Jump to content

Moto Zajednica

Ljepote Crne Gore,putovanje kroz netaknute prirodne ljepote!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Pozdrav svima,jednom sam pisao i otvarao prije par godina temu,,Ljepote Crne Gore''dosta vas i zna o toj temi i raznih mjesta u nasoj prelijepoj zemlji,za one koji ne znaju ja sam Nikola Zindovic bivsi reprezentativac CG u atletici i ucesnik Olimpijade u Baku 2015,trenutni promoter Crne Gore prirodnih ljepota ostatak ima sve na google o meni koga zanima...:D 

Otvaram novu temu i ovog puta ozbiljniju,koju sam vec krenuo sa novom turom po Crnoj Gori,razne rute,mjesta,jezera,planine i rijeke,i nepristupacna mjesta za koja malo zna,bice i fotografija i prelijepih vide-a da ne gnavim vise pocecu sa jednim lijepim videom a svi znate i jedan od najljepsih mostova u Evropi a to je i most na Djurdjevica tari mnogo vas je preslo preko tog mosta.

DA NAPOMENEM:volio bih u ovoj temi da se nastavi kao i u predhodnoj,vasa iskustva u Crnoj Gori,sta vas je najvise privuklo,sta ste prvo posjetili,sta vam se najvise svidjelo,postavljajte fotografije i video da svi vidimo...

Moj YouYube kanal:https://www.youtube.com/channel/UCRhF1Pzt8mM_uXXgKn-ni-Q?view_as=subscriber

Moj instgram profil:https://www.instagram.com/montenegrovision365/

Moje fejsbuk stranice:https://www.facebook.com/montenegrovision365/

                                        https://www.facebook.com/promomojkovac/

Hvala svima i nadam se da ce svima pomoci mnogo saznanja o netaknutoj prirodi u Crnoj Gori,kao i putevi,rute,iskustva i slicno.Zivjeli!

 

Evo da krenemo i sa prelijepim mostom,dosta vas i zna koliko je cuven i prelijep,odatle vode svi putevi ka najljepsim mjestima u Crnoj Gori!

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Čoče, mi se sviđamise.

Meni osobno izbor prateće glazbe nije lega.

Probaj to pratiti nekom vašom crnogorskom etno glazbom ili instrumentalima.

Kad gledam klipove koje avanturisti snimaju na stranim lokacijama i koji su popraćeni glazbom iz tih krajeva doživljaj viđenog mi je kompletniji i originalniji.






Vozim motor, nisam bajker.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Nikola, koliko se sećam imao si neki problem sa motorciklom. Jesi li rešio to, hoće li biti vožnje ove sezone? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
1 hour ago, el classico said:

Čoče, mi se sviđamise.

Meni osobno izbor prateće glazbe nije lega.

Probaj to pratiti nekom vašom crnogorskom etno glazbom ili instrumentalima.

Kad gledam klipove koje avanturisti snimaju na stranim lokacijama i koji su popraćeni glazbom iz tih krajeva doživljaj viđenog mi je kompletniji i originalniji.






Vozim motor, nisam bajker.

Pozdrav za tebe,slazem se potpuno sa tobom,takvu vrstu muzike pretezno stavljam kad je u pitanju napustena sela i recimo Bozic,nalaganje badnjaka i slicno...svako dobro!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
1 hour ago, mradomir said:

Nikola, koliko se sećam imao si neki problem sa motorciklom. Jesi li rešio to, hoće li biti vožnje ove sezone? 

Cao,da imao sam veliki problem samog motora koji sam mnogo vremena bio u potragu za samim djelovima ali bezuspjesno i odustao sam,planiram da uzmem Kawasaki KLE 500,nasao sam jednog ovdje u Crnoj Gori,uskoro bi trebao da ga pogledam pa da vidim dal da trgujem,rijetki su ovdje bar kod nas...Gledao sam na oglase da u Srbiji ih ima dosta samo ne znam da li se mogu uvesti za Crnu Goru i slicno :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
4 minutes ago, el classico said:

Potraži Yamahu wr250
ili hondu crf250


Vozim motor, nisam bajker.

Nisam nesto pristalice vise manje kubikaze,od Honde sam trazio Dominator 650 ali i oni su rijetki kod nas,cak ga i nema u prodaji na zalost ;/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Svi ste vec culi,neki prolazili vozili neki nisu,kroz cuveni Nacionalni park ,,Crna Poda'' i prelijepi kanjon Tare.

Jedan snimak prije mjesec i nesto koji sam napravio u doba Zabrane kretanja zbog nastale situacije oko ovog virusa ,,Korona''...

Slucajnost a i naravno dugi niz godina sam pokusavao snimiti bilo koju vrstu divljaci,ponajvise Divokoze u ovom nepristupacnom dijelu gdje ih je i tesko dvogledom zapaziti a kamoli ovako na oko...:D Upravo dok sam snimao taj dio gdje su stijene i preko 500m na nekih 170m od ceste i 700m udaljeno vazdusnom linijom snimio sam po prvi put 7 Divokoza na nekih 5 m udaljenosti,nadam se da cete vidjeti u snimku tu neotkrivenu ljepotu koju i sam video ne moze tako da prenese kao uzivo dok se gledaju...:) 

Da nesto kazem i ovom dijelu puta ako se uputite iz pravca Mojkovca za Zabljak ili Pljevlja ili obrnuto,skoro pa cijeli dio puta je najvise opasnost od odrona gdje je pretezno u samoj krivini pogotovo za nas motoriste koji vozimo,takodje treba izbjegavati zaustavljanja ispod stijena i slicno takodje zbog kamenja koje se odranja u poslednjih godina sve vise i vise :/

Put je skoro pa cio i popravljen,redovno ga odrzavaju,nema ulja i slicnih supstanci kao sto to rade recimo na magistralnim putevima ka Podgorici ili slicno,jos da napomenem,ako se uputite ove godine pojacana je kontrola saobracaja tako da pazite na radare gdje su to ogranicenja najvise na velikim pravicama...Eto ukratko nesto uzivajte u vide-u nadam se da ce vam se dopasti :D 

 

 

 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Evo sledeca tura a i moja preporuka je svakako i Susica i Susicko jezero,postavicu par fotografija i video kako izgleda ovo predivno jezero koje ljeti skroz presusi..:/ Najbolje vrijeme je na proljece ga posjetiti,recicu nesto i o putu do njega asvalt je skroz do samog jezera koje nekih 3km se naglo spusta i presvucen je novim asvaltom a ima i malo odrona.Na samom ulazu u jezeru nekih 100m ima i covjek koji naplacuje ulaz u njega mislim da je 3e karta sa kojom mozete taj dan uci u sve nacionalne parkove besplatno sa tom kartom koju kupite.Jezero mislim da se nalazi nesto oko 1140mnv ne znam tacno koliko je siroko i dugacko mozda nekih 400m i siroko nekih 200m,i da napomenem i na samom jezeru ima i cesma koja je bas odradjena onako od kamena i mnogo je hladna za pice i osvezavajuca.

U prilogu cu postaviti rutu od Mojkovca i Zabljaka,ako vas jos nesto zanima slobodno pitajte svaka preporuka za ovo predivno jezero!

 

Evo i ruta do jezera: https://goo.gl/maps/eai9eB1ZqcytdDCLA

 

Evo i linka od vide-a

 

DJI_0202.jpg

DJI_0204.jpg

DJI_0193.jpg

DJI_0197.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Mozda je dosta vas culo za Pavino Polje,zadrzacu se sad samo na ovo predivno selo i ovu predivnu Crkvu uspenja Presvete Bogorodice,koja je pored same magistrale.Ovu cijelu rutu izmedju Mojkovca i Bijelog Polja do Pljevalja cu napraviti sledeci put,ove godine sam obisao tu predivnu rutu sa mnogo crkvi i predivnih sela,meandri Cehotine,Mataruge cuvene,Stozer i slicno...

Evo rute do Pavinog Polja iz Pravca Mojkovca ili Bijelog Polja:https://goo.gl/maps/ZhZfYAZ9xjDGCvcx9

 

Evo sam snimio malo i kako izgleda predivna crkva

 

DJI_0061.jpg

DJI_0066.jpg

DJI_0074.jpg

DJI_0077.jpg

DJI_0078.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Bravo druze, odlicno. Daj jos neke snimke divljih zivotinja, kad snimis.

Inace put Djurdjevica Tara - Mojkovac je jako opasan u zimsko i kisno vreme zbog odrona. Nedaj Boze za pljuska tuda prolaziti.

Na Crna Poda sam prolazio, cini mi se da ima neki spomenik, dal nekom poznatom planinaru. Sa spomenika se bas vidi Tara dole u kanjonu..

I dva pitanja, kad se otvara put Kolasin - Berane preko onih planina?

Moze li se direktno od Mojkovca za Berane preko sela i planina 4x4 vozilom(putnickim terencem)?

 

Pozdrav , da kupis dobar motor i nastavis snimanje i sport.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
2 hours ago, slave74 said:

Bravo druze, odlicno. Daj jos neke snimke divljih zivotinja, kad snimis.

Inace put Djurdjevica Tara - Mojkovac je jako opasan u zimsko i kisno vreme zbog odrona. Nedaj Boze za pljuska tuda prolaziti.

Na Crna Poda sam prolazio, cini mi se da ima neki spomenik, dal nekom poznatom planinaru. Sa spomenika se bas vidi Tara dole u kanjonu..

I dva pitanja, kad se otvara put Kolasin - Berane preko onih planina?

Moze li se direktno od Mojkovca za Berane preko sela i planina 4x4 vozilom(putnickim terencem)?

 

Pozdrav , da kupis dobar motor i nastavis snimanje i sport.

Hvala,u planu mi je sad ljetos da snimam na Sedlu i Prutasu na Durmitoru gdje su krdo divokoza po 30 odjednom i slicno tako da ce biti snimaka :D 

Slazem se jedan od najopasnijih puteva samo sto je manje saobracaja pa opet koliko toliko nema mnogo nezgoda...srecom ^_^

Dobro si zapamtio cuveni planinar Dzambas koji je i sami Dom na Bjelasici prozvan bas po njemu a i mnogo planinskih dogadjaja i slicno...Odatle se vidi ali samo jedan dio kanjona to se zove Tmajevac jer bas dolje gdje si gledao se ulijeva rijeka Ravnjak i tu je dubina preko 15m neki kazu i preko 20m :/

Koliko sam upucen taj put treba da bude zavrsen i otvoren 2021 u Junu,a sto se tice puta od Mojkovca preko planina do Berana narvno da moze,mislim i jedna od boljih ruta jer se nailazi na 5 jezera i vrhova koji dosezu i preko 2000mnv,moze se cak i malim autom jer je put odlican nema mnogo dubokih rupa ili prevoja gdje bi se zaglavio ili ne daj boze zakacio auto i ostetio....Hvala ti jos jednom nadam se da cu naci dobar motor zivio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Evo da podijelim i sa vama video od prije nekoliko dana u pitanju je Biogradsko jezero,posto mi je najblize pa malo da kazem i o njemu nesto.

Sama ruta do jezera je odlicna svega 5km od Mojkovca,i do samog jezera je asvalt koji je sad i renoviran i postavljeno svako ,,oko'' u samoj krivini i obiljezen put sto je mnogo bezbjednije zbog autobusa i slicno,ulaz na jezeru je i dalje 3e,mislim da dosta vas zna i bilo je na samom jezeru da ne pisem previse ako ima nesto da vas zanima slobodno pitajte :)

 

Ruta do jezera:

staticmap?center=42.92802516%2C19.552383
GOO.GL

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

Evo fresak video od jezera nadam se da ce vam se dopasti,uzivajte! :)

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
8 hours ago, montenegrovision365.com said:

Hvala,u planu mi je sad ljetos da snimam na Sedlu i Prutasu na Durmitoru gdje su krdo divokoza po 30 odjednom i slicno tako da ce biti snimaka :D 

Slazem se jedan od najopasnijih puteva samo sto je manje saobracaja pa opet koliko toliko nema mnogo nezgoda...srecom ^_^

Dobro si zapamtio cuveni planinar Dzambas koji je i sami Dom na Bjelasici prozvan bas po njemu a i mnogo planinskih dogadjaja i slicno...Odatle se vidi ali samo jedan dio kanjona to se zove Tmajevac jer bas dolje gdje si gledao se ulijeva rijeka Ravnjak i tu je dubina preko 15m neki kazu i preko 20m :/

Koliko sam upucen taj put treba da bude zavrsen i otvoren 2021 u Junu,a sto se tice puta od Mojkovca preko planina do Berana narvno da moze,mislim i jedna od boljih ruta jer se nailazi na 5 jezera i vrhova koji dosezu i preko 2000mnv,moze se cak i malim autom jer je put odlican nema mnogo dubokih rupa ili prevoja gdje bi se zaglavio ili ne daj boze zakacio auto i ostetio....Hvala ti jos jednom nadam se da cu naci dobar motor zivio!

Najmanje dva puta u Mojkovcu sam pitao i taksiste i neke momke za direktan put za Berane, ali oni su rekli da nema. Iako sam bio 4x4. Na mapi vidim da ima put , ali ne znam u kom je stanju... Pa sam isao preko Tresnjevika za Andrijevicu.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
1 hour ago, slave74 said:

Najmanje dva puta u Mojkovcu sam pitao i taksiste i neke momke za direktan put za Berane, ali oni su rekli da nema. Iako sam bio 4x4. Na mapi vidim da ima put , ali ne znam u kom je stanju... Pa sam isao preko Tresnjevika za Andrijevicu.

He he...pitao mozda te ljude koji nikad nisu krocili na planini ili slicno...a znam sve taksiste koji samo na pricu pricaju tako :D Pa ja bih ti rekao da nema puta ali posto sam bio 2x tim putem onda bih te samo slagao...:D Jednom biciklom drugi put motorom isao...:D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Biser Sinjajevine mozda i najljepse jezero u Crnoj Gori a to je Zabojsko jezero.

Krenucu od samog ulaza mjesta Dobrilovine put koji je prosle godine nasut komplet do jezera naravno makadamski put,ja sam na njemu radio tj bio sam sa bageristom jer sam mu bio vozac iz Mojkovca pa sa njim dobijao dnevnice i isao gore snimao i slicno.Moze se i malim autom do samog jezera,a motorom tek uzivanje,svaka preporuka za ovo prelijepo jezero!

Ako se nekad uputite ili da se ne zbunite kad dodjete u Dobrilovini odmah 200m nakon Manastira Dobrilovina je skretanje prije kafane ,,Andja''

 

Evo rute:https://goo.gl/maps/HhfvbmdEmyfS7XHv8

 

Imam dva videa ali da pogledate ovaj jer je bilo Jutro nekih 8h!

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Prelijepo selo Bistrica nekih 15-tak kilometara od Mojkovca,svi koji se uputite prema kanjonu Tare morate proci pored ovog sela,a kod znaka Bistrica odmah je i skretanje i spustate se kroz selo gdje cete uzivati asvaltnim putem nekih 2km i opet izlazite na dalji put za kanjon.

U prilogu cu podijeliti video koji sam snimio juce...

 

Ruta do sela:

staticmap?center=42.9795859%2C19.4315675
GOO.GL

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Kao sto sam i obecao da cu napraviti cijelu rutu od Mojkovca preko Tomaseva pa sve do Pljevalja,jedna od fenomenalnih ruta.Juce sam obisao opet tu rutu i prvi put napravio i neke fotografije raznih crkvi,sela,cak i prvi put posjetio cuvene Meandre Cehotine koje odusevljavaju!

Sve cu detaljno objaviti i objasniti ali sad cu se samo zadrzati direktno do Meandri Cehotine,evo o cemu je rijec,jedna fotografija i video da vidite kako izgleda carobno ovo mjesto prije Pljevalja u selu Mataruge tu je i blizu cuveni Manastir Dubocica...Sve sto vas zanima pitajte :D

 

Evo rute:https://goo.gl/maps/LTaFCj84vhYbXRnU6

 

Evo snimka od juce:

 

 

 

 

pebv_(39).jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Kao sto sam i obecao da cu napraviti cijelu rutu od Mojkovca preko Tomaseva pa sve do Pljevalja,jedna od fenomenalnih ruta.Juce sam obisao opet tu rutu i prvi put napravio i neke fotografije raznih crkvi,sela,cak i prvi put posjetio cuvene Meandre Cehotine koje odusevljavaju! Sve cu detaljno objaviti i objasniti ali sad cu se samo zadrzati direktno do Meandri Cehotine,evo o cemu je rijec,jedna fotografija i video da vidite kako izgleda carobno ovo mjesto prije Pljevalja u selu Mataruge tu je i blizu cuveni Manastir Dubocica...Sve sto vas zanima pitajte  

Evo rute:https://goo.gl/maps/LTaFCj84vhYbXRnU6

 

Evo snimka od juce:

[/url]  

 

 

 

pebv_(39).thumb.jpg.dc91b5ad325b67b2d2c48709c3bf08f0.jpg

 

 

 

 

Pobogu brate, ovoje raj zemaljski.

 

Nadam se daću u devetom misecu ovo i druge crnogorske lipote vidit uživo.

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Hvala puno za ovu temu, za pola mesta nisam nažalost nikad čuo ali srećom predstavljaš ih na najbolji mogući način.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ovo je meandar verovatno pre brane ,jer Cehotina u tom delu nije narocito velika. Obicna planinska recica.

To je verovatno od jezera Dubocica. Tako da ce vode biti.

Put PV-Sljepac most su skoro potpuno obnovili, ostao je deo od Marine sume do magistrale Pv-Zabljak. Sirok je i dobrog asfalta, a krivine su lepe. Priroda fenomenalna. Ubrzano se radi, mislim da ce uskoro tih 7/8km biti privedeno kraju.

Neka me kolega Montenegro ispravi ako gresim.

Inace je snimak odlican, a bilo bi dobro malo vise fotografija da prilozis.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja