Jump to content

Moto Zajednica

Ljepote Crne Gore,putovanje kroz netaknute prirodne ljepote!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50
On 3/4/2021 at 2:26 PM, bgvozdic said:

Svejedno je. Oba su izuzetna. :takoje:

Preporučujem preko Šavnika.

:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
On 3/4/2021 at 11:36 AM, Zeleni 65 said:

Jedno pitanje, ako sa Zabljaka hocu u Mojkovac sta je bolje, odvojiti se odma na put R-5 ili se spustiti do Savnika pa onde se odvojiti prema Mojkovcu ? Sta je bolje za voznju za putne motore, ne enduro ? Hvalaaaaa

Ako si vec u Zabljak naravno da ti je blize na glavni put za Mojkovac gdje je i kroz kanjon fenomenalno voziti,takodje i na Savnik da odes neces se pokajati jer oba puta su pod asvaltom i odlicni su a naravno i za putne motore ^_^

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50
6 minutes ago, montenegrovision365.com said:

Ako si vec u Zabljak naravno da ti je blize na glavni put za Mojkovac gdje je i kroz kanjon fenomenalno voziti,takodje i na Savnik da odes neces se pokajati jer oba puta su pod asvaltom i odlicni su a naravno i za putne motore ^_^

Plan je doci iz Trebinja na Zabljak, provozati prsten oko Durmitora i sutra se uputiti prema Mojkovcu pa dalje u Srbiju. Zanima me od Zabljaka izabrati bolju deonicu do Mojkovca.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
1 minute ago, Zeleni 65 said:

Plan je doci iz Trebinja na Zabljak, provozati prsten oko Durmitora i sutra se uputiti prema Mojkovcu pa dalje u Srbiju. Zanima me od Zabljaka izabrati bolju deonicu do Mojkovca.

Ti si planirao sjutra da vozis???? Put je neprohodan preko Durmitorskog prstena,a trenutni snijeg na Zabljaku je 70cm,bio sam prije par dana i obisao sve puteve i svaki je neprohodan pogotovo na Durmitorski prsten preko trsa a za Malu Crnu Goru da ne pricam tamo je preko 2m!

Po meni je najljepsi put preko Djurdjevica Tare na most pa kroz kanjon jer moze da se vidi cio kanjon kao i stablja crnog bora i Crna Poda gdje borovi dosezu preko 50m i vise i koji su stari preko 400god itd itd da ne nabrajam ima jos dosta toga,rijeku Ravnjak,Ljuticu itd :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50
Just now, montenegrovision365.com said:

Ti si planirao sjutra da vozis???? Put je neprohodan preko Durmitorskog prstena,a trenutni snijeg na Zabljaku je 70cm,bio sam prije par dana i obisao sve puteve i svaki je neprohodan pogotovo na Durmitorski prsten preko trsa a za Malu Crnu Goru da ne pricam tamo je preko 2m!

Po meni je najljepsi put preko Djurdjevica Tare na most pa kroz kanjon jer moze da se vidi cio kanjon kao i stablja crnog bora i Crna Poda gdje borovi dosezu preko 50m i vise i koji su stari preko 400god itd itd da ne nabrajam ima jos dosta toga,rijeku Ravnjak,Ljuticu itd :D

 

Ma ne nisam se dobro izrazio, planovi su za ljeto a to sutra sam mislio spavati na Zabljaku pa nastaviti sledeci dan.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
1 minute ago, Zeleni 65 said:

Ma ne nisam se dobro izrazio, planovi su za ljeto a to sutra sam mislio spavati na Zabljaku pa nastaviti sledeci dan.

Vec sam pomislio da ima jos ludaka uz mene ali dobro je :D:D Pa eto to je moja preporuka,svi motoristi a i turisti svi dolaze da vide kanjon a i svaki put je uvijek razlicito a voznja je fenomenalna,ako neko ima bolji put ili ljepsi vjerovatno ce napisati i zbog cega,ja sam svaki odvozio bar po 50x :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50
3 minutes ago, montenegrovision365.com said:

Vec sam pomislio da ima jos ludaka uz mene ali dobro je :D:D Pa eto to je moja preporuka,svi motoristi a i turisti svi dolaze da vide kanjon a i svaki put je uvijek razlicito a voznja je fenomenalna,ako neko ima bolji put ili ljepsi vjerovatno ce napisati i zbog cega,ja sam svaki odvozio bar po 50x :D

 

Hvala puno na predlogu, javit cu se ja sa jos pitanja:) a bude li vremena i neko pice, sto da ne.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
1 minute ago, Zeleni 65 said:

Hvala puno na predlogu, javit cu se ja sa jos pitanja:) a bude li vremena i neko pice, sto da ne.

Nema na cemu moje zadovoljstvo! I ako bog da zdravlja naravno! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50
23 minutes ago, montenegrovision365.com said:

Nema na cemu moje zadovoljstvo! I ako bog da zdravlja naravno! ;)

:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Da li je za kola prohodan put  preko durmitora? Odvozao bi to ovog vikenda.

 

Sutra, 27.marta bi dosao iz pravca foče pa u tunel ka sedlu i žabljaku a onda pravac bg.

 

Hvala.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
9 hours ago, travelman said:

Da li je za kola prohodan put  preko durmitora? Odvozao bi to ovog vikenda.

 

Sutra, 27.marta bi dosao iz pravca foče pa u tunel ka sedlu i žabljaku a onda pravac bg.

 

Hvala.

Pozdrav,oprosti sto kasno odgovaram na terenu sam bio danas pa ne stigoh da ti odgovorim,oko Durmitora je zakrcen put pogotovo ne mozes ni krenuti oko Durmitora tamo je snijeg preko 2m,a u Zabljak se moze proci nekih je 90cm kroz grad,a ne pokusavaj na Sedlo i tamo jer snijeg je preko 2m! Moras ostaviti to posle maja :D Inace srecan put ako krenes kroz Zabljak pa za Bg ;)

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

HVALA,

 

ako je takva snežna situacija na Durmitoru onda ništa ni od kretanja za Žabljak.

Polazak je bio planiran u ponoć a u planu je bila kružna vožnja sa polaskom iz Bg.

 

Nemam iskustva sa tim predelima u ovo doba godine, uglavnom su moje posete bile preko leta ali sad kad vratim film setim se uvala u kojima je i tokom tih letnjih meseci bilo snega jer do njih sunčevi zraci ne dopiru nikada.

 

Još jednom HVALA za info, aktiviram plan B a Durmitor ostavljam za neki naredni mesec.

 

Legenda kaže da su ovde sedeli bogovi, ko nije odvozao ove predele neka ih obavezno utefteriše za ovu godinu :takoje: ...

...

Fotografija0733.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
22 hours ago, travelman said:

HVALA,

 

ako je takva snežna situacija na Durmitoru onda ništa ni od kretanja za Žabljak.

Polazak je bio planiran u ponoć a u planu je bila kružna vožnja sa polaskom iz Bg.

 

Nemam iskustva sa tim predelima u ovo doba godine, uglavnom su moje posete bile preko leta ali sad kad vratim film setim se uvala u kojima je i tokom tih letnjih meseci bilo snega jer do njih sunčevi zraci ne dopiru nikada.

 

Još jednom HVALA za info, aktiviram plan B a Durmitor ostavljam za neki naredni mesec.

 

Legenda kaže da su ovde sedeli bogovi, ko nije odvozao ove predele neka ih obavezno utefteriše za ovu godinu :takoje: ...

...

Fotografija0733.jpg

 

 

Odlazi putovanje bar sa pocetka juna ako mislis preko Durmitorskog prstena....a evo jedna freska slicica od danas sa Sinjajevine,gore je nekih 2 do 2.5m bez nameta preko 1700mnv :)

 

DJI-0095.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Danasnja voznjica do Crkve Sv.Ilije kod Pljevalja,i uprkos zabrani medjugradskog saobracaja ipak su mi dozvolili policajci i propustili me da malo isfotkam i ovu predivnu Crkvu :)

 

Crkva Svetog Ilije–  iz 1769.god., podignuta je na Ilinom brdu, nedaleko od Pljevalja.Više puta je rušena i obnavljana. Potiče iz 14. vijeka

1.jpg

crv-4.jpg

crv-3.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Uzgred dok sam isao da fotkam i arhiviram i Crkvu koju sam predhodno objavio,evo i jos jedne lijepe Crkve Sv.Đorđa u selu Babaici na putu ka Kovrenu i Matarugama,vrhunska ruta za voznju motorom ^_^

2.jpg

Evo i jedan kratki video pa uzivajte ,bar u ovoj pandemiji i zabranama nekako uspijevam da nastavim sa obilascima i arhiviranjem nase prelijepe Crne Gore ;)

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Uprkos pandemiji nekako uspijevam da putujem i obilazim i saznajem nova mjesta,tako i evo voznjica jedna od nekih 170km a sad cu govoriti o predivnom selu Kozice koje se nalazi u opstini Pljevlja.

Za ovo predivno selo u Pljevaljskoj Opštini za Kozice se skreće prije škole desno u Matarugama,odatle ima nekih 15-tak minuta vožnje gdje je cio put asvaltiran i vozi se kroz četinarsku šumu.Neasfaltirani dio se završava “na kašičicu”gdje kasnije put ide nekih 2km makadama.Na početku puta se izlazi na Kozičko brdo.Selo Kozica se nalazi na tromeđi opština Pljevlja, Bijelo Polje i Prijepolje,najvišim dijelom pripada Pljevljima.U selu se nalazi i srednjovjekovno utvrđenje zvano Koznik ili Jerinin grad. 

1.jpg

IMG-20210412-132345.jpg

2.jpg

IMG-20210412-132349.jpg

IMG-20210412-130949.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tractorce XT660Z
On 13.4.2021. at 23:30, montenegrovision365.com je napisao:

 

Za ovo predivno selo u Pljevaljskoj Opštini za Kozice se skreće prije škole desno u Matarugama,odatle ima nekih 15-tak minuta vožnje gdje je cio put asvaltiran i vozi se kroz četinarsku šumu.Neasfaltirani dio se završava “na kašičicu”gdje kasnije put ide nekih 2km makadama.Na početku puta se izlazi na Kozičko brdo.Selo Kozica se nalazi na tromeđi opština Pljevlja, Bijelo Polje i Prijepolje,najvišim dijelom pripada Pljevljima.U selu se nalazi i srednjovjekovno utvrđenje zvano Koznik ili Jerinin grad. 

 

 

 

 

Daaa, ovde je prelepo, video sam u nekoj emisiji ove predele i moram ih posetiti. 

Kaži mi drugar ako znaš, kako je sa prenoćištem tamo, može li se naći spavanje,tj smeštaj, bez ikakvog luksuza naravno, al da ne nosim šator ???? Hladne su noći tamo ....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Burgman 400
On 22.5.2020. at 22:58, montenegrovision365.com je napisao:

Kao sto sam i obecao da cu napraviti cijelu rutu od Mojkovca preko Tomaseva pa sve do Pljevalja,jedna od fenomenalnih ruta.Juce sam obisao opet tu rutu i prvi put napravio i neke fotografije raznih crkvi,sela,cak i prvi put posjetio cuvene Meandre Cehotine koje odusevljavaju!

Sve cu detaljno objaviti i objasniti ali sad cu se samo zadrzati direktno do Meandri Cehotine,evo o cemu je rijec,jedna fotografija i video da vidite kako izgleda carobno ovo mjesto prije Pljevalja u selu Mataruge tu je i blizu cuveni Manastir Dubocica...Sve sto vas zanima pitajte :D

 

Evo rute:https://goo.gl/maps/LTaFCj84vhYbXRnU6

 

Evo snimka od juce:

 

 

 

 

pebv_(39).jpg

Prelepo, ali meni još neviđeno

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
8 hours ago, nebica933 said:

Daaa, ovde je prelepo, video sam u nekoj emisiji ove predele i moram ih posetiti. 

Kaži mi drugar ako znaš, kako je sa prenoćištem tamo, može li se naći spavanje,tj smeštaj, bez ikakvog luksuza naravno, al da ne nosim šator ???? Hladne su noći tamo ....

Iskreno ovdje nemas na ovoj ruti nigdje prenocista...samo da se odvozi i uziva u predivnoj prirodi i tako reci kao da si u sasvim drugoj zemlji....a hladne jesu jer je sve nadmorska preko 1000metara...:/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Burgman 400
On 13.2.2021. at 17:28, montenegrovision365.com je napisao:

Evo i novog talasa u Crnu Goru,temperature od -9 do -28 sto odavno nije bilo,snijega ima i na moru a za skijase i do maja :D Danasnja kratka ruta malo niz kanjon Tare ko god je planirao skorije da dolazi veliki oprez zbog odrona i slicno a evo i par fotkica od prije i trenutnih -9 jezivo ali lijepo :)

 

 

 

Prelepo ali surovo, svaka cast na ovakvom poduhvatu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Ima li odrona i rizle?Prošao sam kroz kanjon Ðurđevića Tara - Mojkovac prije mjesec dana bilo je rizle na svakom koraku.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja