Jump to content

Moto Zajednica

Belogradchik/BG ... Orkanski visovi za početnike

Recommended Posts

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Kada sam počeo  da pišem putopise glavni moto mi je bio putopisom protiv karantina ... i zato, danas, kada je zadnji dan izolacije, moram priznati da sam uz vašu pomoć uspeo u toj nameri. 

 

Karantin je mogao da traje još ali ja sam uvek za jedan dan više od njegovog trajanja mogao da pišem putopise za vas :jee: ... 

 

Ovo je bio uvod a sad idemo na razradu ... 

 

Zašto baš ova destinacija ... pa zato što ovde ima onih koji vole da je krajnja destinacija blizu, da nisu bili tamo, da valja asfalt i ima krivina a uz sve to se još vozi kroz prirodu. I ono najbitnije, da to nije put za zlatibor ...

 

E pa od svega toga pomalo ima u ovom putopisu pa zato izbor pade na BELOGRADCHIK ...

Fotografija7017.jpg

...

A zašto ono ORKANSKI VISOVI ... e to ćete saznati tokom putopisa ...

 

Sad ide ono čuveno da odaberem slike pa počinjem piskaranje ... stim što ovo moram da ispiskaram do vikenda a onda se ubuduće gledamo negde na džadi a ne ovde preko tastature ...

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Svako moje skitarenje započinjem u popodnevnim satima, nisam ljubitelj noćne vožnje ali ja nikada nisam mogao da preguram noć i dočekam naredno jutro da bih krenuo. Kakvo sutra, kad proradi pundravac u doopetu kreće se odma juče a ne tek sutra ujutru.

 

Ovaj put sam krenuo baš kasno, sve ispalo nekako spontano i neplanski.

YR. no je pokazivala povoljne vremenske uslove, bila je sredina novembra prošle, 2019, godine i temperatura mi je bila manje bitna, bitno je da neće biti padavina već vedro i sunčano.

 

Ove bugarske krajeve odavno merkam, ima ovde dobrih putopisa koji opisuju njihove puteve.

 

Moje iskustvo sa bugarskom je put do crnog mora i cela njihova obala. Sofija i sve ono što se nalazi uz put se podrazumeva. Maštam o rilskom manastiru i retro muzeju u varni gde se nalaze automobili iz vremena socijalizma komunizma i renesanse. Čitao o svemu tome u BJB putopisima i daće bog da obidjem sve to jednog dana.

 

Ovaj put je bilo daj šta daš pa tako i krenu u bugarsku avanturu. Čitao o belogradchiku i njegovim orkanskim visovima pa tako i krenu tamo.

 

Do požarevca se obilaznicom oko smedereva sjurio očas posla, hvatam kurs ka srebrnom jezeru s namerom da tamo napravim caffe pauzu.

Do požarevca i bi malo saobraćaja ali posle požarevca mrtvilo. Nigde nikog.

 

Dolazim do skvera i skretanja za jezero a ono pustinja. Nema ni kerova po ulici a kamoli neke druge žive duše.

 

Odma iza pumpe bi neki market 00-24 i u njemu kupujem nes u konzervi. Napolju već zima, duva neka ladna vetrina i uvlači se u kosti. Vozim dalje ....

 

Prvu veću pauzu pravim kod golubačke tvrdjave, vadim onu konzervu nesa i gustiram dok fotkam. Vetar se umirio pa može se pauzira na otvorenom. Žive duše nigde nema, na džadi samo crveni zmaj, konzerva nesa i ja ...

 Fotografija6939.jpg

...

Izdrinkao se nes i paljba dalje u gluvo doba noći.

Fotografija6940.jpg

...

Kako sam izašao iz tunela tako je asfalt bio mokar a pored puta bare. Što bi rekli sitna kiša rominja deda babu kominja. 

 

Gassiram laganeze, svi znate da je dunavska magistrala po pitanju odrona jebena i danju a kamoli noću.

 

Narednih 50ak km do milanovca nema saobraćaja. Ali bukvalno ...

 

U milanovcu ko na parastosu. Tišina odzvanja okolinom. Procunjam malo uz obalu a onda nema druge nego paljba dalje.

 

Posle milanovca skrećem desno, put odličan ali šuma mrak ovo ono ...

 

Počinje boolja da žvaće gaće, vetar duva a lišće leti po putu.

 

Agregat prede ko hebena zečica ali ipak razmišljam o vampirima ajkulama drakulama i ostalim picajzlama.

Vlaška magija je čudo, ma koliko da ste jaki psiha radi svoje ...

 

Ovde dajem levi migavac ...

Fotografija6942.jpg

...

Doktori kažu da noću izmedju 2 i 5 srce i duša spavaju. Ja sam negde u tom periodu stigao do ulaza u negotin a onda na prvoj pumpi tankanje do čepa i ZZZZZZZ ...

 

 

Doručak ... gde drugde nego u negotinu. Malo šetnja pekara ovo ono ...

Fotografija6952.jpgforever and always poem for her

...

Fotografija6951.jpgsawmill restaurant locations

...

Glavna štrafta, sve zatvoreno pa ništa od kafice ...

Fotografija6953.jpg

...

Kako se obavio jutarnji ritual tako se krenulo dalje. Kvalitet puta tu i tamo. Istočna Srbija je to, bajo moj ...

 

Sva sreća da ovu deonicu nisam vozio noću, bilo bi ono DOBRO VEČE ili ono HOĆETE LI DA PROBATE OVU NAŠU VODU, GROBLJANSKU ...

Fotografija6959.jpg

...

Fotografija6961.jpg

...

Ovde ga neki baja overio ... 

Fotografija6960.jpg

...

Put skroz zanimljiv i krivudav. Jeste valovit i grbav al kad sad vratim film unazad skapiram da nisam ubo ni jednu rupu.

Fotografija6963.jpgcan betta fish have a filter

...

Od negotina do granice nema puno. Prva druga treća a onda vas pored puta dočekuje ova tabla.

Desni migavac se podrazumeva ...

Fotografija6967.jpghenry boys name

...

Put zapušten ali solidan asfalt, teram obrtaljku u crveno a onda odjedared HALT ...

 

Niti je bila neka tabla upozorenja niti bilo šta.

GRANICA, bajo moj.

 

Dva pileta na grani, nigde nikog. Više se iznenadile one što sam ja naišao nego što sam se ja iznenadio ugledavši njih.

 

Nisu bile moj tip, ali pustim foru dve i za manje od 3 minuta sam sa one strane rampe ...

Fotografija6969.jpg

...

Bugarska strana ...

 

... dobri den ...

 

... dobar dan ...

 

... gde idete ...

 

... malo da cepam gume vašom stranom i usput probam vašu kafu ...

 

... dovidjenja, srećan put ...

 

... HVALA ...

...

Fotografija6971.jpg

...

Za nekih 10 minuta sam prošao obe kontrole a onda se uputio u kratku ali slatku avanturu ...

Fotografija6972.jpg

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Ovo sokoćalo se samo zove i liči na jugo :) ...

Prava istina je malo drugačija ali je u svakom slučaju sklopljen sa namerom da se putuje njime :) ... 

 

Jbg, svi mi kojima benzin struji venama imamo neku dijagnozu koja počinje sa F :na_glavi: .... 

 

...

 

Prvi grad sa bugarske strane je BREGOVO.

 

Pitam bugarskog carinika gde da kupim vinjetu a on kaže u bregovu. Pitam koliko km ima do tamo da me ne bi zezala kontrola a on reče to je tu iza ćoška.

 

I stvarno tako bi. Sa granice se ulazi odma u grad.

 

Parkiram se i krenem pešaka.

 

Svi su ljubazni i svi su mi izašli u susret kada sam ih pitao za vinjetu. Rekoše ima u pošti pored apoteke.

Fotografija6974.jpg

...

Fotografija6976.jpg

...

Jezičke barijere nema, svaka druga reč je slična našoj pa je sporazumevanje jednostavno.

 

Jedna žena mi objasni da su u pošti nekada prodavala vinjeta ali da je to sad prebačeno u zgradu pored. Zahvalim se i nastavim dalje.

 

Zevam levo desno ali slabo slažem kockice u glavi. Krenem ka ovoj zgradi i ispostavi se da je tu prehrambena prodavnica u kojoj se kupuje vinjeta.

Fotografija6975.jpg

...

Ulazim u radnju, osmeh na licu je obavezan ...

 

Tako me i prodavačica dočekuje, sa iskrenim osmehom a ne ko ove naše sa napuvanim usnama i izveštačenim kezom.

 

Pitam jel može vinjeta ali da platim karticom ...  ona kaže NE ...

 

Vinjeta je elektronska i aparat prima samo keš.

 

Ja već u rebusu ...

 

Pitam jel može euro a ona kaže NE. Ali je isto tako videla da sam u problemu.

Kaže može ako imam novčanicu od 10e pa će mi ona razmeniti jel ima toliko svojih para pa da mi učini.

 

Tako i bi. Razmeni mi pare a onda ode do aparata da se ja ne bi mučio i cimao.

 

Dok je ona ukucavala podatke na terminalu, ja procunjam radnjom da vidim šta ima.

Fotografija6973.jpg

...

Vinjeta je 7,5e tj 15 leva. Ja joj ostavljan kusur do 10e kako bi se odužio za uslugu i malu pomoć ali me odbija.

 

Iz bregova hvatam pravac za VIDIN.

 

Put jeste takav kakav jeste ali nema udarnih rupa. 

Fotografija6977.jpg

...

VIDIN ... bitan saobraćajni čvor u ovom delu evrope. Ovaj put nisam uspeo da iskombinujem prelazak preko mosta koji spaja rumuniju i bugarsku pa to ostavljam za neki drugi put.

 

Ulazim u grad, bio je radni dan pa beše i gužve u saobraćaju.

Fotografija6979.jpg

...

Vrlo brzo nalazim slobodno mesto blizu centra a onda šetnja.

 

Centar simpatičan, glavna štrafta sa prodavnicama kao i svugde. Jedino je bila mana što se ulice popločavaju pa seku brusilicom kamene ploče a prašina leti na sve strane.

Fotografija6981.jpg

...

Gledam kako svi nešto jedu i žvaću, odma proradila pantljičara u meni.

Pica parče 60 dinara. Sasvim solidno parče a za te pare mi se odma prijelo još jedno. Cene su skroz studentske pa ih zato pišem u dinarima kako bi me bolje razumeli.

Fotografija6980.jpg

...

Jedna stvar mi je privukla pažnju, kafića kao kod nas nema u tom smislu. Dva tri stola i pet šest stolica i to je to.

Ali zato kafe aparata ima na svakom ćošku ulice. I svi je piju tako. Čaša u ruke a onda negde na zidić.

 

I baš mi je prijalo. Kapućino 40 dinara, smešna cena a doživljaj na zidiću nezaboravan.

 

Ušao u par radnji da vidim šta se nudi od obuće kad ono isto tako studentske cene.

Generalno, mnogo jeftinije od rumunije.

 

Prošetao video jeo pio i vreme da se krene dalje. Orkanski visovi me čekaju pa hitam ka parkingu ...

Fotografija6982.jpg

...

Standardno pravim krug po gradu i razgledam okolinu ...

Fotografija6983.jpg

...

Nije bilo nekog većeg zastoja pa vrlo brzo izlazim na magistralu.

Fotografija6985.jpgfallout new vegas sniper rifle

...

Standardna slika i prilika nekadašnjeg istočnog bloka. Ovako i odavde se vršila kontrola saobraćaja.

Fotografija6987.jpgtop free photo hosting sites

...

Vozim magistralom koja povezuje vidin sa sofijom, ovuda se odvija medjunarodni transport robe iz evrope ka turskoj i dalje ka aziji i sve vri od kamiona, uglavnom TR tablica. Interkontinentalne krstarice samo napadaju, vozim nekih 80/90 poštujući ograničenje ali to je za njih sporo. 

Fotografija6988.jpg

...

Fotografija6989.jpg

...

Generalno, na ovoj deonici treba biti maximalno oprezan. Što zbog kamiona koji vam non stop vise na dupetu što zbog radara koje sam video na 3 mesta za nekih 50ak km puta.

Nisam imao problema sa njima, čim spazim da lokalci voze sporo odma oduzimam gas i ja.

Fotografija6994.jpg

...

I ova deonica puta je zanimljiva za vožnju, ako izuzmem gustinu saobraćaja onda slobodno mogu reći da se uživa u prirodi i okolini. Asfal je solidan i bez rupa.  Jednu stvar sam primetio još tokom puta a to je da mi je sunce non stop bilo ispred mene i sijalo direkt u oči. Zato su i neke slike lošije zbog bljeska i sjaja.

Fotografija6995.jpg

...

Fotografija7002.jpg

...

I mene je par puta brzina ponela ali ipak do neke granice. A kada se predje granica onda sleduje ono e moj brate murate baš si sreće qrate ... 

 

Baja je malo brže sa interkonti krstaricom uleteo u krivinu i završio na desnom boku pa sad pretovaraju robu u drugu šlepku.

Fotografija7003.jpg

...

Na moju sreću i radost ja sam ovu deonicu uspešno savladao. Kamiondžije su na ovom račvanju otišle levo a ja desno.

Fotografija7005.jpg

...

A onda ja sam na putu ... ja sam na putu a prelepa priroda oko mene ...

Fotografija7004.jpg

...

Tražim zgodno mesto za pauzu, volim da stanem pored puta i uživam u zvucima prirode.

 

Meditiram a onda začujem neko brundanje u šumi. 

Nije mi bilo teško da odem i izbliza osmotrin koja je zverka u pitanju. A onda ugledam njega ...

Fotografija7008.jpg

...

Momci vuku drva iz šume, u poslu su ali odvojiše koji minut za mene.

Kao neko ko voli da uživa u stvarima kojih više nema, iskoristio sam ovu priliku za razgledanje ...

Fotografija7011.jpgshell station gas station locator

...

Fotografija7012.jpg

...

Beše zanimljivo ali nisam hteo da ih više zadržavam. Njih čeka posao a mene čeka nastavak avanture.

 

Bratko i ja se pozdravismo a onda svako vozi na svoju stranu ...

Fotografija7009.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 
Bratko i ja se pozdravismo a onda svako vozi na svoju stranu ...
 

Bravo za putopis

 
Bratko i ja se pozdravismo a onda svako vozi na svoju stranu ... a onda svako kara na svoju strana.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Narednih 10ak km se krivinari prelepom prirodom dok se u daljini vide obronci koji su mi zadati cilj ...

Fotografija7014.jpg

...

Ubrzo ulazim u belogradchik, beli grad. Iliti bugarski beograd ...

Fotografija7017.jpggunslinger fallout 4

...

Putokaza ima na svakom ćošku pa se lako stiže do centra ...

Fotografija7020.jpg

...

Tražim slobodno mesto da se parkiram ali nema.

Na trgu stoje turistički autobusi i sve je puno šetača dok čike u plavom regulišu saobraćaj.

Fotografija7024.jpg

...

Spuštam se par ulica niže i parkiram se. Parking gratis ...

Fotografija7025.jpg

...

Vozni park čuvara plaže u zimskom periodu.

Fotografija7026.jpg

...

Grad kao grad me nije posebno zanimao, kratka šetnjica a onda hvatam pravac ka glavnom cilju naše posete bugarskoj.

 

A do gore 900 metara stepenica koje se penju u brdo.

Fotografija7028.jpgmost popular hindu baby girl names

...

Što se tiče godina tu sam već krenuo silaznom putanjom ali ovaj put se hrabro hvatam u koštac sa strmim usponom i grabim napred ...

Fotografija7029.jpgcdm near me

...

Do vrha se lutalo i par puta zalutalo ali bože moj. Avanturisanje je u pitanju ...

Fotografija7031.jpg

...

Fotografija7034.jpg

...

Nema zime za eskime, samo napred tj u vis ...

Fotografija7032.jpg

...

Fotografija7036.jpg

...

Dolazim do vrha a onda vidim da je moglo kolima do samog ulaza ...

Bem ti budalu, smejem se sam sebi. Oznojio se skroz, gaće mi mokre, čarape kosa sve sve sveee ...

Fotografija7038.jpg

...

Gledam gde je ulaz i krećem ka njemu a onda čujem kako neko viče.

Okrenem se i vidim mladjano devojče kako mi pokazuje gde se kupuje ulaznica.

 

Ufur je 350 dinara i vredi svaku paru a ulaznica se kupuje ovde.

Fotografija7041.jpg

...

Vraćam se do ulaza a onda kratak info ...

Fotografija7040.jpg

...

Aj da udjem i vidim šta ima sa druge strane vrata. Zato sam se i provozao dovde ...

Fotografija7042.jpg

...

Ulazim u tvrdjavu a onda budem iznenadjen njenom prostranošću. Polako krećem ka stenama.

Fotografija7043.jpg

...

Fotografija7047.jpg

...

Sad kratka pauza pa nastavljam dalje.

 

U medjuvremenu kratak kurs iz bugarskog jezika ... pa ko reši da kara i uživa u prirodnim lepotama bugarske mora znati bar osnovne pojmove ...

...

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Polako se penjem uz stene a onda bacam pogled iza sebe ...

Fotografija7050.jpggif upload site

...

Fotografija7051.jpg

,,,

Prizor je veličanstven, slika ima bezbroj ali one nisu realan prikaz stanja na terenu. Uživo je još lepše ...

Fotografija7059.jpg

...

Penjem se ka vrhu, staza je strma i nije preporučljivo tvrdjavu obilaziti sa malom decom ...

Fotografija7060.jpgonline upload photo

...

Fotografija7061.jpg

...

Tvrdjava je nastala u vreme rimskog carstva. Prvobitno je bila njihova osmatračnica ali kako su nastale ove stepenice u kamenu meni nije jasno.

Sve pod konac i u milimetar precizno ...

Fotografija7062.jpg

...

Ništa bez T račve. Ima primenu svugde ...

Fotografija7063.jpghost pictures

...

Fotografija7064.jpg

...

Fotografija7067.jpg

...

Pogled na brda koja smo pregazili da bi došli ovde ...

Fotografija7070.jpg

...

Dalje, tokom istorije, ove stene visoke i do 70 metara su menjale svoju namenu.

 

Najezdom osmanlijskog carstva ka evropi, bugari su ovde napravili svoju odbrambenu tvrdjavu.

Fotografija7073.jpg

...

ORKANSKI VISOVI su remek delo engleske književnosti. Oni stariji su čuli za njih.

 

Na ovim ovde visovima vetar je duvao orkanskom jačinom, onako znojav i mokar sam mislio da ću se skenjati i sjebati i da od uživancije u povratku neće ništa biti. Na moju veliku sreću i radost sve je prošlo u zdravlju i veselju pa otuda i ono orkanski visovi za početnike. 

Fotografija7075.jpgfree photo upload

...

Zadnji put kada je ova tvrdjava imala svoju vojnu nemenu je bilo u srpsko/bugarskom, ratu ...

Fotografija7066.jpg

...

Nekih 2 sata sam proveo na stenama, prizor je stvarno fenomenalan i opuštajući. Imao sam sreće da budem sam jer je predhodna veća turistička grupa završila posetu kada sam ja stigao.

 

Polako se spuštam nazad do grada, jeste da sam bio gola voda od pentranja ali je bilo vredno pogleda sa vrha.

 

Imalo je šta da se vidi i u podnožju onih velikih stena gde je napravljen park.

 

Nauka kaže da su ove stene nastale pre više od 200 miliona godina a da su jednom čak i bile deo morskog dna.

Fotografija7082.jpgwhat does hometown buffet serve for breakfast

...

Vreme je za pauzu, krećem ka gradskom hotelu ...

Fotografija7080.jpg

...

Fotografija7081.jpg

...

Sedam a onda je bilo ...

 

... kapućino 60 dinara ...

Fotografija7084.jpgcreate image url

...

Fotografija7085.jpg

...

Napolju u bašti bilo neko žensko društvo, vide se bataci na gornjoj slici.

 

Jbg, živa duša i to još ona matora. Žao mi da napustim takav prizor pa naručujem coca colu u flašici a ona 96 dinara i to u hotelskom kafiću.

 

Sve što je lepo kratko traje, vreme je da krenem nazad.

 

Izlazim na ulicu a jedan detalj mi privukao pažnju mada to mu je i namena.

Sitnice život znače  ... a i glavu čuvaju ...

Fotografija7087.jpg

...

Sa druge strane ulice beše neka njihova klopa s nogu, nešto sa roštilja ali nemam pojma šta je.

Vidim svi uzimaju pa ajd i ja. Oči alave pa uzimam duplu porciju i sve to plaćam samo 350 dinara.

 

Klopa odlična ali nisam mogao sve da pojedem koliko je bilo obilno.

Em kvantitet em kvalitet i sve to za 350 dinara.

 

Definitivno, bugarska će postati moja omiljena destinacija.

 

Beše tu i taxi stanica, kažem gde idem i pitam jer ima neki lokalni i krivudav put do tamo.

 

Kažu ima ... e kakva je tu tek avantura bila ali o tome sutra ...

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Napuštam belogradčik nekim sporednim i uzanim putem, adrenalin polako raste jer takav prizor prija mojim očima.

 

Ode moskva na restauraciju, video ih na parkingu dok sam se spremao za polazak pa proturili koju pametnu.

Fotografija7088.jpg

...

Grad ostaje iza mene a ja lagano kruziram i zagrevam agregat ...

Fotografija7090.jpgbest free image hosting

...

Uživancija kreće vrlo brzo, nema tu šta da se priča i detaljiše puno. Samo gasss ...

Fotografija7094.jpgupload file image

...

Fotografija7095.jpgbrunch carolina beach nc

...

Fotografija7096.jpg

...

Zavrćem gasss i ispravljam krivu drinu.

Fotografija7097.jpg 

...

Svo vreme blagosiljam taxistu koji mi je dao savet i predložio ovu rutu ...

Fotografija7100.jpg

...

Malo po malo pa natrčim na neki ostavljen i napušten auto pored puta ...

Fotografija7103.jpg

...

Samo gasss i cepaj ... nigde nikog ...

Fotografija7104.jpg

...

Gasssiram i odjednom mi se upali alarm u glavi. Osećam da nešto ne štima kako treba. Dal je vlaška magija ili ne, nemam pojma.

 

ZA 50 METARA SKRENITE LEVO A ONDA OŠTRO DESNO ... Uvuče me navigacija u neki uzak sokak ...

Fotografija7105.jpg

...

Instikt mi blinka i upozorava na opreznost, već sam se udaljio od glavne džade i upao u ćorsokak ...

 

Osmotrim situaciju a onda izvršim manevar za povlačenje, ambijent mi nije po volji pa se okrećem bez stajanja u mestu već non stop sa nogom na gasu ...

Fotografija7106.jpg

...

Navigacija zaglupela, nešto melje ali je ne slušam. Što bi rekli, vozim na osećaj.

Vozim umereno ali na visokim obrtajima, po ulici sede neki mračni tipovi i gledaju me ali sve je prošlo kako treba.

Dal su migranti ili ne, nemam pojma ...

Fotografija7107.jpg

...

Kako sam prošao to mesto, proradi navigacija u sekundi. Udaljim se malo a onda se vuče ručna, da se resetujem i vratim u normalu ...

 

Pogled na brda koja smo pregazili do sada ...

Fotografija7110.jpg

...

Suton je na vidiku , već planiram gde i u koje prolazno vreme treba da budem .

Sutra je novi radni dan pa nema kašnjenja na posao ...

 

Jurim i krivinarim dalje, onako muški ...

Fotografija7112.jpg

...

Nisam prešao ni 10ak km kad mi se opet ponavlja situacija od malo pre ... blek medžik ...

 

SKRENI LEVO DESNO OVO ONO ... i odjednom kraj puta. Stana ispred mene tj na kraju puta i okolo mene ...

 

Tu popizdim, izadjem iz kola i prvo otresem mačora da se smirim a onda uze mob da vidim šta će on da kaže. Džabe, nema signala.

 

Navigacija samo melje, tu sam bio priseban pa slikao situaciju ...

Fotografija7113.jpg

...

Isključim navigaciju i bacim je u 3 lepe ... a onda opet krenem nazad putem kojim sam došao, onako na sećanje.

 

Nekako izbijem medj neke kuće, negde sam omanuo jer pored njih nisam prošao u dolasku.

 

Stojim tu nekih 10/15 minuta, nigde nikog. Ko neko ukleto mesto. Već sam izgubio orjentir, navigacija se zaglupela i prolupala a mobilnog signala nema. Goriva imam dovoljno i mogu da krenem na bilo koju stranu ali čekam da neko naidje. Ili da neko dodje po mene, jbg u takvim situacijama se razmišlja o svemu ...

 

Odjedamput se on stvori, odakle je on došao i gde je posle otišao nemam pojma. Kilometrima je unaokolo sve pusto i bez igde ikoga.

 

Priča srpski solidno, kako, nemam pojma ...

 

Pitam kako da se vratim na put kojim sam vozio a onda dalje nastavim njime kuda sam krenu.

 

Doslovce mi je rekao nemoj da ideš tim putem, nije to za tebe. Vrati se nazad ...

 

Uzmem kartu a on mi objasni kuda da se vratim. I to sve na srpskom ... a onda je odjahao dalje, tiho i lagano isto kao i što je došao.

Fotografija7115.jpg

 

Ja se sav naježio dok sam ovo kucao. Hvala mu na svemu a najviše na tome što me vratio sa ovog i uputio na pravi put

...

 

Navigaciju imaj, kartu čitaj a seljaka za put pitaj ... stara dobra poslovica, svoje pravo značenje je potvrdila na ovom mom primeru ...

 

U nastavku puta džada beše rošava ali meni skroz zanimljiva za vožnju ...

Fotografija7121.jpg

...

Nekako se dovukoh do civilizacije i moram priznati da mi se raspoloženje odma popravilo ...

Fotografija7123.jpg

...

Hvatam pravac ka graničnom prelazu i ubrzo stižem do njega ...

Fotografija7126.jpg

...

Fotografija7128.jpgupload a picture

...

I napokon SRBIJA ... To mi je bio cilj, da na našoj strani budem pre mraka ...

Fotografija7131.jpgonline picture upload

...

Od granice hvatam pravac ka zaječaru gde pravim malo dužu pauzu za šetnju i klopu-

 

Deonica zaječar paraćin je bila šlag na tortu ...  a spust niz čestobrodicu je bila višnja na šlagu ...

 

U paraćinu se smorio, mrak ... vožnja pod fenjerima je jedina opcija. Izlazim na autoban i gasssiram do beograda u koji ulazim nešto pre ponoći.

 

I tako, za nekih 24h se prešlo ravno 686 km. I to kakvih ...

 

Tura za svaku preporuku, zato sam je ovako detaljno i sa puno slika opisao. 

 

Troškovi studentski što je još jedan + da se krene na ovu stranu ...

 

... gorivo za nekih 700 km xyz dinara 

 

... vinjeta 7,5e

 

... džeparac, hmm ... koliko god da malo imate i ponesete znajte da će vam biti sasvim dovoljno za maxi provod ...

 

Hvala dovidjenja prijatno, do nekog sledećeg piskaranja :)

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Svaka čast za osecaj kad treba se okrenuti. Nekad je umetnost znati kad trebaš da staneš i kreneš na drugu stranu. A tek taj lik..sa tim recima kad te okrene na drugu stranu, a činjenica da si stigao ok kući znaci da te sigurno nije zeznuo. Da li bi se zeznuo da si otišao ipak dalje bez obzira...ko zna, možda i ne bi. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Da li bi se zeznuo ili ne da sam nastavio dalje ...

 

Ko zna, razmišljao sam i ja o tome kao i o celokupnom dogadjaju. Ali lepo si ti rekao i objasnio, čim sam se vratio ok znači da sam ispravno postupio što sam ga poslušao.

 

Kad već spominjemo takve situacije moram da pomenem i ove dve. Jedna je bila negde  u blizini resavske pećine a druga negde oko valjeva kada sam hteo da preprečim nekim sporednim putevima. Oba puta su me namerno poslali na suprotne strane a to sam provalio još u toku razgovora i onim njihovim ciničnim osmesima.

 

Verujem da niko od nas nije imao takvu situaciju u inostranstvu, zato se ja uvek trudim da u svakom putopisu naglasim i pohvalim ljubaznost domaćina.

 

Sećam se jedne situacije iz ukraine, navigacija imala neku staru mapu pa trokirala. Pogubim se i samo se vrtim u krug, nikako da izadjem iz grada i ubodem pravac.

 

Stanem na pumpu i pitam za savet a momak izvadi papir A4 format pa nacrta i objasni mi nekih narednih 6 raskrsnica posle kojih izlazim na magistralu. Bolje i preciznije od karte i navigacije.

 

Dobro čini i dobru se nadaj, zato ja uvek pozitivno razmišljam i donosim takve odluke :na_glavi:...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Штета кратког времена,дестинација за мало дужи боравак (ми смо налетели на вашар давно),поглед са терасе на скулптуре од стена и крајолик... док успут има и прелепа пећина

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Cao !

Ispratih sa interesovanjem, ali me jedna stvar kopka: cemu onom kamiondziji sluzi ona kamencina na podu kabine? Da mu drzi menjac u brzini?  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Laki, sigurno znaš za onaj stari vic kad pitaše bosanca zašto drži nož na televizoru ...

Da bi izoštrio sliku, odgovori on.

 

Tako i ona kamenčina na podu kod menjača ... možda služi za blokadu diferencijala :jee:...

 

 

Komso, slažem se sa tobom da je destinacija za preporuku i malo duži boravak u tim krajevima.

Tokom cele godine sam slab sa višednevnim slobodnim danima pa sam prinudjen da odvozam samo ono što mogu da spakujem u dane vikenda ...

Pre par godina sam čitao bugarski putopis u kome se spominjao taj vašar u belogradčiku, bila je to neka grupna vožnja čiji su učesnici takodje imali problema sa orjentacijom pa ih je neki lokalac izveo na pravi put.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 431 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Ovde se nista nije promenilo da ja znam od 2001 kad sam jedini put boravio u Belogradchiku. Jedino sto su usli u EU.

Imao sam utisak, te sad davne 2001, da su jos mislili ovdasnji ljudi da je Staljin ziv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja