Jump to content

Moto Zajednica

Ljepote Crne Gore,putovanje kroz netaknute prirodne ljepote!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
On 11/21/2020 at 9:40 AM, slave74 said:

Bravo za Mojkovac. Koliko se secam, do pre 15 godina, na tom mestu je bila neugledna rupa, zvana jaloviste.

Trebalo je to zatrpati jer je bila ogromna.

To je takozvana bila Crna Ekoloska rupa Crne Gore koja je bila preko 40 godina Mojkovcu,hvala bogu za 6 mjeseci su sve nasuli i prekrili i sad napravili staze setalista pa cak i ova divna gradjevina a bice i jos projekata ....hvala!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Vec sam pisao o ovoj prelijepoj gradjevini za koju smo dobili donaciju i konacno je zavrsena,eto dok ne krenete sa voznjom i ova se situacija smiri pogledajte :D

Snimak sam napravio treceg dana nove 2021 godine :D 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
On 29.8.2020. at 11:42, nebojsaperic je napisao:

Nadam se da će se ova situacija sa granicama uskoro rešiti, pa da se ove godine napravi bar jedna lepa vožnja po CG. Interesuje me da li je ovaj put prema Kotoru uživo ovako interesantan kao i na mapi :) Čini mi se da je yogibear na drugoj stranici ove teme postavio sliku Kotora uslikanu baš sa ovih serpentina. Ako je neko vozio tuda neka kaže reč-dve, ja bih došao iz pravca Nikšića, vozim drumski motor, pa me interesuje kakav je put, izbegao bih makadam, ako nije pod moranje.

 

Kotorske serpentine.jpg

Put je zanimljiv, asfalt ponekad s rizlom, zna da se zadrzi vlaznost na putu jer drvece zaklanja sunceve zrake. Meni licno se dopao i nije toliko zahtevan,mislim. Moj Zucko (Vstrom 650Xt) je to savladao bez problema.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f
pre 4 minuta, montenegrovision365.com je napisao:

Hvala hvala ^_^ Crna Gora nasa majka ljepotica!

Jedna je majka... :) A svaka majka svoje dete voli najvise na svetu... :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 1/2/2021 at 11:23 PM, montenegrovision365.com said:

 

Priroda je lepa i odlično je snimano, glatko uz dobre prelaze iz kadar u kadar.

Po mom mišljenju, muzika se ne uklapa jer daje utisak da je snimana Škotska ili Island, neki keltski motivi.

Teško je izabrati, nisam baš ni za gusle ali ni za engleski jezik koji mi se ne uklapa u Crnu Goru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
On 1/6/2021 at 8:17 AM, rast said:

Priroda je lepa i odlično je snimano, glatko uz dobre prelaze iz kadar u kadar.

Po mom mišljenju, muzika se ne uklapa jer daje utisak da je snimana Škotska ili Island, neki keltski motivi.

Teško je izabrati, nisam baš ni za gusle ali ni za engleski jezik koji mi se ne uklapa u Crnu Goru.

Hvala ti,pa iskreno slazem se sa tobom tesko je izabrati adekvatnu muziku za tako neki video nekome se svidja nekome ne svako ima svoje misljenje...bitno je bar malo da prenesem ljepotu koju imamo na druge da posjete i slicno ;) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Evo jedan video i jedinom jezeru u Crnoj Gori koje je skoro pa skroz nepoznato javnosti a imao sam priliku da ga posjetim i saznam o njemu,tu je i predivna Crkva na Bjelasici.

Ispod vrha Turjak (1912mnv) na Bjelasici, nalazi se malo i nepoznato jezero, koje nećete pronaći na mapi i u literaturi.
Mještani ga zovu Rakitsko jezero, a nalazi se između katuna Gudžaljine i Rakitskog katuna, odmah ispod vrha Turjak. Do ovog jezera se može doći i kolima preko katuna Omar.

Katun Omar se nalazi na nadmorskoj visini od 1692m, a u njegovoj blizini su brojni drugi katuni poput katuna Gudžaljine i Rakitskog katuna. U neposrednoj blizini katuna Omar, ispod vrha Turjak (1912mnv) nalazi se jezerce, koje mještani zovu Rakitsko jezero. Blizu je i vrh Strmenica (2122mnv).

Inače, crkva Sv. Ilije u katunu Omar je osveštana 2. avgusta 2011. na Ilindan, od kada se na ovom mjestu organizuje narodni sabor.

 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Pocela je prava zima na sjeveru Crne Gore,snijega ima dovoljno do marta i sto se tice skijanja i slicno :D

Jedan snimcic od danas u Mojkovcu kako je pocela prava zima trenutno stanje je bilo -6 a vec od sj i do -15 :D

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Svi koji idu niz Kanjon Taru i put prema Djurdjevica Tari kao i Zabljaku mora proci kroz ovo predivno selo Dobrilovina.Danas sam se spustio i uhvatio par kadrova s obzirom da je bilo nekih -9 ispod nule ali ove godine je ocigledno i jedna od najsurovijih zima u zadnjih 15 godina.Putevi su redovno ocisceni,ima odrona sto treba obratiti paznju ko se zaputi prema Zabljaku ili Pljevljima..Uzivajte! ;)

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Pozdrav sa ovog prelijepog mjesta,juce sam poceo sa rutama polako za ovu godinu,a evo i zimske rute koju svima preporucujem kad dodje ljeto da idete na Tomasevo da ne nabrajam gdje sve vec sam pisao da bi dosli do ovog mjesta.Pogledajte zaledjenu Cehotinu snimak je od juce sve sto vas zanima pitajte nadam se da ce neko krenuti ovom predivnom rutom do Pljevalja ;)

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Pozdrav sa Ski centra 1600!

Ovako je izgledao 18-ti Januar na Ski centru 1600 Kolašin,na nekih -10 stepeni i sa novih 10km ski staza koje su fenomenalne.Iskoristite ovu ski sezonu na najboljem Ski centru u Crnoj Gori!

 

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Evo jedan video i jedinom jezeru u Crnoj Gori koje je skoro pa skroz nepoznato javnosti a imao sam priliku da ga posjetim i saznam o njemu,tu je i predivna Crkva na Bjelasici.
Ispod vrha Turjak (1912mnv) na Bjelasici, nalazi se malo i nepoznato jezero, koje nećete pronaći na mapi i u literaturi.
Mještani ga zovu Rakitsko jezero, a nalazi se između katuna Gudžaljine i Rakitskog katuna, odmah ispod vrha Turjak. Do ovog jezera se može doći i kolima preko katuna Omar.
Katun Omar se nalazi na nadmorskoj visini od 1692m, a u njegovoj blizini su brojni drugi katuni poput katuna Gudžaljine i Rakitskog katuna. U neposrednoj blizini katuna Omar, ispod vrha Turjak (1912mnv) nalazi se jezerce, koje mještani zovu Rakitsko jezero. Blizu je i vrh Strmenica (2122mnv).
Inače, crkva Sv. Ilije u katunu Omar je osveštana 2. avgusta 2011. na Ilindan, od kada se na ovom mjestu organizuje narodni sabor.
 
 




Za odabir glazbe u ovom klipu ti dajem veliki kompliment.
Glazba je mistična sa etno elementima, izrazito se uklapa u mističnu prirodu.



Poslato priko Ténéré
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

U subotu sam prosao Mijakovici, Vrulja, Sljepac most, Mojkovac. Nocio sam u hotelu Serdar. Namerio sam preko Brskova ka Beranama, al su me taksisti  iz Mojkovca odgovorili. Kazu ne cisti se put...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
1 hour ago, el classico said:

 

 

 


Za odabir glazbe u ovom klipu ti dajem veliki kompliment.
Glazba je mistična sa etno elementima, izrazito se uklapa u mističnu prirodu.
emoji106.pngemoji106.pngemoji106.png


Poslato priko Ténéré

 

 

 

Hvala ti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
51 minutes ago, slave74 said:

U subotu sam prosao Mijakovici, Vrulja, Sljepac most, Mojkovac. Nocio sam u hotelu Serdar. Namerio sam preko Brskova ka Beranama, al su me taksisti  iz Mojkovca odgovorili. Kazu ne cisti se put...

Bravo,vrhunska ruta...a preko Brskova naravno jer gore je preko 1m snijega i malo ko ide i zivi u periodu zime ako si bas planirao tuda da ides za Berane...a sve vise i vise snijeg je sve veci i veci...cime si isao malim autom kroz Vrulju?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Nije bas mali auto. Vw Touareg. Mozda su cistili Matesevo Andrijevica preko prevoja Tresnjevik, ali bilo mi je nesigurno i podaleko da tuda idem.

Mislio sam da na ruti preko Brskova prema Jezerinama i Lubnici ima sela sa stalnim zivljem i da oni ciste traktorima lokalne puteve...

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer
7 hours ago, montenegrovision365.com said:

Pozdrav sa Ski centra 1600!

Ovako je izgledao 18-ti Januar na Ski centru 1600 Kolašin,na nekih -10 stepeni i sa novih 10km ski staza koje su fenomenalne.Iskoristite ovu ski sezonu na najboljem Ski centru u Crnoj Gori!

 

 

 

Fenomenalno! Sjajno predstavljanje ski centra.

Gledajući snimak poželela sam  momentalno da sednem u kola i dođem tu na skijanje :)

Nažalost trenutno to ostaje samo na nivou želje jer ni auto nije spreman za put a i ja još malo moram da pričekam.

Nadam se da će se ovako lep sneg zadržati još tokom zime pa možda i uhvatim neki krug tu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
10 hours ago, makikt said:

Fenomenalno! Sjajno predstavljanje ski centra.

Gledajući snimak poželela sam  momentalno da sednem u kola i dođem tu na skijanje :)

Nažalost trenutno to ostaje samo na nivou želje jer ni auto nije spreman za put a i ja još malo moram da pričekam.

Nadam se da će se ovako lep sneg zadržati još tokom zime pa možda i uhvatim neki krug tu :)

Hvala ti,pa snijega ima dovoljno i bice ga do kraja marta tako da eto drago mi je sto sam uspio na neki nacin da prenesem ovu ljepotu ;) Veliki pozdrav za tebe!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
15 hours ago, slave74 said:

Nije bas mali auto. Vw Touareg. Mozda su cistili Matesevo Andrijevica preko prevoja Tresnjevik, ali bilo mi je nesigurno i podaleko da tuda idem.

Mislio sam da na ruti preko Brskova prema Jezerinama i Lubnici ima sela sa stalnim zivljem i da oni ciste traktorima lokalne puteve...

Uh tesko onda ovdje preko Brskova ne pomaze ni u snijeznim periodima ni Panonija jer je put neprohodan ipak se ide i preko 1500 nmv a zitelji koji su u tom reonu sadju i cekaju da snijeg prodje...e sad ne znam kako je stanje prema Matesevu-Tresnjevik-Andrijevica vjerovatno je nesto i cisceno ali sigurno jedva da se razminu dva auta...:/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja