Jump to content

Moto Zajednica

Bolji skuter...

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova

Ovako zeleo bih neko ko ima iskustva da navede sta od delove da promenim na skuteru kako bi dobio odlican start i da tera kroz uzbrdicu bolje oko 50 / 60 kmh ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Kao prvo, koji skuter imaš? Nismo Baba Vange

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Za početak ovakav kit:

WWW.EBAY.COM

Jonway YY50QT-5, YY50QT-6, YY50QT-10, YY50QT-19, YY50QT-21, YYQT50-28 2 Stroke Scooter (Not 4 Stroke models). TNG LS, Venice 49cc 2 Stroke Scooter. Must check ! Two sizes of the piston wrist pins are being used on these 50cc 2 stroke scooters, you must know what size you need, 10mm or 12mm.
ili sličan

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

A zeleo bih da pitam posto neki kazu kao sportski filter ako se stavi da to nema veze ne daje ubrazanje i to tako da jel se isplati ili?

I isto tako sa ta iglica u karb jel nesto menja ili dzaba to sve?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Da bih dobio bolju startnost i "potezanje" na uzbrdici (bez kita), ja sam na svom Baotian Sonicu 50cc stavio crvene opruge kvačila i teže tegove varijatora sa 3g na 3,75g (ako se dobro sjećam, nisam 100% siguran). Ali tako ćeš izgubiti malo od maksimalne brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Само филтер на стандардну конфигурацију ништа, али ја би прво мењао карбуратор па онда спортски филтер. Има бре "загревање столице" до "усијавања" да би добио спортске перформансе.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Da bih dobio bolju startnost i "potezanje" na uzbrdici (bez kita), ja sam na svom Baotian Sonicu 50cc stavio crvene opruge kvačila i teže tegove varijatora sa 3g na 3,75g (ako se dobro sjećam, nisam 100% siguran). Ali tako ćeš izgubiti malo od maksimalne brzine.
Да би играо опругама на ламели, главном опругом, ролницама, ременом, спортски редуктор.....треба да знаш што како функционише.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
2 hours ago, Krokodilo said:

Да би играо опругама на ламели, главном опругом, ролницама, ременом, спортски редуктор.....треба да знаш што како функционише.

Pa znao sam prije, ali izgleda da sam nešto pobrkao jer se ne sjećam dobro. :lol:

U suštini znam da su teži tegovi za bolju maksimalnu brzinu a crvene opruge su jače pa brže vraćaju odnos kad se pusti gas. Ali to onda znači da sam definitivno nešto pobrkao sa tegovima u prethodnom komentaru (za bolje ubrzanje bi bilo sa 3,75g na 3g). Jel tako?

Molim za ispravku, ako može. :ups:

 

Samo da se ispravim pošto sam malo "osvježio" znanje: :D

Ja sam stavio žute opruge kvačila, a ne crvene (regulišu RPM na kom lamela kvačila hvata korpu i pokreće skuter; crvene=veći RPM, žute=manji RPM). A glavna ili kontra opruga je ta koja vraća odnos kad se pusti gas (mislim da nju ipak nisam dirao). Za tegove sad znam da sam lakše od fabričkih stavio ali se ne mogu nikako sjetiti gramaže, možda sam čak i od 3,5g stavio.

Promenio član popovich
Ispravka pogrešnih navoda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Prvo 72cc kit (70-80, kako koji), 10% veća dizna ili još bolje drugi karburator (sa većim protokom vazduha), a filter tek na kraju kao šlag na tortu. A kad sve to odradiš ima smisla baviti se oprugicama i tegovima. Dobar karburator je 40% posla, 50% je kit veće kubikaže, a ostalih 10% filter i auspuh. Ukoliko motor sam meša ulje i benzon, ja bih nakon modifikacija ugasio pumpu ulja i sam pravio mešavinu, ne više od 2%, uz obavezno sintetičko ulje

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Da da, naravno. Ko hoće više snage i veću brzinu sa tegovima i oprugama to neće postići, može samo podesiti ubrzanje i da bolje vuče uzbrdo. Čini mi se da je to Monev i htio, izvinjavam se ako griješim. A i da se ispravim u prethodnom postu, pošto sam napravio par grešaka. :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Hteo je 60 uz brdo, što sa 49cc neće da može

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Hmm da, imaš pravo. Sad kad se prisjetim, ni moj nije mogao više od 45 uzbrdo ali ja sam mislio da je to zbog tog što je kinez. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Kineski konji ne zaostaju baš mnogo za japanskim. Tako da je problem u malom broju istih

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Прво и основно ауспух, он је основа свега што следи. Ако је варијатор стандард и ауспух стандард довољно је ролница од 4 до 4,5 грама. Са спортским ауспухом од 3 до 3,5 грама. Жути федери и на ламели и на квачилу су сасвим ОК. Кит са главом 80 може и кинез, дремелом оборити све оштре ивице на клипу, 8 рупица на клипу од по 1мм за подмазивање: по једну изнад болцне, по једну изнад оба усисна отвора близу доње карике и две на издувну страну. Једну испод доње карике и једну у корену ушице тачно испод издувног канала кад је клип у ГМТ(то је мало конпликовано за објаснити). И цолиндар пре монтаже прохоновати + 0,02 и овако среџен кит ПЕВА иако је кинез. Е сад постоје још много могучности али ово је сасвим солидних 80км/ч.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja