Jump to content

Moto Zajednica

Ljepote Crne Gore,putovanje kroz netaknute prirodne ljepote!

Recommended Posts

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
On 5/27/2020 at 10:21 PM, montenegrovision365.com said:

Riblje jezero se nalazi na teritoriji opštine Žabljak na jugo-istočnom delu nacionalnog parka Durmitor blizu sela Novakovići i nedaleko od Vražjeg jezera na 1409 m nadmorske visine, maksimalna dubina je 5,5 m.

U ovom postu cu reci samo pisati o ovom jezeru a bice i o Vrazjem koje je 200m odmah nakon njega.

Kod samog jezera nekih 100m je predivna crkva u selu Novakovice koja datira iz 1885godine bar po mojim saznanjima,put je idealan za nas motoriste jer kad se krene preko sela Njegovudje ima se sto i vidjeti jer cu posebno stavljati sta se sve moze vidjeti a neki su sigurno i bili i prolazili ovuda.Ja cu postaviti snimak od prije par dana,sta god vas zanima pitajte :D

 

Evo ruta:https://goo.gl/maps/aU32fx8V8XtY98bh8

 

 

 

Jel istina da je Vrazje jezero toplije od okolnih, pa je tu i kupaliste. Plivao sam jedared, predvece, i voda je meni bila topla, al imao sam neki neprijatan osecaj, a dno je nekako meko dal peskovito il glinovito.

Ostali kupaci nisu ulazili u jezero, pretpostavljam jer je bio sumrak. A i neke legende o tom jezeru nisu bas prijatne za kupanje u istom.

 

 

 

 

 

 

 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
5 hours ago, slave74 said:

Jel istina da je Vrazje jezero toplije od okolnih, pa je tu i kupaliste. Plivao sam jedared, predvece, i voda je meni bila topla, al imao sam neki neprijatan osecaj, a dno je nekako meko dal peskovito il glinovito.

Ostali kupaci nisu ulazili u jezero, pretpostavljam jer je bio sumrak. A i neke legende o tom jezeru nisu bas prijatne za kupanje u istom.

 

 

 

 

 

 

 

Daaa,bas je toplija od ostalih na Zabljaku,tu je glavno kupaliste ljeti,voda je pjeskovita kao pustinjski pijesak,a cim je Vrazje asocira na to da je nekog vraga tu bilo :D hahahha lupam :D Ali tu ima i ribe i kupaca uvijek ljeti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

@montenegrovision365.com zdravo kolega, komsija i zemljak :) hvala ti puno na ovim snimcima slikama i promociji naseg sjevera Crne Gore i mog(Pljevaljskog) kraja. Nadam se da ce da otvore granicu sa Srbijom tacnije da kad dodjem u CG ne moram da idem u karantin 14 dana  i da cemo imati prilike da se provozamo malo.

 

Igrom prilika selo mi je preko puta Durmitora(preko kanjona tare) maltene na 5 min voznje do ivice kanjona, te reone znam kao svoj dzep ima odlicnih mjesta za kampovanje, planinarenje i sve sto planina pruza ali je problem sto su makadamski putevi koji se ne odrzavaju i prilicno su losi a na 20-30 min voznje je kanjon Drage gdje se cak moze spustiti(teze) do rijeke Tare. Ako budes zaintresovan za neko snimanje i slikanje ljetos a mozda i voznju cujemo se. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
3 hours ago, kokot said:

@montenegrovision365.com zdravo kolega, komsija i zemljak :) hvala ti puno na ovim snimcima slikama i promociji naseg sjevera Crne Gore i mog(Pljevaljskog) kraja. Nadam se da ce da otvore granicu sa Srbijom tacnije da kad dodjem u CG ne moram da idem u karantin 14 dana  i da cemo imati prilike da se provozamo malo.

 

Igrom prilika selo mi je preko puta Durmitora(preko kanjona tare) maltene na 5 min voznje do ivice kanjona, te reone znam kao svoj dzep ima odlicnih mjesta za kampovanje, planinarenje i sve sto planina pruza ali je problem sto su makadamski putevi koji se ne odrzavaju i prilicno su losi a na 20-30 min voznje je kanjon Drage gdje se cak moze spustiti(teze) do rijeke Tare. Ako budes zaintresovan za neko snimanje i slikanje ljetos a mozda i voznju cujemo se. 

 

Veliki pozdrav za tebe,nema na cemu moje je zadovoljstvo! Kao sto si reko i ja se nadam da ce se srediti ova situacija i da krenemo tako reci mirno u prirodu da uzivamo...:)

Uuu prelijepo prolazio sam blizu toga podavno cini mi se i cuo sam za kanjon Drage bice mi cast i zadovoljstvo i za taj dio kraja da se snimi i fotografise,kao i jos vise da i voznju jednu odradimo na neku deonicu,samo se javljaj za ljeto tu sam ;) 

Zivio!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Malo cu da govorim o Sinjajevini,evo jednog dijela o najvecem pasnjaku na Balkanu,a rute i mjesta pripremam,ovaj video je da vidite ako nekad budete zeljeli da vozite kroz ovu surovu planinu ona je ovakva :D 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Jel otvorena granica na kraju,mislio sam da krenem za 2 nedelje?

Ici cu u Kučke planine i do Durmitora,pre toga Maja Jezerca u ALB. Put do Kuča su sredili,samo da ne bude hladno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

@punisa 16 Pojma nemam msm info su povrsne, ja vec danima pokusavam da dobijem ambasadu crne gore u Beogradu da bih se raspitao. Crnogorski sam drzavljanin, koliko sam ja shvatio moze da se udje u drzavu ali mora da se bude u strogom karantinu ili u samoizolaciji 14 dana, a obzirom da moram da radim tako nesto mi se nikako ne isplati.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

I dalje je na snazi zabrana u CG, tj ne vredi ni negativan test, svakako državljanin Srbije mora da "odradi" 14 dana pri ulasku u CG.
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

@nikvuksa Isto je ili drzavljanin cg i srb, ja sam Crnogorski drzavljanin ali ulazim iz srb i moram da "odradim" tako da ne idem do daljnjeg. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Probacu sa Bugarskim pasosem onda. Ne znam kako da se raspitam,jedino da podjem do granice i da ih pitam ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
2 hours ago, punisa 16 said:

Probacu sa Bugarskim pasosem onda. Ne znam kako da se raspitam,jedino da podjem do granice i da ih pitam ;)

Crnogorac sa bugarskim pasosem. Da nisam video ne bi verovao.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Jedno pitanje za iskusne. Da li je bolje da idem na Pljevlju, pa Niksic, Podgorica pa Petrovac ili da idem na Bijelo Polje, Podgorica pa Petrovac?

 

Idem kolima i vozicu nocu.

 

67757F92-28B1-4815-8E18-DA42B4101C2B.thumb.png.37f72b66ce69165f7b316bce8ccfd8a8.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Bolje preko Nikšića,pa Pg ,tunel Sozina i desno za Petrovac

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
8 hours ago, punisa 16 said:

Probacu sa Bugarskim pasosem onda. Ne znam kako da se raspitam,jedino da podjem do granice i da ih pitam ;)

Tako ces bolje proci,jer je i dalje na snazi zabrana za drzavljane Srbije,bas u Mojkovac za vikend dolaze nam Bugari geolozi gdje i ja radim sa njima tako da oni mogu...:)

A lijepa ce ti biti ruta i sredili su put na Kucke planine,srecno i uzivaj ako uspijes da dodjes ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
2 hours ago, drmilan_ said:

Jedno pitanje za iskusne. Da li je bolje da idem na Pljevlju, pa Niksic, Podgorica pa Petrovac ili da idem na Bijelo Polje, Podgorica pa Petrovac?

 

Idem kolima i vozicu nocu.

 

67757F92-28B1-4815-8E18-DA42B4101C2B.thumb.png.37f72b66ce69165f7b316bce8ccfd8a8.png

Preko Pljevalja i Niksica naravno bolje je s obzirom da ides po noci...;) Srecan put!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

@drmilan_ obe putanje bi trebalo da budu ok i bez guzve(zadnjih godina cesce idem na prelaz ,,Jabuka"a prosle godine na tom pravcu bilo dosta radova) ....samo se raspitaj zbog ove situacije da li svi granicni prelazi rade normalno....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Onda cu na pljevlju. Nadam se da ce se smiriti situacija sa ovim nasim politicarima. Ako ne sprske tablice, hrvatska licna moja i gospodjina madjarska i idemo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z
Pre 14 sati, drmilan_ je napisao:

Onda cu na pljevlju. Nadam se da ce se smiriti situacija sa ovim nasim politicarima. Ako ne sprske tablice, hrvatska licna moja i gospodjina madjarska i idemo.

Nemoj me razumjeti pogresno, kaze se Pljevlja ili preko Pljevalja. Sto se tice pravca preko granicnog prelaza Jabuka pa preko Pljevalja, Zabljaka, Niksica mislim da je brze i sigurnije nego kroz platije kanjonom Morace. Ako ti je za referencu, mi iz Pljevalja kad idemo ili na primorije ili Podgoricu svi koristimo put preko Zabljaka i Niksica, vrlo je malo dalje ali je neuporedivo bolji put i sigurnije. 

Zivio i srecan put. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Evo da nastavim malo posto nisam stigao ovih dana u guzvi sam,ali ove rede cu jos da se zadrzim takodje na deonicu kroz Kanjon Tare gdje cu i detaljno da je prenesem i promovisem,a ove rede i pisem malo o manastiru Dobrilovina u Donjoj Dobrilovini.

Mozda su neki i posjetili ili culi za ovaj stari i predivni manastir,on se nalazi svega 200m od glavne magistrale.

U okviru manastira nalazi se hram posvećen Sv. Đorđu, koji je obnovljen 1989. godine.

Zbog izgleda koji podsjeća na zdanje Manastira Morača, ovaj manastir je u narodu poznat i “Mala Morača”.

A koliko sam i gledao i na google ovaj manastir datira jos iz 1500 i neke godine...

 

Evo rute do njega i jedan video o kom je rijec i kako to izgleda iz vazduha :D

 

staticmap?center=42.9930666%2C19.4155904
GOO.GL

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Evo i jedne freske rute od danas sjeo upalio auto i neplanski krenuo preko Kolasina pa na Miosku,Krnja Jela i malo svratio do Savnika,da se prisjetim prije par godina kako sam tuda isao sa motorom.Put je odlican i asvaltni,ima jedan dio blizu Krnje Jele prije nego sto se dodje nekih 10km 15km nzm tacno put sa dvosmjernog se suzava na bukvalno samo za jedno auto tako da preporuka ovuda pogotovo polako plus ima velikih odrona.Nisam ugrabio sve da snimim i fotografisem jer je bas lose vrijeme bilo ali ako bog da sledeci put ce biti i detaljno sa novim motorom.Evo i nekoliko fotografija koje sam uspio da ugrabim dok je bilo malo sunca a snimak sam i prvi put napravio Savnika eto ako se nekad zadesite da posjetite ovaj mali gradic okruzen planinama i prirodom...^_^ 

Evo moje danasnje rute pa sta god vas zanima pitajte :D

 

https://goo.gl/maps/TLrt2sSSjsNHTndr5

Savnik:

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Put od Šavnika preko Krnje Jele pa na Miosku je vrlo lep i zanimljiv...šteta što je put kojim se ređe ide.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Posto ne znam zasto ne mogu fotografije da stavljam na ovoj temi,dok ne vidim sta se desava da bih pripremio sledecu rutu,evo i jednog snimka od jutros i to lijepa Donja Polja gdje se inace i prolazi da bi se islo za Zabljak i Pljevlja,a moje naselje je Gornja Polja tako da lijepa su oba i prostrana,lijepo je voziti motor kroz njih ^_^

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Pozdrav svima,evo jedan video koji sam snimao za Ministarstvo poljoprivrede prije par mjeseci u doba zabrane kretanja u vrijeme Corona virusa.Sta ocu ovim da kazem kao i sto sam video govori treba da cuvamo nasu prirodu i izvucemo max iz nje sto nam pruza,tako i nasa ljepotica Tara koja je jedinstvena u Evropi pa cak i svijetu i njenom predivnom kanjonu,ima i stvari koje ne zelimo da vidimo ali na zalost je tako unistavamo ono sto nam priroda pruza.Ovi kadrovi iz vazduha su sve moji i to je ljepsi dio,a ovi kadrovi sa zemlje to su snimali oni u sustini da vidite kako nas narod je dosta toga unistio,nadam se da ce vam se svidjeti sam video a zanemarite ovu losiju stranu,ipak svi mi koji prolazimo kroz ovaj predivni kanjon ;) Zivjeli!

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja