Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri i psi lutalice

Recommended Posts

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Zanimljivo je da nikom nije zao deteta sto je povredjeno bas zbog lutalica. Link je okacen gore.

Nijedan komentar o tome.

Volite li ljude, decu? Empatija prema ljudima koji su povredjeni?

Ili samo prema psima? Za povredjene  macke, jazavce , ljude niko ne haje?

 

Mislim da kolega, koji je pregazio psa uopste nije imao zelju da ga pregazi. Pa to lici na samoubistvo,  cak i da je jako zeleo, plasio bi se ishoda po sebe i saputnika. U svakom slucaaju je neizvestan ishod te nesrece.

Jeste, pogresno se izrazio, jer se osetio ugrozenim, izrevoltiranim.

 

U ovoj temi je korisno da se obaveste kolege forumasi o mogucim napadima pasa lutalica, na kojim mestima nasrcu na vozace, da ne bi doslo do nepovoljnog ishoda po prvenstveno vozaca, pa i za zivotinju.

Naravno da su krivi ljudi, koji su napustili te zivotinje, krivi su i oni koji ih hrane, a psi posle zahvalno jurcaju za svakim strancem, biciklistom, motoristom, automobilom itd.

 

U sredjenim drzavama nema lutalica, koje  obitavaju oko saobracajnica i ugrozavaju zivote vozaca. Jer oni agresivne zivotinje uklanjaju na svakojake nacine i preci su im zivoti ljudi od zivota zivotinja.

 

Ovde sve naopako kao i u drzavi. Zao vam psa al nije deteta. Doduse mozda vam je zao i deteta, ali to ne pokazujete. A zasto?  Mozemo li spreciti ubuduce ovakve nesrece.

 

Psi lutalice,koji su agresivni prema vozacima trebaju biti uklonjeni sa saobracajnica.

Ne zato sto ih mrzimo, nego sto volimo ljude i zelimo da sprecimo lose posledice.

I po ljude, a i po zivotinje.

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 619 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Bas htedoh da napisem da nema nijednog komentara u vezi povredjenog deteta i razloga zasto mu se to desilo. A usput i da napisem kolegi da bi po njega bolje bilo da se prosuo po putu, ali zato spasao zivot jednog psa. Tada bi bio heroj na forumu, ko zna mozda i u konkurenciji za viteza....

 

Naravno da bi najbezbolnije i najsigurnije bilo da si mogao da se bezbedno zaustavis. Ocigledno je tvoja procena bila da tako nesto nije izvodljivo. Problem je sto si svoj postupak probao tako detaljno da objasnis da je na kraju ispalo da si ti 3 dana planirao kako da sto vise napakostis psu bez obzira na svoju bezbednost.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Nije fora da se sad kaže kako nikome nije žao deteta zato što niko ne komentariše.Da su bitniji psi.

Desio se nesrećan slučaj izazvan od strane pasa lutalica na putu kojih nažalost ima mnoogo svuda. 

Ja mislim da se  ljubitelji životinja prvi slažu da treba da se stane na put svim uzrocima koji dovode do pojave pasa lutalica na ulicama.To je takodje i ogledalo naroda i države,slično kao i bacanje smeća i mrtvih životinja u reke itd.Ne poredim živo biće i smeće ali to je ta nemarnost, bahatost i ograničenost. 

Opet nekako državni aparat mora da se bolje angažuje po tom, kao i mnogim drugim pitanjima. 

Ne možemo ni biti civilizovano društvo sa takvim problemima, a ni ako pucamo i ubijamo životinje kao neke psihopate.Bog je dao čoveku da bude mnogo više a mi podbacujemo konstantno. 

Pa u ovoj državi su do skora slali lovce da pucaju u pse po ulici, lično znam kod mene da su te leševe i ostavljali kojekude da trunu! 

U nesrećnim nesredjenim okruženjima se dešavaju svakakve stvari i mene lično više ništa ne čudi ovde. Pre neki dan migrant napao i povredio devojku. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Robu dugački..

 

Naravno da nam je, mi, žao deteta. Nisam video to. 

 

Video sam to što sam video.

 

Ako ubiješ ne očekuj da te nešto ne ubije. 

Ako ubiješ jer je svrha postojanja da postojiš to je uglavnom opravdano. 

Ako ubiješ jer je pokušalo da te ubije nisam siguran. Savest je čudna stvar, ni višak ni manjak ne valja..

 

Ako te ubiju ti teraj dalje. Jer nisi ubio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, kole24 je napisao:

Oni što žive kao psi, naravno da pravdaju i brane pse.

Ti koji se brinu o psima isto se brinu i o drugim ljudima i o tuđoj deci. 

Takvi učestvuju u humanitarnim akcijama za decu, sakupljaju pomoć, daju krv, pomažu u poplavama, .....! 

A onda se pojavi neko ko nikad ništa nije učinio ni za ljude ni za životinje i počne da drži predavanje o tome da oni koji vole životinje ne vole ljude. 

Kolega, onaj ko ima ljubavi ima je prema svakom živom biću, a onaj ko nema nema je prema nikom. 

Takav vodi računa isključivo o sebi i svom detetu (ili svojoj porodici) i zabole ga q.... za druge (i za ljude i za životinje). 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, BaneVuk58 je napisao:

@zika56 Okači slike sa face šta ti uradiše kucovi po gajbi :lol: :lol: lutke male

Ima u temi "šta me je iznerviralo" (mada me nije čak ni naročito iznerviralo). 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
3 hours ago, Woz38 said:

Robu dugački..

 

A sta si ti lingvista i anglisticar?  Pa si  nasao za shodno i slobodno da tumacis lingvistickom komparacijom onako kako ti oces i nazivas coveka robom. 

 

Mozda je covek stavio taj nik iz nekih drugih istorijskih i lingvistickih razloga, koja nemaju veze sa zapadnjackom koncepcijom  roba. (Ime Slaven, Sloveni, Slovak, Slava itd). 

 

Isto kao sto sam ja stavio nik Pingvin. A to nema nikakve veze sa samom zivotinjom kao takvom, vec je u pitanju jedan bivsi dragstor pretezno alkoholnih pica u Beogradu, koji posle ima svoju siru pricu i u nekim drugim sferama :cirka1:

 

Nemoj vredjati i biti bukvalista :takoje:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Nik je nadimak, odnosno skracenica od mog imena. Broj isto ima smisla i povezan je sa mnom :).

On je gore napisao  rob da bi me uvredio, ali nije.

 

Da se vratim na temu.

 

Neki su samo izvukli iz mog posta onaj deo, dal im je zao deteta koje je upravo nastradalo zbog lutalica, koje oni brane. Naravno da im je zao, pogotovo kad neko primeti da nema komentara na tu vest.

 

 

Pa,onda prozivka, klasicno: ko ne voli zivotinje, ne voli ni ljude. Ja iskreno volim ljude vise od zivotinja.

I vise mi je zao ljudi nego zivotinja.

 

Ali hajde da ucinimo da do tragedija na putu ne dolazi zbog lutalica.

Dzabe podrzati humanitarnu akciju ili ucestvovati u njoj, a ovamo zmuriti na jedno oko i okretati glavu u stranu zbog ovog problema.

Kako? Pa ova tema je jedan od nacina. Mi na forumu mozemo razmeniti iskustva u vezi problema, kako reagovati u takvoj situaciju. Jako su vazna i mesta gde stoje agresivne lutalice. Mada je tesko  to zapamtiti, ali bolje ista nego nista.

 

Ne mogu se usvojiti svi psi lutalice. Pogotovo agresivni.

Nadlezne sluzbe ne rade kako treba, nekad ih samo cipuju i vrate na mesto, da opet ugrozavaju bezbednost gradjana.

Problem jeste u drzavi i sluzbi, ali i mi gradjani retko prijavljujemo te napade. Jednostavno ih treba ukloniti sa saobracajnica. I agresivne i dobrocudne, tu im mesto nije.

U azil , kinezima:) , usvajanjem, sterilizacijom...

 

Znaci drugi nacin je da saobracajnoj policiji prijavite napad lutalica na putu, a zatim i nadleznoj sluzbi.

Nedaj boze da se desi nesreca, pa makar i sa samo materijanim ostecenjem. Tuziti firme, koje odrzavaju puteve, pa ce oni dalje gurati da rese taj problem. Bar na tom mestu.

 

Treci nacin je da se odbranimo. Na taj nacin ne samo da sebe stitimo, vec menjamo i razmisljanje agresivnog psa. Nesto kao dresura. U svojoj vozackoj karijeri sam imao par napada pasa na menena  motociklu i dobro sam prosao.( I u autu je frka, jer mozes da reagujes refleksno i da naglo skrenes sa putanje itd, ali to sad necu pominjati)

 

Obicno pokusam da trubim, turiram i zaustavim se, pa polako. Mic po mic. Jeste malo sramota ali sta cu. Obicno se provucem bez posledica.

U dva slucaja sam u prolazu nogom uspeo da udarim psa u glavu, tako da je bila opsta bezanija i cviljenje.

Jednom je bio ogroman pas,velicine doge,ali dzukela. Na Tosinom Bunaru kod crkve, davno. Dosad je triputa umro.

Prosle godine na uglu ulica Zivojina Lukica i Stojana Aralice, dva su bila. Jedan je bio uporan, pa je dobio udarac cizmom u glavu. Hteo sam u nogu da ga udarim, ali u voznji se nekako nespretno ritnuh a on poturi iskezenu vilicu. Sumarum mislim da taj vise nije prilazio motoristima, da ih vija.

 

Nijedamput nisam pregazio,  iz cista mira udario nijednu zivotinju. Udario sam autom mozda dva tri vrapca u preletu. Vozim aktivno od 1992.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Sve podržavam osim onoga:"naravno da im je žao, pogotovo kad neko primeti da nema komentara".

Evo ja lično da ti odgovorim, namerno nisam komentarisao jer sam znao šta će da se napiše ako niko ne prokomentariše.Te mini zamke i igrice ne volim a lako ih prokljuvim. A od pisanija tipa jao, žao mi je, strašno itd nema ništa ni kakve koristi. 

Pitanje je kako sprečiti te situacije, to sam i napisao a lično kako ne znam ni sam:stabre:

Svaka situacija novi izazov. 

I ja se plašim tih pasa, skora sam vozio po nekoj pustari i srećom svaki pastir kad me video da nailazim je hvatao svog psa i držao ga dok ne prodjem. Prijatno se iznenadih. 

 

Sinoć se pas srednjeg rasta zaleti na mene pun trk dok sam bio na bajsu, nema jedno oko zapamtio sam ga. Komično je što sam ja nešto ovako private već bio bešnji od stršljena pa u onom besu skočio sa bajsa, i gadjao psa biciklom. Odlepio sam. Završilo se tako da ja budem ker i jurim njega kolko sam ispizdeo. 

Iskrivio mi se točak i zablokiro jedva se vratih. 

Ps. Na off vožnjama ne brinem dal ću pasti ili ću da ostanem negde u kvaru, više brinem dal će nečiji ovčar da me izujeda. 

Nosim biber sprej kad se setim i samo jednom sam morao da ga upotrebim, a kako je vetar duvao ka meni kijali smo i ja i ker samo svako na svojoj strani:)

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Da biber sprej. Sad je dozvoljeno zakonom da se nosi. Kad se nosi zatvorena kaciga, bar oci nece stradati ako vetar duva na pogresni stranu.

Mislim da je to takodje kao dresura za agresivnog psa. Mislim da kad oseti tu bol od bibera,  vise nece trcati za motoristima i biciklistima, jer ce misliti da ce se isto provesti.

A to je vrlo dobro cak i za psa.

A komentare za nesrecu sa detetom sto sam gore pomenuo, nije mi namera da bude navlakusa. Ne razmisljam na taj nacin. Zeleo sam da ukazem na problem,koji se desava i moze da se desi u ovakvim situacijama.

U ovoj drzavi se nesto poradi tek kad dete nastrada. Nazalost.

Tako je na Divcibarama postavljena signalizacija i lezeci policajci tek kad je u saobracajnoj nesreci poginulo dete, koje je bilo na ekskurziji. I tad je nadleznima trebalo vise od godinu dana da iscrtaju pesacke prelaze naprave dva rtri lezeca policajca i postave par vertikalnih  saobracajnih znakova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Da ponovim za ove sto su isfrustrirani svojim zivotima, pa umesto da se bave njima dele pravdu po forumu.
Kerinu, i bilo koga drugog ću da raznesem svaki sledeći put kada se nađem u situaciji da biram između sebe i svojih voljenih sa jedne strane, i opasnosti sa druge, ako drugačiji ishod nije bezbedan, kočenje, izbegavanje itd.
Dakle čuvam prvenstveno sebe i svoje voljene.

Ovima što nisu bili tu i videli kako je sve izgledalo savetujem da rešavaju svoje životne frustracije prvenstveno, i da malo razmisle pre nego sto napisu nesto, umesto što pričaju koješta po ovom forumu koji je prvenstveno namenjen da ljudi razmenjuju iskustva i savete.

O svom iskustvu ne bih puno sa ljudima koje ne poznajem.

Svako dobro svima i cuvajte sebe i druge na putu...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ova država bez komentara. 

Skrećem s teme, ali smo svedoci i napada migranata na žene i devojke u gradu pa nema pokušaja da se reši to.

Čovek koji svesno želi da unesreći nekog šta reći? 

 Po meni, većina pasa samo se zaleće i ne ujeda, za ove druge biber sprej.Koga pas stvarno napadne bzv treba da se brani i smrtonosnom silom ako može.Glava je u pitanju.

 

Ja kad god vidim psa pored puta usporim jer nekako iz neke pobude uglavnom reše da nonšalantno izadju na put. Tako da nema opasnosti da padnem preko njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
Pre 1 sat, slave74 je napisao:

Nik je nadimak, odnosno skracenica od mog imena. Broj isto ima smisla i povezan je sa mnom :).

On je gore napisao  rob da bi me uvredio, ali nije.

 

Da se vratim na temu.

 

Neki su samo izvukli iz mog posta onaj deo, dal im je zao deteta koje je upravo nastradalo zbog lutalica, koje oni brane. Naravno da im je zao, pogotovo kad neko primeti da nema komentara na tu vest.

 

 

Pa,onda prozivka, klasicno: ko ne voli zivotinje, ne voli ni ljude. Ja iskreno volim ljude vise od zivotinja.

I vise mi je zao ljudi nego zivotinja.

 

Ali hajde da ucinimo da do tragedija na putu ne dolazi zbog lutalica.

Dzabe podrzati humanitarnu akciju ili ucestvovati u njoj, a ovamo zmuriti na jedno oko i okretati glavu u stranu zbog ovog problema.

Kako? Pa ova tema je jedan od nacina. Mi na forumu mozemo razmeniti iskustva u vezi problema, kako reagovati u takvoj situaciju. Jako su vazna i mesta gde stoje agresivne lutalice. Mada je tesko  to zapamtiti, ali bolje ista nego nista.

 

Ne mogu se usvojiti svi psi lutalice. Pogotovo agresivni.

Nadlezne sluzbe ne rade kako treba, nekad ih samo cipuju i vrate na mesto, da opet ugrozavaju bezbednost gradjana.

Problem jeste u drzavi i sluzbi, ali i mi gradjani retko prijavljujemo te napade. Jednostavno ih treba ukloniti sa saobracajnica. I agresivne i dobrocudne, tu im mesto nije.

U azil , kinezima:) , usvajanjem, sterilizacijom...

 

Znaci drugi nacin je da saobracajnoj policiji prijavite napad lutalica na putu, a zatim i nadleznoj sluzbi.

Nedaj boze da se desi nesreca, pa makar i sa samo materijanim ostecenjem. Tuziti firme, koje odrzavaju puteve, pa ce oni dalje gurati da rese taj problem. Bar na tom mestu.

 

Treci nacin je da se odbranimo. Na taj nacin ne samo da sebe stitimo, vec menjamo i razmisljanje agresivnog psa. Nesto kao dresura. U svojoj vozackoj karijeri sam imao par napada pasa na menena  motociklu i dobro sam prosao.( I u autu je frka, jer mozes da reagujes refleksno i da naglo skrenes sa putanje itd, ali to sad necu pominjati)

 

Obicno pokusam da trubim, turiram i zaustavim se, pa polako. Mic po mic. Jeste malo sramota ali sta cu. Obicno se provucem bez posledica.

U dva slucaja sam u prolazu nogom uspeo da udarim psa u glavu, tako da je bila opsta bezanija i cviljenje.

Jednom je bio ogroman pas,velicine doge,ali dzukela. Na Tosinom Bunaru kod crkve, davno. Dosad je triputa umro.

Prosle godine na uglu ulica Zivojina Lukica i Stojana Aralice, dva su bila. Jedan je bio uporan, pa je dobio udarac cizmom u glavu. Hteo sam u nogu da ga udarim, ali u voznji se nekako nespretno ritnuh a on poturi iskezenu vilicu. Sumarum mislim da taj vise nije prilazio motoristima, da ih vija.

 

Nijedamput nisam pregazio,  iz cista mira udario nijednu zivotinju. Udario sam autom mozda dva tri vrapca u preletu. Vozim aktivno od 1992.

 

 

 

Znao sam da si dugački. I sve se slažem s tobom, no i ja sam u toj 'slave' situaciji iako mi ime nije Slave(n) ili nalik tome...moj nick je tek bezveze ispao iako ime veze i sa imenom.

 

Iluzija izbora: 

Naivan primer, imaš li izbor ostaviti motocikl na putu ukoliko ti nestane goriva negde i ti odeš od njega? Nemaš, iako u principu imaš. Mnogostruki su razlozi.

 

Nego da se vratimo temi. Naravno živa bića greše, pa i kerovi a i psi u direktnom i prenesenom značenju. Odgovornost je višestruka.

 

Ako ne čuvamo sebe ne možemo ni druge, bilo životinje ili ljude ili okolinu ili stvari koje proizvodimo....a da ljubav je suština....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kad smo već krenuli sa životinjama, po selima su najgore kokoške. Ako kokoška stoji pored puta sa desne strane i kljuca nešto, a neko nailazi nekim vozilom - kokoška se uplaši i krene da beži al na levu stranu - pravo pred točkove. Ne znam zašto, al sam to video puno puta .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Šta ti je zapad, ja juče video bambija pored puta. Doduše ne mrda pa pretpostavljam da je završio karijeru.

Imam ga na snimku negde, ako uspem da ga skinem.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 619 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Juce se vozio nekim putevima kojima se redje ide, kroz neka sela. I samim tim i vise avlijanera i pasa pored puta. Ali, cini mi se, nasao sam resenje.

 

Vozim polako i to sa zenom pozadi. Od kada to radim mene glava vise ne boli. Psi sada jure samo njenu nogu, za mene ni ne pitaju. 

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja