Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri i psi lutalice

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ziko ne moraš sve stavljati u negativan kontekst. Kad sam rekao da si slab na nešto nisam mislio ništa loše. I ja sam slab na razne obline, crvene motocikle itd pa ne smatram to za loše.
Samo sam mislio reci da tvoj pristup nije realan za većinu i da je zapravo rešenje da se ti psi sklone sa ulice na neko mesto koje ce im biti prikladnije. Ako stvarno voliš te kućice sigurno ti je zao kad nekog od njih zgazi kamion ili još gore kad im neki auto slomi kičmu branikom. Ne znaju kučići u te saobracajne propise a i ne žele se prilagoditi niti ići na kurs.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 5 minuta, Savan je napisao:

Ziko ne moraš sve stavljati u negativan kontekst. Kad sam rekao da si slab na nešto nisam mislio ništa loše. I ja sam slab na razne obline, crvene motocikle itd pa ne smatram to za loše.
Samo sam mislio reci da tvoj pristup nije realan za većinu i da je zapravo rešenje da se ti psi sklone sa ulice na neko mesto koje ce im biti prikladnije. Ako stvarno voliš te kućice sigurno ti je zao kad nekog od njih zgazi kamion ili još gore kad im neki auto slomi kičmu branikom. Ne znaju kučići u te saobracajne propise a i ne žele se prilagoditi niti ići na kurs.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Nisam ništa ni shvatio kao negativno sa tvoje strane, niti sam stavio u negativni kontekst, samo sam izneo svoje mšljenje i dao odgovor na ono što si me pitao.

Kučići (i sve ostale vrste osim čoveka) žive kao što su živele i pre milion godina i ništa nisu menjali u prirodi niti su nešto "unapređivali", nego je to samo čovek činio. Prema tome ne vidim razlog da se neko (ili nešto) prilagođava ("da ide na kurs") zbog nečeg što je neko drugi stvorio (radi lične udobnosti).

savane, ti i ja ne možemo da se razumemo i da se "usaglasimo" u mišljenjima iz razloga što ja smatram da sam deo prirode i da isto pravo na suživot na ovoj planeti imaju i pčele i zmije i psi i mačke i krokodili i delfini i vukovi i lavovi i mravi i .... i da uz to nijedna od tih vrsta (osim čoveka) nije degradirala niti uništila prirodu niti je svojim ponašanjem dovela planetu u opasnost niti je prilagođavala isključivo sebi, a ti sebe (i kao vrstu i kao jedinku) stavljaš na pijadestal nekog ko je vredniji od svega ostalog na planeti. 

Ili prosto rečeno:

Ti (ili bilo kje ljudsko biće) po mom mišljenju nemaš nikakvu veću vrednost u odnosu na bilo kju drugu vrstu, niti je posao kojim se baviš vredniji od onog što obavlja neki mrav, ili glista ili lasta ili pčela, ....!

Čovek sebe proglasio za jedino svesno (i civilizovano) biće na planeti, a upravo on napravio najviše zla i u svojoj vrsti i u odnosu na sve ostalo na planeti, a onda sad daje sebi za pravo da i dalje odlučuje o sudbini drugih vrsta.

Na osnovu čega?

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ziko pa sto ne prodaš motor, skines sav asfalt oko sebe, srusis kući isključiš struju i vodu i kreneš da živiš u zemunici skroz u skladu sa prirodom?

Ja sebe isto vidim kao deo prirode ali one koja je evoluirala i napravila urbane sredine. Istina, uživam u benefitima tih sredina i svestan sam da je deo prirode morao da izvuče kraću šibicu da bi se to ostvarilo. Stvorena su nova pravila i čovek je preuzeo odgovornost za svet. Zašto nije pčela preuzela tu odgovornost?
Kad smo u urbanoj sredini tako treba da se ophodimo jer smo sami izabrali da budemo tu i deo toga. Onda nije u skladu da u takvoj jednoj sredini, ti kao odgovoran za to, pustiš pse da se krecu nekontrolisano. Jer, svestan si da oni nisu dovoljno evoluirali za takvo nešto i treba im tvoja pomoć kao odgovornog lica u takvoj sredini. Skloni ih, zdomi ih i spasi i njih i ostale opasnosti koja vreba njihovim nenamernim pristustvom tu.
Samo ih nahraniti i potapsati je kao pomoć africi, ništa ne rešava trajno i samo produžava agoniju.

A imamo dovoljno prirode koja je ostala da se brinemo o njoj i mislim da tu treba staviti akcenat jer je tu prirodi potrebna pomoć.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 3 minuta, Savan je napisao:

Ziko pa sto ne prodaš motor, skines sav asfalt oko sebe, srusis kući isključiš struju i vodu i kreneš da živiš u zemunici skroz u skladu sa prirodom?

Ja sebe isto vidim kao deo prirode ali one koja je evoluirala i napravila urbane sredine. Istina, uživam u benefitima tih sredina i svestan sam da je deo prirode morao da izvuče kraću šibicu da bi se to ostvarilo. Stvorena su nova pravila i čovek je preuzeo odgovornost za svet. Zašto nije pčela preuzela tu odgovornost?
Kad smo u urbanoj sredini tako treba da se ophodimo jer smo sami izabrali da budemo tu i deo toga. Onda nije u skladu da u takvoj jednoj sredini, ti kao odgovoran za to, pustiš pse da se krecu nekontrolisano. Jer, svestan si da oni nisu dovoljno evoluirali za takvo nešto i treba im tvoja pomoć kao odgovornog lica u takvoj sredini. Skloni ih, zdomi ih i spasi i njih i ostale opasnosti koja vreba njihovim nenamernim pristustvom tu.
Samo ih nahraniti i potapsati je kao pomoć africi, ništa ne rešava trajno i samo produžava agoniju.

A imamo dovoljno prirode koja je ostala da se brinemo o njoj i mislim da tu treba staviti akcenat jer je tu prirodi potrebna pomoć.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Savane, već sam te više puta zamolio da mi ne udeljuješ savete šta treba da radim, jer i ja tebi nikada nisam sugerisao tako nešto.

Pojma nemaš ni kako živim niti u skladu sa čim živim i onda nemoj da pišeš napamet.

Iznosim svoje mišljenje o nečemu, odgovorim na pitanje koje mi je postavljeno, ne insistiram da neko treba da razmišlja ili da se ponaša kao ja nego ostavljam svakom izbor.

Kao što rekoh, ne možemo da se razumemo i složimo jer polazimo od potpuno drugačijih stavova (ja imam stav da sam ravnopravan deo prirode isto vredan kao i bilo koja druga vrsta), a ti polaziš od stava da si pripadnik vrste koja je sebe proglasila za vrhovnog gospodara i koja ima prava da sve prilagođava sebi, a da su ostale vrste tu nebitne (odnosno da treba da služe samo interesima ove prve vrste).

Zadrži svoje mišljenje i ponašaj se slobodno u skladu sa njim, ali ne diraj moje pravo na moje mišljenje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ziko, ja sam na strani onih oštećenih od tih pasa a ujedno i na strani istih tih pasa nastradalih od ljudi. Zalažem se (i stvari više podržavam) da se taj problem reši na samom izvoru problema, a ujedno i da to rešenje bude realno i ne narušava danasnji koncept u kojem živimo.

A sad ajde ti?

Stalno sugerises kako ja tebi nešto ogranicavam i kako ti ja namećem a zapravo živim 2k km od tebe. Znaci Ziko samo pričamo isto kao sto i ti radiš.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 3 minuta, Savan je napisao:

Ziko, ja sam na strani onih oštećenih od tih pasa a ujedno i na strani istih tih pasa nastradalih od ljudi. Zalažem se (i stvari više podržavam) da se taj problem reši na samom izvoru problema, a ujedno i da to rešenje bude realno i ne narušava danasnji koncept u kojem živimo.

A sad ajde ti?

Stalno sugerises kako ja tebi nešto ogranicavam i kako ti ja namećem a zapravo živim 2k km od tebe. Znaci Ziko samo pričamo isto kao sto i ti radiš.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ne Savane, ne pričamo isto. 

Bilo bi isto kada bih ja tebi recimo napisao da zajebeš više da nam soliš pamet nego da nastaviš da se baviš fitnesom, ili da prodaš motor jer ti smetaju rupe na putu ili džukci, (kao što si mi skoro sugerisao da zajebem da pišem na forumu nego da se držim izrade reglera, ili sada da prodam motor i skidam asfalt sa puteva, ....)!

Hajde što sebe smatraš za pripadnika vladajuće vrste, ali deluje da si utripovao i da si (kao pojedinac) pri samo vrhu hijerarhuje i u toj vrsti i da možeš drugima da propisuješ šta će da misle ili da napišu, a to ne biva.

I samo još sledeće:

Postavio si u prethodnom komentaru pitanje "Zašto nije pčela preuzela tu odgovornost"?

Pa bih voleo da saznam koju odgovornost, za šta odgovornost, u odnosu na kog odgovornost, u ime koga odgovornost i na osnovu čega odgovornost?

Ko je uostalom čoveka terao ili ovlastio da preuzima odgovornost za celu planetu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Daj Ziko namećeš mi svakakve krivice a plačeš kao malo dete kad se tebi neko obrati.

Stvarno nemam volje da odgovaram na kilometarske postove gde uporedjujes babe i žabe i sad ja trebam da ispravljam to i da mlatim praznu slamu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 47 minuta, Savan je napisao:

Daj Ziko namećeš mi svakakve krivice a plačeš kao malo dete kad se tebi neko obrati.

Stvarno nemam volje da odgovaram na kilometarske postove gde uporedjujes babe i žabe i sad ja trebam da ispravljam to i da mlatim praznu slamu.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

savane, mam svoj stvarni život, svoje stvarne prijatelje, svoje dvorište, svoje doživljaje, svoj posao, svoj "pedigre" i zabole me za Savana i njegove pokušaje da upravlja svetom i da druge mlati po ušima.

Kulturno iznosim svoje stavove i mišljenja, nikom ne namećem ništa, ne vređam, a za one koji bi da se dopisuju samo dok misle da su "glavni" i počnu da se dure kad nemaju argumente baš me zabole. 

Ispred nikog se nikada nisam klanjao, niti sam ikog molio za bilo šta, niti sam se ikog ili ičeg plašio, a sada ću ispred Savana da plačem. Gde li si ti odlutao i šta li ti umišljaš o sebi?

Možeš to sa onim koji ti dozvole, ali ja ti nisam iz te ekipe kojoj možeš da budeš lider, pa onda to i ne pokušavaj.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Može li neko da odgovori hoće li i zašto pas na nogu koja nepomično stoji? Mislim, na motoru koji ga iritira.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Mislim da psi više kidišu na točak i to prednji nego na nogu što sam i osetio na svojoj koži. Ima tu nešto što njih iritira...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

To sam i ja mislio, ali pokretač ove teme ima drugačije iskustvo i sad više ne znam. Možda je pokušavao nogom da odgurne psa koji je krenuo na motor pa ga je instinktivno ujeo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
 
savane, mam svoj stvarni život, svoje stvarne prijatelje, svoje dvorište, svoje doživljaje, svoj posao, svoj "pedigre" i zabole me za Savana i njegove pokušaje da upravlja svetom i da druge mlati po ušima.
Kulturno iznosim svoje stavove i mišljenja, nikom ne namećem ništa, ne vređam, a za one koji bi da se dopisuju samo dok misle da su "glavni" i počnu da se dure kad nemaju argumente baš me zabole. 
Ispred nikog se nikada nisam klanjao, niti sam ikog molio za bilo šta, niti sam se ikog ili ičeg plašio, a sada ću ispred Savana da plačem. Gde li si ti odlutao i šta li ti umišljaš o sebi?
Možeš to sa onim koji ti dozvole, ali ja ti nisam iz te ekipe kojoj možeš da budeš lider, pa onda to i ne pokušavaj.
 
 

Ako je ovo po tebi kulturno ... i to osoba od nesmalo 65 godina! Šta te konkretno zabole?

Skrenuo si sa teme i sad meni nabacujes da ja hocu da upravljam sa tobom i još razvijas teorije oko toga?! Ja to zovem ‘plakanjem’ jer apsolutno me ne zanima da ja upravljam sa nekim tamo meni nebitnim.

Sem sto mene optužuješ netačnim stvarima, ajde konkretno o temi, kako bi ti da rešiš da te lutalice više ne ujedaju ljude u prolazu i predstavljaju opasnost? Jel tvoj konacni odgovor da trebaš da staneš i da ih po mazis po glavi?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

@jboban Nekada su psi jurili prednji točak, ali nekada su i motoristi držali noge na, za to predviđenim, osloncima. Danas, uglavnom skuteraši, masovno voze sa nogama spuštenim do zemlje pa moguće i da su se džukci preorijentisali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR
Dzabe da ih sterilisu. Nece on tebe da *ebe vec da ujede.

Da, ali ne razmnozavajuci se bi nestali, mimo novih koje divni vlasnici izbacaju. E pa onda strozija kontrola i chipovanje pa jebavanje materi tim vlasnicima.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim



Zato je ono gore napisano.

A ne mislim da je neko resenje sterilizacija, kastracija. Sa tim razmišljanjem mogu da počnu i bensedine da im daju. Jbg, ujeo bi on, al vise nema volje...

Na taj nacin nece biti resen problem, vec samo prigušen. Taj pas i dalje ostaje na ulici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Pitao sam onog drugara za odstetu... Nije jos zavrsio. Ponudili su mu jos letos 45.000din da ne ide na sud. Odbili su i tuzili i grad i veterinu. 22. maja ima ponovo neko rociste. Iznos koji traze je 150.000din. Krenuli su sa 300.000 al je mali stepen povrede, neki mali pas ga je gricnuo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR



Zato je ono gore napisano.

A ne mislim da je neko resenje sterilizacija, kastracija. Sa tim razmišljanjem mogu da počnu i bensedine da im daju. Jbg, ujeo bi on, al vise nema volje...

Na taj nacin nece biti resen problem, vec samo prigušen. Taj pas i dalje ostaje na ulici.
Ma znam, sala ali opet nije ni za salit se kad dodje do problema ko npr u ovom slucaju. Slazem se da to nije glavno rjesenje, rjesenje je promjena (ne)svijesti naroda ali bi zasigurno smanjilo broj, gledao sam neke primjere gdje je to uradjeno i variralo je od potpunog nestanka do raznih stepena poboljsanja.
Naravno tu treba i da postoje azili, ne mucionice za pse kao sto su sad mnogi ali to je onda jos jedna stvar za preduzet. Previse ima odgajivacnica, divljih a i registrovanih, kojima se ne gleda previse sta rade i kuda idu ti psi, pa kad dosade osobi nakon par mjeseci ode kuco na ulicu... mnogo koraka i opcija ali se slabo ista desava i to je isto problem.

Naravno imate i ljude kojima je normalno da pas treba da je slobodan i zivi i radi sta hoce al meni je to sumanuto jer pas nije divlja zivotinja, o tom psu niko ne brine a pas nije sposoban sam da prezivi. Ne mislim da se samo snadje za hranu i vodu vec vecina tih pasa umre od raznih bolesti, infekcija, udara automobila itd itd pa samo zamislite dje ono spavaju po onim minusima i sta onda rade za hranu. Meni je kad se ljudi zalazu da lutalice budu ostavljene to nehumano i za osudu a takvim ima dosta.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Kako ste me istripovali! Ova dva dana vozim i sve se osvrcem kad prolazim pored pasa da ne krenu da me jure i grizu.. sinoc prilazim semaforu, pas krece da laje, na semaforu crveno..... kad ugledah uslovno za desno Bog me pogledao :jee:

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 1 sat, jboban je napisao:

To sam i ja mislio, ali pokretač ove teme ima drugačije iskustvo i sad više ne znam. Možda je pokušavao nogom da odgurne psa koji je krenuo na motor pa ga je instinktivno ujeo?

Pokretač ove teme je regularno držao noge na fuzasterima i uz motor - nije pokušao da šutne ili odgurne psa , vidi se na snimku da je ubrzao u tom trenutku ali kasno...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, jboban je napisao:

To sam i ja mislio, ali pokretač ove teme ima drugačije iskustvo i sad više ne znam. Možda je pokušavao nogom da odgurne psa koji je krenuo na motor pa ga je instinktivno ujeo?

Pse uglavnom iritira točak koji se okreće i njega i "napadaju", ali ukoliko su pre toga već dobijali čizmu u glavu, onda postoji i šansa da i noga bude meta.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, Savan je napisao:


Ako je ovo po tebi kulturno ... i to osoba od nesmalo 65 godina! Šta te konkretno zabole?

Skrenuo si sa teme i sad meni nabacujes da ja hocu da upravljam sa tobom i još razvijas teorije oko toga?! Ja to zovem ‘plakanjem’ jer apsolutno me ne zanima da ja upravljam sa nekim tamo meni nebitnim.

Sem sto mene optužuješ netačnim stvarima, ajde konkretno o temi, kako bi ti da rešiš da te lutalice više ne ujedaju ljude u prolazu i predstavljaju opasnost? Jel tvoj konacni odgovor da trebaš da staneš i da ih po mazis po glavi?

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Savane, ovaj komentar svakako da nije kulturan, ali su svi moji prethodni komentari bili veoma kulturni, na koje su sledili tvoji koji nisu bili tako fini. Ne znam odakle ti ideja da će neko neograničeno da bude fin i kulturan prema nekom ko to nije i koji tu kulzuru zloupotrebljava. Sve ima svoje mere i granice, ti si prešao "crtu" i nemaš više kod mene kredibilitet da prema tebi imam bilo kakav obzir. Ja do sada fino i u rukavicama, a ti đonom u cevanice. 

Umem da odgovorim svakom prema onom kako zasluži. 

I za šta sam te to optužio?

A šta sam imao da kažem o temi rekao sam, ja sam (konkretno) do sada sa ulice sklonio bar stotinak lutalica, isto toliko sterilisao (da se ne razmnožavaju nekontrolisano), mnoge nahranio i izlečio i to je moj konkretan doprinos koji mi daje nekakav legitimitet da mogu da komentarišem. 

A šta si ti uradio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ne znam da li je ovaj problem prisutan i u drugim zemljama ili samo u neuredjenim društvima kao što je ovo naše. Nije svaka situacija ista. Nije svaki pas isti. Ja sam imao.situaciju na Novom Beogradu. Opicio sam po gasu i utekao,ali je sreća da sam imao prostora gde da pobegnem grupi pasa koja nas je napala.  

Možda kad bi nadležne službe radile svoj posao i pasa lutalica bi bilo manje na ulici....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

U Splitu isto, istočna strana TTS čopor od dvadesetak pasa napada prolaznike, sve je prijavljeno ali i dalje je isto.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja