Jump to content

Moto Zajednica

Južna i Istočna Srbija predlozi

Recommended Posts

  • Drug član, 827 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Evo moram malo da se ispravim u odnosu na svoj post od pre nekoliko dana. Juče sam prošao, kolima, rutu Beograd - Petrovac na Mlavi - vrelo Mlave - Krupajsko vrelo - Lisine - Svilajnac - BG.

 

Put od Požarevca do vrela Mlave i krak do Krupajskog vrela je odličan sve vreme. Međutim, put Krupajsko vrelo - Lisine je kriminalan kao što je i bio pre dve godine. Dakle, zakrpa na zakrpu i rupe pored toga.

 

Svilajnac i izlaz na most su sređeni. Asfalt je potpuno nov i, koliko sam mogao da vidim, sečenje šina je sad na sim mestima u nivou i nema ništa da viri iz asfalta. Ipak, kad se pređe most do izlaza na autoput ima jedno 3km kriminalno lošeg dela puta koji se trenutno sređuje. Ovde ima nekoliko semafora, jer se deo vozi samo jednom stranom.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Da li neko zna u kakvom je stanju deonica

stara-planina-put.jpg

 

staticmap?center=43.28450653%2C22.360919
GOO.GL

Пронађите локална предузећа, погледајте мапе и преузмите упутства за вожњу у Google мапама.

i uopšte oko Zavojskog jezera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Od Dojkinaca dalje je šumski put, a dalje prema Toplom dolu postoji neprohodno parče...barem je tako bilo pre par godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
On 24.5.2020. at 10:41, Forsberg je napisao:

Juče sam prošao, kolima, rutu Beograd - Petrovac na Mlavi - vrelo Mlave - Krupajsko vrelo - Lisine - Svilajnac - BG.

Ova će ruta ove godine svakako biti aktuelna pa bih uz  predlog za posetu prirodnjačkom muzeju u svilajncu mogao da dodam još jednu zanimljivost za posetu i obilazak.

 

Nisam neki vernik i zaljubljenik u muzeje ali tokom svake vožnje volim i da obidjem neku zanimljivost.

 

Na samom izlasku iz despotovca u pravcu resavske pećine nailazite na ovu tablu tako da nema šanse da omanete skretanje.

Fotografija3543.jpg

...

PARK MINIJATURA je jedinstvena turistička ponuda ovoga kraja a i cele Srbije. Sastoji se od verne postavke srednjevekovnih srpskih manastira i starih srpskih kuća. Ima ih preko 100 ...

 

Kada udjete dočeka vas ovakav prizor ...

Fotografija3548.jpg

...

Ovo je samo mali deo postavke srpskih manastira a za detaljnije upoznavanje preporučujem svakome da poseti ovaj lokalitet ...

Fotografija3552.jpgshare images

...

Fotografija3554.jpgfree photo upload

...

Fotografija3559.jpg

...

Fotografija3561.jpg

...

Svašta nešto tu ima za videti ...

Fotografija3562.jpg

...

Stare srpske kuće ...

Fotografija3556.jpgbest free image hosting

...

Fotografija3555.jpg

...

Fotografija3557.jpg

...

U sklopu muzeja imate i bife, nije etno selo ali je u tom fazonu.

 

Kafa i sokovi su relativno jeftini a tu je i čist i uredan wc pa ovo mesto svakako zaslužuje da se odvoji sat vremena za njegovu posetu. Prijatnije je kafenisati ovde nego u nekom kafiću na betonu.

Fotografija3564.jpg

...

Fotografija3568.jpg

...

Sledeća stajanka posle parka minijatura je resavska pećina ali tu nema šta da se priča kada je već sve ispričano.

Fotografija3574.jpgpic hosting

...

U svakom slučaju ceo ovaj kraj je bogat prirodnim lepotama koje treba odvozati i posetiti.

Fotografija3576.jpg

...

Bitno je samo sve dobro isplanirati a sve posle toga je samo pravi užitak u vožnji ...

Fotografija3577.jpg

...

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Kad smo vec kod istoka ako se krece iz BG il okoline. Ko oce dunavsku magistralu ovo leto (a valjalo bi bar jednom godisnje), ubedljivo do Kladova i od Kladova...Ici do Golupca il Milanovca nema neku veliku svrhu preteranu. Najlepsi put je od Kladova do Milanovca pa Golubac. Mislim put nije Bog zna sta, al predeli i krivine su fenomenalni tako da nista ne moze da pokvari voznju. 

 

Predlazem rutu 620/700+ km prosle godine sam je odvozao. Autoput do Paracina (malo uzivanja u jacem gasu), Paracin - Zajecar (odlicna nova deonica morate proci), Zajecar - Negotin (nema zive duse na putu, milina), Negotin - Kladovo (ok deonica), Kladovo - Golubac (najlepsa deonica), i od Golupca preporucujem na V. Gradiste pa na Ram (skela) preko dunava do Bele Crkve. Ili od gradista ka Pozarevcu ako vam se ne ide u Banat. 

 

Jako fina tura, za svaku preporuku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 33 minuta, Eol je napisao:

A VW znak na kucici si sigurni ti stavio za slikanje?

Da.

Unazad 20ak godina sve slike pakujem na fleš, cd, računar, tamo vamo i čuvam za penzionerske dane da kad zanemoćam kratim dane gledajući njih. Zato ponekad neku sliku okinem sa ključevima da bih zanao čime sam putovao.

 

Izbegavam da takve slike kačim ali mi ta promakla, jbg ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 827 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
1 hour ago, Pingvin37 said:

Kad smo vec kod istoka ako se krece iz BG il okoline. Ko oce dunavsku magistralu ovo leto (a valjalo bi bar jednom godisnje), ubedljivo do Kladova i od Kladova...Ici do Golupca il Milanovca nema neku veliku svrhu preteranu. Najlepsi put je od Kladova do Milanovca pa Golubac. Mislim put nije Bog zna sta, al predeli i krivine su fenomenalni tako da nista ne moze da pokvari voznju. 

 

Predlazem rutu 620/700+ km prosle godine sam je odvozao. Autoput do Paracina (malo uzivanja u jacem gasu), Paracin - Zajecar (odlicna nova deonica morate proci), Zajecar - Negotin (nema zive duse na putu, milina), Negotin - Kladovo (ok deonica), Kladovo - Golubac (najlepsa deonica), i od Golupca preporucujem na V. Gradiste pa na Ram (skela) preko dunava do Bele Crkve. Ili od gradista ka Pozarevcu ako vam se ne ide u Banat. 

 

Jako fina tura, za svaku preporuku.

Da, da ovo sve potpisujem što si napisao. Pogotovu deonica Paraćin - Zaječar. Jedino se ne slažem za Negotin-Kladovo, jer se sada ona radi, ali kad je završe, biće odlična.

 

Moj plan je baš kad budem išao sledeći put na ovako dugu rutu da upravo se vratim preko Rama nazad. Polako ostajem bez opcija jednodnevnih ruta za ovaj kraj.

 

Takođe je u planu, kad se otvore granice, da pređem na rumunsku stranu iz Usija i izvozam Đerdap tom stranom, pa da se vratim našom. Otvaranje ovog graničnog prevoza je prava stvar. Uz malo sreće, kvalitet puta na strani Rumuna je bolji nego kvalitet kod nas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
25 minutes ago, Forsberg said:

Takođe je u planu, kad se otvore granice, da pređem na rumunsku stranu iz Usija i izvozam Đerdap tom stranom, pa da se vratim našom. Otvaranje ovog graničnog prevoza je prava stvar. Uz malo sreće, kvalitet puta na strani Rumuna je bolji nego kvalitet kod nas. 

Kada si već ubacio i Rumuniju, topla preporuka za jednodnevnu vožnju.

 

Capture3f3f.JPG

 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki
19 hours ago, Pingvin37 said:

...Zajecar - Negotin (nema zive duse na putu, milina)...

Nemoj se bas tolko opustate.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
1 hour ago, Darko Mihajlovic said:

mnogo je ovo za jedan dan ...mnogo , da prija

Baci pogled na 58. i 59. stranu ove teme :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
On 25.5.2020. at 23:56, Forsberg je napisao:

Moj plan je baš kad budem išao sledeći put na ovako dugu rutu da upravo se vratim preko Rama nazad. Polako ostajem bez opcija jednodnevnih ruta za ovaj kraj.

Ako se iz rama budeš vraćao skelom u palanku, evo ti jedna od opcija da malo popuniš tu jednodnevnu rutu tih krajeva :) .

 

Inače i ja priznajem da polako ostajem bez ideja kuda voziti, svi smo to već izvozali više puta pa zato, bar ja, uvek gledam da nadjem neku zanimljivost tog kraja kuda se vozim.

 

Pa kaže, ovako ...

 

Verujem da je većina od nas prošla kroz rumunski grad anina, ako ništa drugo onda su bar čuli za njega jer se, bukvalno, spominje u svakom putopisu iz rumunije.

 

E pa u blizini grada anina, negde u banatskim planinama, izvire reka KARAŠ koja se kasnije po ulasku u našu lepu uliva u kanal DTD.

 

Na kraju svog toka kroz Srbiju reka karaš se u blizini stare palanke uliva u dunav.

 

Od bele crkve do izletišta se stiže vrlo brzo. Prva druga i hop ...

 

Putokaz kaže gde da sidjemo sa glavne džade a onda nas dočekuje ova tabla ...

Fotografija2226.jpg

...

Fotografija2228.jpgcitizens bank atm locations

...

Posle km ili dva prelazimo reku ...

Fotografija2229.jpg

...

A onda nas dočekuje ovakav prizor ... PARK SKULPTURA na otvorenom ...

Fotografija2233.jpgcnb locations

...

Pojedinci sa velikim entuzijazmom su ovde napravili mesto za odmor i uživanje. Sportski tereni, restoran, kamp, plaža, gorepomenuti park skulptura ...

 

Kada se udje u njega pogled puca na ovo ...

Fotografija2235.jpgwhere is the nearest wells fargo atm

...

Kada je neko doktor svoga posla, onda i nastaju ovakve skulpture ...

Fotografija2234.jpg

...

Ima ovde dosta umetničkih dela pa zato većinu ostavljam vama da lično dodjete i pogledate ih.

 

Ipak jedna dominira celim prostorom :jee: ...

Fotografija2236.jpg

...

Možda je mali ali je tehničar. Ali je zato majstor bravar inženjer, alal mu sve elektrode, anode i katode ...

Fotografija2237.jpgredhead girl names

...

Specifični su i slapovi koji dominiraju svojom atraktivnošću.

Fotografija2240.jpg

...

Ovo je bilo jednog sunčanog novembarskog dana pa je sve bilo zatvoreno ali u letnjim danima ovaj plažni restorančić je prepun treba i koka u tangicama ...

Fotografija2242.jpg

...

U šumici na klupci sede kupačice u bikiniju, tereni za odbojku su u blizini pa uživate u prirodnim lepotama ovoga kraja koje skakuću u pesku dok serviraju ...

Fotografija2247.jpg

...

Ima tu za svakoga nešto ...

Mirko pazi metak ... hvala Slavko ...

Fotografija2248.jpg

...

Fotografija2249.jpg

...

I tako ... utefterišite ovo izletište za obilazak kada budete jezdili ovim drumovima ka skeli. Nećete se pokajati ...

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF600 s

Svaka cast za temu,posto nisam puno vozio niti istrazivao te krajolike resio sam ove godine da se malo posvetim i drugoj strani Srbije da pogledam lepote.Sad u junu dobijam godisnji pa cu da odvojim jedno 3 dana za obilazak Istocne Srbije.Ako moze pomoc oko toga da li vredi nositi sator ili uzimati prenociste?Moze i preporuka za jeftin a pristojan smestaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja se malo juce vozikao po Istocnoj Srbiji, evo kako izgleda ako nekoga interesuje



Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Bio je to jedan od onih dana kada vam se negde ide a ni sami ne znate gde. A opšte je poznato da se najlepše stvari uvek dogode spontano.

 

Ja tada natrčao slučajno a vamo evo predlog da se tamo odvezete namerno.

 

Krstarilo se ni manje ni više nego rutom 66 a kad malo razmislim za bolje i nisam ...

Fotografija5529.jpg

...

Vreme je za jutarnji napitak, celokupni ambijent mi je privukao paznju pa zato ovde stajem i bacam sidro ...

 

Prilazim vratima a jedan mi nudi zeca dok se drugi smeje i viče BUŠI HAHAHAAAA ...

Fotografija5527.jpg

...

Uz vrata stoji parkirano sokoćalo, kad matori povika DECOOOO ja brže bolje potrča, ali ne ka njemu već ka vratima ...

Fotografija5528.jpg

...

Ulazim u krčmu a tamo džu.box peva ZAAA BEOGRAD ZAA BEOGRAD ...

Fotografija5522.jpg

...

Kelner ljubazan, odma pita šta se pije ...

Fotografija5521.jpg

...

Društvo mi prave Bata i Gaga a Neda mi iz ugla namiguje i zove me u šumicu na travicu.

Što da ne ... i tata bi sine...

Fotografija5525.jpgencouragement for friends poems

...

Može da se cuga i u bašti, ko kako vole ...

Fotografija5540.jpglove you forever poems for him

...

Fotografija5541.jpgshort sad poems

...

Ako ste se pitali gde je ON, evo ga, tu je ...

Fotografija5548.jpg

...

Fotografija5519.jpg

...

Fotografija5530.jpg

...

Gde i kuda poći dalje ... nemam pojma, tražim inspiraciju u njima ...

Fotografija5538.jpg

...

Fotografija5532.jpg

...

Otvaram vrata i ulazim a na plafonu rupe od sačme . Vuče promaja ...

Fotografija5534.jpgsad poetry com

...

Sedam a  onda gledam u volan i mislim kako bi ja ovo tero i moto, i to sa sve zavezanim očima i u rikverc ...

Fotografija5535.jpg

...

Krčma KO TO TAMO PEVA se nalazi u KNIĆu, bolje rečeno na magistrali knić gruža ...

Fotografija5539.jpg

...

Krčma i njen ambijent  su vredni pomena i posete, zato je i predložih u ovoj temi jer mislim da će se dopasti svakom putniku namerniku dobre volje.

 

Odavde možete da birate pravac i stranu sveta na koju želite da se uputite a istočna zapadna i centralna Srbija su vam na dohvat ruke, pardon, točkova ....

Fotografija5545.jpg

...

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Kakva je to ekipa iz filma bila, a velika većina više nije sa nama...:wacko:

Moraću obavezno da odem tamo i pogledam te legendarne "skulpture"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja