Jump to content

Moto Zajednica

Brod na Kamenici

Recommended Posts

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Brod.

Naziv za prelaz na reci...

Ovo mesto malobrojni znaju kao mesto/prelaz preko reke Kamenice u selu Jancici, gde se prelazilo sa desne na levu obalu Kamenice i dalje iskljucivo tom obalom stizalo do Cacka.

Po pricama  koje su prenete s kolena na koleno, iako u zaboravu, prenosim vam predanje. Na tom mestu / brodu preko kamenice/  postojale su kafane i zadruga, kao i parkiraliste za volove, konje i druga vozila, kao i kovanica(na mestu gde je sada objekat na kome stoji tabla i natpis kablar) iz visih predela ka dolini Zapadne Morave. Uglavnom je isla malina, beli mrs i drugi stocarski i poljoprivredni proizvodi ka ostatku nase ljepe...

Prica je stara i mahom zaboravljena, mada se niko ne interesuje za nju, ja je doznah sasvim namerno, prolazeci tuda.

Iako uobicajena neplanirana voznja predelima zapadne Srbije, uklopljena izmedju preostalih prodavnica koje rade u selima i policijskog casa, koga sam ozbiljno nagrizao i uz pomoc mog druga Ostoje iz Jancica pretvorila se u tuznu pricu i poruku... (Ostoja poseduje prodavnicu i kupaliste na reci Kamenici u selu Jancicu na spustu sa Gojne Gore ka Cacku-put Velje Ilica)

Nebrojena napustena domacinstva, pocevsi od sela Duskovci preko planine Zajcice i sela Male Jezevice do Gornje Dobrinje.

Dalje je put vodio preko zaboravljenog i opustelog Bjelisa u dubinu doline Kamenice napustenih, oronulih vodenica(koijih je bilo preko 20 na par km) i sela Jancici.

Uz malu pauzu uz samu reku preslo se u Gornje Milanovacku opstinu  u selo Druzetice, zahvatajuci selo Bogddanicu do Tometinog Polja....

 

 

 

 

IMG_20200506_140447_0.jpg

IMG_20200506_144654_0.jpg

IMG_20200506_145942_9.jpg

IMG_20200506_152238_9.jpg

IMG_20200506_152325_1.jpg

IMG_20200506_152525_9.jpg

IMG_20200506_153300_0.jpg

IMG_20200506_153920_8.jpg

IMG_20200506_153930_3.jpg

IMG_20200506_165750_1.jpg

IMG_20200506_165801_4.jpg

IMG_20200506_173730_6.jpg

IMG_20200506_174012_8.jpg

IMG_20200506_174156_2.jpg

IMG_20200506_175326_0.jpg

IMG_20200506_175824_8.jpg

IMG_20200506_180505_3.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Svake godine iz Čačka, biciklijada ide do tog mesta / "Čačanka kritična masa"

Preko tog mosta dalje i prko Gojne Gore nastavlja se put dalje izaći se ka Divčibarama. Ja tuda idem često ka Divčibarama i put je nestvaran i nema saobraćaja, Mada radne mašine su česte, ne treba se opuštati previše

Uvek mogu biti domaćin na ovom delu puta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
9 hours ago, el_marco said:

Daj nam na karti putanju

Nemam, ne koristim i ne pravim rute. Idem slobodnom voljom. Pitam mestane kuda da prodjem u zavisnosti gde zelim da stignem. Cesto se s njima ispricam, nekad se pocastimo picem...Takodje cesto omasim put i zabijem se u neku sumu, blato ili strmopizdinu odakle se izvlace drva za sumu. i moram nazad...

Izvini. Ali koju god rutu izaberes na mapi, mozes me pitati u kakvom stanju su putevi i ostalo sto te zanima u vezi ovog kraja. Ali nisu svi putevi dobri za sva vozila.

 

Darko, kao sto si napisao od Cacka je sve ravno,vozi se uz reku Kamenicu,put je krivudav ,uzak i neravan. Automobilisti se zalecu i seku krivine. Od Jancica se odvaja od reke i pocinje uspon prema svuda,jer su druga sela  na visim n visinama. Ka Gojnoj gori je put uzak i pun krivina, i u 3km se predje visinska razlika od skoro 400m.

Tu ima spomenik,koji su mestani podigli za zasluge Velji Ilicu u asfaltiranju tog dela puta.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

Slike su malo izmešane ali je svakako lepo videti. Taj kraj je izuzetno zanimljiv.

 

Kojim motorom si išao?

Ja planiram da kupim nešto tipa XT600 za ove vožnje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
2 hours ago, Skyrunner said:

Slike su malo izmešane ali je svakako lepo videti. Taj kraj je izuzetno zanimljiv.

 

Kojim motorom si išao?

Ja planiram da kupim nešto tipa XT600 za ove vožnje

Isao sam quadom, ovom trasom bi mogao bilo koji enduro motor, ali postoje trase gde mogu samo kros motori i iskusni vozaci.

Inace slike su po redosledu kako je tekao put. Od Duskovacke crkve, preko G. Dobrinje spomenika Knjazu Milosu, Bjelisa urusene prodavnice, Jancica kupalista na Kamenici / prodavnice Djole, vodenice, Druzetica novi put za fabriku vode i Tometinog Polja.

 

Pre nekoliko dana sam sreo dvojicu momaka, koji obelezavaju trasu za kros trku. Kuda oni prolaze je sacuvaj boze, a cini mi se da je jedan od dva motora bas bila xt600.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

Аха, значи ти си од Душковаца, преко Добриње ишао, па Шиљковица, Дубац до Бјелиша, а онда макадамом до Брода и од моста где је ушће Ловнице у Каменицу си скренуо лево и онда преко Гојне Горе отишао назад ка Дивчибарама и Тометином пољу.

Ту има финих неколико сати вожње. Асфалт је углавном стари, онај бели испошћени који је мало и клизав.

Природа је лепа и за вожњу а интересантна је за летење.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Nisam preko Gojne Gore vec iz Jancica ima makadam uz Kamenicu nekih 2km, a onda se odvaja put od reke i penje do asfaltnog puta Miokovci -Druzetici.  Taj put izlazi na asfaltni put Duskovci Bogdanica, selo Kamenica, Pranjani Takovo. Kad sam izasao na njega skrenuo sam ka Pranjanima, pa posle 500m levo. To su Druzetici put prema vrhu Rior. Posle se odvaja novi put za fabriku vode u Tometinom polju. Prvo se predje reka Tinja pa zatim i Kozlica. To su one fotografije gde se vidi ukopan put u brdo, i Izlaz iz doline Kozlice/deo puta koji je betoniran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja