Jump to content

Moto Zajednica

Južna i Istočna Srbija predlozi

Recommended Posts

On 3.6.2020. at 23:36, travelman je napisao:

Bio je to jedan od onih dana kada vam se negde ide a ni sami ne znate gde. A opšte je poznato da se najlepše stvari uvek dogode spontano.

 

Ja tada natrčao slučajno a vamo evo predlog da se tamo odvezete namerno.

 

Krstarilo se ni manje ni više nego rutom 66 a kad malo razmislim za bolje i nisam ...

Fotografija5529.jpg

...

Vreme je za jutarnji napitak, celokupni ambijent mi je privukao paznju pa zato ovde stajem i bacam sidro ...

 

Prilazim vratima a jedan mi nudi zeca dok se drugi smeje i viče BUŠI HAHAHAAAA ...

Fotografija5527.jpg

...

Uz vrata stoji parkirano sokoćalo, kad matori povika DECOOOO ja brže bolje potrča, ali ne ka njemu već ka vratima ...

Fotografija5528.jpg

...

Ulazim u krčmu a tamo džu.box peva ZAAA BEOGRAD ZAA BEOGRAD ...

Fotografija5522.jpg

...

Kelner ljubazan, odma pita šta se pije ...

Fotografija5521.jpg

...

Društvo mi prave Bata i Gaga a Neda mi iz ugla namiguje i zove me u šumicu na travicu.

Što da ne ... i tata bi sine...

Fotografija5525.jpgencouragement for friends poems

...

Može da se cuga i u bašti, ko kako vole ...

Fotografija5540.jpglove you forever poems for him

...

Fotografija5541.jpgshort sad poems

...

Ako ste se pitali gde je ON, evo ga, tu je ...

Fotografija5548.jpg

...

Fotografija5519.jpg

...

Fotografija5530.jpg

...

Gde i kuda poći dalje ... nemam pojma, tražim inspiraciju u njima ...

Fotografija5538.jpg

...

Fotografija5532.jpg

...

Otvaram vrata i ulazim a na plafonu rupe od sačme . Vuče promaja ...

Fotografija5534.jpgsad poetry com

...

Sedam a  onda gledam u volan i mislim kako bi ja ovo tero i moto, i to sa sve zavezanim očima i u rikverc ...

Fotografija5535.jpg

...

Krčma KO TO TAMO PEVA se nalazi u KNIĆu, bolje rečeno na magistrali knić gruža ...

Fotografija5539.jpg

...

Krčma i njen ambijent  su vredni pomena i posete, zato je i predložih u ovoj temi jer mislim da će se dopasti svakom putniku namerniku dobre volje.

 

Odavde možete da birate pravac i stranu sveta na koju želite da se uputite a istočna zapadna i centralna Srbija su vam na dohvat ruke, pardon, točkova ....

Fotografija5545.jpg

...

 

 

 

 

Rke i djubriste kao atrakcija. odbaceni radijator, par gajbi piva, neka zica i neuredjen parking. Dobar biznis, uz nimalo ulaganja niti odrzavanja se prodaje kao "atmosfera", koja je ionako na svakom koraku bez crvenog autobusa.  Nije ni cudo sta je svojevremeno izjavio Corbusier, jos pre Prvog svetskog rata. Mi i osecaj za lepo... valjda ce jednog dana biti bolje. :'(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 4 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

Rke i djubriste kao atrakcija. odbaceni radijator, par gajbi piva, neka zica i neuredjen parking. Dobar biznis, uz nimalo ulaganja niti odrzavanja se prodaje kao "atmosfera", koja je ionako na svakom koraku bez crvenog autobusa.  Nije ni cudo sta je svojevremeno izjavio Corbusier, jos pre Prvog svetskog rata. Mi i osecaj za lepo... valjda ce jednog dana biti bolje. :'(

Lepo si rekao, rka i djubrište uz poneki radijator a pride par gajbi piva sa žicom i neuredjenim parkingom.

Druže moj, u virtuelnom svetu gde se vozi virtuelnim stazama to se zove apstraktna umetnost.

 

Malo sam dobio kompleks niže vrednosti posle tvog komentara ali ja opet moram priznati da je ono za mene bilo lepo i prijatno. Možda za tebe nije ali za mene jeste.  Doduše, nemam ja neko veliko iskustvo u takvim stvarima, odem par km dalje od mog sela i to je to. Kada bih otišao dalje, ne bih umeo da se vratim.

 

E onda mi se vratila vera u bolje sutra, aj što ja nemam osećaj za ono šta je lepo a šta nije al što onda svi ovde parkirani stadoše baš kod crvenog autobusa ...

Verovatno zato što su ljubitelji apsraktne umetnosti ...

IMG-20200607-151226-jpg-16441dc8053a3c8c

...

No, o ukusima se ne raspravlja. Ja to ovde na forumu pročitao 100+ puta a pojedinci i dalje o tome.

 

 

Ono gore je bio ride 2, sad da predjem na ride 3 ... 

 

 

Subota i nedelja su koliko toliko normalni sa vremenom, bez padavina a temperatura 25+ stepeni.

 

Rado bih se izvezao negde, sutra posle posla bih mu ga dao odma po gasu.

 

Daj neki predlog za kružnu vožnju od 2 dana do 800 km sa polaskom iz bg. Ali obavezno da okačiš i nekih 15ak slika kako bi to sve argumentovao.

 

Jedino bih te zamolio da bude bez predloga za ćevape, gudu, jagu i ostale ragu čorbe jer ja nisam željan toga. Ja sve to jedem i kod kuće pa nema potrebe da gubiš vreme na to.

 

Čekam predlog/e ...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ako ce da te prodje taj osecaj nize vrednosti onda slobodno nazovi te rke apstraktnom umetnoscu ili mozda umetnoscu apsurda, kako god.

 

Razlike u ukusima postujem, ali razlike izmedju ukusa i neukusa i ne bas.

 

Bitno da si se ti lepo proveo.  E, sad sto sam ti srusio Sneska... desava se.

 

Sto se tice predloga za voznju nemam ja tebi sta da predlazem za voznju, vozi prijatelju svoj motor i uzivaj.. koliko samo imamo srece sto praktikujemo nesto, sto ljudi, koji nikad nisu vozili motor, nemaju pojma koliko je dobro.

 

Kada bi pricao nekom ko nije seo na motor i kome je vrhunac nabudzeni jugic ili golf, o carima motora, kako bolje ubrzava nego te dve kutije, kako je voziti to cudo na dva tocka pet puta bolji osecaj,  bi bilo kao da pricas gluvom coveku. Tako je i sa iskustvima, otuda i ona pesma ima "Moje selo lepse od Pariza", bez obzira na objektivne cinjenice.

 

Eto napisah ti par reci i necu da ti odgovaram vise, da te ne bih jos vise uvredio ili slucajno nabio jos neki kompleks.

 

Uzivaj i vozi motor dok mozes.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Eh moj arbajteru, tvoja dva posta su bila dovoljna da ti se postavi dijagnoza. Klasican sindrom kompleksa vise vrednosti.

 

Znam sta bih ti odgovorio ali nije ovo tema za takve stvari ... ali ne znam sto si pao u vatru. Mozda zbog ljubomore.

 

Sto se tice sneska, nisi mi ga oborio piskaranjem. Kada bi dunuo u njega, mozda bi i uspeo.

 

 Neki tvoj predlog za vikend rutu cekam jos uvek, jos malo pa bi da krenem, daj sta das a ja obecavam putopis samo za tebe pa da imas sta da citas i uzivas kao i do sada u svemu onome sto sam napisao. Bitno je da se putuje,gde i sa cim je najmanje bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

@MilanM88 ako je i dalje aktuelna ova tema, Stara Planina, Nis, Pirot, Vlasinsko jezero, itd imaju puno toga da ponude.

Opisivao sam ranije pod "kratke voznje" ove relacije ali hajde da nesto ponovim u duhu ove teme.

 

1341245583_2019_07_04Midzor(1).thumb.jpg.e9659bf42a08c1db841dda3ef883bc22.jpg

 

2022104014_2019_07_04Cegar(1).thumb.jpg.3fbcee4c8fbeffb7e4764e7cab97acbf.jpg

 

Put Paracin-Zajecar je sjajan a ima sta i da se obidje, delom opisano u "Rumunija u Septembru 2019".

Ovo su vise smernice, da ne bude sve izlozeno, kako bi se nesto i otkrilo na putovanjima (car nepoznatog).

Pozdrav

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Gledam mapu ceo dan, ne znam gde bih išao sutra. Sve mi blizu i viđeno, za ono dalje mora da se spava, a to nisam planirao. Dođoh do neke rute, pa me interesuje stanje puteva na mapi nakon Svrljiga. Pominjali smo već u ovoj temi da je put Knjaževac - Svrljig top, ali šta se dešava posle? Ima li neko isustva? 

 

plan.thumb.png.e11735998c2648a5fc5b87d0219222b7.png

 

Imajte u vidu da sa svojim VFR-om ni ne pomišljam na offroad :) 

 

Takođe, peo li se neko nekad na Staru Planinu, putevima, naravno? Ima li poente provozati do hotela gore ili ne?

 

Još ne znam kad ću stići tamo niti gde bih spavao i šta bih po tom pitanju radio. Znam samo da je ideja da zapucam dole oko 7h ujutru, pa šta donese dan, pa pokušavam da maksimalno iskoristim dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ako se dobro sećam, i taj put je sređen uglavnom, proširen i presvučen novim asfaltom, pošto je to glavni pravac ka ski centru iz južne Srbije. Ima možda jedna deonica gde je stariji asfalt, ali ništa što bi predstavljalo problem. Forsberže, kad si već tu, šteta je ne provozati se do Babinog Zuba. To je nekih dodatnih 25km odličnog asfalta i odličnih krivina:

 

Screenshot_20200626_220427_com.google.android_apps_maps.thumb.jpg.66a3c812f485a4eaabe54f3bf57237f3.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Zbog cele situacije sa koronom, rešio sam da ne spavam nigde, već da se vratim za BG isti dan. Dakle, nisam se peo na Staru planinu, ali čim se ovo sranje ikako sredi, planiram gore jedan hiking vikend. Pošao sam u pola 8 od kuće, vratio se u pola 9 uveče.

 

image.thumb.png.5fef110374425b2cee9ef8ccd5b53013.png

 

Evo par tehničkih detalja vezano za rutu:

  • Put od Žagubice do Bora je i dalje loš
  • Bor - Zaječar - Svrljig je top. Pogotovu deonica preko Tresibabe
  • Nikako nemojte odabrati da idete na Belu Palanku putem kojim sam ja išao (preko Orlje, mada nisam ulazio u samo selo, ukucao sam ga u rutu da bi Google dao pravi put kojim sam išao).

Znate ono kad sam gore napisao da nema šanse da idem offroad? :grr: E pa došlo je do toga.

 

Ovde je put prvo pojeden travom na početku, ali je asfalt. Kasnije bi nestajao i ponovo nastajao i tako do u nedogled. Jedno 3-4km (možda i više, ali se trudim da ne preterujem) je čist tucanik, a tu i tamo se pojavi deo pod asfaltom u trajanju od 10-15 metara. Bar 2km su rupe tako raspoređene da ne možeš da ih ne pogodiš. Jednostavno, toliko ih ima i tako su gusto raspoređene, da moraš kroz njih da ideš. Ovakvu situaciju sam video samo na Kubi, a ovo je sve na samom ulasku u Belu Palanku. 

 

Slobodno mogu da kažem da mi je ovo psihički najzahtevnija deonica do sad. Nisam bio spreman i računao na nju i mislio sam da je put dobar, ali seoski i onda kad me snašlo, samo sam mogao da proklinjem sebe što ne odoh na Inovo. Ali avaj.

 

Kasnije sam ga raspičio po autoputu da stignem po danu do BG-a. U suštini, malo sam preterao :D

 

Više detalja pišem kasnije u temi o kratkim vožnjama. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Molim za par sugestija oko istočne Srbije.

 

Plan je u osnovi ovakav:

 

https://goo.gl/maps/Upucg4dX7hgM6hFn8

 

Idemo autoputem do Paraćina do familije pa odatle do Bora. Za taj put sam dobio dosta preporuka.

 

U Boru planiramo da posetimo ZOO vrt, površinski kop i jezero. Tu ne smemo da propustimo Lazarev kanjon i pećinu.

 

Sad se stvari komplikuju i treba mi sugestija:

 

Deluje mi da ovo može bez problema da se uglavi u jedan dan. Ne isključujem opciju da prenoćim negde u Boru pa eventualno posetimo planinu Stol i prerast Samar i Dubašnica. Vredi li?

 

Ne bih se posle vraćao Đerdapskom magistralom ili Majdanpeka. Tu sam vozio dosta puta.

 

Valja li put 389 pored Kučaja, pa nastavim pored Pasuljanskih livada pa na Krupajsko vrelo?

Bacite predloge. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ako se ne varam, čini mi se da sam negde u ovoj temi pročitao da je put 389 za cross / adventure motore. Ispravite me ako grešim. Ustvari, pročitaj ovu temu, kolega je išao prošlog vikenda na Kučajske planine. 

 

Ako odeš na kop u Boru, molim te napiši ovde gde je tačno, jer sam ja jedno sat izgubio pokušavajući da ga nađem da bi se ispostavilo da sam otišao na pogrešan kop :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100
12 hours ago, Alekre said:

Molim za par sugestija oko istočne Srbije.

 

Plan je u osnovi ovakav:

 

https://goo.gl/maps/Upucg4dX7hgM6hFn8

 

Idemo autoputem do Paraćina do familije pa odatle do Bora. Za taj put sam dobio dosta preporuka.

 

U Boru planiramo da posetimo ZOO vrt, površinski kop i jezero. Tu ne smemo da propustimo Lazarev kanjon i pećinu.

 

Sad se stvari komplikuju i treba mi sugestija:

 

Deluje mi da ovo može bez problema da se uglavi u jedan dan. Ne isključujem opciju da prenoćim negde u Boru pa eventualno posetimo planinu Stol i prerast Samar i Dubašnica. Vredi li?

 

Ne bih se posle vraćao Đerdapskom magistralom ili Majdanpeka. Tu sam vozio dosta puta.

 

Valja li put 389 pored Kučaja, pa nastavim pored Pasuljanskih livada pa na Krupajsko vrelo?

Bacite predloge. 

 

 

Izbegni put 389. Cepaj preko Zagubice, los je, ali nemamo bolji :)

Sto se Dubasnice tice, meni je ona nekako za pesacenja i tako te zajebancije, tu ne mogu da ti dam pametan savet, mozda sam subjektivan.

Sta god treba jos, tu sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Vrelo Mlave je po mom, a i misljenju ljudi iz mog okruzenja lepse od Krupajskog vrela. Takodje hrana i usluga u restoranu na vrelu Mlave, neuporedivo bolja i kulturnija od one "Sta ces?" usluge na Krupajskom.

 

Ovo ti kazem, ako planiras neki rucak pa da mozes da izvagas gde bi proveo vise vremena i kako da se organizujes. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Da, da, vrelo Mlave je kulturiška. Krupajsko je lepo, ali prilaz samom vrelu kvari utisak, kao i vikendom horor oko parkinga. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
Pre 8 sati, Alekre je napisao:

Onda ću da nastavim ka vrelu Mlave, Petrovac, Požarevac, Smederevo. Malo duže ćemo biti na Borskom jezeru.

Ja ti predlažem da se spustiš još malo do Ćuprije pa onda preko Despotovca nastaviš putem 186 i svratiš na vodopad Lisine (ako nisi bio) pa onda gore istim putem do Krupajskog vrela, Vrela Mlave, Žagubice, Crnog vrha pored Borskog jezera do Bora (put 161). Veoma je loša deonica preko Crnog vrha ali nema rupa već krpež do krpeža. Ako voliš svežu pastrmku možeš da svratiš u etno-kafanicu sa ribnjakom "Anđela i Joca" (degustirao lično pre dve nedelje ;)):

IMG-20200613-164650.jpg

AF1QipPYr1XM-KiIme3Cny4cQaCSCMtDEApZvSHp
GOO.GL

★★★★★ · Ресторан · Шавац

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Tema se siri i puno toga ima da se vidi, pa se time i vreme produzava na vise dana. Evo jos nekih mesta za obilazak.

 

Manastir Lesje i manastir u Izvoru na putu Paracin-Zajecar.

 

1242695444_2018_08_08manastirLesje2.thumb.JPG.5c8504ca12025cdb50201e4decef1a9e.JPG

 

492931097_2019_09_01ManastiruIzvoru2.thumb.jpg.2f4982a1f715c6210eca594663ae3aca.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF600 s

Pozdrav kolege,treba mi pomoc oko smestaja.Nas tri drugara planiramo da vozimo sledeci vikend Istocnu Srbiju pa bi nam trebao neki smestaj u blizini Borskog jezera da nije skup.Moze i privatni jer bi samo prespavali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Pravac Kladovo ovaj vikend, ako sve prođe kako treba... Svrnuće se i na Miroč, samo me zanima da li neko ima biker-friendly smeštaj u Kladovu? Isto tako kakav je put uz Dunav tu?

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja