Jump to content

Moto Zajednica

Slobodan Bobica Ilić

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Veceras oko 21h je nastradao Bobica iz Čačka na putu Mrčajevci-Preljina u Donjoj Gorevnici. Iz neutvrdjenih razloga presao u levu traku i direktno u kola. Nek mu je laka crna zemlja. 

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sinoć je poginuo naš drugar, bajker Sloba Bobica iz Čačka, enduraš od milošte "deda", po vesti u novinama prešao u suprotnu traku i sudario se sa automobilom

Neka ti je slava druže, pokoj ti duši. 

 

FB_IMG_1588922169869.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Teško je rečima opisati osećaj kada se opraštaš od ljudi sa kojima si proživeo život.

BOBICA ILIĆ 1.jpg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Neka su mu široki putevi nebeski, porodici i prijateljima iskreno saučešće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3961 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Pokoj vječni duši njegovoj.
Obitelji i prijateljima moja sućut.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Nevjerica, tuga,...

Carstvo ti nebesko dobri čovječe.

Ako Bog da srešćemo se jednog dana na nekoj stazi na nekoj nebeskoj planini a ti nam do tad  izplaniraj rute za voznju.

Laka ti zemlja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Imam potrebu da ovo podelim sa vama, ne znam:

 

 

Boboški,

(radosti života, sa "onim" sjajem u očima, drugu)

  

Kepijada, Zlatibor, 2019.

 

Noć pre društvo je, u sopstvenoj režiji i izvedbi, sviralo bluz. Dobar, pa je odgovarajuće i trajao. Onda smo vozili ceo dan, u stvari i duže od toga. Bio sam načet, od kilometara i padova. No, umesto da dođe po svoje, razređen osećanjem bratstva i zajedništva, umor se pretvorio u još jednu okasnelu zlatiborsku noć, drugu po redu. 

 

Sutradan ujutro, mrzovoljno sam napadao prve kilometre, sporo palim, treba mi vreme da uđem u ritam. Vozio sam prvi u maloj grupi, Boboška je to tražio od mene, stalno mi je govorio u našim retkim zajedničkim vožnjama: "Ti znaš put, ne zajebavaj", neposredno pre nego sam promašio skretanje ispod Velike Grude. Smejao se, nekim čudom odmoran i raspoložen.

 

Vozili smo, gubili se i pronalazili često, celo prepodne, uvek uz smeh. Jurili se i igrali u grupi. Grešio sam neuobičajeno puno u navigaciji. Malo od istinski, malo i namerno.

 

***

 

Bilo je rano popodne, već sasvim na kraju plana, sećam se pouzdano da smo bili negde iznad Seča Reke. Rešio sam, upravo zbog Boboške, tog veselog "namćora" koji je često kukao, a svaki put se u stvari radovao težem putu (!), koji je ceo dan vozio iza mene, koji se smejao, koji je bio najglasniji, u svakom društvu prirodno uvek u centru pažnje, rešio, dakle, baš zbog njega da napustim trek i pronađem zanimljiviji i teži spust niz planinu. Pronađem tako neku stazu i, ne govoreći nikome ništa, svi su naime bili potpuno sigurni da pratim plan i znam gde idem, umesto niz, krenem uz brdo. 

 

Iza, čujem kako zavrće od srca, nastupa teška Yamaha, znam ko je, radosno ne odustaje. Put se ubrzano komplikuje, u jednom trenutku ostajemo potpuno sami, nas dvojica, ali nastavljamo sve dok se još uvek nekakva trasa nije pretvorila najpre u usku stazu, a onda je i staze nestalo, pa nekim slalomom, kroz drveće i šiblje, stižemo do prelomnice, ispred nas je samo provalija. Jedno ništa, obraslo drvećem, pa tako u vrtaču!

 

Okrenem se, spreman na Dedine prekore i žalbe "zbog mog avanturizma, sa lakim motorom", već sležem ramenima. Kad tamo, sudarim se sa užarenim pogledom onog istog dečaka, što prži motokros i ne odustaje:

 

Dere se: "Ajde, idemo! Dalje, dalje!"

 

"Ma gde dalje? Nema dalje", vičem ja.

 

"Ma šta nema? Teraj dalje!!!", viče i Boboška, crven u licu, nestrpljiv, pun života, mlad, neustrašiv i nasmejan, svoj, sve gledajući onu rupu ispred nas!

 

Posle smo se vraćali, sakupljali društvo na povratku, slušali kako nas psuju, malo od šale, malo od zbilje, i smeškali se pogledima ispod kaciga, koje su nas kao čuvale.

 

 

Gledam te kako teraš dalje, onako nasmejan i pun života, kao tog dana. Malo koga sam cenio, u ovoj našoj pasiji, toliko kao tebe. Gledao si me kada sam kao mlad vozač grešio, i slao mi toplu podršku kasnije, kada ponekad nisam. Kada nama, koji smo ti bili sporedni u ovoj zemaljskoj avanturi, već toliko nedostaješ, ne mogu da zamislim kako je onima koji su zaista bili deo tvog života.

Ako jednom avanturisti treba ikada poželeti mir, ja ti mir želim. Ako ne, pokaži im tamo ko smo i od čega smo!

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 29
  • Hvala 1
  • Tužan 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Zajedno smo radili i družili se na razne načine, avanturista širokog srca, bio i osto, milion posto, srećan put ti želim Bobi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja