Jump to content

Moto Zajednica

Hoće biti moto skupova ove godine?

Recommended Posts

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
8 minutes ago, ivica744 said:

Sa kvalitetnom binom i dobrim "mixer majstorom" dobijes sve kako treba.

Ne pokušavaj...:kafa:

...kolega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 9 minuta, Dexterr je napisao:

Ne pokušavaj...:kafa:

...kolega

Ne razumem te.Bio sam na vise skupova gde je bila jedna ista bina sa istim ozvucenjem,razlika u buci je nebo i zemlja.Mnogo zavisi od onog ton-majstora ili kako se vec zove.Radio je momak iz cini mi se Ruskog Krstura,tako nasteluje da bukvalno normalno pricas ispred same bine a cuje se i 100 metara dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Sve je o.k. oko skupova, da li ce biti ili ne, mi mislimo da zavisi od korone, mada je Miseluk odrzan u vreme korone, zar ne ? Ja sam nov, ne znam kalendar skupova. Znam da je (zvanicno) Miseluk prihvacen za zatvaranje sezone. Normalno, sigurno je bilo jos posle njega, manjih ili vecih skupova.

Koji moto skup je prihvacen za pocetak moto sezone ? Samo me interesuje informativno, jer sam cuo da moto klubovi imaju obavezu da se pojave na otvaranju i zatvaranju. To sve nema veze sa mnom, samo me interesuje... ja cu i dalje voziti kad budem mogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
Pre 8 sati, Blaza je napisao:

jer sam cuo da moto klubovi imaju obavezu da se pojave

Član sam moto kluba već 13 godina, od svoje 19te i mogu vam reći da nikad nikakvu obavezu nisam imao, ni ja ni moj klub.. Osim obaveznih sastanaka kluba i članarina naravno.. 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Mislim da samo oni klubovi koji su članovi MAS-a moraju da usaglase termine svojih moto skupova i to čine na početku godine na centralnom sastanku MAS-a... Da li će toga biti uopšte ove godine, ili će klubovi sami sebi određivati da li će se održavati moto skupovi ove godine, to ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako mogu svaki dan da rade tržni centri gde masa ljudi svaki dan dolazi, mogao bi da bude i moto susret na otvorenom svakog vikenda.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Korona radi od 21-07 tako da nema nista od svirki i okupljanja u to doba
Radi, ali u zimsko doba. Susreti su leti, na otvorenom, bilo ih je i zadnjeg leta.
Zapitajte se, razmišljajte malo...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 3 sati, Blaza je napisao:

Potpuno se slazem.

pa mogu ali opet nije tako zato što se razonoda ne smatra u neophodnu delatnost.Tako da skupovi onda otpadaju,a što se tiče mišeluka onda je bilo par stotina zaraženih dnevno a ne 7000 ko mesec dana kasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre sat vremena, Mr.Piplfoks je napisao:

Radi, ali u zimsko doba. Susreti su leti, na otvorenom, bilo ih je i zadnjeg leta. emoji6.png
Zapitajte se, razmišljajte malo...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

zadnje leto su mislili da je faza slabljenja do prolaska korone.Ja sada mislim da će to biti za 3 godine sve sa vakcinom i nemutiranim virusom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
zadnje leto su mislili da je faza slabljenja do prolaska korone.Ja sada mislim da će to biti za 3 godine sve sa vakcinom i nemutiranim virusom
Jasno je, istina je. Ali opet su popustili mere a zima je u toku - tek počela zapravo...
Nisam ovde često, verujem da među nama ima dosta lekara i doktora, da ne preterujem još i naučnika iz tih oblasti pa bi dobro bilo da su malo buntovnički nastrojeni i lepo se uključe i kažu kako stvari stoje. Ja se na primer, ne plašim korone uopšte (ne u ličnom smislu, nego za narod uopšteno).
Stvarno mi je jedini problem samo politička manipulacija - sve sa njom i počinje i završava. U to kriznom štabu jesu ljudi od struke ali zastupaju svoje lične interese i interese političara sa kojima su u vezi.
Ja sam optimističan.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Ja se čak i prijavio za vakcinu.
Sjajno. Eno juče slučajno naleteo na vesti koje, gle čuda, kažu "zdravoj deci (negativnoj na covid) u tirševoj, nije dobro od kako su primili vakcinu - stanje se pogoršava"...
Ja sam inače protiv vakcinacije - koliko to uslovi dozvoljavaju. Ruku na srce, nikad zdraviji nisam bio nego sad, od kad korona postoji, a ništa od svojih navika nisam menjao - koliko baš nisam morao. Moji - kod njih sve po starom a i dalje negativni. Mama bila, kretala se i družila sa svima, napravila test - vratila se za nemačku bez problema...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
11 hours ago, Mr.Piplfoks said:

Ja se na primer, ne plašim korone uopšte (ne u ličnom smislu, nego za narod uopšteno).

To da li se ti plasisi je tvoja stvar, ali reci da se ne plasis za narod kada je vec nekoliko hiljada mrtvih, a kraj se ne nazire je krajnje bezobrazno. 

 

4 hours ago, Mr.Piplfoks said:

Eno juče slučajno naleteo na vesti koje, gle čuda, kažu "zdravoj deci (negativnoj na covid) u tirševoj, nije dobro od kako su primili vakcinu - stanje se pogoršava"...

Ja koliko znam deca se ne vakcinisu ni kod nas, a ni preko, barem za sada. 

 

Sto se tice skupova verujem da ce ih biti u nekom trenutku ove godine, ali sigurno ne u narednih par meseci. Na leto u najboljem i najoptimisticnijem slucaju. Sve dok ljudi ne mogu da odu na koncerte, utakmice i ostale stvari gde se vrti mnogo veca lova, nece biti ni mesta za skupove. Naravno da je vecina mera koje se sada sprovode upitna, ali je cinjenica da su im skupovi i slicna okupljanja gde nema veceg interesa, negde na kraju balade. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Ja koliko znam deca se ne vakcinisu ni kod nas, a ni preko, barem za sada. 
 
Sto se tice skupova verujem da ce ih biti u nekom trenutku ove godine, ali sigurno ne u narednih par meseci. Na leto u najboljem i najoptimisticnijem slucaju. Sve dok ljudi ne mogu da odu na koncerte, utakmice i ostale stvari gde se vrti mnogo veca lova, nece biti ni mesta za skupove. Naravno da je vecina mera koje se sada sprovode upitna, ali je cinjenica da su im skupovi i slicna okupljanja gde nema veceg interesa, negde na kraju balade. 
 
Ne plašim se za narod jer se priča samo o koroni. Koliko njih umre od ostalih bolesti? Koliko od sezonskog gripa kojem je korona najsličnija (a njega je bilo oduvek)...?
Pojavila se nova bolest, nosi žrtve kao i svaka druga, ne kosi sve pred sobom koliko god neki hteli da joj daju na vrednosti pričajući o brojkama. Čak i o procentima kada se govori, dolazi do manipulacije... Da ne tupim sad ovde. Koliko god da zvučim bezobrazno, veoma sam svestan situacije i o tome što govorim tako da i nemam nekog srama što se toga tiče.

Što se dece tiče, nisam ja taj koji njih vakciniše. Naišao sam na VESTI na televiziji, na žalost ne znam koji kanal, ali na sreću nema ih mnogo pa izvolite proveriti po internetu, mislim da nije nemoguće. Ako oni lažu - lažem i ja.

Ima nas, krajnje bezobraznih ljudi, koji stave prst na čelo... Ima nas valjda i na bitnim pozicijama (kad već ja to nisam), a ako ne to, onda nas ima pozamašan broj. I zbog nas takvih kakvi jesmo, ovi popuštaju mere lagano, shvataju da neće moći dugo ovako, ali se neće ni tek tako predati.

Skupovi se sigurno neće održavati narednih nekoliko meseci jer sad je Januar ljudi moji, znači januar, februar, mart - ništa od susreta, kao i pre korone. April je upitan uopšte po pitanju vremenskih uslova, ali u slučaju da budu povoljni, eto susreta već drugom polovinom...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
10 minutes ago, Mr.Piplfoks said:

Koliko njih umre od ostalih bolesti? Koliko od sezonskog gripa kojem je korona najsličnija (a njega je bilo oduvek)...?
Pojavila se nova bolest, nosi žrtve kao i svaka druga, ne kosi sve pred sobom koliko god neki hteli da joj daju na vrednosti pričajući o brojkama. Čak i o procentima kada se govori, dolazi do manipulacije...

Razlika između zaraznih i "ostalih" bolesti je ovako bolje razumljiva i zato je sve blokirano i priča se

 

Organizuje` se moto skup, dođe 1000 ljudi:
- 1 dijabetičar
- 1 srčana mana
- 1 rak pluća

Ostali neće dobiti ove bolesti.

Od 1000, jedan da ima Ebolu, Covid19, Sars, ugroženo je 1000 ljudi plus njihovi kontakti.
Od Aids-a se lako štiti, navučeš masku preko organa.
Protiv drugih zaraznih smo se vakcinisali, pa se o njima ne priča.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Razlika između zaraznih i "ostalih" bolesti je ovako bolje razumljiva i zato je sve blokirano i priča se
 
Organizuje` se moto skup, dođe 1000 ljudi:
- 1 dijabetičar
- 1 srčana mana
- 1 rak pluća
Ostali neće dobiti ove bolesti.

Od 1000, jedan da ima Ebolu, Covid19, Sars, ugroženo je 1000 ljudi plus njihovi kontakti.
Od Aids-a se lako štiti, navučeš masku preko organa.
Protiv drugih zaraznih smo se vakcinisali, pa se o njima ne priča.
 
Tom logikom je već odavno virus trebao prestati da postoji.

Jel se mogla preneti gripa pre korone?
Samo pitanje - nisam doktor a možda sam i poludeo od svega, nije mi zameriti.

Organizuje se susret, dođe 1000 ljudi...
Hoće se zaraziti njih 1000? Neće.
Hoće li taj po koji dijabetičar ili šta već? Ima potencijal, ali niko ne zna. Ako je ugrožen i toga svestan, neka se ne pojavljuje - ne piše mu na čelu.

Susreti nisu obavezni, nikad nisu ni bili. ŽIVOT NE SME PRESTATI DA POSTOJI zbog toga što postoje ljudi koji su ugroženi i sasvim slučajno vama ili meni dragi.

Šta je prevencija? Šta vama daje rezultate? Karantin? Ko hoće neka se zavuče u mišiju rupu i pusti ostale na miru.
AIDS se prenosi - svi znamo kako ali čak i ta mera zaštite nije garancija. Shodno tome i te maske kod korone... Čemu maske? Jel štite? Kako kad imamo mrtve? Ako štite - što onda nisu svuda obavezne?

Virus dok hoće, širiće se bez obzira da li vi organizovali išta. Ne sećam se, mislim da nije bilo koncerata i susreta pa je ipak došao u čarobnu nam zemlju Srbiju a da ga nismo ni pozvali.

Sve je jedna velika manipulacija ali je mnogima lakše da prihvate priču koja im se plasira. Lično ne držim ni ove iz kriznog štaba za doktore, jer ih vodi lični interes.
Doktori se uopšteno ne pitaju ništa - najobičnije marionete kojima diktiraju odabrani iz kriznog štaba (koje su takođe odabrali političari).
Zaboravili ste da postoji lanac ishrane, i to da u njemu ne stojite na samom vrhu. Situacija nikada (ni pre, ni trenutno, a ni posle korone) neće biti povoljna za vas. I bez obzira na sve, ne smeju oni da stopiraju život i elemente koji ga čine, jer u tom slučaju - situacija je veoma pogubna i za njih. Zato kažem, BIĆE SUSRETA.

Lakše vama ovde da se prepirete sa mnom (koji sam niko i ništa) nego da razmišljate svojim glavama kad vas već sve ovo toliko zabrinjava. Ja sam razmišljao i do mnogih odgovara došao... Ali gubim strpljenje da svima odgovaram.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Zivot sigurno nece biti isti, kao pre. Prestali smo da se posecujemo iz straha, da ne bi slucajno, ne znajuci, nekoga zarazili. Ne idemo na slave, rodjendane, u komsiluk na kafu i rakiju...i kad sve ovo prodje, ostace malo straha u narodu.

Od kako je krenula korona, kod mene u firmi mnogi su presli da rade od kuce. Moj posao (bagerista) je takav da ja moram da idem na posao. Svaki dan (pardon, radim svaki drugi dan po ceo dan 06-18h) sam hteo ili ne, u kontaktu sa ljudima. Hvala bogu, jos uvek nista od virusa, cuvam se, maska i alkohol (za ruke, hehe). Ne znam ni sto sam ovo pisao ovde, kad ima posebna tema za ovo, ali... svi smo malo ili malo vise optereceni ovim stanjem u zadnjih 10 meseci i ja prvi jedva cekam da prodje zima i sednem na dva tocka. Sto je jedan kolega napisao, anti stres terapija. A nisam sigurno jedini. I zato glasam za moto skupove. Nisam isao kao mladji, nisam imao cime. Sada zelim. Ko je u strahu, ne mora, svakoga postujem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Zivot sigurno nece biti isti, kao pre. Prestali smo da se posecujemo iz straha, da ne bi slucajno, ne znajuci, nekoga zarazili. Ne idemo na slave, rodjendane, u komsiluk na kafu i rakiju...i kad sve ovo prodje, ostace malo straha u narodu.
Od kako je krenula korona, kod mene u firmi mnogi su presli da rade od kuce. Moj posao (bagerista) je takav da ja moram da idem na posao. Svaki dan (pardon, radim svaki drugi dan po ceo dan 06-18h) sam hteo ili ne, u kontaktu sa ljudima. Hvala bogu, jos uvek nista od virusa, cuvam se, maska i alkohol (za ruke, hehe). Ne znam ni sto sam ovo pisao ovde, kad ima posebna tema za ovo, ali... svi smo malo ili malo vise optereceni ovim stanjem u zadnjih 10 meseci i ja prvi jedva cekam da prodje zima i sednem na dva tocka. Sto je jedan kolega napisao, anti stres terapija. A nisam sigurno jedini. I zato glasam za moto skupove. Nisam isao kao mladji, nisam imao cime. Sada zelim. Ko je u strahu, ne mora, svakoga postujem. 
Tako je. Upravo o tome i govorim.
Bakterije su svuda oko nas, kako štetne tako i one korisne. Kada je čovek pod stresom, slabi imuni sistem (korisne bakterije), plodna situacija za sve štetne bakterije kao i za covid. Svako ko ga se plaši - bolje da sam sebi istog trena presudi. U neku ruku je to već uradio.
Mere moje zaštite nisu čak ni maska i alkohol. Kod mene sve kao i pre, sem što se ranije nisam držao na distanci od onoga ko kašlje i odmah potom prao ruke - samo u slučaju da mi je u blizini neko ko kašlje, pa i onda ne nosim masku.
Ne može se zaštiti niko od toga što susreta, samo fiktivno, ne bi bilo. Ljudi moraju da se kreću zbog milion drugih razloga pa kakve su sreće, kakva im je sudbina... Virus nije osoba koja je učinila ubistvo pa da se smesti u zatvor i sve da bude rešeno. Čak i da jeste, niko ne bi sprečio potencijalno ubistvo tako što bi zabranio okupljanja.

Anti-Stress terapija - apsolutno.
I pre covida mi zima nije baš najbolje padala pa tako ni ova. Srećom, ja stvarno jako malo ljudi znam da se plaše pa samo čekam lepše vreme i da obiđem ljude koji mi znače (takođe iz ovog našeg sveta), mi se družimo i bez obzira na susrete. Ali svakako bi mi bilo drago da krenu i susreti. Jedina osoba koja se baš uplašila od korone je moja tetka, ali pre korone je ona bila hipohondar...

Najveći problem je što se ovde raspreda o toliko mnogo grana nauke koje se pojedinačno izučavaju više godina a neke i će se izučavati dok je čovečanstva. Jer ni jedna od tih grana posebno ne čini život u potpunosti nego sve one zajedno i fino sinhronizovane. Zbog toga i jeste ceo ovaj haos jer se sav značaj predaje samo doktorima sa respiratornih odeljenja, i svi šatro žele da nastave sa normalnim životom tako što bi sve da pojednostave a ne i da uključe i psihologe, sociologe, ekonomste i ostale. Svi oni čine život pa kad bi se svi sastali, tek onda bi znali šta i kako dalje, i kako naći sredinu. Do tad, Bog neka nas čuva.
Svakom su lični problemi najveći pa i tim doktorima. Koliko god da se ova situacija tiče samo njih, ne bi im trebalo dati da diktiraju situaciju jer doktor služi bolesnom čoveku. Da funkcioniše država i narod u njoj (u bilo kojoj situaciji, pa i ovoj), potrebni su i svi ostali usaglašeni elementi - ujedinjeno. Po mom mišljenju, čak i masovna okupljanja.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
57 minutes ago, Blaza said:

Ko je u strahu, ne mora, svakoga postujem. 

Nije to pitanje straha, već odgovornost organizatora za okupljanje uz postojanje zaraznih bolesti.

Rekoh iznad, ako je jedan dijabetičar na skupu ostali  NEĆE postati dijabetičari.  

Pojedinac može da odlučuje oko svoje NEzarazne bolesti ali ne i kad postoji opasnost od zaraznih.

 

Dogovoriš se sa drugarima pa se SKUPIŠ i provozaš ali za sada ne smeš javno da pozivaš i organizuješ zvanično okupljanje (a nećeš ni dobiti potrebnu dozvolu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Znam, sve znam. Mi smo na otvorenom, mogucnost zaraze je manja nego u trznim centrima, restoranima gde masku niko ne nosi( ne mozes da jedes i pijes sa maskom) i ostalim zatvorenim (dozvoljenim) objektima.

Ali, to je vec druga stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Nije to pitanje straha, već odgovornost organizatora za okupljanje uz postojanje zaraznih bolesti.
Rekoh iznad, ako je jedan dijabetičar na skupu ostali  NEĆE postati dijabetičari.  
Pojedinac može da odlučuje oko svoje NEzarazne bolesti ali ne i kad postoji opasnost od zaraznih.
 
Dogovoriš se sa drugarima pa se SKUPIŠ i provozaš ali za sada ne smeš javno da pozivaš i organizuješ zvanično okupljanje (a nećeš ni dobiti potrebnu dozvolu).
Možda nisam bio dovoljno jasan... Neću postati dijabetičar ali ako to već jesam, da li treba da zabranim svetu da funkcioniše? Ako sam dijabetičar, mislim da bi to imao na umu. Znači ako sam dijabetičar, ne idem na događaje koji mi ne odgovaraju (isto kao i kad nisam). Niko me ne tera, niko mi i ne brani. Ako je to za njega minsko polje, ulazak je na sopstvenu odgovornost. I oružje je opasno po život pa je lako dostupno i mnogo ljudi ga poseduje, ali slabo ko puca, kako u druge, tako i u sebe.

Zar zato što je jedan čovek, ili više njih, na pogrešnom mestu i u pogrešno vreme, pritom VEOMA SVESNO, treba zabraniti sve ostalo? Te dijabetičare bi optužio na robiju - jer u tom slučaju, to je provokacija, kriminal (pod uslovom da se žale kako je organizacija kriva).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
10 minutes ago, Mr.Piplfoks said:

Zar zato što je jedan čovek, ili više njih, na pogrešnom mestu i u pogrešno vreme, pritom VEOMA SVESNO, treba zabraniti sve ostalo? Te dijabetičare bi optužio na robiju - jer u tom slučaju, to je provokacija, kriminal (pod uslovom da se žale kako je organizacija kriva).

Sasvim pogrešno tumačiš moje reči, tj promenio si potpuno  poentu moje poruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja