Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri i psi lutalice

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Kako svog psa da naučim na motor?
Odličan je, pametan i naučen mnogo čemu. Jedva iz dvorišta izađem od njega.

Jeste tema o lutalicama, al' kontam da neko verovatno ima sličan problem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 12 sati, johann je napisao:

Samo kiša olova...

I mene su vise puta grizli na motoru.

 

Ljubitelji kerova, zamoliću vas da me se manete sa propovedanjem.

 

 

EE3B8CBA-99C7-45E0-9F21-75541C048F7B.jpeg

Kolega,pocinje da te podrzavam u potpunosti.Jutros odem do molerske radnje da kupim jednu tablu stiropora.Prava dugacka ulica,levom rukom drzim stiropor al ne moze skuter brze od 20 km/h hoce vetar da odnese stiropor.Grupica mladih fudbalera prelazi ulicu,dzukela se zalece na mene,ne mogu da dodam gas sto zbog decaka sto zbog stiropora.Ljubitelji pasa,slobodno ih vodite kuci. 

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ljudi su nekada držali pse u dvorištu da bi ih upozorili kada neko naiđe, da čuvaju itd...
U savremenom dobu apsolutno ne vidim potrebu za psima, osim u planinama gde čuvaju velika stada, stoku itd...
U gradovima, naseljima i ruralnim područjima, osim sto nekome mogu da budu slatki i umiljati, samo stetu mogu da nanose. Neprestanim urlanjem i lajanjem po celu noć, izletanjem pred automobile, šire đubre, zarazu, mogu da ujedu i napadnu...
Ne znam ni jednu kulturu osim ove nase Balkanske gde ima toliko kerova, a još više neodgovornih vlasnika istih, koji su u stanju i da se pobiju kada prigovoriš da ti smetaju isti..

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ja držim NKD i jazavičara, to su radni psi, za lov. Za ostalo se slažem, pogotovo za vlasnike pudlica ili pitbulova.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Претерујеш, Нешо. Свуда се држе кучићи, што богатија земља, то више керова, а мање деце. 

То што ти не волиш она мала лајава чуда, не даје ти за право да их називаш кучићима и тиме вређаш праве псе. Који имају своје улоге. То што ти нешто не знаш, не значи да тај пас људима није користан. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 2 minuta, Zuba87 je napisao:

не значи да тај пас људима није користан.

Pas jeste koristan,dzukela ne sluzi nicemu

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Meni ulicnu kapiju zapisavaju samo vlasnicki psi, oni brendirani.  Dok ih gazde setaju.

Isti problem imaju i druge komsije.

 

Dzukele nas izbegavaju, one to rade u sumi na livadi, valjda nemaju gazdu pa se ponasaju kulturnije.

 

 

Jel moze neki savet cime poprskati kapiju, jel ima neki miris koji odbija kerove.

 

Komsiluk to resava motkom i batinjanjem jednih i drugih a ja bi ipak bio malo civilizovaniji.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Kako svog psa da naučim na motor?
Odličan je, pametan i naučen mnogo čemu. Jedva iz dvorišta izađem od njega.

Jeste tema o lutalicama, al' kontam da neko verovatno ima sličan problem.

Najbolje u auto školu neku a posle na kurs bezbedne vožnje.

Ako ni to ne pomogne onda nije za motor


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Нису пси проблем него људи. Исто би било да кад ти крава, свиња или овца не треба више и пустиш је на улици. Кад их не би хранили по улицама природа би све то решила, међутим ми им стварамо зависност и зато се мотају око нас. Керови стварају хијерархију и алфа доминира. Што се мене тиче осим власничких паса сви остали су вишак и треба бити уклоњени јер град им није природни хабитат. У свету је то решено.... гледајте Националну географију и Анимал планет и видећете ако кера нико не удоми у одређеном року иде у сапун .....тужно али неминовно

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ljudi su neodgovorni i ima mnogo njih koji psa drže a ustvari nemaju pravu ljubav. I onda jednog dana ga odbace kao krpu. 

Ja sad imam psa jer ga je neko odbacio, imao nekastriranu ženku neki je oplodio i eto, celo leglo na ulicu pa šta im Bog da. 

Veće stoke od ljudi i nema na planeti. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
pre 18 minuta, Bojan82 je napisao:

Ljudi su neodgovorni i ima mnogo njih koji psa drže a ustvari nemaju pravu ljubav. I onda jednog dana ga odbace kao krpu. 

Ja sad imam psa jer ga je neko odbacio, imao nekastriranu ženku neki je oplodio i eto, celo leglo na ulicu pa šta im Bog da. 

Veće stoke od ljudi i nema na planeti. 

to je tačno,svi ti nenormalni kerovi su proizvod  neodgovornih ljudi.

 

Pre 6 sati, Nenadbg88 je napisao:

Neprestanim urlanjem i lajanjem po celu noć, izletanjem pred automobile, šire đubre, zarazu, mogu da ujedu i napadnu..

to je nažalost jako često i to zaato što se kerovi ne trretiraju kako treba.Nema druženja a kamoli ljubavi ,box,lanac,kerovi postaju psihotični i nenormalno se ponašaju.Ker mora da oseća podršku od gazde jer je to osnova njegovog bitisanja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ugao Narodnih Heroja i Milutina Milankovica. Copor pasa izlece na ulicu oce malo i da gricnu. Tu su vec duze vreme, jer je su tu 2 rostilja, pizzeria itd pa ih ljudi hrane.

 

Izlazak na autoput ka Novom Sadu iz ulice Tosin Bunar. Ovo moze biti veoma zeznuto jer je krivina a oni izlecu i cekaju pri kraju krivine, i to ozbiljne. Isto, od skoro su tu redovni jer ih hrane studenti koji se tu okupljaju i piju svako vece. 

 

Interesantno je da na obe ove lokacije gde se nalaze kerovi, saobracajna policija cesto stoji i takodje ima svoje uporiste i zaustavlja. 

 

Tako da, vozite sporo i oprezno, sobzirom da su kerovi na putu.

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 24.9.2020. at 5:03, Nenadbg88 je napisao:

Ja i devojka, vraćamo se sa Taorskih Vrela sad u Nedelju. Pravac posle semafora u Stepojevcu ka BG. Ja vozim oko 80-90 i j**ena kerina neke srednje veličine koja je do tada blejala pored puta odluci da nonsalantno krene u prelazak puta, kao da niko ne nailazi. Legnem na sirenu, ali ne jebe 2 posto.

Svašta mi je u tom trenutku prošlo kroz glavu! Setio sam se dok sam počinjao da vozim da su stariji pričali kako na kera treba ići pun gas u takvoj situaciji.

Lupim menjač u 4. i pun gas. Zveknem ga prednjom gumom u glavu (na volanu nisam osetio ništa), i dokrajčim deklom sa desne strane, i mojom desnom nogom.

Sreća da sam imao jake čizme jer me je baš dobro odalamio po nozi, pa nije bilo daljih posledica osim malo nakrivljene poluge zadnje kočnice.

Strom, sa devojkom i mojom malenkošću je imao cirka pola tone, tako da je imalo smisla stisnuti gas u tom trenutku. Da sam kočio, verovatno bih izgubio kontrolu u prednjem točku i ko zna sta bi onda bilo.

Ovako je kerina završila na onom svetu, a ja i devojka stugli kući živi i nepovređeni.c0e5ea39d3bcee4cf233c8e8133dd6db.jpg&key=5ecc52ee6a06cff9cf3c241b169513266ec0272e9138bcd80a15ea93eab65f83

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Dakle, uočio si psa koji je lagano išao preko puta (nije istrčao), legao si na sirenu, setio se priče starijih kolega kako se postupa u takvim situacijama, i spustio jednu brzinu niže i dao pun gas. Po ovom tvom opisu bih rekao da je bilo sasvim dovoljno vremena (i prostora) da se odreaguje i drugačije (recimo da se prikoči i da se pas obiđe). 

Bez ljutnje, ali samim načinom opisa ovog događaja (je...na kerina, zveknem ga, dokrajčim ga,...) si pokazao da nemaš apsolutno nikakvo saosećanje prema drugim bićima i da te sve ovo nimalo nije uznemirilo. Jesi li možda stao da vidiš šta je sa psom? 

Inače vozim (veoma aktivno) već duže od četiri decenije i motor i auto, često i noću i uglavnom po putevima (lokalni i magistralnim putevi, sela,....) gde je izletanje životinja na put sasvim uobičajena i svakodnevna pojava (i imao sam bezbroj takvih situacija), ali ipak za sve te godine nikada nisam udario ni jednu životinju (osim ptica koje su naletele). 

Prema tome.... 

 

On 24.9.2020. at 21:38, johann je napisao:

Samo kiša olova...

I mene su vise puta grizli na motoru.

 

Ljubitelji kerova, zamoliću vas da me se manete sa propovedanjem.

 

 

EE3B8CBA-99C7-45E0-9F21-75541C048F7B.jpeg

Pre desetak godina se na ovom forumu pojavio "kolega" sa sličnim komentarima i sličnom pratećom  fotografijom (samo nije bio revolver u pitanju nego pištolj). 

Čini mi se da se zvao Dragan i bio je aktivan na forumu par meseci (sa uglavnom agresivnim komentarima), a onda se ubrzo desilo da dospe u crnu hroniku (motorom udario u stub pored puta). 

Manite se agresivnosti (i u priči i u pisanju i u ponašanju i u vožnji) i biće nam svima bolje.

A oružje ne služi da se njime maše u svakoj prilici i da njime jurimo pse (na BJB komentarima). 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

@zika56 Žile, da sam mogao da ukočim, ukocio bi. Sigurno neću da stajem na svakih 5km na koliko se obično i nađe neka džukela pored puta pa da ga pitam ,izvini da nećeš možda da mi pređeš put.

Imam zlatnog retrivera, veoma vaspitanog koji se slobodno seta po dvoristu i kući, tako da mi je ljubav prema psima i zivotinjama izuzetno poznata.

Nemoj odmah da poistovećuješ da ako neko ne voli jednu "kerinu", da ne voli sve što živi i hoda.

Kerovi su kao i ljudi. Ima vaspitanih i nevaspitanih.

Kao kada za nekog čoveka idiota, ili nevaspitano derište, kazes da je ovakav ili onakav.

E sad, ipak ker nije dete. A moz zivot, i zivot moje devojke mi je bio 100 puta bitniji od, opet da kazem "kerine" koja mi je apsolutno nebitna u zivotu. I s'obzirom da je postojala i najmanja sansa da nas dvoje budemo povređeni, zaleteo sam se na njega, i zaleteću se 100 nirednih puta u istoj situaciji.

Nisam ja njega namerno jurio po livadi da ga pregazim vec je on meni izleteo i ugrozio zivot.

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
On 9/25/2020 at 1:02 AM, Rik said:

Kako svog psa da naučim na motor?
Odličan je, pametan i naučen mnogo čemu. Jedva iz dvorišta izađem od njega.

Jeste tema o lutalicama, al' kontam da neko verovatno ima sličan problem.

Moja zenka staford i danas posle 8 godina kad vidi skuter penje se izmedju nogu i sedne. Ali jbg naucena od malih nogu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
biciklista-bicikl-saobracajna-nesreca-gy
WWW.GLASZAPADNESRBIJE.RS

Пријепоље -Тринаестогодишњи дечак, возач бицикла, пребачен је у пријепољску Општу болницу пошто је...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 20 sati, Nenadbg88 je napisao:

@zika56 

..... . Sigurno neću da stajem na svakih 5km na koliko se obično i nađe neka džukela pored puta pa da ga pitam ,izvini da nećeš možda da mi pređeš put.

..... 

 

Vidiš drugar, ja ću da stanem (ako treba) i na svakih 5 km da bih sačuvao neki život. 

U svom prvom komentaru si napisao da si "kerinu" video da se izležava pored puta i da je onda "kerina" lagano pošla da prelazi put, a da ti nisi tom prilikom ni pokušao da smanjiš brzinu, prikočiš ili da izbegneš udarac. 

Nisi za to imao vremena, ali si imao vremena da se setiš da su iskusni bajkeri pričali da u takvoj situaciji treba da dodaš gas i imao si vremena da spustiš za jednu brzinu niže i da dodaš gas do kraja. 

Drugar, iz opisa koji si ti dao ja sam ukapirao da si namerno išao na to da ubiješ tog psa samo iz razloga što ti se nije uklonio sputa. 

Da li bi isto postupio da je bio krupniji pas, krava, auto ili kamion? 

I ni trunke sažaljenja? 

 

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Uf....

 

 

Mene je neki pitbul pojurio u nekom selu u Bačkoj, neki salaški veliki crni oborio pri brzini od 60kmh(kako je to uspeo, ludak poginuo), prebrzo se desilo jedva da sam ga uvideo kad je već bio na prednjem točku, i haski mi se nonšalantno šetao ispred motora u selu blizu Sombora(Kupusine)...

 

I videh još gomilu. Uglavnom se sklanjaju, il moram da sviram(kad postoji rizik kontraefekta, nikad ne znas u kakvom je stanju ipak ga uocavas u sekundama prolaza). Više od pet šest mi prešlo put....

 

Večeras mačaka gomila bilo...

 

Ja vozim polako, tj zavisi od puta i ideje puta, ali kerovi imaju potrebe da se vrte po putevima, gde je veoma nebezbedno po njih, ako imaš psa brini se o svom. Gomila leševa videh za ovih 9000km po Srbiji i Vojvodini ovog leta...Ti si njegov rob a ne obrnuto. Bilo jazavica(imamo jednu, vaspitah je da se boji motora, prvo nije a onda malo grubo, više verbalno no po turu, da sluša i sad se uvek skloni na bezbedno mada uvek pogledam gde je ipak je mala, 4meseca)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
Pre 13 sati, Nenadbg88 je napisao:

@zika56 Žile, da sam mogao da ukočim, ukocio bi. Sigurno neću da stajem na svakih 5km na koliko se obično i nađe neka džukela pored puta pa da ga pitam ,izvini da nećeš možda da mi pređeš put.

Imam zlatnog retrivera, veoma vaspitanog koji se slobodno seta po dvoristu i kući, tako da mi je ljubav prema psima i zivotinjama izuzetno poznata.

Nemoj odmah da poistovećuješ da ako neko ne voli jednu "kerinu", da ne voli sve što živi i hoda.

Kerovi su kao i ljudi. Ima vaspitanih i nevaspitanih.

Kao kada za nekog čoveka idiota, ili nevaspitano derište, kazes da je ovakav ili onakav.

E sad, ipak ker nije dete. A moz zivot, i zivot moje devojke mi je bio 100 puta bitniji od, opet da kazem "kerine" koja mi je apsolutno nebitna u zivotu. I s'obzirom da je postojala i najmanja sansa da nas dvoje budemo povređeni, zaleteo sam se na njega, i zaleteću se 100 nirednih puta u istoj situaciji.

Nisam ja njega namerno jurio po livadi da ga pregazim vec je on meni izleteo i ugrozio zivot.

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

 

Kako ti tako očekuj i tebi. 

 

Ja sam ubio kera a nisam ga ni video. 

Čak sam pomislio i da sam ga umislio, jer sam pitao ove koji su stali nakon što me asfaltirao dal su videli istog. Veterinar i policija su ipak potvrdili ono što sam krajičkom oka video....Nisam bio kriv sem što sam bio na tom putu. Na tom dvotočkašu. 

 

Znači ako pas nije tvoj imaš pravo da ga ubiješ? Koči bre. Da tebe šleper ne bi kad mu nepažnjom izletiš. Pažljivo, i rečima i delima....

 

Znači nisi moj.  A ni Zikin.

Neka viša rasa si. Kerina zlatna.

Ti si u kerovom ataru bio a ne on u tvom....

 

Meni žao kera ludog što me je skinuo sa motora. Čak i da me je oprema manje zaštitila isto bih mislio. 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Daj Boze da postoji reinkarnacija, pa da ovi svi koj namerno gadjaju pse da ih pregaze, u sledecem zivotu budu isti ti psi. Nije za dzabe izreka pasji zivot

 

A ovaj sto bi poneo pistolj da resava pse, kako bas to tebe "grizli" vise puta. Kako ja za skoro 100 000km ne mogu se setim ni jedne ozbiljne situacije da je neki pas hteo da me ugrize. Nego oseti pas druze.

 

Inace za "balkan i pse" probaj u Americi javno negde da napises treba ubiti psa, da vidis koju ces kaznu da popijes.

 

Primitivni mozak smatra da ovaj ceo svet i citavo okruzenje to je sve stvoreno zbog njega, i on je centar svega, i sve njemu treba da sluzi. I ajde sada posto taj pas vise nicemu ne sluzi, iskoristili smo ga hiljadama godinama da nas cuva dok se civilizacija razvijala, pa ajd sad da ih se resimo, iskorenimo.

Ego manija, ali ima ko ce o tome da sudi kad dodje vreme.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nisu psi krivi što postoji saobraćaj. Zašto jure vozila ? - Može biti milion razloga, Ko zna šta su ti psi doživeli od ljudi kad su bili mali, pa sad kad su porasli mogu da uzvrate . . . 

  Evo mali primer :  

macka-blur.jpeg
MONDO.RS

Scene maltretiranja, mučenja i ubijanja životinja na žalost nisu retka pojava u Srbiji, ali učestvovanje maloletnika...

 

  Slične stvari se dešavaju i sa psima, pa oni koji prođu neku torturu, naravno da nas neće voleti i da će hteti da nas ugrizu.  Na nama je da pazimo i na životinje pored puta, i na nasilje nad životinjama ( da ne zatvaramo oči i da ne skrećemo pogled već da reagujemo ) da bi ovaj svet bio bolje mesto za život. Čopor pasa se lako rešava sa malo pucanja iz auspuha ( ko ne zna, nek vidi na moto skupovima kako to pucači rade ). Ako vozimo po propisu kroz naseljeno mesto ( 50 km/h ) i vidimo neku životinju kako leži pored puta, možemo malo i da usporimo, jer životinja može da ustane i krene preko puta - isto tako pored puta može biti i malo dete koje može da uradi istu stvar.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja