Jump to content

Moto Zajednica

Južna i Istočna Srbija predlozi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Evo jos par jezera u blizini. Cela Grdelicka klisura je odlicna za voznju, naravno starim putem, preko Predejana.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd, Surcin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Izvinjavam se što kradem temu ali donekle ima veze sa istočnom Srbijom

Sutra planiramo malo na dunavsku magistralu pa bi išli i na Veliki štrbac, e sad čuo sam da je neophodna najava i pratnja čuvara nacionalnog parka pa ako je neko išao ili zna da li je tako neka javi. Dosta trekova sam našao na netu i svi su bez pratnje išli, samo po markacijama ali najnoviji je iz 2015. pa ne znam da li se nešto menjalo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd, Surcin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Vozio sam i ja nekoliko puta ali sad prvi put hoćemo da se penjemo. U svakom slučaju sutra ovde mogu podeliti informacije ako nekom budu trebale, sajt parka je dosta škrt sa informacijama... Hvala za info svakako :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Planiram sledeće nedelje dvodnevnu vožnju do Kladova i nazad, iz Novog Sada. Put do Kladova nije sporan ali imam dileme za povratak. Pokušao bih da ponešto i vidim (Lazareva pećina, Vrelo Mlave, Krupajsko vrelo), ali i da uživam u vožnji, pa su mi podjednako bitni i pejzaž kao i kvalitet asvalta, krivine... Ruta u povratku bi išla, otprilike ovako:

 

https://goo.gl/maps/v3eDP66B3NS1X1WL9

 

Ako neko ima neku sugestiju što se tiče rute (npr. loš asvalt) neka slobodno predloži alternativu... Recimo, alternativa bi bila da žrtvujem Vrelo Mlave pa da se posle Borskog jezera spustim putem 389, zatim 390 preko Pasuljanskih livada, zatim 160 (Resavica) pa gore do Krupajskog Vrela i onda se vratim na 160 i nastavim ka severozapadu kao što sam postavio rutu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ako si vozio pre Đerdapsku magistralu onda idi na Požarevac, Kučevo, Majdanpek. Lepe krivine, nov asfalt, sve miriše na šumu i ima malo saobraćaja. U Majdanpeku odmori pa na Donji Milanovac ka Kladovu. Put je lošiji na potezu Majdanpek - Donji Milanovac. Malo sporije mora da se vozi. Ne znam kakva je alternativa preko Rudne Glave i Klokovčevca. Nisam vozio tu nikada.

  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..
pre 50 minuta, DraganNS je napisao:

Planiram sledeće nedelje dvodnevnu vožnju do Kladova i nazad, iz Novog Sada. Put do Kladova nije sporan ali imam dileme za povratak. Pokušao bih da ponešto i vidim (Lazareva pećina, Vrelo Mlave, Krupajsko vrelo), ali i da uživam u vožnji, pa su mi podjednako bitni i pejzaž kao i kvalitet asvalta, krivine... Ruta u povratku bi išla, otprilike ovako:

 

https://goo.gl/maps/v3eDP66B3NS1X1WL9

 

Ako neko ima neku sugestiju što se tiče rute (npr. loš asvalt) neka slobodno predloži alternativu... Recimo, alternativa bi bila da žrtvujem Vrelo Mlave pa da se posle Borskog jezera spustim putem 389, zatim 390 preko Pasuljanskih livada, zatim 160 (Resavica) pa gore do Krupajskog Vrela i onda se vratim na 160 i nastavim ka severozapadu kao što sam postavio rutu.

389 i 390 nemoj ići bez enduro motora. To je daleko od asfalta.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Sad vidim da je Google Maps postavio rutu onako kako on hoće, a ne kako sam je ja prepravio "mišom" :grr: 

Povratak sam planirao po sledećoj ruti: Kladovo - Negotin - Bor - Lazareva pećina - Žagubica - Vrelo Mlave - Krupajsko vrelo - Despotovac - Svilajnac - Topola - Mladenovac - Ralja - BG - NS. 

Za ovu rutu sam pitao, svakako hvala obojici za korisne info. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@DraganNS

 

Put od Borskog jezera preko Žagubice (vrelo Mlave) do krupajskog vrela (i dalje prema Petrovcu) je vrlo korektan, u najvećoj meri obnovljen nedavno, sa kratkim delovima od starog asfalta na nekoliko mesta. Po meni vrlo korektan. Bio sam prošle godine, ali sam se od vrela Krupaje vratio prema Petrovcu.

Kada se ruta pravi na kompu, na telefonu se vidi bez korekcija, a na kompu sve ok.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Evo, ako nesto znaci, da pomognem.

 

Od Borskog jezera do Zagubice, je put po meni dosta los, zakrpa do zakrpe, ali moze da se vozi, a i nije neka velika kilometraza. Drugi putevi ne dolaze u obzir.

 

Sto se tice puta preko Klokocevca do Milanovca, on je skroz korektan i fino je za voznju. Bas tamo prosao sad za vikend motorom.

 

Sto se tice Krupajskog vrela, nemoj da te zavara nenormalno reklamiranje istog u prethodnom periodu. Vrelo kao vrelo, ima takvih po Srbiji koliko oces. Dobra reklama je cudo. Koliko su sad svi poludeli sa njim, ne vredi ni da se ide jer samom vrelu ne moze da pridje 10 ljudi, a da se ne guraju. 

 

Sve ove puteve vozim dosta cesto pa ako te jos neki detalji zanimaju, slobodno pitaj.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Pošto ću prvi put voziti tim krajevima naravno da mi zlata vredi svako iskustvo, pogotovo nekoga ko često tuda prolazi :aha:. Iako  zavisim od meteo uslova, vožnju planiram sledeće nedelje radnim danima (živeo stari godišnji) pa se nadam da će biti manja gužva nego vikendom. Ne bih se nešto dugo zadržavao na atrakcijama nego ono dođoh - videh - gasss.

Probaću sutra da ponovo postavim rutu na G. maps, pa možemo o detaljima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

@DraganNS baci pogled na ovu temu i prelistaj nekoliko zadnjih stranica, ima dosta ruta i fotki pa ćeš možda dobiti neku novu ideju što se istočne srbije tiče, sve više ljudi ide tamo... I na kraju, uz pomoć kolega smislićemo rutu koja ti najviše odgovara ;) 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Nisam ispratio celu temu, ali vidim da pominjete Krupajsko vrelo. Umesto toga ja bih pre posetio vodopad Veliki Buk, odnosno vodopad Lisine, kako ga drugačije nazivaju. To je jedno od drugog negde oko 30km, a vodopad i ceo kraj oko njega je nešto lepši i dosta prostraniji. Ima raznih stazica, može se lepo prošetati uzvodno od vodopada...

 

Međutim, poslednjeg vikenda je na vodopadu bila neverovatno velika gužva. Ogroman broj vozila, ogroman broj ljudi na platformi kod vodopada, kao i u restoranu itd. Maltene svugde gužva. Ja sam sa curom kratko prošetao do vodopada, a posle smo pobegli negde na stranu. Bili smo već ranije, pa nam nije bilo interesantno mimoilaziti se sa ljudima na svaka 2m. Dakle, ako je radni dan ja ne bih imao neku veliku dilemu. :)

 

Evo jedne slike napravljene prilikom naše prve posete prošle godine:

 

IMG_20190629_122130_1.thumb.jpg.08585af07b7c01a2d4c3955dd42d7859.jpg

 

A evo i svežih sa lokacija uzvodno od vodopada:

 

IMG_20200516_144009-01.jpeg

 

IMG_20200516_144934-01.jpeg

 

IMG_20200516_143443-01.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Mali off..

 

Imam obicaj da dosta cesto idem u prirodu. Voznja motorom, odlazak kolima pa duza pesacenja/planinarenja, kampovanje itd.

 

Sve je to moglo da se radi do pre mesec dana. Medjutim odjednom je krenula neverovatna pomama za lepotama Srbije. 

 

Ispasce da ne volim ljude, ali ono sto se dogadja je teror. Bukvalno je sve zakrceno zombijima koji gledaju u ekran da ubodu selfi. Niti su videli vodopad/jezero/planinsli vrh, niti su udahnuli vazduh. Opalili su selfi za instagram i ostavili brdo kesa, limenki i plasticnih flasa iza sebe.

 

Voleo bih da ova korona prodje samo da nastave da se drogiraju od alkohola petkom i subotom uvece pa da ne mogu da izlaze u prirodu od mamurluka. Da se otvore granice pa da idu u Sofiju i Solun u soping. Samo da ono ne gledam...

 

Poenta cele price, mozda i nije najbolje vreme za obilaske prirode, ali verujem da ce se sve vratiti u normalu.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Mislim da je potrebno malo vremena da ukapiraju da im upravo to djubre smeta za dobar selfi... e sad koliko je to vremena-diskutabilno je, pogotovo u "zemlji košarke"! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

image.thumb.png.7e27f1b9baba7e7c99cea0e6d03c500b.png

 

https://goo.gl/maps/4fipQXVibyF24wpr5

 

Ovo bi, dakle, bila ruta u povratku... Ubacio sam i Vodopad lisine, zahvaljujući Vasi koji me je podsetio na ovu prirodnu lepotu. Yogibear, da se ne lažemo, tvoje slike su mi u velikoj meri i dale inspiraciju za ovaj "đir". Što se ove pomame za prirodom tiče, slažem se u potpunosti: pretpostavljam da je to sve posledica karantina kroz koji smo prošli, i celokupnog stresa zbog Kovid19 pa sad svi traže malo oduška. A gde ga je najbolje naći nego u prirodi. Pravi poštovalac prirode odmah primeti "urbanog uljeza" zbog njegovog neprimerenog ponašanja, tj. ne shvatanja značenja maksime "prirodu ostavi za sobom onako kako si je zatekao kada si došao" - ne sumnjam da na njih misliš, Nightrider?  

Ako neko ima sugestiju u pogledu manjih korekcija, slobodno neka predloži izmenu... Razmišljam da, možda, ostavim Šumadiju za posebnu vožnju i da se sjurim kući autoputem od Svilajnca, a da vreme koje bih time uštedeo potrošim na pauze obilazeći markirane atrakcije? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Izgubićeš dosta vremena od Svilajnca ka Topoli i dalje... nego od Svilajnca na auto-put ka kući, kao što kažeš... osim ako budeš imao vremena, u šta sumnjam!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Moj savet. Od Kladova se vrati u Milanovac pa preko Klokocevca, Donje Bele Reke i Bora idi ka jezeru.

 

Znam da verovatno ne zelis da prolazis ponovo istim putem, ali put preko Negotina je dosadan, a i radi se vec duze vreme. Iznervirace te semafori i oduzeti dosta vremena u kom bi mogao da uzivas.

 

Dunava nikad dosta pa mislim da ti nece biti dosadno da se vratis istim putem tih pedesetak kilometara, a meni licno (mozda je subjektivni osecaj) kad prilazis kazanima iz pravca Kladova, pogled je mnogo lepsi nego kad se vozis ka Kladovu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Odlične sugestije jer tu leži zajeb, ako se preforsiram ne poznajući rutu ili naletim na nešto što mi poslednje treba u tom trenutku - radovi na putu. Znači, vratim se do D. Milanovca i spustim se ka jugu putem 165 sve do  puta 166, i onda ka Boru... :takoje: Slažem se za Kazan, sa onog odmorišta-vidikovca na krivini puca jedan od najlepših pogleda u Srbiji :ljubav:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja sam vozio Majdanpek - Donji Milanovac preko Rudne glave sad za vikend i mogu da kazem da je put skoro pristojan. Može da se vozi, daleko od toga da nije prohodan, ali ima deonica sa dosta zakrpa i rizle. Dakle, sporije se vozi, ali ide. Nije ga baš uživanje, ali taj put traje mislim manje od sat vremena. S druge strane, voziti do Majdanpeka od Kučeva je baš lepo. 

 

Dalje, Kladovo - Negotin sam vozio pretprošlog vikenda. Tu računaj na radove i semafore. Dobra stvar je što lokalci ne jebu semafore, već voze i na crveno, pa i ako im dođe neko u susret, pomeraju se sa strane, jer za motor skoro uvek ima mesta. Od Zaječara do Paraćina je put prelep za vožnju! 

 

Što se tiče puta Borsko jezero- Žagubica - Krupajsko vrelo, njega sam vozio pre dve godine. Slažem se sa @Nightrider Z jer je i tad bio baš dosta loš. Zakrpa na zakrpu. Pogotovu prilaz Krupajskom vrelu i dalje nastavak tuda ka Manasiji.

 

Ako budeš u Svilajncu izlazio na autoput, pazi se prilaza mostu. Mora se preći preko voznih šina koje vire iz asfalta nekoliko cm. Seku se pod čudnim uglom i lako se pada. Pričam iz sopstvenog iskustva. Ja sam tu zveknuo, a onda sam od lokalne ekipe sam čuo da jako veliki broj motorista tu pada. Šta reći osim da kad sam rekao smo pali (devojka i ja), samo su nas pitali:"Jel na mostu?"

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kakav je put sada od Strmostena do borskog jezera?

Išao sam pre desetak godina sa Dominatorom, bio je pristojan makadam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja