Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav svima! Možda najsvežiji član foruma :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650 XT

Želim da pozdravim sve članove foruma, kako one aktivne tako i one povremeno prisutne.

 

iz Beograda sam, skoro napunio 28god, a još kao baš klinac imao sam želju da imam svoja dva točka.  Da se razumemo, imam ja 2x2 točka, ali retko vozim kola. :)
 

Šalu na stranu, rešio sam da kupim svoj prvi motor. Kategoriju prvo treba da položim sa čim počinjem koliko od sutra, vanredno stanje me je stopiralo inače bih rešio to negde još u martu. Iako sam kao tinejdžer više bio poklonik čopera odnosno nekih kruzera, odlučio sam se za neki sport turing. Onda sam dugo vagao, razmišljao, pričao sa ljudima, visio po sajtovima i forumima, uz sve to normalno i davio zaposlene u infocentru banke čiji sam klijent :) i rešio da se batalim jednog polovnog Versysa (koji je ruku na srce bio u dobrom stanju) i kontaktiram EuroSumar radi kupovine novog VStrom650XT. 
 

iduće nedelje ću i realizovati svoju nameru, ovde ću okačiti fotografije čim budem preuzeo motor, a sigurno da bih sa iskusnijim vozačima mogao da pričam dugo dugo, odnosno da ih pitam za iskustva i savete, ali ono što mi trenutno prvo pada na pamet, jeste da upijem svaki savet oko obezbeđivanja motora imajući u vidu da nemam garažu.

 

veliki pozdrav svima, čuvajte se u ovo ludo vreme pa se vidimo uskoro na drumu :)

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Meni je bilo zao da transalpa starog 20 godina drzim vani i zbog vremena -nevremena i zbog bezbednosti pa sam odmah bio iznajmio garazu tako da...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Dobrodošao Duško...
Nek si ti živ i zdrav, i veseo na V-Strom-u...

Snaći ćeš se za parking, ne vidim što ne bi spavao pod prozorom? Nema ništa lepše, probudiš se, popiješ čaj/kafu/mleko, i na motoru do pekare, prodavnice... Omlatiš doručak na motoru, i opališ jutarnji kružić, u narodu poznat kao ZorNJak...

BTW...
Uživaj na 4umu

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650 XT
pre 21 minuta, TAZZ je napisao:

Dobrodošao Duško...
Nek si ti živ i zdrav, i veseo na V-Strom-u...

Snaći ćeš se za parking, ne vidim što ne bi spavao pod prozorom? Nema ništa lepše, probudiš se, popiješ čaj/kafu/mleko, i na motoru do pekare, prodavnice... Omlatiš doručak na motoru, i opališ jutarnji kružić, u narodu poznat kao ZorNJak...

BTW...
Uživaj na 4umu

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Hvala na lepim željama, svako dobro :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

@Dusko MačekDobro dosao na forum.Kao i za sve ovde ces dobiti razlicite savete za sve sto te zanima. A ti ce sam odluciti.Moj savet da vidis sa nekim drugarom,rodjakom i sl.da li imajh neku garazu u kojoj imaju visak mesta  za prvo vreme dok ne vidis sta i kako ti odgovara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd

Dobrodosao, neka je sa srecom i neka te lepo sluzi novi motor i pamet u glavu :takoje: 

naravno kao sto svima pricam ponovicu opet pocni polako sa kupovinom moto opreme bez toga nemoj da sedas ni do pekare koja ti je na “samo 5min. voznje” znaci pod obavezno kaciga, rukavice, cizme ili cipele, jakna !! Nemoj da stedis na tim stvarima, jako je bitno da se osecas prijatno u tome i ako mozes za mobilni telefon da das 500e (mozda vise mozda manje kako ko) moras i za jaknu kacigu rukavice cizme dati mnogo vise jer to ti zivot cuva. 
svi mi dajemo pare na svakakve gluposti kao sto je npr. mobilni telefon i onda se dosta ljudi stiska kad kupuje moto opremu kazu “skupo mi to” :tras2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ako imas novi motor obavezno iznajmi garazu. Ima nas koji vozimo motore od po 2,3 iljade evra i mnogo manje vrednosti pa opet placamo garazu. 

 

To ti je moj savet, a ti kako zelis. 

 

Dobrodosao:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650 XT
Pre sat vremena, Minibubica je napisao:

Dobrodosao, neka je sa srecom i neka te lepo sluzi novi motor i pamet u glavu :takoje: 

naravno kao sto svima pricam ponovicu opet pocni polako sa kupovinom moto opreme bez toga nemoj da sedas ni do pekare koja ti je na “samo 5min. voznje” znaci pod obavezno kaciga, rukavice, cizme ili cipele, jakna !! Nemoj da stedis na tim stvarima, jako je bitno da se osecas prijatno u tome i ako mozes za mobilni telefon da das 500e (mozda vise mozda manje kako ko) moras i za jaknu kacigu rukavice cizme dati mnogo vise jer to ti zivot cuva. 
svi mi dajemo pare na svakakve gluposti kao sto je npr. mobilni telefon i onda se dosta ljudi stiska kad kupuje moto opremu kazu “skupo mi to” :tras2:

Što se opreme tiče, opremio sam se “muški”. Već kupio kvalitetnu jaknu, još kvalitetniju kacigu kao i rukavice... samo na ta tri sam dao oko 500e. Nisam ja faca koja ima lovu pa sam to naveo već na konto ovoga što si napisao, apsolutno ne žalim novac na opremu jer ipak to će me čuvati, tako da estetski momenat nije postojao već sam išao baš na kartu - daj mi kvalitetnu stvar, cena ne igra ulogu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650 XT
Pre sat vremena, Pingvin37 je napisao:

Ako imas novi motor obavezno iznajmi garazu. Ima nas koji vozimo motore od po 2,3 iljade evra i mnogo manje vrednosti pa opet placamo garazu. 

 

To ti je moj savet, a ti kako zelis. 

 

Dobrodosao:)

Hvala na dobrodošlici. Motor ću videti sa svoje terase, zato me zanimaju lanci, katanci, disklockovi, cirade, alarmi, gps-ovi itd... gde da gledam te stvari da nabavim, imate li savete...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dobar lanac oko bandere i obavezno cerada da sakrije motor od pogleda. 

Možda i alarm sa gps pozicioniranjem. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Pozdrav,

Cirada- npr. U Lidlu ima povremeno dobra a povoljna.
Lanac i katanac.
Alarm sa pejdžerom - AliExpress

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)
On 26.5.2020. at 14:25, Dusko Maček je napisao:

Lutkan je stigao! :)

C82BAC57-5A51-4763-BC88-CC40C097864E.jpeg

BB45E4C1-9EF1-4816-8945-7F40E14F7CED.jpeg

CB17234D-9231-4959-94E7-087EAC9C4EBA.jpeg

Prelep je motor, polazi A i odmah na neko omanje putovanje po SRB, cisto da ga upoznas! Inace prelep primerak! Neka te sluzi dugo i u veselju

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja