Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri i psi lutalice

Recommended Posts

  • Drug član, 1308 postova

Tema ponovo aktivna, i napadi aktivni :jee:Ugrizao me danas, al za cizmu. Uleteo na semaforu kod tramvajskih sina malo je falilo da proklizam, lelujao zadnji kraj. I zakocim i on me pocasti ugrizom al osrednjim, cizma spasila nogu lagano. Nisam mogao da ubrzam jer sam skretao pod pravim uglom, jer nije bilo u zaletu pa sam jedino mogao da zakocim i sva sreca nisam proklizao zbog sina. 

 

To je samo jedan mali peh od danas. Bilo ih je 10. Narod je definitivno poludeo, gori su nego psi 10 puta...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Neki dan se vracamo zena i ja iz Trebinja i na Tjentistu stanemo da odmorimo i doruckujemo. U basti restorana se izlezava poveci pas. Lezi i ne mari za goste i okolinu. Djeluje jako umiljato pa ga je zena cak i mazila. Pas se pomjerio nije nego je uzivao. 

Nakon pola sata krecemo. Ja prilazim motoru i tom momentu pas skace i trci prema meni. Laje, rezi i zalece se. Ja zagalamim i krenem prema njemu, on malo ustukne ali opet krene na mene. Jedva se popnem na motor, sacekam zenu (ne bi bio red da nagulim) i krenemo. Trzao je za nama par metara i odustao. Nije mi bilo svejedno posto je ogroman.

IMG-20200919-WA0009.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Evo od mene prilog od pre iks godina. Šarplaninac njuškao po endeku i odjednom skoči ispred motora. Sećam da sam samo uspeo da zažmurim i završiio u njivi.Srećom nije bilo nikakvih kolčeva, kamenja i sl. te prodjoh samo sa ugruvavanjem. Od tada nemam nikakvu empatiju prema uličarima.

DSC_0359.JPG

DSC_0359a.jpg

DSC_0360.JPG

DSC_0362.JPG

DSC_0365.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Сећате се да сам пре два дана кукао на трећег кера пред фирмом? 

Е, па, грицнуо ме је! 

Добро сам га проценио да је шиптар, са леђа, па бежи! 

До душе, лепо сам му се осветио 5 мин касније, када је потрчао за мотором и покушао да ме ћапи у лету. Мислим да је шпиц мото патике погодио врат. Свакако није даље јурио. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
pre 3 minuta, Bojan82 je napisao:

Kad ugrize pas primaš tetanus

Ne daj bože da primaš tetanus.. Primaš Anti Tetanusnu zaštitu ;)

Sry za off

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Ne znam da li da se smejem ili da kukam ali pre nekih sat vremena sam bio okruzen sa 7 pasa lutalica.

Kako nisam zaradio neki ujed nije mi jasno. Kako sam video da krecu ka meni stao sam i ugasio motor.

Par puta upalim motor i krece njihovo agresivno ponasanje tako da sam stajao tako na sred puta par minuta :tras2: 

Ne bih znao koliko sam dugo cekao da se razidju ali mislim da je trajalo citavu vecnost. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf
pre 5 minuta, jboban je napisao:

Gde naći one ultrazvučne pištaljke koje bi trebalo da ih teraju?

Ne teraju one ništa. To se koristi u dresuri da dozoveš psa a da ne urlaš po ulici. Ili lovci koriste da ne galame po šumi a da psa dozovu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 49 minuta, Bojan82 je napisao:

Kad ugrize pas primaš tetanus i ideš na infektivnu. Oni slikaju ranu i šalju veterini. Onda te oni zovu i ispitaju i dobiješ odštetu

Ма, само ћапио мало. Није пробио кожу, али се види модрица мала. 

Звао сам комуналце, нека раде нешто. Рекао сам да никако не воде она два добра, него само оног зликовца. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

У кобасице са њим! Сапун од њега нека праве, Кинезима за предјело, баш ме брига! Само да не буде више слободан. Сувише је безобразан и подмукао да би наставио слободно да се креће! 

  • Haha 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 22.9.2020. at 22:56, Savan je napisao:

Au, dzelate jedan. Osudio si ga na smrt.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ja sam dzelat.Pre 20-ak dana u mestu Senje gledam tablu za Ravanicu, i izlece manji pas.Nista nisam mogao da uradim,brzina jedva 40-ak na sat,zaskripase gume na sekund,sa oba tocka preko njega.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

To je visa sila tog trenutka. Jedini koji je tu nešto mogao da promeni je bivši vlasnik tog kuceta tako sto ga ne bi pustio napolje.

Nisi pao, sve proslo ok?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Malo pre, u ulici kojom prolazim par puta dnevno, 4 nepoznata psa, prilazim, oni se spremaju, usporavam, gledam ih, oni se smirili i ja lagano nastavljam dalje, samo me ispratili pogledom, koji se izgubio u daljini. Ma nositi par onih koskica u džepu i kad naidješ na nekog agresivnog, bavis mu to da se zanima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja i devojka, vraćamo se sa Taorskih Vrela sad u Nedelju. Pravac posle semafora u Stepojevcu ka BG. Ja vozim oko 80-90 i j**ena kerina neke srednje veličine koja je do tada blejala pored puta odluci da nonsalantno krene u prelazak puta, kao da niko ne nailazi. Legnem na sirenu, ali ne jebe 2 posto.

Svašta mi je u tom trenutku prošlo kroz glavu! Setio sam se dok sam počinjao da vozim da su stariji pričali kako na kera treba ići pun gas u takvoj situaciji.

Lupim menjač u 4. i pun gas. Zveknem ga prednjom gumom u glavu (na volanu nisam osetio ništa), i dokrajčim deklom sa desne strane, i mojom desnom nogom.

Sreća da sam imao jake čizme jer me je baš dobro odalamio po nozi, pa nije bilo daljih posledica osim malo nakrivljene poluge zadnje kočnice.

Strom, sa devojkom i mojom malenkošću je imao cirka pola tone, tako da je imalo smisla stisnuti gas u tom trenutku. Da sam kočio, verovatno bih izgubio kontrolu u prednjem točku i ko zna sta bi onda bilo.

Ovako je kerina završila na onom svetu, a ja i devojka stugli kući živi i nepovređeni.c0e5ea39d3bcee4cf233c8e8133dd6db.jpg&key=5ecc52ee6a06cff9cf3c241b169513266ec0272e9138bcd80a15ea93eab65f83

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Tužan 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Samo kiša olova...

I mene su vise puta grizli na motoru.

 

Ljubitelji kerova, zamoliću vas da me se manete sa propovedanjem.

 

 

EE3B8CBA-99C7-45E0-9F21-75541C048F7B.jpeg

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

"Mikulek edišn"

PS: To je nekad moglo, sad ne sme da se nosi. Jbg, propala država ko mud@ kroz šuplje gaće.

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ја сам први љубитељ кучића, али онај који је спреман да угризе човека не треба да живи. Сутра ће му се осладити, па прекоље неко дете. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ok, al "samo kiša olova" ne deluje kao samoodbrana već preventivno ubiti svakog psa koji nam se učini opasnim,  potpomognuto neprevazidjenim strahom koji proističe iz nemilog dogadjaja u prošlosti ili samostalne projekcije fiktivne budućnosti koja ne postoji niti će se desiti:lol:Nije to stršljen koji zuji po sobi.Insekt neki, već prijatelj. Generalno gledano:)Recimo taj stršljen,pa ne možeš da mu očitaš govor tela,pa ga za svaki slučaj poklopiš papučom. Što je sigurno sigurno je. 

Ako nemamo pištolj kao sav običan svet bacaćemo viršle s kreozanom i ekserima okolo. Na šta to liči da se promovišu takvi stavovi. 

A ovi Smith&Weson obdareni mogu da opale  svakog psa koji potrči za točkom,šta znaju dal će on da .ebe il da ujede. 

To sam mislio.

Ti kao ljubitelj kučića moraš znati da   tako agresivni psi koji kolju decu i ljude  pripadaju nekim vlasnicima, povezani su sa nekim pasminama i namernim ili nesvesnim uzrokovanjem takvih dogadjaja.

Neki ljudi ucmekaju zmiju čim je vide jer se plaše ustvari. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja sam imao jednu mnogo smešnu scenu sa kerovima na jednom putovanju... Neki znaju jako dobro iz priča. Napisaću je drugom prilikom sad ne vidim na oči

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Zajebana situacija... Ne zelis da ubijes zivo bice, a moras da spases zivu glavu i sebe a cesto i suvozaca. 

 

Ja nemam kucnog ljubimca nit sam ga kao klinac ikada imao. Al sam ziveo dugo sa devojkom koja ih je imala tri komada (2 psa i macku) i povela ih sa sobom,  i tu sam naucio dosta o tome. Pre toga nisam znao nista. Od tada ih drugacije gledam...

 

Bas u momentu kad smo se vozili kolima izlece pas na nas. Ona se dere koci, ja kocim. I kazem joj, evo ko je sad kriv, zasto je agresivan i zasto izlece???

 

Njen odogvor je bio da "nekoga u blizini cuva". Da tu dobija hranu i vodu, i da mora da se pokaze na toj teritoriji kao koristan, vredan i veran (stara izreka veran kao pas). 

 

Bogami, zamislio sam se....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja