Jump to content

Moto Zajednica

Južna i Istočna Srbija predlozi

Recommended Posts

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Nbg
  • Motocikl: Versys

Društvo trebaju mi predlozi za turu od par dana. Najviše me zanimaju predlozi oko Stare Planine, meni ne ispitane,a i generalno su šture informacije o tom delu Srbije, u moto svetu, ili ja ne nađoh. Šta videti, kuda proći, gde jesti... Krenuo bih iz Beograda, prema Golubcu, pa naniže... Asfaltom, ili dobrim makadamom. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Pozdrav druze, ne znam da ti kazem tacno ture kuda da ides ali ti saljem par lokacija za spavanje, klopu ili cisto da obidjes kad si tu negde jer su prelepe:

Jenic Rooms
25.1, Golubac 106314
060 6280285

MAPS.APP.GOO.GL

★★★★☆ · Hotel Garni · 25.1

- Jeftin i skroman smestaj ali odlicna i povoljna klopa uz odlican pogled na Golubacku tvrdjavu.

Kapetan Misin breg
Donji Milanovac
MAPS.APP.GOO.GL

Donji Milanovac, Serbien

- Fantasticno mesto sa genijalnim pogledom. Imaju dobar smestaj i fantasticnu klopu ali mislim da su poslednjih godina podigli cene jer je postala turisticka atrakcija.. Mada ne mogu da garantujem, mozda su cene i dalje ok skroz.

Vodopad Bigar
121, Stanjinac
MAPS.APP.GOO.GL

★★★★★ · Landschaftsschutzgebiet · 121

- Na Staroj, obavezno obici odma je uz put (odlicnig kvaliteta), a ima i da se seta duz reke gore i stvarno je prelepo.

Kraj prvog dela.. :)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Ethno village Srna
222, Inovo
019 760335

MAPS.APP.GOO.GL

★★★★☆ · Hotel · 222

- Ogroman kompleks na Staroj, ne znam koliko je smestaj ali je klopa odlicna, samo smo u prolazu klopali i nastavili

Водопад Буковачки До
Temska
MAPS.APP.GOO.GL

★★★★★ · Wasserversorgungsunternehmen · Temska

- Zanimljiv i zavucen vodopad na Staroj, za pauzu i malo mira :)

Planinski dom Šum
Crni Vrh
011 766122
MAPS.APP.GOO.GL

★★★★★ · Unterkünfte · Crni Vrh

- Odlican smestaj, cena je jaca ali je ceo smestaj mnogo gotivan.. Klopa se sta se spremi u domacinstvu pored, nema nesto izbora ali je ok, mladja ekipa je tu obicno.

Nije mnogo ali eto makar nekih predloga pa mozda pomogne..

Uzivaj!

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

bravo za prenocista...

 

Dunavska magistrala na tamo, Negotin , Zajecar , vidi gde bi se iskljucio , pa onda Knjazevac , Pirot do stare planine , tu ti je odmah i Tresibaba koja je do jaja za obici

Promenio član Darko Mihajlovic
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..
@Borzegihvala  koja je vaša ruta bila? 
Veruj ti meni da nemam pojma :D

Bio sam na Staroj 2 puta i to je jedan neiscrpni prirodni raj, totalni sou program.. Neopisiv broj vodopada na sve strane i zavucenih reka. Bukvalno prirodni raj. A nije jos uvek komercijalizovan na veliko pa ga treba iskoristiti sto vise.

Sto se tice Dunavske magistrale tu sam prolazio vise puta ali one dve lokacije uvek obidjem makar i na kratko. Sin domacina Jenic apartmana se bavi restauracijom starih motora tako da se ponekad zadesi i neki prelep stari primerak tu..

Jbg, uvek imam problem sa time sto nikad ne zapisem ili obelezim rute.. Samo lokacije do kojih valja doci :)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Mogu da ti predlozim neke destinacije, a ti posle pravi rutu u odnosu na one koje ti se svidjaju. :)

 

Sa severa ka jugu, naravno kreni od Djerdapske magistrale, cela je prelepa, tako da ne mozes da pogresis, Golubacka tvrdjava, Donji Milanovac, kazani... Mozes da obidjes Krupajsko vrelo i vrelo Mlave, Lazarevu pecinu kod sela Zlot i Borsko jezero naravno.

 

Sto se tice same Stare planine, vec je nesto predlozeno. Vodopad Bigar, ali ako ides tamo, zadji jos 200-300 metara u sumu ka manastiru, tu potok formira neka mini jezerca i ambijent je savrsen, po meni lepse od samog vodopada. Dalje ako ides ka jugu obavezno poseti vodopad Tupavicu i vidikovac Kozji kamen iznad Zavojskog jezera. Do vidikovca je malo teze doci, ali vredi svaku paru.

 

Primetio si da samo pricam o prirodnim lepotama, a to je zato sto za ljubitelje ostrije voznje i krivina, u istocnoj Srbiji nazalost nema takve zabave zbog nesavrsenih puteva i miliona traktora, a krivina koliko hoces. Ukoliko ti je to cilj, obavezno se provozaj po Tresibabi. Mozes ceo potez od Knjazevca do Svrljiga, put je bombona.

 

E sad, to su po meni neki favoriti, verovatno sam dosta toga i zaboravio. Naravno u okolini svih ovih lokacija ima jos dosta njih koje vredi videti, ali da ne duzimo previse :)

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Nbg
  • Motocikl: Versys

@Nightrider Z odlicno,hvala na prosirenim preporukama. Uz tvoje preporuke i kolege @Borzegi,i neta uklopicu da to bude fino. Tresibaba ce biti pod obavezno! Nisam uslovljen danima da li ce trajati 5,ili 9 dana. Sklopicu kuda,pa kako mi se svidi. Planiram posetu i Nisu,Sokobanji,i Pirotu kod prijatelja,i nocenje tamo,pa mozda i oni daju predloge kuda. I obavezno moram u Svrljig da svratim,u posetu kafani "Kamiondzije",bila je dobra klopa,i neki njihov specijalitet Belmuž,koji sam samo tamo probao pre nekih 10 godina. Posle prema Vlasini,nekuda ka zapadnoj Srbiji,i ka Beogradu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Kamiondzije su i dalje za pohvalu, a ako te zanima Belmuz, onda tempiraj kad je Belmuzijada, cini mi se da je negde pocetkom avgusta u Svrljigu :) 

Ako ides za sokobanju, obavezno se provozaj duz Bovanskog jezera, odmara mozak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Nbg
  • Motocikl: Versys

Koliko vidim,ove godine cu sve festivale hrane posetiti u Srbiji :jee:a ima ih poprilicno. Znam taj put dobro,proci cu ga sa neke strane sigurno :) najvise mi je nepoznanica Stara Planina. Stalo su mi bile prece tudje planine,a mi ih imamo toliko lepih. Ove godine cu ispraviti greske iz mladosti :tras2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 14 sati, Nightrider Z je napisao:

...u istocnoj Srbiji nazalost nema takve zabave zbog nesavrsenih puteva i miliona traktora, a krivina koliko hoces. Ukoliko ti je to cilj, obavezno se provozaj po Tresibabi. Mozes ceo potez od Knjazevca do Svrljiga, put je bombona.

 

Pre 13 sati, MilanM88 je napisao:

@Nightrider Z odlicno,hvala na prosirenim preporukama. Uz tvoje preporuke i kolege @Borzegi,i neta uklopicu da to bude fino. Tresibaba ce biti pod obavezno! ... I obavezno moram u Svrljig da svratim, u posetu kafani "Kamiondzije"...

 

Tresibaba od KŽ do Svrljiga je super, klopa kod Kamiondžije je super, ali je super i put od KŽ do Kalne, a dobar je i od Kalne do Svrljiga za tvoj motor... Vrhunski trougao. A u Kalni obavezno na klopu kod Cice u kafanu 'Romansa'. Da uporediš sa (opravdano) izvikanim i komercijalizovanim Kamiondžijama.  :cirka1: Molim te mi veruj na reč. 

Srnu preskoči, to više nije to. Megalomanska komercijalizacija i 99.9% gostiju su stranci koji se ožderavaju i prepijaju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Interesantna tema. Može biti veoma korisna, pošto će se ovogodišnja vožnja verovatno uglavnom svesti na Srbiju. Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Odlična tema, kako stvari stoje biće jedna od aktuelnijih ove sezone. 

 

Mnogo godina mi jedan copy/paste  stoji u arhivi čekajući trenutak da ga odvozam. Svi smo jurili negde preko a sad je došlo vreme da krstarimo domaćim putevima.

 

Коме не сметају мало гори путеви, лично сам одушевљен следећим рутама:

Бела Паланка - Сврљиг, ал не аутопутем већ преко планина, не знам како се зову.

Димитровград - Бабушница преко Звонца и Звоначке Бање, ближе Бабушници мање више, али овај део од Димитровграда, плус ту је и манастир Поганово...

Није лоше ни Бела Паланка - Бабушница те Бабушница - Власотинце и Књажевац - Пирот преко Калне.

Умало да заборавим, после ДМГ - БАБ, можда најлепши део Србије којим сам прошао је пут од Бабушнице преко Црне Траве до Власинског језера... какве шуме, каква брда, каква луда места/села...

 

Još malo da se izbistri vreme i ja krećem u ovu avanturu. Do tad taman sve gore navedene predloge da spojim u jednu kružnu turu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

@travelman prosao sam svim putevima koje si pomenuo od prvog do zadnjeg i sto se tice prirode, slazem se.

Mislim da je mali problem na tim putevima stanje asfalta :) mada ne bi trebalo da bude problema sa versysom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Nbg
  • Motocikl: Versys

@travelman dobar ti je ovaj copy/paste. :takoje: Na brzinu predjoh street view, i zanimljivo je. Mislim da je nepravdeno zapostavljeno odzavanje puteva po juznoj i istocnoj srbiji, dok sumadija, i zapadna ima sve bolje i bolje puteve. Da li je do lokalnih celnika, ili na visem nivou, ne znam. Cak i vozilo googla nije svuda zaslo asfaltnim putevima. Meni su licno najlepse prolecne boje prirode, pa cu pozuriti da prodjem tim krajevima. A Versys ce podneti malo losijeg asfalta bez problema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Krajem ovog ili početkom sledećeg meseca krećem u tu avanturu. 

Dobru volju imam a i ljubimac je spreman, samo da obezbedim i ono najbitnije pa će biti jedan detaljan putopis.

 

Na raspolaganju imam petak popodne i tad planiram da se dogegam do knjaževca. 

 

Subota je udarni dan, to tek da ukomponujem gornje predloge i vidim kuda i kako ali već sam utefterisao nečiji predlog za klopu u kalni kod cice i njene romanse ...

 

Nedelja dan za povratak do bg.

 

Kilometražu nisam računao al odokativo 800/1000  mada računam i na te loše puteve/deonice pa šta bude biće.

U svakom slučaju putopis će da bidne :jee1: ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda VFR 1200F

Hehe vidim da jos neki imaju iste ideje kao ja :)

Plan mi je da ove godine u odsustvu inostranih tura detaljno obidjem Staru planinu, Homolje, Goliju.

 

Hvala svima za informacije i preporuke 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Evo, ja sam na ovoj mapi pobadao pinove na lepim lokacijama koje su zgodne da se obidju motorom.
Zamolio bih i ostale koji poznaju teren da dodaju mesta koja fale, ne samo Istocne, nego cele nam Srbije.
 

thumbnail?mid=1rj7LKCvqPjddhiQN_EoMX-v4s
WWW.GOOGLE.COM

Lepote Srbije

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Dodao i ja par mesta oko Leskovca i u Grdelickoj klisuri. Trebalo bi da su ostali na mapi.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Da komso, hvala. Tu su, samo ih treba imenovati. Ja sam napisao za one koje znam.
Slobodno, dodajte mesta, da nam bude lakse za organizaciju kad podjemo na put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja