Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc pri odabiru novog motoraV Strom 650 ili Versys 650

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki V strom 650 XT

Posle 25 godina na dva tocka i desetine dobrih i manje-dobrih polovnih motora, dodjoh do toga da se castim NOVOM masinom. Iskustva i kilometraze mi ne nedostaje ali bih zeleo da od Vas, cenjenih kolega cujem misljenje o gore pomenutim motorima.

Par generalija:

Cena. Vstrom cca7500 eur, Versys cca75oo eur

Mahom se vozim sam i to 90% na otvorenom putu sa povremenim ( citaj retkim ) silaskom van puta. Planiram da kupljeni motor zadrzim najmanje 5 godina tako da mi preprodajna vrednost nije naj bitnija ali ipak znaci.

Unapred zahvalan na svim konstruktivnim savetima.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Versys mi je vise za solo voznju, Strom je komforniji za voznju u dvoje mada se moja supruga ni malo ne buni na Kawi, a po tezini smo ohoho. Visine nesto nemamo, tako da mi (nam) i po tom pitanju Versy odgovara. Rekao bih da je za vozaca od min 170cm pa do 190cm.

 

Versys je meni licno bolji za voznju. Volim kako ide kroz kratke i srednje krivine, kako lako menja pravac. Strom mi je dugacak, shodno tome nesto udobniji i stabilniji u dugim krivinama. Meni se ne svidja taj osecaj, kao da je zadnji tocak negde iza mene i da uvek negde kasni u prolasku kroz krivinu.

 

Vise mi se svidja i odziv motora na Kawi, ali ne moze se reci da je Strom slab. Kocnice su mi jace i sa boljim osecajem na Kawi. Sa sedistem nisam imao problema ni na jednom motoru, ali bih ipak dao malu prednost Stromu ovde.

 

Da napomenem da je Strom o kome pricam 2013 god, a Versys je poslednji model koji je i sada aktuelan u prodaji. Nisam vozio poslednji Strom pa ne znam da li je neka velika razlika izmedju njega i prethodnog modela, ali pretpostavljam da je logika razvoja motora slicna i da nisu pravili velike razlike u geometriji.

 

Da napomenem da sam i subjektivan. Trenutno sam na Versysu, a i vecinu zivota sam proveo na Kawasakijima.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
1 hour ago, easy and slow said:

Posle 25 godina na dva tocka i desetine dobrih i manje-dobrih polovnih motora, dodjoh do toga da se castim NOVOM masinom. Iskustva i kilometraze mi ne nedostaje ali bih zeleo da od Vas, cenjenih kolega cujem misljenje o gore pomenutim motorima.

Par generalija:

Cena. Vstrom cca7500 eur, Versys cca75oo eur

Mahom se vozim sam i to 90% na otvorenom putu sa povremenim ( citaj retkim ) silaskom van puta. Planiram da kupljeni motor zadrzim najmanje 5 godina tako da mi preprodajna vrednost nije naj bitnija ali ipak znaci.

Unapred zahvalan na svim konstruktivnim savetima.  

 

Bilo bi dobro da ih probas(ako vec nisi) oba. Jer npr u odnosu na Z750S koji imas u potpisu su nebo i zemlja sto se tice i snage i isporuka iste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki V strom 650 XT

Hvala na odgovoru, Z750S je prodat prosle godine i od tada sam na postu :) . Do sada sam promenio puno polovnih motora i ma koliko bili ocuvani kod svakog je bilo nesto da se radi. Razmisljam, kada dodjes do toga da das 6000 eur za polovan motor ( star 3-4 godine ) onda je mozda pametnije dodati jos 1500 i uzeti novo. 

Z750S ja dobar motor ali ja sam tip vozaca koi potuje do Trebinja 9,5 sati :) tako da nisam nikada koristio ni 30% njegova snage a nasuprot tome udobnosti mi je falilo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki V strom 650 XT
1 hour ago, grafigo said:

Versys mi je vise za solo voznju, Strom je komforniji za voznju u dvoje mada se moja supruga ni malo ne buni na Kawi, a po tezini smo ohoho. Visine nesto nemamo, tako da mi (nam) i po tom pitanju Versy odgovara. Rekao bih da je za vozaca od min 170cm pa do 190cm.

 

Versys je meni licno bolji za voznju. Volim kako ide kroz kratke i srednje krivine, kako lako menja pravac. Strom mi je dugacak, shodno tome nesto udobniji i stabilniji u dugim krivinama. Meni se ne svidja taj osecaj, kao da je zadnji tocak negde iza mene i da uvek negde kasni u prolasku kroz krivinu.

 

Vise mi se svidja i odziv motora na Kawi, ali ne moze se reci da je Strom slab. Kocnice su mi jace i sa boljim osecajem na Kawi. Sa sedistem nisam imao problema ni na jednom motoru, ali bih ipak dao malu prednost Stromu ovde.

 

Da napomenem da je Strom o kome pricam 2013 god, a Versys je poslednji model koji je i sada aktuelan u prodaji. Nisam vozio poslednji Strom pa ne znam da li je neka velika razlika izmedju njega i prethodnog modela, ali pretpostavljam da je logika razvoja motora slicna i da nisu pravili velike razlike u geometriji.

 

Da napomenem da sam i subjektivan. Trenutno sam na Versysu, a i vecinu zivota sam proveo na Kawasakijima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki V strom 650 XT

Hvala za reply. Ja sam do sada imao svasta od motora, od ER5, gsxr600, Fazera 600 S2 do Laverde 750S i Kawe Z750S.....Nisam vezan za brend. Idem sutra ili u petak da probam oba i odlucim sta cu da uzmem...   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
4 hours ago, easy and slow said:

Hvala na odgovoru, Z750S je prodat prosle godine i od tada sam na postu :) . Do sada sam promenio puno polovnih motora i ma koliko bili ocuvani kod svakog je bilo nesto da se radi. Razmisljam, kada dodjes do toga da das 6000 eur za polovan motor ( star 3-4 godine ) onda je mozda pametnije dodati jos 1500 i uzeti novo. 

Z750S ja dobar motor ali ja sam tip vozaca koi potuje do Trebinja 9,5 sati :) tako da nisam nikada koristio ni 30% njegova snage a nasuprot tome udobnosti mi je falilo.

 

Ok ako si iz te price, onda ova dva modela ce ti odgovarati. Ja sam vec negde pisao svoje misljenje zvucim sada sam sebi kao papagaj, Strom udobniji, veci prednji tocak, bolja zavrsna obrada. Kawa lepsa, i agregat malo vise "sportskiji". Ni sa jednim ni drugim nema greske :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Cestitam na kupovini.

 

Sta je bio razlog na kraju za Stroma? Utisak iz probne voznje, uslovi kupovine ili nesto trece?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki V strom 650 XT

Ovako,

Utisak iz voznje:Versys mi je delovao ostrije a sediste vislje. Strom ima linearno razvijanje snage I meksi menjac, Strom je definitivno vise naklonjen defanzivnim vozacima kakav sam I sam. Versys je dosta temperamentniji I okretniji ali ja nemam gradsku voznju pa mi to nije toliko bitno.

Oprema ( standardna ) je na strani Stroma I to se ogleda u: TC-u, 12V napajanju, zicanim felnama, Easy Start sistemu.

Pored svega navedenog Strom sam dobio po boljoj ceni nego sto je Versys I to bez cekanja u boji u kojoj sam hteo. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

TC - kontrola proklizavanja?  Nisam znao da to ima novi mali Strom.

 

Na osnovu gore napisanog da se vozis sporije, opustenije, pomislio sam da bi ti Strom vise odgovarao. Drago mi je da je i masa drugih stvari za tebe na strani Stroma. Sve su to dobre predispozicije da se slozis sa motorom i uzivas sledecih par godina u voznji na njemu.

 

Cekam slike kada stigne Strom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki V strom 650 XT

TC su ubacili na mali Strom od ove godine. 

Hvala na lepim zeljama. Danas sam "nekako" uspeo da dodjem i do tablica, tako da je ostalo jos da svane suncan dan pa da se motor dotera iz Horgosa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Kod Atile guzva ;)

Znaci danas su zavrsili carinjenje.

Cestitam na kupovini. Sigurno nisi pogresio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

XTa naravno :na_glavi:

Rece mi da je valjda 6 ili 7 Stromova doslo i da su svi prodati (vecina na kredu). Pozvao me da ih vidim dok su jos kod njega, dok ih kupci nisu odvezli i da mi proveri kad stize sledeca tura da pokusamo da se dogovorimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Nek je sa srecom, a da sluzi to je suvisno pisati suzuki je to :jee:

Salu na stranu, puno bezbednih kilometara!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja