Jump to content

Moto Zajednica

Varadero 1000 SD01, V-Strom 1000 (2002-2004),Caponord 1000

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 254 postova

Kao što piše u naslovu teme,sledeće nedelje bih krenuo u razgledanje i kupovinu jednoh od ta tri motora.

 

Budžet je oko 3000e i za te pare se kreću:Honda Varadero 1000 SD01 (1999-2002),Suzuki V-Strom Mk1 (2002-2004) i Aprilia Caponord Mk1 (2001-2004).

 

Bitno je da napomenem da sam visok 190 i previše,a težak oko 80 kilograma.Motor bih koristio bukvalno svaki dan do posla i nazad (nemam auto),vikend kraća pitovanja,2-3 pita godišnje neki produženi vikend i putovanje u trajanju od 3-4 nedelje za godišnji odmor.

 

Isto treba da napomenem da ovo nije klasa motora koji preferiram i u planu mi je da ih vozim godinu dana,dok ne skupim novac za lakši i noviji motor.

 

-Kod Honde mi se sviđa što je "Honda" i što mislim da bi se kasnije najlakše prodala.

 

-Aprilia mi je od sva tri nabrojana najlepša i jedina koja ima žičane točkove,ali je fizički najmanja i mislim da bi se najteže prodala.

 

-Suzuki mi je ovde najružniji,ima dosta dečijih bolesti i nisam siguran  kako bi se prodao kasnije,tj., koliko je tražen kao polovnjak.

 

Staviću linkove od motora koje gledan po oglasima u zanjih par dana,pa možda neko ima informaciju o nokom o modela.

 

Aprilia:

5443160a1402-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia Caponor, 2001. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 53000 km, Smederevska Palanka. Cena 2.600 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

Honda:

308bc6038693-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda VARADERO, 2000. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 69000 km, Kragujevac. Cena 2.900 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

I Suzuki:

68fb0c92bb96-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Vstrom, 2003. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 43500 km, Lipe. Cena 2.900 € - Motori - Polovni Automobili

 

68fb0c92bb96-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Vstrom, 2003. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 43500 km, Lipe. Cena 2.900 € - Motori - Polovni Automobili

 

Izvinjavam se ta dva linka za Suzanu!

 

Svaka pomoć je dobrodošla i ako još neko zna neki od pomenutih motora,bio bih mu zahvalan da napiše koju.

 

Hvala unapred svima!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Izvini za off, ali ubaci i TDMa u razmatranje u tom cenovnog rangu. Možda se nisi setio, a možda si i namerno preskočio. 
 

Ne zameri za sugestiju. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Naravn da ne zameram.

 

TDM 900 mi je baš dugo "bio u glavi",ali bih ipak pre neki Maxi Enduro                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Imao sam prilike voziti stroma i varadera, capa ne, strom ima nekad nekih malih boginjica ali isto tako i ima ono "nesto" za mene bar, varadero toliko savrsen da je cak dosadan... Svakako za tih god dana sta god da uzmes neces pogresiti, jedno uskustvo vise, a da je na malo duzi period glasao bih za varadera8)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Slažem se sa tobom da je Aprilia najlepša i da se teško prodaje a Strom ružan.Honda ti je najbolja opcija-pouzdana,proverena,najlakše će se prodati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Hvala svima koji su se javili!

 

I sam više naginjem za Capo-a i Varadera,dok je V-Strom ubačen u listu jer spada u istu klasu,a i cena je približna i Aprilii i Hondi.

 

Varadero sa oglasa deluje odlično,mada je cena veća za 300e u odnosu na Capo-a.

 

Caponord sam zvao danas i ima nekoliko stvari što se tiče estetike koje bi trebale da se srede.Po rečima vlasnika,dovežen je na "vozu iz Švajcarske i imao je pad na prikolici,Sa leve strane,migavci desni prednji i zadnji desni su oštećeni i plastika kod rezervoara je izgukjena i ima još par stvari da se sredi da bu bio vizuelno (meni) prihvatljiv.

 

U utorak idem da vidim i Apriliu i Varadera,pa ću imati malo "širu" sliku od ta dva motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Cekamo utorak da nam javis koga si odabrao ;).

Sve sto te zanima vezano za Caponorda pitaj, bice ti objasnjeno a i ima ponesto u temi o njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Znam za jedan odlican varadero koji nije u oglasima. Ima i kofere i sve skoro novo na njemu. Dugogodisnji vlasnik (65god ima )2 kupio GS 1250 pa spomenu da ce da ga prodaje. Ako te interesuje da pitam sutra pa da ti prosledim tel ili slike  i informacije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
3 hours ago, Simon69 said:

Cekamo utorak da nam javis koga si odabrao ;).

Sve sto te zanima vezano za Caponorda pitaj, bice ti objasnjeno a i ima ponesto u temi o njemu.

Mislim da sam2-3 puta isčitao temu o Caponordu.

Mi smo relativno u komšiluku i ako se odlučim za Apriliu-biću slobodan da se pozovem kod tebe,čisto na "vizitu" motora i na neke savete.

Znam da sai vozio crvenu nekoliko godina i nesebvično davao savete u vezi sa motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
2 hours ago, bopk said:

Znam za jedan odlican varadero koji nije u oglasima. Ima i kofere i sve skoro novo na njemu. Dugogodisnji vlasnik (65god ima )2 kupio GS 1250 pa spomenu da ce da ga prodaje. Ako te interesuje da pitam sutra pa da ti prosledim tel ili slike  i informacije.

Može da se raspitate o tom Varaderu i da javite ovde u temi ili na pp.

 

Samo da napomenem da trenutno imam novca samo za SD01 model.

 

Hvala.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
3 hours ago, doktor said:

Ako je do kasnije prodaje, Varadero, prva serija sa karburatorima, nije ništa prodajni nego Capo.

Znam da nije popularan motor zbog karburatora i potrošnje,ali opet mislim da bi se lakše prodao od Aprilije.Mada,i to je samo predpostavka jer nisam posedovao ni jedan,a još manje prodavao.Samo se vodim logikom da se Japanski motori prodaju lakše nego Italijanski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ako razmišljaš zbog dalje prodaje, onda mislim da je Strom najbolje rešenje...
Mislim da će se on najlakše prodati iskreno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ako ja dobro vidim, ovaj Capo poskupeo... :stabre:

e3864df4adcb-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia caponord, 2001. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 54300 km, Smederevska Palanka. Cena 3.250 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

MIslim da je od ta tri najbolji motor sve ukupno Caponord, ali da je najprodajniji Strom. Caponord ima najbolje ogibljenje i kočnice, ubrizgavanje, čak mislim da je najlakši, ono što je otežavajući faktor je što ih nema mnogo pa majstori nemu iskustva sa njima, potencijalni kupci su skeptični a i nema puno izbora u oglasima . Ogroman problem za dalju prodaju Varadera je što je od sva tri on jedini ima karburatore i bije ga glas da zna finoooo da potegne iz rezervoara, kao i da (standardno za Hondu:jee:) crkavaju regleri. Strom ima problem da se čuje korpa, da su kočnice i ogibljenje kilavi ali generalno nije nepouzdan motor...mada realno ni jedan od 3 nije. 

Moram priznati da ni Capo ni Strom u mojim rukama kada se potera kako može troše 7-8 litara čak i preko što nije baš ekonomično. Varadera nisam vozio toliko dugo da bih mogao  da izvedem neki zaključak.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja