sad sam nešto filozofirao i razmišljao jel moguće poništiti razvoj civilizacije? Primer variole vere. Definitivno jeste ali zašto bi to radili? 

 

Jel pas lutalica traži problem ili problem njega pronađe? Koliko je svestan toga šta radi?

Po onome da su niža rasa pas nema svest već samo instikt. I po tome kriv nije. Krivac je onaj s savešću i svesti(u slučaju da nema ovo prvo).

 

Svoja Savest Spas za Srbe....i indijance naravno, poput zike i nekih drugih....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja sam zamolio da me se manete propovedanja.

Ja životinje OBOŽAVAM..

 

Uvek ali uvek se trudim da ih izbegnem.

Ipak kad bih ponovo dosao u situaciju da vozim putićima gde fizicki nije moguce brzo voziti i ponovo naletim na čopor kerova, pritom mi grizu čizme i stvore mi nervozu, jer me ugrozavaju.

 

Najradije bih ih počastio kišom olova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

To je ta ekipa. Jurili su neki auto ( koji im je pobegao - naravno ), pa se vraćaju opet u blizinu raskrsnice da odaberu sledeći koji će da jure. Njima ovo dođe kao neki sport, zabava . . . 

  Snimio drugar koji takođe vozi motor, a ono malo dete ispred je njegova ćerkica . 

 

  https://www.facebook.com/dobricasinjor.stanimirovic/videos/3800526796664801/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Jedan od pasa koji su napali Srećka (pokretača teme) i dalje je "aktivan" , u 5 dana, imao sam ti napada. Rekao sam klincu čiji je pas da ga drže zatvorenog, ali i dalje isto.
Probacu da se obratim vlasnicima, ali mislim da kada do sad nisu, neće ni sad rešiti to pitanje.
Da li imate iskustva, šta raditi, glupo je čekati da me ujede, a ako oni ostanu "nemi" na moje primedbe, opet glupo mi je da kažnjavam životinju zbog debila, nisam u tom fazonu. A opet, kad dodje do toga da kao što se juče desilo, ne mogu da pobegnem, jer je neka gužva ili ima pešaka (uska je ulica), moram da se branim..

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 3 sati, ProMaster je napisao:

Jedan od pasa koji su napali Srećka (pokretača teme) i dalje je "aktivan" , u 5 dana, imao sam ti napada. Rekao sam klincu čiji je pas da ga drže zatvorenog, ali i dalje isto.
Probacu da se obratim vlasnicima, ali mislim da kada do sad nisu, neće ni sad rešiti to pitanje.
Da li imate iskustva, šta raditi, glupo je čekati da me ujede, a ako oni ostanu "nemi" na moje primedbe, opet glupo mi je da kažnjavam životinju zbog debila, nisam u tom fazonu. A opet, kad dodje do toga da kao što se juče desilo, ne mogu da pobegnem, jer je neka gužva ili ima pešaka (uska je ulica), moram da se branim..

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk
 

Tog psa su šinteri tražili sledećeg dana ( kao lutalicu) . Ako te ujede pas koji ima vlasnika onda njega teretiš za troškove i odštetu.

To reci vlasnicima ako ih znaš ( ili još bolje zapreti da ću ih ja tužiti sada kada sam saznao da su oni vlasnici psa koji je mene ujeo - a neću ;) ... samo zapreti) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 5 sati, ProMaster je napisao:

Jedan od pasa koji su napali Srećka (pokretača teme) i dalje je "aktivan" , u 5 dana, imao sam ti napada. Rekao sam klincu čiji je pas da ga drže zatvorenog, ali i dalje isto.
Probacu da se obratim vlasnicima, ali mislim da kada do sad nisu, neće ni sad rešiti to pitanje.
Da li imate iskustva, šta raditi, glupo je čekati da me ujede, a ako oni ostanu "nemi" na moje primedbe, opet glupo mi je da kažnjavam životinju zbog debila, nisam u tom fazonu. A opet, kad dodje do toga da kao što se juče desilo, ne mogu da pobegnem, jer je neka gužva ili ima pešaka (uska je ulica), moram da se branim..

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk
 

Dobro je da znam da ih tu ima...tu prodjoh pre neki dan(izgleda da pas nije bio na dezurstvu:lol2:).Bas je nezgodno ,kod mene u Zelezniku ih ima na nekoliko lokacija i to godinama (kolega je pisao kako je prosao)Mene jurili par puta ali sam uspeo da se izvucem.Zeta ujeli za nogu.Nema tu nekog resenja, kod  osnovne skole zvali sintere jer ima ih dosta a stanari (iz okolnih zgrada koji ih hrane )ih sklonili u stanove dok sinteri ne odu...i tako u krug....

Samo oprez i punooo srece u tim situacijama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Puška sine, puška! Ja da čekam da on mene prvi ujede! Ne neeee...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Jeste, vozim motor i nosim pušku ko Arnold Švarceneger. 

I odakle mi oružije kad treba za to dozvola i da bude u kući, a ko bi mi je izdao za nošenje, na sveti nikad. Razlog navedem u prijavi za dozvolu odbrana od pasa u gradu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja