Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha fzs600 Prvomajski servis

Recommended Posts

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Uzeo sam ovaj motor nedavno, pa cu ovde dok ga imam voditi neku vrstu servisne evidencije. Ovo mi je drugi Fejzer do sad, prvi je bio prva generacija sa kockastim farom. Aktuelni model je primerak iz 2002. godine, trenutno sa oko 41000km

Kao i svaki motor koji kupim volim da ga pretresem i skockam za sigurnu i udobnu voznju. 

Posle dve krace probne voznje zakljucujem da je na motoru spusten zadnji kraj I da cu pored redovnog servisa morati i tim da se pozabavim. Dosli su i Prvomajski praznici, ovaj put u izolaciji pa eto malo slobodnog vremena i prilike da se pozabavim motorom.

Prvo sto sam uradio je skracivanje dog bone(koski) koje uticu na visinu zadnjeg dela motora. Nisam uspeo da kupim polovne originalne duzine, pa sam se ove skratio. Po skidanju sam i potvrdio sumnju da su stavljene duze, aftermarket WPR t150mm duzine. Saznajem od kolega sa foruma da je duzina originalne oko 14cm i za taj jedan odlucujem ovu moju da skratim. Kako je koska prohromska morao sam i varenje prohromom da organizujem u komsiluku, u moto servisu kod Milosa Kanja.. Dobio sam 4cm visi zadnji kraj, mereno od osovine tocka do srafa za montazu nosaca kofera. Koliko je izaslo od zemlje do vrha repa ili sedista ne znam ali je motor evidentnodobio na visini pozadi

IMG-1d82e59a53813dffd63be6ce47067ca8-V.jpg

IMG-674480cab066a606e9f6295a7429bb03-V.jpg

IMG-277ae69a71ece16bba3c60cfe379d066-V.jpg

IMG-8a304307fcce6c1101fc4a3845659912-V.jpg

IMG-08e765ac15b011ff206ccac9295a92fa-V.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Sorry za off, preduhitrio si me kupovinom.. Ja sam bio drugi kupac, i čekao ako ti odustaneš :) Kupio si motor u požegi? 

Ali ok, kupih i ja za koji euro više Horneta 900 ;)

Sa srećom fejzer i da te lepo služi! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Sledeca stavka je zamena ulja:).

Da sve ne ide bas glatko i bez problema pobrinulo se upravo ulje.. Kako? e pa lepo!

Odlucujem se za Silkolene Pro4 10w50, kupujem ga kod uvoznika i distributera firme Euro 07. Sve ide po planu do samog sipanja ulja u motor. Prva sipana litra je normalne crvene boje, a druge dve tamno ljubicaste. Ne verujem svojim ocima ali i dalje sipam. Tek kad sam zavrsio shvatam sta sam uradio i  ostavljam odluku za sutradan, sta raditi, buduci da cu morati za neke odgovore da zovem i radnju gde sam ulje kupio.

U medjuvremenu kolega Alekre direktno pise proizvodjacu ulja i iznosi problem. Sutradan dobijamo odgovor koji me, a verujem i sve ostale korisnike Silkolene ulja smiruje, i vraca poljuljano poverenje. 

Problem je bio da je u jednoj seriji iz 2018 pogresno ofarbano ulje u tu boju umesto u crvenu.. 

 

IMG-b7eb979767aad91a9ade7bc1dd84df63-V.jpg

IMG-8b56fe14824d3476b13f57a51f2a5f9c-V.jpg

IMG-688320d8904bd68afdbe7408eb9a8141-V.jpg

IMG-9095114bce6764b1e53ddfbf564242d6-V.jpg

Screenshot_20200502-110743_Samsung Internet.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Upravo sada, BanditVA je napisao:

Sorry za off, preduhitrio si me kupovinom.. Ja sam bio drugi kupac, i čekao ako ti odustaneš :) Kupio si motor u požegi? 

Ali ok, kupih i ja za koji euro više Horneta 900 ;)

Sa srećom fejzer i da te lepo služi! 

Da, rece mi covek da ima jos jednog kupca ali da ce mene cekati jer sam se prvi javio. Jeste motor je iz Pozege. Videh tih dana lepog Horneta 900 u oglasima, pa verujem da si njega kupio. Ako je taj sa srecom da se vozis

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Sledeca stavka je zamena antifriza. Tu na svu srecu sve prolazi kako treba. Po prvi put testiram novu alatku, ustvari veliki spric od 2,5dl, kojim bez po muke vadim sadrzaj iz prelivne posude. Zateceni antifriz je bio prilicno mutan i ova zamena je dosla u pravi cas

IMG-d875ea264c60289a82dc411dc9ca027a-V.jpg

IMG-030c79d7d1a27d1f8d303d7ff6710b31-V.jpg

IMG-5302f7e6a88443f73803c32388c28a62-V.jpg

IMG-e65210267fb6dd84765f58099f9b9d3f-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Na red je dosla zamena kocione tecnosti. 

U tih 50-ak km predjenih pre servisa primecujem problem sa prednjom kocnicom. Ovaj motor imace ima fantasticne kocnice ali ja nemam neki dobar osecaj na rucici. Imam neko seckanje i ne mogu lepo da doziram. Odlucujem da za sad prvo zamenim ulje, a ako bude potrebe radicu i remont celjusti.. Posle danasnje voznje i predjenih 300km i probane kocnice u svim rezimima, nece biti potrebe za naknadnim intervencijama. Kocnica radi odlicno:takoje:. Nadjoh nasto malo slika

IMG-b1aa9a3967420c3b3aa9c2f91efa799a-V.jpg

IMG-67daaa8a3072d84e34daf7b79fcf1308-V.jpg

IMG-29f5ec05b03b95b327c515c091009de0-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Za kraj ide i poslednje uradjeno, sinoc zavrsen remont viljuski.

Motor se u probnoj voznji ponasao normalno, bez slabosti i anomalija na prednjem kraju. Curenja iz viljuski nije bilo ali su mi oci boli rascvetani prasinari(brisaci) na stapovima. Prvi na udaru atmosferskih prilika, kamencica i prasine, lako postanu takvi. Ispod njih su uljni semerinzi koji takodje lako propadnu ako su ovi gore losi. 

Dakle, Ariete komplet semeriga i prasinara, 1l ulja za viljuske Motorex W10. Po stapu se sipa 475ml ulja(podatak iz manuala)

Istoceno ulje je dosta zaprljano i ima taloga, smrdi Boze sacuvaj. Takodje pravo vreme za zamenu.

Po zavrsenoj danasnjoj voznji mogu reci da se motor perfektno ponasa i u kombinaciji sa kocnicama i podignutim zadnjim krajem je stvarno milina za voznju. 

IMG-6e868ffbbdd147680a7d939643f61c22-V.jpg

IMG-1294da28ad9b6d587186c2fe984b3930-V.jpg

IMG-97c94e65c45189e8d1ec127444f82978-V.jpg

IMG-12f93fa6439cb98028c400a425d97479-V.jpg

IMG-ec5fabc617717c032ecb95a2eb2bac21-V.jpg

IMG-ad5d29532252e8da12af571d4c755e55-V.jpg

IMG-1095a24873c4a0bf0a228d2cbab75b06-V.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ove dve slike gore su slike motora sa oglasa, znaci prvobitno stanje. Tu se i lepo vidi koliko je zadnji tocak podignut uvis zbog tih koski. Vide se i ne znam iz kog razloga zafarbana rebra na cilindrima, koja su inace sjajna. To je ustvari prvi zahvat koji sam i odradio na motoru. Presao sam nekoliko puta preko njih krpom natopljenom u nitro, pa kad je boja pocela da popusta jednostavno sam je sastrugao alatkom za skidanje nalepnica. Vrlo lak i jednostavan zahvat i Fejzer opet sija starim sjajem.

Poslednjih par slika su sa jucerasnje voznje

IMG-da3a5eb72edddc6f5cb3acbac109dd5a-V.jpg

IMG-654c8c7b77df943739527ad73be4c6cb-V.jpg

IMG-93e95b05f86076be5cce21f29bc81561-V.jpg

IMG-e8d45fcc351efa0ad2366876575840cb-V.jpg

IMG-647da2c1f59eac790494deec0b1b7995-V.jpg

IMG-5aed13ad82b3404a391d4b22497ad298-V.jpg

IMG-d0935d4a59deb458e3932245c107e0f3-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 27 minuta, Biker-Boy je napisao:

@malitomic Gde si kupio prasinare?

Moto bike-Kać. Narucio mi je komsija Milos koga spomenuh. Nisam siguran za cenu ali oba seta su bila nesto preko 2500din

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Uzmem pre neki dan da posteno odmastim lanac od spreja kojim je mazan i pocese da se javljaju sumovi koji su bili prikriveni slojem masti. Gledam, a i slusam, lanac lep, ne vidim da mu nesto fali, zadnji lancanik takodje. Skinem potom deklu iza koje stoji prednji lancanik i eto krivca. Zubci potroseni i krenuli lagano da se zakrivljuju. Ok, to je to, treba ga menjati naravno. Sledi pitanje: Posto ne mogu da nadjem lancanik sa 15 zuba koliko je fabricki, vec sa 16, sta dobijam, odnosno gubim sa tim jednim zubom viska. Teoretski znam i ja, vecu krajnju brzinu, manje obrtaja, vise km/h, slabiju startnost..

Ako ima neko da da komentar iz licnog iskustva, ko je radio slicno sa motorom 600cc 90-100ks. Takodje me zanima da li bi lanac bio prekratak za taj jedan zub vise napred. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
On 5/13/2020 at 12:06 AM, malitomic said:

Uzmem pre neki dan da posteno odmastim lanac od spreja kojim je mazan i pocese da se javljaju sumovi koji su bili prikriveni slojem masti. Gledam, a i slusam, lanac lep, ne vidim da mu nesto fali, zadnji lancanik takodje. Skinem potom deklu iza koje stoji prednji lancanik i eto krivca. Zubci potroseni i krenuli lagano da se zakrivljuju. Ok, to je to, treba ga menjati naravno. Sledi pitanje: Posto ne mogu da nadjem lancanik sa 15 zuba koliko je fabricki, vec sa 16, sta dobijam, odnosno gubim sa tim jednim zubom viska. Teoretski znam i ja, vecu krajnju brzinu, manje obrtaja, vise km/h, slabiju startnost..

Ako ima neko da da komentar iz licnog iskustva, ko je radio slicno sa motorom 600cc 90-100ks. Takodje me zanima da li bi lanac bio prekratak za taj jedan zub vise napred. Hvala

Ja cu obrnuto. Da stavim jedan zub manje na prednji lancanik. Pa javljam kako ide i koje su promene ako ih bude bilo :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 5 sati, Pingvin37 je napisao:

Ja cu obrnuto. Da stavim jedan zub manje na prednji lancanik. Pa javljam kako ide i koje su promene ako ih bude bilo :) 

Ja sam ipak resio da ne eksperimentisem i uspeo da nadjem odgovarajuci od 15zuba. 

Analiziram malo voznju i ponasanje motora za ovo vreme dok ga imam i dolazim do zakljucka da ipak ne bih voleo da imam vecu max brzinu na ustrb ponasanja u niskim obrtajima. Vozim se i sa klincem ovih dana na trening i nazad, sve super laganica, takodje mi odgovara kako se ponasa pri malim brzinama sto bi se poremetilo tim vecim lancanikom. Kako god, nasao sam ga i sutra stize, montaza za vikend verovatno.

Razmisljam i o ugradnji mazalice za lanac jer mi se ova prica sa sprejom ne svidja(tocak se jedva okrece kada je njim namazan). Imao sam ga na proslom Fejzeru i radio je prilicno dobro. Znam samo da mi sledi slidanje celog repa i nosaca kofera da bih sve to lepo spakovao da se na vidi. Za to ce trebati vremena a ja ga sad bas i nemam. Videcemo, bice nesto uskoro..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Nasao sam malo vremena danas pa resih da promenim lancanik. Sve je islo kao podmazano i bi gotovo za manje od pola sata. Provozao se posle do Mladenovca i vratih energiju potrosenu na neku fizikaliju oko kuce. Sad je to prava stvar.(cak-cak) zvuk pri kretanju koji mi je skrenuo paznju da nesto nije u redu, nestao je naravno. Na pustanju i davanju gasa nema vise ni trunke trzaja. To je nesto sto sam kao normalno usvojio sa proslog motora kome je bila propala damper guma na zadnjem tocku.

I tako.. do sledeceg majstorisanja, pozdrav:takoje:

IMG-d8ce4c094533469d630ae79f23944e8f-V.jpg

IMG-d73faed7ccd62546425264b7d392b5f2-V.jpg

IMG-3166ade1645db13a85fa1bb54da1f056-V.jpg

IMG-3e74698acb3369e1bc3e363824e7a549-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Imam neki proglem sa elekto instalacijama i moje "ne" znanje me sprecava da ga popravim:stabre:. Problem je u tome sto mi pobrljavi instrument tabla, kazaljke padnu, nivo goriva ode na max, sve lampice skilje.. To se desava u toku voznje i kad su upaljena svetla, kratko traje i ubrzo se vrati u normalu.

Poceo sam da istrazujem problem i dosao do uzrocnika ili bar mislim da je tako

 To je ovaj dzek na slikama, u njega ulazi 5 kablova, "masa" je u pitanju pretpostavljam. Svi su spojeni sa gornje strane ovim nazovi cesljem. Evidentno je da nesto ne valja jer se dzek skoro istopio od pregrevanja. U direktnoj je vezi sa problemom jer se njegovim mrdanjem javlja siz na tabli. Sve se desava samo kad su svetla upaljena. Takve dzekove sam nasao na jos par mesta na motoru, jedan bas pored tog sto je goreo.

Kad sam kod njih moram reci da je u reziji nekog od prethodnih vlasnika radjena intervencija na instalaciji farova, gde je namesteno na oba fara rade zajedno i imaju h4 sijalice. To je sve koliko vidim pedantno odradjeno sa sve ugradnjom relea koji ce rasteretiti sistem, ali ipak mislim da je to glavni izvor problema.

Dalje ne poznavanje materije mi kaze da moram pomoc potraziti od strucnjaka, pa da vidim sa kolegom @Arakis ima li mu pomoci i mozemo li se videti sledece nedelje recimo:takoje:

 

IMG-41fec6686bb4c607ed545f4e10d2a7ae-V.jpg

IMG-03544caf03bc018f0f177831296e71e3-V.jpg

IMG-24a6fa2feaaf7cd99165ea4070e2beb8-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Kad sam kod njih moram reci da je u reziji nekog od prethodnih vlasnika radjena intervencija na instalaciji farova, gde je namesteno na oba fara rade zajedno i imaju h4 sijalice.


Na foxeye modelu oba fara rade fabricki zajedno.

Ako ti u toku voznje cajger obrtaja skoci i vrati se i to ucini tri puta, proveri TPS senzor.
Verovatno nije dobar ugao.
To je jedan vid dijagnostike.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Upravo sada, m.milivojevic je napisao:

 


Na foxeye modelu oba fara rade fabricki zajedno.

Ako ti u toku voznje cajger obrtaja skoci i vrati se i to ucini tri puta, proveri TPS senzor.
Verovatno nije dobar ugao.
To je jedan vid dijagnostike.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Hmm, eto informacije. Znaci farovi rade zajedno faricki:takoje:. Zasto li su onda stavljani relei ako je instalacija predvidjena za oba fara?? 

Kako god to mora da pogleda i premeri neko strucan, ja to svakako nisam.

Problem vezan za kazaljke je da one padnu mrtve kad se bag desi, jedino merac goriva ode na max. Nema seckanja i skakanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Hmm, eto informacije. Znaci farovi rade zajedno faricki:takoje:. Zasto li su onda stavljani relei ako je instalacija predvidjena za oba fara?? 
Kako god to mora da pogleda i premeri neko strucan, ja to svakako nisam.
Problem vezan za kazaljke je da one padnu mrtve kad se bag desi, jedino merac goriva ode na max. Nema seckanja i skakanja

Da da.
To je info.
Za releje ne znam.
Mozda je neko kombinovao sa Led, mozda su ostali od balasta za xenone


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 2 sati, m.milivojevic je napisao:


Da da.
To je info.
Za releje ne znam.
Mozda je neko kombinovao sa Led, mozda su ostali od balasta za xenone


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jbg, tu sam info dobio od prethodnog vlasnika, i on opet od nekog bivseg.. Mom starom fejzeru je samo jedan far radio za kratko i oba za dugo. Na fz6(noviji fejzer) je isto tako, pa mi nije bilo tesko da poverujem u tu pricu.

Videcemo, moram mu pomoci, a i bojim se nekog elektro soka koji bio ubio neki vitalni deo elektrike poput cdi-a, reglera, namotaja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Svaka čast majstore tako se održava motor, super izgleda Fazer  :takoje: 

Samo mi bode oči ona nalepnica yamaha kod zadnjeg sedista, tu da nabavis nalepnicu 600 da pise ( ako ne grešim tako bi trebalo fabricki da bude.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 2 sati, Biker Boy je napisao:

Svaka čast majstore tako se održava motor, super izgleda Fazer  :takoje: 

Samo mi bode oči ona nalepnica yamaha kod zadnjeg sedista, tu da nabavis nalepnicu 600 da pise ( ako ne grešim tako bi trebalo fabricki da bude.)

Hvala drug. Mislim da na tom mestu na repu ne treba da bude nikakva nalepnica, bar je nisam video ni na jednom motoru u bilo kojoj kolor semi. Ova je tako dosla i kad je opstala nekoliko prvih dana koliko mi je smetala, sad je necu ni dirati vise. Skidanje nalepnica tesko prodje bez kojekakvih ogrebotina, tako da neka je.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Inace poslao sam bivsem vlasniku tablice da ih odjavi, da motor konacno prebacim na sebe. Kako cu par dana biti bez mogucnosti da ga vozim, a samim tim i da ga odvezem kod kolege @Arakis da pregleda i sredi instalaciju, odlicio sam da jos nesto uradim sam:).  Na nagovor komsije koji je vican sa unimerom i lemilicom nalazimo da su kablovi u nagorelom dzeku (masa), i da je do pregrevanja i problema sa instrumentima i svetlima doslo usled loseg kontakta unutar njega. Secemo ceo dzek i zice lemimo zajedno svih pet. Premerili potom punjenje koje je odlicno. 

Sta reci vise, cekam nove tablice i gas..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja