Jump to content

Moto Zajednica

PROBLEM SA YAMAHOM FZR1000

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kikinda

Ljudi pomagajte! Yamaha FZR1000 Exup kad predje 3500 obrtaja (oko 100 km/h) pocne da trokira i nece da vuce. Onda ja u voznji oduzmem kontakt na blic i ponovo dam. U tom momentu je zavrnem i ona povuce onako kako treba ali nesmem da je spustim ispod 3000 obrtaja jer cim je spustim ponovo trokira. Tako ja u voznji stalno oduzimam i dajem kontakt da bi isla kako treba. Probao sam sa drugim exup ventilom i isto se desava. Gde da trazim kvar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd

Struja je moguci problem, ali sudeci po obrtajima na kojima nastaje problem sumnjam, pre ce biti dotok goriva, kada ti ubijes struju na momenat, vakum motora uvuce dovoljnu kolicinu goriva koja nije bila zapaljena, fali ti struje, a u momentu paljenja prekidaca, dovedes struju, zapalis to "malo" akumuliranog goriva, i tako u krug, sve u svemu ti fali benzina.......

Ne znam motor, niti u kakvom je stanju, niti da li je neko nesto skoro cackao,........ali proveri karbone, a usput i struju......pa javi kako ide...Exup ne verujem da glavi, pogotovu sto posle paljenja prekidaca lepo povuce, osim ako ga niste dirali, ali nemam mnogo iskustva sa varijabilnim ventilom yamahe......

 

Da ne pricamo vise napamet, probaj i srecno

 

POZ :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Exup ne verujem da glavi' date=' osim ako ga niste dirali, ali nemam mnogo iskustva sa varijabilnim ventilom yamahe...

POZ :wink:[/quote'] EXUP radi sto godina ako nije padano i cackano. I ja glasam za struju. Ne rece kako vuce posle 7,500rpm :twisted: ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Naj jednostavnije bi bilo, ako trazis isti motor, i trazis od njega taj "box " za paljenje. Za cas vidices, da li je taj ili nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 326 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Po mojoj Hondici,ventil prema izduvu radi na sledeci nacin:

Kada palis motor-on je zatovren

Kada ga upalis -otvori se (na leru)

akda predje 3k zatvara se

i onda se konacno otvara kada predje 7k obrtaaj.

Ne znam da li tvoj radi barem slicno.

Da li si probao da proveris na prazno da li ti se uopste okrecu sajle koje pokrecu ventil (pretpostavljam da je taj sistem)?Tj. da li nema snage da okrene ventil,ili uopste nece ni da krene.Ako je sistem na sajle on treba nekada da se nasteluje,a ti pogledaj (ako mozes) kod motora koji pokrece sajle da li uopste dobija napon na sebe.To je motor jednosmerne struje (DC),a napon bi trebao da bude oko 5-7 volti.Pa da vidis da li neradi kontrola ventila ili motor koji okrece.Mozda i eliminises neku mogucnost kvara.

NAPOMENA:Nemam iskustva sa EXUP ventilima koje koristi Yamajka,ali pretpostavljam da nije "mnogo" razlicito od ovog mog ventilcica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Pocatello USA

Moguce je da imas problema sa karburatorima. evo kako to mozes proveriti. na desnoj ruzici za gas, kad je motor ugasen, odvrni je do daske i lupi jednu reckicu olovkom na rucki a drugu na ramu pored rucke koji se ne pomera. Oda pusti rucku i lupi jos jednu reckicu na ramu da se sloz sa reckicom na rucki. Onda kako imas dve reckice na ramu podeli to rastojanje na cetiri dela. Evo zasto. U karburatorima postoje cetiri razlicita puta za dovod benzina. U zavisnosti od pozicije rucke za gas zavisi koji od puteva u karburatoru je korsicen. Kad imas problema sa motorom pogledaj gde ti se crtica na ruci nalazi u poredjenju sa crticama na ramu. Ako se problem stalno desava u istoj poziciji rucice to znaci da ti se na nekom karburatoru jedan od tih puteva je zapusen i zbog loseg dovoda goriva tebi motor nevozi kako treba. Ako je to slucaj mozes mi poslati email i ja cu ti objasniti kako na karburatoru da dodjes do odredjenog puta za gas. Moras znati da li se problem desava u prvoj, drugoj, trecoj, ili cetvrtoj cetvrtini. moj email je nedodjija@hotmail.com

Zeljko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd
Ljudi pomagajte! Yamaha FZR1000 Exup kad predje 3500 obrtaja (oko 100 km/h) pocne da trokira i nece da vuce. Onda ja u voznji oduzmem kontakt na blic i ponovo dam. U tom momentu je zavrnem i ona povuce onako kako treba ali nesmem da je spustim ispod 3000 obrtaja jer cim je spustim ponovo trokira. Tako ja u voznji stalno oduzimam i dajem kontakt da bi isla kako treba. Probao sam sa drugim exup ventilom i isto se desava. Gde da trazim kvar?

 

Jel samo trokira na 3500 obrtaja, ili ujedno trokira i puca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Imam isti problem,sa istim motorom (chitaj ispod awatara). Widi owako: trokira do 3-3500 ob,ali nakon toga- zlo.... Meni cale gowori da je to od spore woznje (ja je,iskreno,wozim sporo- relatiwno sporo, shto zbog neiskustwa shto bog drugih razloga). Znachi ja ga wozim i on trokira do 3-3500 ob u 1 i u 2 brzini. Ako ne probije benzin i ne prestane da trokira to se deshawa i u wishim stepenima prenosa. Jednostawno-motor se gushi na nizim obrtajima zbog welike kolichine benzina koji dospewa u motor i ne moze da ga sagori pri nizim obrtajima. Postupak Isprawljanja gore pomenute neprawilnosti: Izadji na weci prawac. Razwuci ga do 7000 i wishe obrtaja (prwa,druga,treca.... Wec nakon trece ide preko 200 km/h). To ti je prwa serija,dok izbaci saw onaj benzin koji ga je gushio. Ako neko ide iza tebe pomislice da troshish dizel,jer za to wreme dok izbacuje saw onaj benzin koji nije uspeo da sagori pushi kao da ide na dizel.Sad to ponowish. Nece ni pomisliti da se gushi. Ali se problem wraca wec u gradskoj woznji,kada se wozi sporije. Jednostawno, FZR-ka je naprawljena za gas... 8)

Pozdraw!

P.S. Jawi rezultate!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Evo malo glupo pitanje, ali zar ugradnja odgovarajucih dizni i stelovanje karburatora (vise vazduh-manje gorivo) ne bi resilo taj problem? Pomaze kod 2T... :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Pomoravlje / Velika Plana
Evo malo glupo pitanje' date=' ali zar ugradnja odgovarajucih dizni i stelovanje karburatora (vise vazduh-manje gorivo) ne bi resilo taj problem? Pomaze kod 2T... :?[/quote']

 

Ne definitvno tu mora da postoji neko resenje :)

 

Ja imam salsvim drugaciji problem... Imam Filtee za vazduh al su mi dizne zapusene :) I imam veliki protok vazduha a mali protok goriva na manjim obrtajima... Tako da kad prodjem 3000 rpm ide kao lud... A ispod 3000 rpm se gusi :( al ono... Navikne se covek da ga varka na gas i tako :)

 

Uglavnom sredicu to sledece sezone :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Jes probo sa aditivom za ciscenje karburatorskih systema, ja probo na FJ1100 i pomoglo.

A i jeftin je servis karburatora a zlata vredi (40E)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja