Jump to content

Moto Zajednica

Honda shadow 600 ili Kawasaki EN 500 ??

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda shadow 600

Postovani Bajkeri,

Ja sam Rade (Rajko) iz Beograda i nadam se uskoro Vas novi clan, saputnik,  prijatelj, drug.

Posle cvrste odluke da se posvetim bajkerskom zivotu, u fazi sam trazenja motora. Dosta davno, imao sam Javu 350 i  MZ 250 i to sam vozio dosta dugo. Nakon toga skoro dve decenije nisam vozio nista osim ponekad poneki motocikl od prijatelja. Ne preko 600 ccm.

Sada sam sveo izbor skoro na dva motocikla, pokusacu da stavim i fotografije

Honda shadow 600 je 1996.godiste, presla 36 000 km, cena oko 2400 eura

Kawasaki EN 500 je 2006 godiste, presao oko 15000, cena oko 2600 eura

Honda mi se vise svidja, kawa je mladja, manje presla, jeftinija registracija, ali da li je to dovoljno?

Voleo bih da cujem Vase misljenje, ima verovatno dosta bajkera koji su vozili i jedan i drugi, sta biste mi preporucili ?

Moj veliki pozdrav svim Bajkerima, uvek ste za mene bili nesto posebno i uvek sam Vam se divio. Iz nekih licih razloga nisam mogao da budem sa Vama ali sada je to iza mene.

Pozdrav.

 

 

 

20200404_193239.jpg

20200203_074218.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Dobrodošli!
Koliko ja znam, oba motora su fantastična pa je to malo težak izbor. Kawasaki ima poprilično malo kilometara ako je to verodostojno, a opet sa druge strane mnogo više prija za oko V mašina na nekom kruzeru kao što je Shadow...
Čini mi se da bi tu odluku morali doneti sami.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Svaki motor ima svoje prednosti i mane, tehnicki podaci dosta govore
Kawasaki je malo zivlji ima jaci agregat,10 konja vise, 6 brzina, brzi je od Honde, laksi je, veci rezervoar 15 litara.

 Honda ima 40 konja, i malo vise momenta,  4 brzine,, 11 litara rezervoar.

Ali definitivno lepse izgleda Hondin V-agregat :) 


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Mislim da kada se radi o ovom tipu motora, brzina i koliko toliko snaga nisu od presudnog značaja s obzirom da čak ni ta razlika ne igra ulogu, bar iz mog iskustva.
Ali da podelim iskustva sa sličnim motorima... Kawasaki EN500 nosi isti agregat kao još najmanje 3 Kawasakijeva modela a 1 od njih sam imao do nedavno (ER-5) i nemam šta da dodam a da se već ne zna. Agregat je fantastičan.
Što se tiče Honde Shadow, model od 600 kubika mi ni za oko nije zapao, ali na 1100 sam prvu vožnju imao pre neku jesen. Dan od oko 5-10 stepeni celzijusa, poprilično hladno jer sam navikao na leto koje je prošlo. A Honda od kako se upalila, krenula da prži desnu nogu jer tuda prolaze obe izduvne grane. Bilo je neizdrživo ali Honda mi se svidela toliko da je pitanje vremena kad će biti moja. Vlasnik je porodični prijatelj koji bi je meni i prepustio a ne vozi je mnogo... Pa me interesuje kako bi se taj problem i rešio... Ali eto, možda se isto to dešava i kod 600tke pa da upozorim.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Sto se tice agregata, ja vozim taj kawasakijev agregat, doduse malo nabrijaniji, vec 12 godina bez problema. Sto se tice troskova, verovatno ce biti nizi na kawasakiju ako dodje do kvara ili obicnog servisiranja - gume, ventili, lanac i lancanici itd... 

 

Shadow po meni mnogo lepse i ozbiljnije izgleda i zavrsna obrada mu je sigurno dosta bolja. Zvuk mi se ne svidja niti na jednom ali ovaj kawasakijev agregat je jedan od agregata sa najlosijom akustikom :jee: Agregat najblizi poljoprivrednoj masini koji sam ikad cuo :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Ja vozim gpz masina msm malo jaca od en500 motor je za sve bukvalno od grada do nekih duzih voznji jako okretan i upravljiv i realno ide kako o treba i registracija je jeftinija honda ta mi nije poznata uopste osim ima 600cc i skuplju reg i sasvim drugi tip motora ali konacnu odluku moras doneti ti

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
U GPZu je najjaca verzija tog motora koji se ugradjuje i u ER5 i KLE500. Ima drugaciju bregastu i karburatore.
 
 
Tako je 60hp sto je priznaces ipak vise od rcm diverzije koja ima 600cc i cini mi se 59hp ili aprilije 650...

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200s

Ja samo da ti kažem ,da mora srce da odluči,gde više zaigra ,,,,,,,ako pitaš razum onda je kawasaki,u prednosti

pozdrav

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum

Imao sam Shadow 600 i neću da je hvalim, nema potrebe, odličan motor. Ne prže grane nogu, doduše moja je imala otvoren izduv, Čupa, odlično izgleda, pouzdana...

 

Meni je falilo snage na otvorenom prilikom preticanja, nedostajala mi je peta brzina da smiri motor na preko 80 na sat. Rezervoar je mali, ali nije to toliko strašno. Treba proveriti koroziju u rezervoaru, moj je "propišao" pa je išao na sređivanje epoksijem, farbanje... a farba nije ni iz bliza kao originalna, osetljiva... možda je do farbara.

 

Zadnja kočnica je jako slaba (doboš), napred jedan disk... Znači, samo lagano :)

 

Zamenskih delova kod nas skoro da nema, polovni rezervoar sam našao u Mađarskoj po ceni od 100€ a za nov u Delti su tražili oko 500!

 

Obavezno staviti crash bar! Imao sam klizanje na nekih 60 u gradu, isekao me kolima tip, motoru skoro ništa, ali mi je legao na nogu pa sam mesec dana šantao... 

 

Ono što bih svakako preporučio je da se odmah srede karburatori, dosta su skupe kvalitetne membrane, a jeftinije kineske su lošeg kvaliteta.

 

Nabacao sam ono čega sam mogao da se setim... ah da, gume, komplet oko 300€, utiče dosta na cenu motora. 

 

Lepo sam se navozao, bez nekih ozbiljnijih problema (osim rezervoara). Opet vijam Hondu kruzera, verujem joj, samo ipak nešto jače sa petom brzinom. 

 

Ako je ovo nešto pomoglo, super!

 

Srećna kupovina i vidimo se na asfaltu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Dobro došao...

 

Na oko Honda...

Kao što neko reče...

 

Razum, barem meni kaže Kawa...

Gde tebi Mili zaigra srce i kako tvoj razum kaže, tako uradi...

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda shadow 600

Hvala svima na odgovorima

Sigurno cu kupiti jedan od ova dva motocikla koji mi se vise svidi kada ih probam

Ali avaj

Dok sam ja razmisljao, motocikli koje sam gledao otisli su

Sada ima jedna kawa en 500 u Prokuplju

1995 godiste, 11.000 km (??)   2.500 eura  mislim da je mnogo, mada lepo izgleda 

E ovo me buni   20kW (27KS) ???   Covek kaze da je uvezen iz Austrije i da mu tako pise u svim papirima, tako i u saobracajnoj. 

Da li postoji mogucnost da je motor ima ogranicenje fabricko na tu snagu, kako se to moze utvrditi i sta se tu moze uraditi?

 

Ako neko ima da mi preporuci neki od ova dva motocikla nek javi. Budzet  od 1500 do 3000 eura ali da stvarno vredi ulozeni novac.

Voljan sam da dam rucak. Za pocetak. 

 

I ako ima neki bajker na Zvezdari kod koga bih mogao ostavljati motor (kad kupim) posto zivim u stanu, nemam garazu. Uz neku pristojnu nadoknadu

Pozdrav

Rade

 

 

d0add80613c9-1920x1080.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Pozdrav Rade.

 

Takodje sam nekada vozio MZ-a i usled raznih okolnosti, tek nakon dve decenije ponovo u sedlu, kao i ti. Izgleda ko se zarazi u mladosti sa motorima, za njega leka nema.

Sto se tice motora koji tebe interesuju, nemam iskustva ali tirkizni shadow mi lici na drugi motor koji je momak imao pored suzukija koji mi je prodao pre 4 godine.

Da nije od istog coveka?

Sretno u potrazi,

Dejan

 

P.S. Kao sto su kolege gore navele, u sto boljem stanju i ceni a da ti se svidja/odgovara. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda shadow 600

Da li moze neko da mi pomogne oko ove zavrzlame sa snagom motora

Ovaj kawasaki en 50 ima   20kW (27KS).  Vidjam druge po oglasima sa 50 ks

O cemju se radi, obzirom da su motori isto godiste.

Da li se radi o agregatu od zaista (27KS) (sto je preslabo i nije mi prihvatljivo)  ili je u pitanju neko fabricko ogranicenje, i kako se ono moze skinuti.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Da li moze neko da mi pomogne oko ove zavrzlame sa snagom motora
Ovaj kawasaki en 50 ima   20kW (27KS).  Vidjam druge po oglasima sa 50 ks
O cemju se radi, obzirom da su motori isto godiste.
Da li se radi o agregatu od zaista (27KS) (sto je preslabo i nije mi prihvatljivo)  ili je u pitanju neko fabricko ogranicenje, i kako se ono moze skinuti.
 
 
Msm da su ograniceni imas gpz.a od 60 konja i imas mislim kle koji je slabiji oko 48 konja ima razlike u karbovima,bregastim vratilima a ti od 27 bi trebalo da dolaze sa nskih trzista gde su dodatno ustrojeni vrvtn karbovi ali ce ti se svakako javiti neko ko je vise to proucavao...

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
On 6/30/2020 at 7:33 PM, rade.petrovic said:

Hvala svima na odgovorima

Sigurno cu kupiti jedan od ova dva motocikla koji mi se vise svidi kada ih probam

Ali avaj

Dok sam ja razmisljao, motocikli koje sam gledao otisli su

Sada ima jedna kawa en 500 u Prokuplju

1995 godiste, 11.000 km (??)   2.500 eura  mislim da je mnogo, mada lepo izgleda 

E ovo me buni   20kW (27KS) ???   Covek kaze da je uvezen iz Austrije i da mu tako pise u svim papirima, tako i u saobracajnoj. 

Da li postoji mogucnost da je motor ima ogranicenje fabricko na tu snagu, kako se to moze utvrditi i sta se tu moze uraditi?

 

Ako neko ima da mi preporuci neki od ova dva motocikla nek javi. Budzet  od 1500 do 3000 eura ali da stvarno vredi ulozeni novac.

Voljan sam da dam rucak. Za pocetak. 

 

I ako ima neki bajker na Zvezdari kod koga bih mogao ostavljati motor (kad kupim) posto zivim u stanu, nemam garazu. Uz neku pristojnu nadoknadu

Pozdrav

Rade

 

 

d0add80613c9-1920x1080.jpg

Moj je uvezen iz Austrije i pise u saobracajnoj 20kw, ali nema blokadu.  1996. godiste. Izgleda su ih tamo ogranicavali bas na 20kw zbog nekog njihovog zakona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: intruder

aj i ja da odgovorim i mozda pomognem. prva i osnovna stvar je da sednes na oba motora i vidis koji ti bolje lezi.tu si resio bar 90% rebusa. a mozda ti se tada ne svide ni jedan ni drugi, hi hi hi! shadow mi je vrh,. imo sam ga i za svaku je preporuku. meni su na njemu falile: peta brzina, bar 150ccm, i kardan, jbg. posle njega sam vozio viraga 750 al mi honda ostala u srcu. prva preporuka, probaj vidi sta ti bolje lezi. i ne zuri. i jednih i drugih ima kolko oces, pa biraj, biraj biraj....

  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda shadow 600

Hvala  puno

u pravu si za hondu. Probao sam nekoliko motora i ni jednim nisam bio zadovoljan. 

Kada sam seo na hondu posle sto metara odluka je doneta. toliko lako se vozi, kao da sam porastao na njoj. O izgledu da i ne pricam. 1999. godiste 5 brzina.  Prethodni vlasnik je Luka iz Niske Banje. Nislije ce prepoznati motor jer je vec 15 godina u Nisu.

Evo slika 9dd7bd80f30d-1920x1080.thumb.jpg.ad96ea3024b0dd20ed4918a3b8be821c.jpg58caf68ca466-1920x1080.thumb.jpg.2e47a94ad8aa4cafa900d53ee5e2e191.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja