Jump to content

Moto Zajednica

THESSALONIKI Jun 2006

Recommended Posts

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Narode,

za 15 minuta krecem za Solun, vracam se u ponedeljak vece.
Idem poslovno / privatno sa nekim kolegama, nazalost ne motorom, ali mozete sledece nedelje ocekivati izvestaj o stanju moto trzista u Grckoj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Poseti Moto Market u onoj glavnoj glavnoj najglavnijoj ulici, u centru sa leve strane ako gledaš ka Jerusalimu. Ja sam tamo pazario neke stvari za bajk, povoljno. Ako vidiš dobru ribu, a da nije Ruskinja, slikaj je... mi nismo uspeli. Grkinje su krš. Sreæan put.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Andrej, druze, srecan put i lepo se provedi.

Steta sto nisi isao motorom kao sto si planirao.

Sta ces sto se tice onih nalepnica, rucica i retrovizora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

VRLO KRATKO:

 

Motora milion!

Nikad vise riba koje voze bajkove!

Kupio sam sve sto mi treba za servis, kao i neke sitnice...

 

U sredu pisem mali tekst i kacim slikice

Puno pozdrava svim drugarima forumasima iz Soluna na 30C

PS bio na Halkidikiju, voda je topla do jaja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

bas tako pi*cko ode ni u avgustu nije 15C

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo mene nazad. Prvo malo licnih utisaka, a kasnije danas slike:

 

Prvo, za one koji nisu bili u Grckoj odmah da kazem da predstavlja moto raj.

 

Sto se tice putovanja, nama je dobrim kolima do Soluna trebalo 8 sati, uz opusten tempo od 120kmh, dva pit stopa (OMV na auto putu i motel Predejane) od po nekih 30ak minuta, i bez guzve na granici. Pretpostavljam da se motorom stize za recimo 7-8 sati ako je normalna guzva tj ako je sezona.

 

Kvalitet puta: odlican je celom duzinom. Nenaporan za voznju, takodje jos uvek nema guzve i saobracaj je veoma lagan. Za svaku pohvalu je sto je autoput ka Nisu potpuno sredjen i primetni su ljudi usput koji ga odrzavaju (sisaju travu, sklanjaju otpad, cak sam video i neke super moderne masine za postavljanje signalizacije, da ne verujes) Po meni najbolja deonica je sveze kompletirana deonica preko Preseva, inace sagradjena od strane Evropske Agencije za Rekonstrukciju, i to deo puta od autoputa BG-NS do makedonske granice. Put je sveze kompletiran i ima besprekoran asfalt, mada je regionalnog tipa (samo dve trake). Kroz Makedoniju je put isto dobar uz tu i tamo krpe na autoputu ali nista vredno pomena, ista situacija je i u Grckoj. Usput da napomenem da je grcki asvalt "klizaviji" od naseg...

 

Putarina: kroz Srbiju ukupno 690din (520 plus 170din, ako se ne varam), kroz Makedoniju je 4-4,5 evra (tri placanja po 1-1,5 evro, pripremite sitne metalne evre a naplacuju odokativno, nekad vrate kusur u denarima a nekad ne), a kroz Grcku nema putarine do Soluna.

 

Policija: ima je, ali nije posebno primetna - mnogo vise patrola ima duz Ibarske magistrale. U Srbiji ih ima oko Preseva, u Makedoniji tu i tamo (inace voze Chrysler Stratuse) a u Grckoj ih nisam video sve do Soluna. Generalno policija je bila dosta frendly, samo su nam mahali rukom da "ulaganimo" voznju... cool :)

 

Granica: Makedonska izgleda kao svemirski brod, grcka je OK a nasa je za plakanje :( sta da vam kazem, izgleda tako jadno da sam se pri povratku osecao kao da se vracam u Zambiju... Carinici su, hmmm, pa cini mi se nesto ljubazniji nego ranije, mada to je opet subjektivan utisak mojih koleginica sa SR pasosima, mene sa mojim nisu ni pogledali.

 

Benzin: duz auto puta kod nas naravno pumpi koliko hoces, moj tip su OMV i MOL, mada ima u EuroLuxPetrol koja je svemirska kao i jedna NISova koja je odlicna. U Makedoniji MakPetrol i Okta (privatni lanac) koje stvarno odlicno izgledaju i usluga je super, ima ih cesto. U Grckoj naravno ima sve zivo, BP, Shell, JetPetrol... you name it. Cena goriva u Mak i Gr varira oko 0.95-1.1 evra, manje vise isto kao i ovde. Cini mi se da im je bezolovni nesto bolji, auto je bolje isao kad sam vozio nazad (inace ja sam vozio ceo put u oba smera).

 

Signalizacija: zacudo dobra cak i kroz Srbiju, mada je na par mesta malo zbunjujuca: u Makedoniji recimo pri povratku, ima jedno odvajanje sa autoputa koje je malo nedefinisano... naravno nastavlja se pravo, ali to skretanje nekako izgleda logicno.. Cak bih dodao da nam je signalizacija kroz Srbiju bolja nego kroz Makedoniju. U Grckoj je sve jasno i naravno dvojezicno (grcki i engleski).

 

Propisi: na grckim putevima je (ako ne pise drugacije) 110 na autoputu, 50 u gradu. Tolerisu 10kmh brze, sve preko toga je na sopstveni rizik. Takodje, ako negde pise da je ogranicenje 40 ima razloga zasto je tako, zaletanje sa duplo vecom brzinom moze da bude kobno jer verovatno sledi recimo lakat krivina...

 

Solun: saobracajni kolaps. Saobracaj je very heavy, koliko automobila toliko i motora. Guzva je otprilike od 10 do 18h sem vikenda kada svi odlaze na Halkidiki i druga primorska "izletista", tako da je heavy traffic samo na tzv ring roadu (odnosno magistralnom kruznom prstenu, sto bi rekli iz gradske vlade Beograda :) ), ostale ulice su puste. Asfalt je dobar ali ne perfektan.

 

Voznja u gradu: opustite se i sve je OK. Motoristi uglavnom voze bez pardona i niko zivi ne koristi zmigavac, kola slicno ali cini mi se uz vise paznje (ili je to utisak kad posmatras ono sto inace i sam radis ali kad si na bajku...). Pola ih nosi kacige, pola nista sem papuce i naocare za sunce. Cini mi se da se to malo promenilo od kad sam ja bio poslednji put pre 5-6 godina u Solunu, tada niko zivi nije nosio nista, sada bih rekao da je odnos otprilike fifti fifti. Semafori se pale kao u Italiji, dakle posle crvenog ide odmah zeleno.

 

Inace Solun kao grad je sjajan, opusten i vrlo lep da se provede par dana u opustenom shoping-ovanju, setanju, uzivanju u kaficima uz obalu i diskotekama na Aerodromu (zbog buke). Grad je bezbedan za razliku od Atine, bar tako kazu..

 

Cene: hrana u prodavnicama kao u SR ili 10-20% vise (mlecni proizvodi), smestaj u hotelima 20-120 evra po osobi (ovo od 20 evra je sasvim ok, hotel ej na 5 minuta od najstrozeg centra, sobe imaju klimu, telefon, TV itd). Nocni provod je x2 u odnosu na Bg cene u dobrim lokalima, dakle nije jeftin. Npr Heineken 2-5 evra, sladoled ili choco kup 4-5 evra, ice tea 3 evra, nes kafa 2-4 evra itd.. u principu svi lokali su izdizajnirani i maksimalno sredjeni - nema lose kafane, ne mogu da se odlucim koji je najfensi :) i sve je puno ceo dan, nocu do 2-3 ujutro...ulaz u diskoteku je 10-15 evra. Sto se tice restorana, moze da se jede i pije od 7-8 evra po tavernama lokalnog tipa, preko 12-15 evra u jeftinijim restoranima pa do 50, 60..100.. evra po osobi u in mestima na glasu. Ko jede nek bira.

 

Motori: vozi se sve zivo. Cini mi se da dominira Honda, ali to je samo utisak. Najvise ima TransAlpa, zatim Varadera, Africe Twin... ima i ovih nasih sektasa sa Stromovima puno :) takodje ima zilion skutera... ima svega zivog. Bukvalno. Cini mi se jedino da ima manje zujki nego kod nas... Trenutno im je totalni hit da oblazu tank za rezervoar u kozu (!) i to u svim mogucim bojama. Dakle svaki drugi bajk ima tu foru... Nagledao sam se i raznih opskurnih motora, videcete slike...

 

Moto radnje: ima ih naravno mnogo, ali ja nazalost nisam imao vremena da ih obilazim. U Odisseos street (koja je u relativnom centru, sece se sa ulicom Egnatsia koja je uz Tzimiski street jedna od dve glavne) ima 5-6 radnji i tu je takodje radnja od Spirosa, prodavca koji prica odlican srpski, kome je to bitno. Spiros snabdeva SVE nase majstore delovima... sajt mu je http://www.motopart.com.gr/site_1/english/index_uk.htm

 

Moj utisak je da je on OK ali mislim da je u drugim radnjama veci izbor... odnosno da budem precizniji, kod Spirosa idite samo za delove za motor, potrosni materijal, neke hard to find delove... za sve ostalo idite u druge radnje, mnogo je veci izbor..

 

 

 

Eto toliko... slike kacim cim stignem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Jebote!! Ne dao nam bog da ste produzili do Atine, ne bismo post procitali do subote!

 

Zajebavam se. Koristice nekom sigurno!

 

Sto se paljenja semafora tice, tako se pale u vecem delu Evrope, i u celoj USA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Djuro o planetarni zajebantu! Xaxa uvek umrem od smeha na tvoje replike Andreyevim kilometarsko-pouccnim postovima. E to daje onaj "poznati BJB sarm" ovom forumu.

Zajebanciju na stranu, di su slike????????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
Stizu' date=' cim se izborim sa danasnjim poslovnim obavezama... ;)[/quote']

 

Poput ovih s avatara?! :lol:

 

Odlican je post, a klizavost sam uocio i s kolima, kad sam pitao jednog Grka zasto je tako rekao mi je da je to tako pravljeno da bi se manje trosile gume :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Pablo spremi se!!!

Kad Andreuss Papadoopulosssexus sad postuje fotke - puccice nam server xexexe:)

PS Andrejj postavi i "one" sti si mi pokazao u kaficu... doggie style i to :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

EVO SLIKA!

 

IcpD7_dscn0292resize2ym.th.jpg

 

Auto kojim smo isli, pauza u Predejanima…

 

TlUxW_dscn0293resize8yt.th.jpg

 

Makedonska granica, svemirski brod…

 

MVBtC_dscn0297resize6vh.th.jpg

 

Kroz celu Makedoniju potop

 

6xS14_dscn0301resize2ai.th.jpg

 

Stizemo, stizemo…

 

St4Wy_dscn0302resize1hn.th.jpg

 

I posle toga cim smo stigli - fensi kafana, normalno :)

 

ZAKne_dscn0353resize0hi.th.jpg

 

U Solunu je kurirska sluzba STVARNO brza

 

8H3eS_dscn0357resize1tx.th.jpg

 

Evo kako izgleda trotoar, pardon, parking za motore

 

5exUs_dscn0358resize4iy.th.jpg

 

Ili ovako…

 

beeUV_dscn0359resize1ra.th.jpg

 

Ili ovako…

 

v4lbV_dscn0390resize7pd.th.jpg

 

Malo turistickih znamenitosti

 

u3iHj_dscn0395resize4rg.th.jpg

 

Ahilej i ostali

 

uVnkp_dscn0397resize9hx.th.jpg

 

Sjajna kafana na krovu nacionalnog pozorista…

 

W02yA_dscn0400resize4sw.th.jpg

 

I normalno, zove se ovako… umetnost, sta ces…

 

h54RT_dscn0401resize3oj.th.jpg

 

Arhitektura vol.I

 

deMBl_dscn0402resize3ca.th.jpg

 

Arhitektura vol.II

 

wEGDq_dscn0416resize7aw.th.jpg

 

VOPI – SADA!?

 

TizbU_dscn0419resize7cz.th.jpg

 

Moje koleginice sa kojima sam isao-malo brod krstari, malo kokteli, malo ovo ono…

 

Vz2AX_dscn0420resize6lf.th.jpg

 

Pivo II – sta se mora nije tesko

 

qLBDN_dscn0421resize2ms.th.jpg

 

Na veceri u Kitchen Baru, vise je lounge bar nego restoran..,manje nam se jede a vise…

 

DJMLO_dscn0442resize7dw.th.jpg

 

Samo za drugara Smajsera – tamo ovakvi ko njegov Strom prilicno popularni

 

kdcvQ_dscn0443resize0li.th.jpg

 

Snimite baju na ovom pink krshu

 

tAXDX_dscn0445resize2gs.th.jpg

 

Ovo je lokalna “grand” zvezda, koja je opusteno iznapusavala policajku u stilu “pali nemoj da me smaras sa pravilnim parkiranjem…”… do jaja!

 

AT9N7_dscn0447resize4qk.th.jpg

 

Sta je, JEBOTE, ovo ?!?!

 

ImwBw_dscn0448resize4pq.th.jpg

 

Ovaj Caponord 1000 mi se opasno dopao

 

VO8I8_dscn0449resize8ul.th.jpg

 

…a voze se cak i ovakvi autobusi po centru, C C C

 

 

eto tako... za ostale detalje, pozovite 042...

:wink: 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Pa nije ti bilo dosadno,to sigurno!?

A trebao si i nasu carinu da slikas,da mozemo da uporedimo!?

 

Motorina sunce ti koliko ih je,bruka,samo odakle iskopa onoga frika na onome pink skuteru u pokusaju,na sta ono lici!?

 

Jedino nije ti bilo lako sa onim pivusama,ali sta ces nekad mora i to!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Nasa carina??! Zamislite najjadniju baraku koju mozete - otprilike tako to izgleda. Da dodam da je tu i razvaljeni i napusteni Inex free shop, sablasno prazan i u stanju raspada...

 

Sto se tice motora, nisam imao vremena vise da ih slikam a ima da se vidi BUKVALNO sve od serijskih makina pa sve to custom prerada.... jedino sto mi je utisak da ima najvise enduro i touring enduro varijanti, svega ostalog osetno manje...

 

Za zene: hehe - sluzim narodu! :) Volim ja koleginice, vole one mene :wink:

Uopste mi se nije vracalo, muka me uhvatila kad smo krenuli nazad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Nasa carina??! Zamislite najjadniju baraku koju mozete - otprilike tako to izgleda.

 

Nisi u pravu - izgleda jos gore!

Dodao bih da na ulazu u Srbiju na Horgosu stoji SR Jugoslavija :shock: :shock:

 

Toliko o tome koliko nas je briga za nasu drzavu. Zajebano je skloniti znak.....imali smo samo 5 godina' date=' a treba tu sigurno 2 minuta posla.

 

Ovaj Caponord 1000 mi se opasno dopao

 

Al' si mutav!! Kada bih birao maxi enduro samo po izgledu, ne bih dalje trazio

Evo ti hard verzija istog sa Santorinija:

vUh9w_dsc009039rw1am.th.jpg

 

 

zLrnw_dscn0419resize7cz.th.jpg

 

Da li biste voleli da vam cerka izadje sa pervertom sa ovakvim pogledom...."udjite devojcice....udjite..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Ah, nemojmo preterivati.. to su mi bliske koleginice / saputnice / razno :D

PS moj stav je: svaka zena je umetnicko delo, samo treba da skapiras sta je autor hteo da kaze, i da nadjes onaj deo koji se i tebi svidja :wink: :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

 

ifQ2p_dscn0447resize4qk.th.jpg

 

Sta je' date=' JEBOTE, ovo ?!?!

 

[/quote']

 

Lici na pokretni toalet mada nisam siguran... :lol:

 

Meni lici na ove postarske skutere koje svi hvalite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja