Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha BT 1100 Bulldog

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Ima ga skilledworrior sa foruma. Motor je cista perverzija! Vozio sam ga i jako se lepo ponasa. Ok, nije R ali ide to lepo. Kardance, udoban je poprilicno... Drugar koji je presao sa Fazera (naked) je prezadovoljan masinom. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Motor stvarno lepo izgleda i moze da se nadje za relativno male pare, ali mi se ne svidjaju vise nego skromne performanse agregata. Bojim se da toliku masu motora i vozaca vrlo slabo poteze.

Je si li ga probao pa pricas iz iskustav ili onako na osnovu predpostavke.

 

  Ne, nisam ga vozio. Razmisljam na glas i pokusavam da isprovociram odgovore od kolega koji imaju direktno iskustvo na njemu. Dakle:

  Ja volim naked motocikle i dizajn BT 1100 mi se jako svidja, ali kada procitam karakteristike njegovog agregata (65 konja, obrtni momenat 80Nm iz 2 cilindra i  1100 ccm radne zapremine) to mi zazvuci jako tanko i u neskladu sa njegovim izgledom. Obzirom na ne bas jevtinu registraciju i, predpostavljam, pozamasnu potrosnju, pitam se da li sve to ima smisla. Ili je dozivljaj na njemu bolji od onoga sto pise na papiru?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

VeciCrnogorac ga je imao nekih godinu, godinu ipo...

Ja sam se vozao na njemu kao suvozac, pa ne znam koliko ti tako iskustvo znaci, ali cu ti reci sto sa ja zapazio i sto mi je Veci pricao za njega.

Motor ima V2 agregat i nekih 68ks, ako se ne varam, ali vuce kao nenormalan iz niskih obrtaja. Strasno je udoban i vozan, znam da je Veci sa njim isao do Istambula, pa cak i zato nije neupotrebljiv. Jako lijepo izgleda, fuzija nakeda i chopera, ima kardan, sto je jako funkcionalno.

 

E sad, dvije stvari su meni jako dobre kod njega. Udobnost, zaista perfektna. I druga - ZVUK! Ajmeee majkoooo! Kako se to dobro cuje i kako to grmi... uuuuuh!

 

Mislim da ima solidnu i krajnju brzinu, znam da smo se nas dvojica na njemu vozili nekih 195-200km/h.

 

Za nekih 18.000e koliko je veci presao sa njim, ne sjecam se da je imao nikakav kvar (uzeo ga je na nekih 3-4-5000km)

 

posle tih predjenih 18 000km ga je kupio jedan moj drug i za dvije godine presao oko 15 hiljada za dvije godine ,i nije imao nikakvih kvarova,a motor je bio 2003 godiste,sto sto se tice zvuka po meni je zvuk dobar ali ne grmi uopste,jer je fabricki nego ima bas tih zvuk,sve pohvale za ovaj motor i da sam imao pare ja bih ga uzeo jer ga je ovaj drug prodao krajem ovog ljeta 3500e ,sa novim gumama i reg godinu dana.a nije nikad padano sa njega,sve pohvale za kardan ,i mogu reci da se motor vozi odlicno iako ga nisam vozio cesto smo se vozili zajedno ,i znam da je obaran do ivice gume ,vlasnik je bio dosta krupan i mislim da ga nije vozio preko 180km/h ,ali znam da ga je davao jednom drugu koji kaze da ga je vozio 200km/h,polozaj za voznju je dobar i ne umara ni vozaca ni suvozaca.

i po nekom mom misljenju ovo je neunistiva masina sa tako malo konja a velikom kubikazom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

  Motor stvarno lepo izgleda i moze da se nadje za relativno male pare, ali mi se ne svidjaju vise nego skromne performanse agregata. Bojim se da toliku masu motora i vozaca vrlo slabo poteze.

Je si li ga probao pa pricas iz iskustav ili onako na osnovu predpostavke.

 

  Ne, nisam ga vozio. Razmisljam na glas i pokusavam da isprovociram odgovore od kolega koji imaju direktno iskustvo na njemu. Dakle:

  Ja volim naked motocikle i dizajn BT 1100 mi se jako svidja, ali kada procitam karakteristike njegovog agregata (65 konja, obrtni momenat 80Nm iz 2 cilindra i  1100 ccm radne zapremine) to mi zazvuci jako tanko i u neskladu sa njegovim izgledom. Obzirom na ne bas jevtinu registraciju i, predpostavljam, pozamasnu potrosnju, pitam se da li sve to ima smisla. Ili je dozivljaj na njemu bolji od onoga sto pise na papiru?

   

 

Ja ga nisam nikad ni video a kamoli vozio ali bih na temu cifara da kažem da se po raznim testovima da videti  da ponekad motor sa manjim

max obrtnim momentom bolje prolazi na tzv testu preticanja u njv. step. prenosa. Dosta zavisi i od raspoređenosti ob. momenta i odnosa stepena prenosa.

 

npr. ("Dva Točka" br 31)

KTM 990 SM-T protiv BENELI tre 899 K

 

KTM max ob. mom. 97 Nm pri 7000  80 do 130 u najv. step. prenosa 7.0 s /  TRE  78 Nmpri5000 80 do 130 5.7 s

 

Te, možda, obzirom na zapreminu ovo i nisu loše cifre.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

...Dosta zavisi i od raspoređenosti ob. momenta i odnosa stepena prenosa...

 

  Upravo ovo mi laici najteze tumacimo na papiru, ali kada se okrene kljuc i par krugova sve postaje jasnije.

  (mala ispravka, tre899K maks.obr.mom. 88 Nm -podaci o rpm variraju).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Greška je definitivno ali ne znam čija. Kad sam malo bolje pročitao šta piše u dot. magazinu video sam: 75Nm pri 5000. Pogledaću još

negde da ustanovim. Cifra od 78 koja mi se podkrala su KW. No nije ni bitno za ovu temu.

Moram da priznam da sam se iznenadio kad sam video preformanse kao u HD ali opet ko zna kako to u stvarnosti vuče. Još i ako mu je razvučena

linija obrtnog momenta kao što je moguće...

 

U svakom slučaju izgleda dobro pogotvu ova crna što je DEDA postavio.

 

p.s. Na Bikez-u kaže za TRE nakeda (ovaj iz magazina je "putni enduro) 79 Nm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Ima ga skilledworrior sa foruma. Motor je cista perverzija! Vozio sam ga i jako se lepo ponasa. Ok, nije R ali ide to lepo. Kardance, udoban je poprilicno... Drugar koji je presao sa Fazera (naked) je prezadovoljan masinom. ;)

+1 :) ja sam ga samo jedan krug oko "bloka" izvrteo... udoban, lepo vuche za svoju konjazhu, lepo sviraju izduvi... voleo bih neki manji put da odradim na njemu da bih dao konachni sud...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

cao ljudi hteo sam da kupim jamahu bt 1100 buldog procitao sam ovde komentare ali me interesuje jedna stvar dali iko zna zasto se cuje nekakav udarac kada se motor ugasi ako neko moze da mi objasni sta je to ili je to normalno . ja sam malo slusao na you tube palenje i gasenje i motora i cuo sam i tamo takav udarac prilikom gasenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Da malo oživimo temu. 

Da li  vozač visine 188cm ima problem sa udarima, zaštita od vetra. Jasno je da je ovo naked motor. Da li je strujanje vazduha prihvatljivo, srednje problematično ili baš problem ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nivo prihvatljivosti zavisi iskljucivo od brzine kojom se kreces, i to ti je tako na svakom nakedu, osim ako si visok metar i zilet :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja