Jump to content

Moto Zajednica

Ljepote Crne Gore,putovanje kroz netaknute prirodne ljepote!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
11 hours ago, Alexey said:

Hvala puno za ovu temu, za pola mesta nisam nažalost nikad čuo ali srećom predstavljaš ih na najbolji mogući način.

Nema na cemu,moje zadovoljstvo drago mi je da mogu da pomognem bar ovako,hvala bice jos lijepih mjesta ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
9 hours ago, slave74 said:

Ovo je meandar verovatno pre brane ,jer Cehotina u tom delu nije narocito velika. Obicna planinska recica.

To je verovatno od jezera Dubocica. Tako da ce vode biti.

Put PV-Sljepac most su skoro potpuno obnovili, ostao je deo od Marine sume do magistrale Pv-Zabljak. Sirok je i dobrog asfalta, a krivine su lepe. Priroda fenomenalna. Ubrzano se radi, mislim da ce uskoro tih 7/8km biti privedeno kraju.

Neka me kolega Montenegro ispravi ako gresim.

Inace je snimak odlican, a bilo bi dobro malo vise fotografija da prilozis.

 

 

Sve si dobro rekao,ja cu samo dodati da ce biti i fotografija i to sa cijele deonice ovog puta ^_^ Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Kad smo vec kod Meandri Cehotine,odmah nakon njih dolazi i selo Otilovici i predivni Manastir Dubočica.

Manastir Dubočica sa crkvom Svetog Nikole, prvobitno je sagrađen oko 1570. godine u selu Dubočici. Zbog izgradnje vještačkog jezera na rijeci Ćehotini crkva je izmještena u selo Otilovići 11 kilometara jugoistočno od Pljevalja i kompletno restaurirana.Poznata je i po tome što je u njemu šest godina službovao Sveti Vasilije Ostroški. Predanje kaže da je Sveti Vasilije Ostroški bar jednom godišnje boravio u manastiru Dubočica, zbog čega tri posjete ovom manastiru imaju istu snagu kao jedan odlazak pod Ostrog. Posebnu pažnju u manastiru Dubočici privlače njegove freske , ikonostas i crkveni mobilijar.

 

 

pebv_(43).jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Da li planiras preci granicu u Republiku Srpsku, recimo od Pv na malogranicni prelaz Sula?

Da predstavis taj kraj. Ako se dobro secam iz bosanskog dela puta ka Foci, moze se spustiti u kanjon Tare.

Usput je planina Ljubisnja, Krnja Jela ( ima po Sfrj puno istih toponima)

Cini mi se da silaz u Reku kod Krnje Jele ima put koji je podzidan kamenom od reke i ide pored nje.. Lici da je bila pruga uskog koloseka, mozda samo za izvlacenje drva. Jer na sajtu pruga uskog koloseka nisam nasao podatak da je tamo ista postojala.

Inace je i zanimljivo da se izvuku podaci od starijih ljudi, kako je ranije bilo i sta se sve u kraju desavalo.

Meni je to zanimljivo, pa ako imas mogucnosti, prestavi nam i istoriju tih krajeva sto snimas. Ne ovu istoriju sto smo ucili u skoli, bitke i to. To vec znamo i postoje podaci na netu...

Ako ti nije tesko. Ostavio bi tako i pisani trag, jer iz tog vremena o manje bitnim( a zanimljivim) dogadjajima, postoje samo usmena predanja. A njih je sve manje...

Sve sto ovde postavis, vecina citalaca vec planira da poseti, radis pravu stvar, ali sebi si nametnuo lepu obavezu:), i moras da nastavis.

 

Pozdrav, svako dobro.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
6 hours ago, slave74 said:

Da li planiras preci granicu u Republiku Srpsku, recimo od Pv na malogranicni prelaz Sula?

Da predstavis taj kraj. Ako se dobro secam iz bosanskog dela puta ka Foci, moze se spustiti u kanjon Tare.

Usput je planina Ljubisnja, Krnja Jela ( ima po Sfrj puno istih toponima)

Cini mi se da silaz u Reku kod Krnje Jele ima put koji je podzidan kamenom od reke i ide pored nje.. Lici da je bila pruga uskog koloseka, mozda samo za izvlacenje drva. Jer na sajtu pruga uskog koloseka nisam nasao podatak da je tamo ista postojala.

Inace je i zanimljivo da se izvuku podaci od starijih ljudi, kako je ranije bilo i sta se sve u kraju desavalo.

Meni je to zanimljivo, pa ako imas mogucnosti, prestavi nam i istoriju tih krajeva sto snimas. Ne ovu istoriju sto smo ucili u skoli, bitke i to. To vec znamo i postoje podaci na netu...

Ako ti nije tesko. Ostavio bi tako i pisani trag, jer iz tog vremena o manje bitnim( a zanimljivim) dogadjajima, postoje samo usmena predanja. A njih je sve manje...

Sve sto ovde postavis, vecina citalaca vec planira da poseti, radis pravu stvar, ali sebi si nametnuo lepu obavezu:), i moras da nastavis.

 

Pozdrav, svako dobro.

Pozdrav za tebe :) Vrlo si mi dao ideju tj pogurao me sa mojom idejom koju naravno planiram i van granica da krenem,mislim da ce to biti na ljeto ti neki planovi,i zbog obaveza i zbog finansija da vidim kako cu se uklopiti i u taj dio,iskreno mogu ti reci da ja jos nemam polozeno za motor :D Vozim po cijeloj CG i niko me jos nije dirao a prolazio sam mnogo policije...:D 

Odlicna ideja ja sam to jednom radio u nase zabacene krajeve izvlacio price iz starih zitelja,hvala na ideji uzecu je u vidu pa da vidimo kako ce ici i ta prica...obavezu imam jer volim ovo sto radim a potrudicu se da max predstavim prvo moju zemlju pa cu da krenem i ostalo ^_^

 

Zivio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ovako stigli smo do Manastira Dubocica blizu Pljevalja,sad cu krenuti kao sto sam i rekao vec od pocetka puta kad se krene iz Mojkovca ili Bijelog Polja na Ravnu Rijeku,od magistrale nekih 12km odprilike dolazi nam prvo selo Tomasevo prelijepo selo sa mnogo ljudi.

Put je od pocetka do sela fenomenalan,cak je na pocetku sretanja uradjen i most koji je ispod samog visokog mosta koji prolazi pruga sad ide pravo nema vise one nagle i velike krivine gdje protice i rijeka Ljubisnja.

Ovom deonicom samo preporucujem manje brzine ima krivina koje su toliko blage da su toliko i zeznute i mogu da budu zeznute.

Imam jedan video od prosle godine da vidite kroz kakvo selo prolazite i ima i Crkva sa lijeve strane 400m Vavedenje Presvete Bogorodice koju sam uslikao prije par dana tako da je sve kompletirano,takodje ima i predivna Crkva Zlates u samom selu Tomasevo,ostalo nemam sta da dodam ako vas sta zanima slobodno pitajte :) 

 

Evo ruta:

staticmap?center=43.01048515%2C19.544352
GOO.GL

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

 

Evo i par slicica od prije par dana ^_^

99368924_1965529993571863_5215950112672448512_o.jpg

99436258_1965529986905197_8887713999005679616_o.jpg

100702201_1965531840238345_5446976588207882240_o.jpg

100715113_1965529876905208_1992530938881376256_o.jpg

100743001_1965531713571691_5494912623709257728_o.jpg

IMG_6417.jpg

IMG_6419.jpg

IMG_6423.jpg

IMG_6421.jpg

IMG_6423.jpg

IMG_6425.jpg

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

dio,iskreno mogu ti reci da ja jos nemam polozeno za motor  Vozim po cijeloj CG i niko me jos nije dirao a prolazio sam mnogo policije...

 

 

Ahahahahaaaa

Vazda bila pravna država, još od kada su mi u Kotor prebrojavali zihernadle u prvoj pomoći.

 

Živio!

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
24 minutes ago, X8 Vračar said:

 

 

 

Ahahahahaaaa

Vazda bila pravna država, još od kada su mi u Kotor prebrojavali zihernadle u prvoj pomoći.

 

Živio!

 

Hahahahahah :D Kako kazu ,,dosta srece'' :D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Da kompletiramo i ovaj put i ovu rutu,posle Tomaseva slijedi i predivno selo Pavino Polje o njemu sam vec pisao na pocetku,dalje produzavamo kroz Kovren i Vrulju tu ima jedna lijepa crkva Sv.Dimitrije koja je sa lijeve strane puta nekih 150m,takodje ima i spomenik ne znam tacno o kojem je rijec ali mozete pogledati na fotografijama od pavinog Polja do Vrulje dotle cu se zadrzati,u sledecoj temi cu pisati i nastavak Mataruge i Otilovici pa sve do Termoelektrane Pljevlja.

Na ovoj deonici od Pavinog Polja do Vrulje je fantazija put takoreci autoput bez ijedne peckice ravan i prav :D Nzm sta bih dodao bez uzivajte ako imate pitanja tu sam :D

Evo ruta do Vrulje: 

staticmap?center=43.08099732%2C19.439007
GOO.GL

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

IMG_6427.thumb.jpg.3d05a10d636d8ae3163642c3fea86e97.jpgIMG_6429.thumb.jpg.97f89d518e9dbad662c0a60050e3ba05.jpgIMG_6433.thumb.jpg.b34009be2017378be316815bea72b520.jpgIMG_6435.thumb.jpg.d7a0d76b68f42579f11e6f17944a86ce.jpgIMG_6440.thumb.jpg.b7b9a0e63d54095ac605ce85e4c111be.jpgIMG_6441.thumb.jpg.29dc042281c3613c4e660349f5f9e23a.jpgIMG_6442.thumb.jpg.094129a6486a27aec8d3930845522b4c.jpgpebv_(13).thumb.jpg.acf3d3e8a01b5f5cc80f8f4eacac3eff.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Po meni dobitna kombinacija Durmitor u jesenjem periodu... priroda, boje, nema gužvi... Fotografije sam napravio Oktobra prošle godine.

 

20191020_154008_edited.jpg

 

20191020_160543_edited.jpg

 

20191020_160709_edited.jpg

 

20191020_160914_edited.jpg

 

20191020_162154_edited.jpg

 

20191020_170502_edited.jpg

 

20191020_172025_edited.jpg

 

20191020_173615_edited.jpg

 

20191020_173653_edited.jpg

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ah koje lepote! Jel to ovih dana? Ja baš planiram uskoro ponovo tamo...

 

EDIT: Aha, piše gore lepo... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
46 minutes ago, yogibear said:

Po meni dobitna kombinacija Durmitor u jesenjem periodu... priroda, boje, nema gužvi... Fotografije sam napravio Oktobra prošle godine.

 

20191020_154008_edited.jpg

 

20191020_160543_edited.jpg

 

20191020_160709_edited.jpg

 

20191020_160914_edited.jpg

 

20191020_162154_edited.jpg

 

20191020_170502_edited.jpg

 

20191020_172025_edited.jpg

 

20191020_173615_edited.jpg

 

20191020_173653_edited.jpg

 

Woow sjajno! Hvala ti na ovim predivnim slikama sto si podijelio u mojoj temi i koju sam napravio bas iz ovog razloga da svi vi vase rute postavljate ovdje i iskustva dijelite.

Da dodam imas i masinu od motora tako da je sve doslo do najboljeg izrazaja :D

Ovom rutom sam isao prije 5 godina sad i ne znam kako je stanje ali vidim da se nije nista promijenilo sem prirode koja je napredovala hvala ti jos jednom na ovom postu!

 

Zivio!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
27 minutes ago, Motorcyclist said:

Ništa od toga za sada.
 

Na zalost je tako...:( Pogotovo ovo sto granice nisu otvorene prema Srbiji a ostalim susjednim zemljama jeste...:P Ne slazem se sa tim 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Kad smo već kod Durmitora, hajde da ponovo podelim svoj video:

 

 

 

Što se putovanja tiče, ja sam pročitao juče-prekjuče da će uskoro otvaranje granica sa određenim zemljama, pa između ostalog i sa CG. Takođe je bilo priče o tome da neće biti neophodan test po povratku itd. Iskreno nemam pojma da li je to zvanično ili samo novine pišu onako odokativno, ali je verujem da će uskoro biti moguće otići na Durmitor. :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Zaključalo nam onu temu, odnili su nam igračku prestrašno.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
5 minutes ago, vasa.93 said:

Kad smo već kod Durmitora, hajde da ponovo podelim svoj video:

 

 

 

Što se putovanja tiče, ja sam pročitao juče-prekjuče da će uskoro otvaranje granica sa određenim zemljama, pa između ostalog i sa CG. Takođe je bilo priče o tome da neće biti neophodan test po povratku itd. Iskreno nemam pojma da li je to zvanično ili samo novine pišu onako odokativno, ali je verujem da će uskoro biti moguće otići na Durmitor. :)

Bravo za video i hvala! Ja ti mogu reci tacnije informacije posto radim pri Turistickoj i Opstinama,trenutno 2-og juna se pustaju sledece drzave:Njemacka,Poljska,Ceska,Austria,Madjarska,Slovenija,Hrvatska,Albanija i Grcka,to je sto se tice Crne Gore kome je dozvoljen ulazak kod nas,sto se tice testova nece naravno biti neophodan test,ali ja se opet nadam posle 2-og juna da ce bar pustiti granicu sa Srbiju,ipak vi ste jedina nasa braca i komsije i sve ostalo da ne nabrajam :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
9 hours ago, montenegrovision365.com said:

Woow sjajno! Hvala ti na ovim predivnim slikama sto si podijelio u mojoj temi i koju sam napravio bas iz ovog razloga da svi vi vase rute postavljate ovdje i iskustva dijelite.

Da dodam imas i masinu od motora tako da je sve doslo do najboljeg izrazaja :D

Ovom rutom sam isao prije 5 godina sad i ne znam kako je stanje ali vidim da se nije nista promijenilo sem prirode koja je napredovala hvala ti jos jednom na ovom postu!

 

Zivio!

Hvala tebi i nema na čemu! Pronašao sam u arhivi još nekolicinu fotografija koje bi možda bile zanimljive za ovu temu. Radi se o Lovćenu a fotografije sam napravio 2011. godine...

 

P1050802_edited.jpg

 

P1050815_edited.jpg

 

P1050822_edited.jpg

 

P1050824_edited.jpg

 

P1050827_edited.jpg

 

P1050834_edited.jpg

 

P1050836_edited.jpg

 

P1050839_edited.jpg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
17 hours ago, yogibear said:

P1050845_edited.jpg

 

P1050847_edited.jpg

 

P1050850_edited.jpg

 

P1050856_edited.jpg

 

P1050861_edited.jpg

 

P1050873_edited.jpg

 

P1050889_edited.jpg

 

P1050896_edited.jpg

 

Wow,vrhunski,ove fotografije su zlata vrijedne,nadam se da ce i ostali postavljati njihova iskustva da svi mozemo da vidimo i razmijenimo misljenja,hvala ti jos jednom!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Sad cu da se malo osvrnem ka Zabljaku i evo prije par dana sam i opet po ko zna koji put posjetio Zminicko jezero u mjestu Zminica nedaleko od Zabljaka a prolazi se kroz selo Njegovudja,tu prije jezera ima i predivna crkva sa desne strane nekih 200m od jezera tj Hram Velikomucenika Georgija.

"Овај свети храм је посвећен Светом великомученику Георгију, једном од оних који је жртвовао себе за Христа Господа, за вјеру праву, жртвовао и принио себе, своју младост и свој живот.

 

A o jezeru necu mnogo govoriti nego da je prelijepo sto cete i vidjeti sa ova dva snimka koja cu postaviti,put je odlican i asvaltni,ponegdje ima rupa ali nije strasno takva su sela kad se ide u netaknutoj prirodi :D 

 

Evo rute:https://goo.gl/maps/44FXcRafQTi1vXJh9

 

Evo i video od prije par dana o samom jezeru i ovom predivnom Hramu koji su smjesteni duboko u cetinarskoj sumi :D

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Riblje jezero se nalazi na teritoriji opštine Žabljak na jugo-istočnom delu nacionalnog parka Durmitor blizu sela Novakovići i nedaleko od Vražjeg jezera na 1409 m nadmorske visine, maksimalna dubina je 5,5 m.

U ovom postu cu reci samo pisati o ovom jezeru a bice i o Vrazjem koje je 200m odmah nakon njega.

Kod samog jezera nekih 100m je predivna crkva u selu Novakovice koja datira iz 1885godine bar po mojim saznanjima,put je idealan za nas motoriste jer kad se krene preko sela Njegovudje ima se sto i vidjeti jer cu posebno stavljati sta se sve moze vidjeti a neki su sigurno i bili i prolazili ovuda.Ja cu postaviti snimak od prije par dana,sta god vas zanima pitajte :D

 

Evo ruta:https://goo.gl/maps/aU32fx8V8XtY98bh8

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Moram da pomenem i ovo predivno selo Bliskovo koje je svega 2km od glavnog magistralnog puta koji vodi preko Tomaseva za Pljevlja,ono se nalazi posle Pavinog Polja nekih 10 tak km od prilike.

Ko god bude zelio i vjernik je tu moze svratiti jer je predivno mjesto evo jedan kratak video od prije par dana i kratak je jer mi je malo baterije ostalo na dronu pa rekoh ajde kad sam vec tu zauvar koliko god :D 

 

Evo rute:https://goo.gl/maps/t8hqqiySc5asi1xB9

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja