Jump to content

Moto Zajednica

Hoće biti moto skupova ove godine?

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Subotica je već odavno mrtva što se tiče moto susreta,

prosto neverovatno, ljudi prave odlične i vrlo posećene moto susrete u raznim selendrama, a Subotica, drugi grad po veličini u Vojvodini ćorak... a nije da nema motora, pun grad motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Zadnji, koliko se ja sećam, bio je 2011. na Paliću gde se sada gradi akva park. I bio sam na njemu nego ne znam jel bilo posle jer sam krajem te godine imao težak udes i tu je bilo gotovo za mene na neki duži period...
Moglo bi da se organizuje, ali kao i uvek, problem su ljudi... Više puta sam bio u organizacijama nekih većih događaja i svako tera svoju politiku. Nije to drugačije bilo gde drugde samo što ovde kod nas se na kraju sve svodi na jednog čoveka pa on koliko stigne, stigne. Ako se dobro sećam takva je neka priča bila i sa Vukojom pa je na kraju i on odustao da organizuje.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
50 minutes ago, Biker-Boy said:

Subotica je već odavno mrtva što se tiče moto susreta,

prosto neverovatno, ljudi prave odlične i vrlo posećene moto susrete u raznim selendrama, a Subotica, drugi grad po veličini u Vojvodini ćorak... a nije da nema motora, pun grad motora.

Isto i Backa Palanka...neshvatljivo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

I u Novom Sadu je slično što se tiče moto skupova.Milion motora,tri prilično velika moto kluba (Brothers,Ns Riders i Apostoli) a opet nema pravog moto skupa,uglavnom moto žurke.Tek ove godine najavljivan skup krajem maja na bazenima sajmišta ali od tog verovatno ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
9 minutes ago, djo said:

I u Novom Sadu je slično što se tiče moto skupova.Milion motora,tri prilično velika moto kluba (Brothers,Ns Riders i Apostoli) a opet nema pravog moto skupa,uglavnom moto žurke.Tek ove godine najavljivan skup krajem maja na bazenima sajmišta ali od tog verovatno ništa.

Ma i to je mlaka voda s obzirom na velicinu. Nekada je NS riders pravio motoskup na Provali u Vajskoj...to su bili dani kad su jos bili od jacih motoklubova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
10 hours ago, Biker-Boy said:

Subotica je već odavno mrtva što se tiče moto susreta,

prosto neverovatno, ljudi prave odlične i vrlo posećene moto susrete u raznim selendrama, a Subotica, drugi grad po veličini u Vojvodini ćorak... a nije da nema motora, pun grad motora.

Jedino ono u BT...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Najnovijom odlukom Vlade Republike Srbije dozvoljena je organizacija moto skupova ali u elektronskoj formi uz okupljanje ne više od dva učesnika uz svoj ekran.  

Učesnicima neće biti dozvoljeno da silaze sa svojih motora uz obavezno nošenje zaštitne opreme.   

Dobra stvar što će  turiranje i pucanje u svojoj kući biti dozvoljeno do iznemoglosti .  

 

Oktoberfest 2020 lagano otkazan a vi pitate za skupove  :lol2::lol2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
1 hour ago, Jašim said:

Najnovijom odlukom Vlade Republike Srbije dozvoljena je organizacija moto skupova ali u elektronskoj formi uz okupljanje ne više od dva učesnika uz svoj ekran.  

Učesnicima neće biti dozvoljeno da silaze sa svojih motora uz obavezno nošenje zaštitne opreme.   

Dobra stvar što će  turiranje i pucanje u svojoj kući biti dozvoljeno do iznemoglosti .  

 

Oktoberfest 2020 lagano otkazan a vi pitate za skupove  :lol2::lol2:

Pa i jeste smesno malo ali poredjenje bas i nije najbolje s obzirom koliko ljudi a narocito STRANACA prodefiluje oktoberfestom a koliko motoskupom? 

Otkazan je verovatno uz zdravstvenu zabrinutost, tako i novcanu jer nece biti kesa jer nece biti stranaca ;).
 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000

Evo da vas obradujem :). Mi smo zakazali datum održavanja moto skupa, 22.08. 2020. MK Svračinjak Donji Tovarnik, svi su dobro došli :jee1:

Screenshot_20191218-100539_Viber.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Bela Crkva - Banat
  • Motocikl: FZ6
Pre 21 sati, djo je napisao:

I u Novom Sadu je slično što se tiče moto skupova.Milion motora,tri prilično velika moto kluba (Brothers,Ns Riders i Apostoli) a opet nema pravog moto skupa,uglavnom moto žurke.Tek ove godine najavljivan skup krajem maja na bazenima sajmišta ali od tog verovatno ništa.

bio je moto skup prosle god 25.maja, bio sam sa drustvom i sve je bilo OK, naravno kod tih bazena 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
On 5/5/2020 at 1:43 PM, Motorcyclist said:

Isto i Backa Palanka...neshvatljivo.

Veoma shvatljivo kad znas ko sve u Palanci vozi motor i kakvi su nam "klubovi" (zamisli imamo ih cak 2 komada)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
On 5.5.2020. at 22:01, djo je napisao:

I u Novom Sadu je slično što se tiče moto skupova.Milion motora,tri prilično velika moto kluba (Brothers,Ns Riders i Apostoli) a opet nema pravog moto skupa,uglavnom moto žurke.Tek ove godine najavljivan skup krajem maja na bazenima sajmišta ali od tog verovatno ništa.

Šta je mali klub ako su Apostoli veliki:staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

U Beogradu ovde ima 2 miliona stanovnika pa ni nema moto skupova maltene uopste. Motora iz godine u godinu sve vise, da ne kazem - bas mnogo. Pre 20 godina u mom kraju kad je neko imao veci motocikl to je bio pojam, svi se okupljali da vidimo kad ga pali. I mlado i staro. Sad svaki ulaz ima gomilu njih koji ga voze. 

 

 Kao sto sam vec negde napisao na svaki 20ti il 30ti motocikl (ne skuter) koji sretnes kroz par sati jedan ima boje i prsluk. Verovatno ni toliko. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec
pre 15 minuta, Pingvin37 je napisao:

 Kao sto sam vec negde napisao na svaki 20ti il 30ti motocikl (ne skuter) koji sretnes kroz par sati jedan ima boje i prsluk. Verovatno ni toliko. 

 

 

Mnogo vise ljudi vozi motore, ali od ukupnog broja motora, sigurno 30-40% cine ljudi koji su motore kupili kao prevozno sredstvo za grad, za guzve.. Pored 10% onih koji su motor kupili za fenseraj od kafica do kafica.. mnogo manje slobodnog vremena imaju za druzenje nego ljudi po manjim mestima.. Koliko se secam prosle godine od skupova samo na Adi.. MC SRBI i MC Arhangel, cini mi se.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
3 hours ago, Lošmi_WayOfLife said:

Mnogo vise ljudi vozi motore, ali od ukupnog broja motora, sigurno 30-40% cine ljudi koji su motore kupili kao prevozno sredstvo za grad, za guzve.. Pored 10% onih koji su motor kupili za fenseraj od kafica do kafica.. mnogo manje slobodnog vremena imaju za druzenje nego ljudi po manjim mestima.. Koliko se secam prosle godine od skupova samo na Adi.. MC SRBI i MC Arhangel, cini mi se.. 

Mislim da gresis. Ogromna vecina ne koristi motore (skutere da) za svakodnevni prevoz. Ode se do posla ponekad tu i tamo al vecina su ih kupili za izlete i za ture/putovanja. I to im je bio prioritet. Prevashodno vikend voznje.

 

Ja ne smatram da u Beogradu nema moto skupova i jake aktivnosti moto klubova zbog toga sto ljudi nemaju vremena, vec zbog toga sto MK ili MC kulturu ljudi ne dozivljavaju kao nesto sto ih privlaci. To im je nepotrebno, neinteresantno a cesto i odbojno.

 

Razni su razlozi. Finansijski (ekonomsko-materijalni), kulturoloski ( podkulturoloski), a tek na kraju socijalno-geografske prirode ako cemo i to uvrstiti u validne.

 

Prosto, motociklisti u Beogradu, ali mnogi i u Novom Sadu, Nisu, Subotici itd (ne svi, vecina) drugacije gleda na celu tu pricu. 

 

Ne kazem ko je u pravu a ko nije - to je stvar licnog izbora i afiniteta, ali to je moje neko zapazanje izvedemo iz mog licnog vidjenja ali i vidjenja gomile njih koji su pricali i diskutovali o tome. 

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
4 hours ago, Pingvin37 said:

U Beogradu ovde ima 2 miliona stanovnika pa ni nema moto skupova maltene uopste. Motora iz godine u godinu sve vise, da ne kazem - bas mnogo. Pre 20 godina u mom kraju kad je neko imao veci motocikl to je bio pojam, svi se okupljali da vidimo kad ga pali. I mlado i staro. Sad svaki ulaz ima gomilu njih koji ga voze. 

 

 Kao sto sam vec negde napisao na svaki 20ti il 30ti motocikl (ne skuter) koji sretnes kroz par sati jedan ima boje i prsluk. Verovatno ni toliko. 

 

 

Bio onaj na Adi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
10 minutes ago, Motorcyclist said:

Bio onaj na Adi.

Ma daleko od toga da ja smatram da Beograd nije bitan u tom MC svetu i da nema bas nikakvih skupova - naprotiv smatram da je itekako uticajan al ne vezano za skupove konkretno. Al ovde pricamo o ljudima u velikim gradovima onim drugima - vecini koji voze motocikle - konkretno o njima. Ogromna vecina nije za tu pricu, i to je mozda razlog zasto u svim vecim gradovima po Srbiji (ne samo Beogradu) ta prica nije masovna. A mogla bi biti.

 

Sa druge strane kolege iz manjih mesta gradova, varosica pa i sela pokazali su se kao izuzetno organizovani i ujedinjeni u tome da svoje mesto predstave u dobrom svetlu i potrudili se da organizuju bas dobre skupove i akcije vezane za motociklizam, svoj grad, mesto i klub. 

 

Da se vratimo na srz teme da ne idem u OFF...

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja