Jump to content

Moto Zajednica

Par nekih info u vezi ulja,plocica...

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova

Vozim par mjeseci Bmw r1200gs rallye 2012.Zanima me par informacija.Koje motorno ulje predlazete,koje ulje u difernecijal,koje kocione plocice.Toliko raznih podataka sa svih strana da stvarno neznam sto da narucim i kupim,ili je to sve kako ko sto voli...ili ima nesto sto je bas odlicno i to je to.Priblizava se servis na 30.000 km i volio bih da znam da sam kupio kvalitetno i da tako nastavim.Neko pominje motorex engine oil,motorex ulje za diferencijal...plocice TWR.Eto ako moze koji predlog...Hvala i pozdrav svima

Ps.Nemojte mi se cudit...lako je bilo sa r motorima,takozvanim ,,pistasima,,hahhahha...ovo je nesto novo,pa kupim informacije kao sudjer hahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, kotor7 je napisao:

Vozim par mjeseci Bmw r1200gs rallye 2012.Zanima me par informacija.Koje motorno ulje predlazete,koje ulje u difernecijal,koje kocione plocice.Toliko raznih podataka sa svih strana da stvarno neznam sto da narucim i kupim,ili je to sve kako ko sto voli...ili ima nesto sto je bas odlicno i to je to.Priblizava se servis na 30.000 km i volio bih da znam da sam kupio kvalitetno i da tako nastavim.Neko pominje motorex engine oil,motorex ulje za diferencijal...plocice TWR.Eto ako moze koji predlog...Hvala i pozdrav svima

Ps.Nemojte mi se cudit...lako je bilo sa r motorima,takozvanim ,,pistasima,,hahhahha...ovo je nesto novo,pa kupim informacije kao sudjer hahaha

Imaš ovde na BJB gomilu tema o tome što pitaš, pa se malo promuvaj i videćeš sve što te interesuje (a i više od toga).

Što se mene tiče, za mašinu ulje Silkolene Comp 4 15W-50, za menjač i "diferencijal" Castrol MTX 75-140, filter ulja MANN, do nedavno sam koristio kočione pločice TWR organic, pre par hiljada km stavio neke kineske sinter sa Aliexpresa i za sad prezadovoljan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
6 hours ago, zika56 said:

Imaš ovde na BJB gomilu tema o tome što pitaš, pa se malo promuvaj i videćeš sve što te interesuje (a i više od toga).

Što se mene tiče, za mašinu ulje Silkolene Comp 4 15W-50, za menjač i "diferencijal" Castrol MTX 75-140, filter ulja MANN, do nedavno sam koristio kočione pločice TWR organic, pre par hiljada km stavio neke kineske sinter sa Aliexpresa i za sad prezadovoljan.

 

Neke prednosti i mane izmedju tih plocica, neko poredjenje itd. :) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Surduk
  • Motocikl: Yamaha Ys 125

Боље погледај шта произвођач препоручује или шта је претходни власник користио, не би ја са таквом машином експериментисао

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
Pre 8 sati, zika56 je napisao:

Imaš ovde na BJB gomilu tema o tome što pitaš, pa se malo promuvaj i videćeš sve što te interesuje (a i više od toga).

Što se mene tiče, za mašinu ulje Silkolene Comp 4 15W-50, za menjač i "diferencijal" Castrol MTX 75-140, filter ulja MANN, do nedavno sam koristio kočione pločice TWR organic, pre par hiljada km stavio neke kineske sinter sa Aliexpresa i za sad prezadovoljan.

 

Zile ,koliko te izasle ploce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Falkensee
  • Motocikl: Kawa zzr1200, ZRX1100

 

Pre 9 sati, zika56 je napisao:

Imaš ovde na BJB gomilu tema o tome što pitaš, pa se malo promuvaj i videćeš sve što te interesuje (a i više od toga).

Što se mene tiče, za mašinu ulje Silkolene Comp 4 15W-50, za menjač i "diferencijal" Castrol MTX 75-140, filter ulja MANN, do nedavno sam koristio kočione pločice TWR organic, pre par hiljada km stavio neke kineske sinter sa Aliexpresa i za sad prezadovoljan.

 

Ne bih se ja igrao sa kineskim kocnicama i gumama. To je jedino sto te drzi na putu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 5 sati, Motorcyclist je napisao:

Neke prednosti i mane izmedju tih plocica, neko poredjenje itd. :) ?

Ja sam koristio prethodno TWR Lucas organic i bio sam zadovoljan, stim što se po kiši dešavalo da pri kočenju bude možda par desetinki sekunde "pauza" dok počne da koči. 

Stavio sam ove sinter i kočenje je prilično bolje u svim uslovima. 

Izmerio sam i debljinu diskova prilikom zamene i nakn 2.200km nema nikakve razlike u trošenju diskova.

Pločice se troše ravnomerno i nema nikakvih oštećenja na njima.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
27 minutes ago, zika56 said:

Ja sam koristio prethodno TWR Lucas organic i bio sam zadovoljan, stim što se po kiši dešavalo da pri kočenju bude možda par desetinki sekunde "pauza" dok počne da koči. 

Stavio sam ove sinter i kočenje je prilično bolje u svim uslovima. 

Izmerio sam i debljinu diskova prilikom zamene i nakn 2.200km nema nikakve razlike u trošenju diskova.

Pločice se troše ravnomerno i nema nikakvih oštećenja na njima.

 

 

Ja sam imao isto TRW organic i po kisi su bile osetno losije i znale su malo da skripe kad je mokro. 
Sada sam stavio EBC semi sinter, i bolje je mada mi deluju vise da vuku na organske nego sto su sinter. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 18 minuta, Motorcyclist je napisao:

Ja sam imao isto TRW organic i po kisi su bile osetno losije i znale su malo da skripe kad je mokro. 
Sada sam stavio EBC semi sinter, i bolje je mada mi deluju vise da vuku na organske nego sto su sinter. :)

Ja do sada nisam imao nikakvo iskustvo sa sinter pločicama i očekivao sam da im treba neko vreme da se zagreju da bi kočile dobro, međutim bio sam prijatno iznenađen što odmah koče odlično (i hladne i dobro zagrejane).

Da vozim na stazi ili oštro na putu, ne bih verovatno smeo da experimentišem sa kineskim pločicama. U svakom slučaju ove su se pokazale dobro.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Koristio sam Nissin i Galfer. Bez greske obe. Polusinter i full sinter (al ne sport Galfer jer on bas pojede disk vrlo brzo). 

 

Od ulja Motul 7100 za sad ubedljivo najbolji kad uporedim sve. Tu je i Silkolene i ajd da kazem Motul 5100 al to jos nisam siguran.

 

Kao sto kad god su mi na motoru bile gume Pirelli Angel GT, tu nije bilo greske. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Bivsi vlasnik motora je u Koreju.Uradio je servis na 20.000km i ja bih sada na 30.000km.Malo znam o ovome motoru koliko god to nekome zvucalo cudno...jednostavno prvi put vozim enduro i prvi put bmw i naravno da gledam sto mu je najbolje.Ocu da pormejnim ulje u motor,ulje u mjenjac i ulje u diferencijal...jedni kazu motul,drugi motorex,treci castrol...mada to je i normalno.Svak ima svoje misljenje a ja trazim zlatnu sredinu da uzmem nesto sa kim je vecina zadovoljna.Juce mi je covjek donio,jer je prodao svoj motor plocice TWR MCB748 dva paketa-4 komada za prednji tocak i 4 svijecice NGK R DCPR8EKC...i jedno i drugo sam trazio na netu da vidim jesu li za bmw r1200gs rallye 2012,plocice mislim da jesu ali svjecice izgleda da nisu....zovem prestavnika koji prodaje svijecice u pg i on nije siguran...inace prodaje mi plocice 4 komada TRW u crveno pakovanje i ove cetri svijecice sa bmw serijskim brojem 12127728634 sve zajedno 100e,sto mislim da je ok cijena,ali dali to sve odgovara...Drugo pitanje je,znam da u motor ide 4 litre ulja,u diferencijal 180ml a koliko ide u mjenjac...kod nas je odma problem naci onu gumicu i o ring kad se mjenja ulje u diferencijal...neke pute pozelim da sam blize Srbiji...lakse bi bilo nabavit neke stvari...o informacijama da ne pricam...Ok,internet...ali i tu su razna misljenja i zaključci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja