Jump to content

Moto Zajednica

Zdravo zivo! Prvi motor za pocetnika 2020

Recommended Posts

  • Drug član, 1652 postova

Што не можеш мењати? Разлика је само у неколико (14, ако се добро сећам) часова вожње. Све друго је исто. Питај у школици, кајаћеш се ако не питаш, нема потребе кроз све то поново да пролазиш.

И полагање за пуну А те ни на који начин не омета у намери да кренеш од 125 па на горе, лагано. 

 

Ах, да, добродошла. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Razlikuje se u i par dodatnih pitanja za test, a i polaganje je na "većem" motoru (bar je meni bilo) reda veličine 600/650cc

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Да, већи мотор... Јес', Бога му... Па, нек пишу да је и до сада била на већем, к'о да би им први пут био да фалсификују? :)

 

А која је разлика у питањима? 

Ови са А1 морају да возе до пола метра од десне ивице траке, а остали до метар? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

može sve ako doplati razliku u ceni A1 i A obuke. A za pitanja ne znam, ja sam odmah išao na A, ali su mi tad tako rekli.
PS: ja bih doplatio tih 14 dodatnih časova na većem motoru, i polagao odmah za A. Realno A kategorija nije nikakav bauk, motor od 600cc poleti tek kad dobro uđe u obrtaje. Bar oni redni 4-cilindraši koje sam vozio. Kad se zavrne preko 10k ide ko hiljadarka.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Peda Tek 125

Na zalost ne moze da se samo kao doplati, plus sam i menjala auto skolu posle 6 casova voznje, a i ti testovi su bili za A1... Komplikacije svuda :(

Ali posle treba samo tih 14 casova da odradim, nije problem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Peda Tek 125

@Zuba87  pa sta cu, ne mogu drugacije... 
A i ono, teorija i lekarski mogu u jednom danu, 14 casova se izvozi za 7 dana i onda samo da se ubode termin za polaganje... ali sve moze u manje od mesec dana da se zavrsi :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Све је то у реду, него сам се понадао да ће ти изаћи у сусрет и дати да полажеш за пуну А. Није толика разлика. 

 

А посебно сам киван јер је један другар, уштеде ради, прошле године одлучио да полаже за А2, "Који ће ми пуно А, нећу да возим велике моторе!". Џаба смо му причали, пенили, остаје при своме... 

 

Непуних годину дана касније: "Мораћу да одвозам тих 7 часова, не могу да верујем да сам тако ограничен при куповини!" :)

 

Мислим да ми никада у животу слађе није било да изговорим чувено:" Јесам ти рек'о?!" :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

OYA...

‘Slušaj starije i mudrije...’ reče neki glas odozgo i nestade ....

:D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Prvo, dobrodošla i čestitam na izboru prevoznog sredstva.:jee1: 4 točka su siguran izbor ali 2 točka su prava stvar. :D

 

Drugo, pošto si već odlučila da kupiš polovno onda ne bi bilo loše da sa tobom u "šoping" pođe i neko ko ima malo iskustva sa polovnjacima jer tu ima nekih stvari na koje moraš obratiti pažnju da ne bi poslije bila skuplja pita od tepsije. Ako ne znaš nikoga, ima i ovdje na forumu korisnih tema o kupovini polovnih motocikala pa ih potraži i prostudiraj. I ne moraš odmah da kupiš nešto na prvu, prikupi neke osnovne informacije pa pitaj opet ovdje. Možda neko zna nešto više o motoru a tebi je lako da se vratiš i izvadiš pare iz novčanika. Pa čak i ako prodavac kaže da "ima i drugih potencijalnih kupaca" - nema potrebe za žurbom, ima motora dovoljno fala bogu. ;)

 

Treće, pošto imaš dovoljno godina slažem se sa drugim kolegama da bi trebalo da polažeš odmah full A kategoriju a motor je lako uzeti manji, ali ne znam šta si već organizovala i/ili platila pa to sad ti vidi kako ćeš dalje i šta ćeš. U svakom slučaju bilo bi ti lakše kasnije da ne moraš opet da se cimaš za polaganje kad budeš spremna za jači motor. Ako ne može, onda furaj A1 i to je to za sada.

 

I četvrto, a ovo je možda i najbitnije, pošto nikad nisi učestvovala u saobraćaju sa motornim vozilom nemoj puno da se sikiraš šta će biti kad ti slabiji motor dosadi i da planiraš unaprijed da kupiš jači. O tome nemoj uopšte da razmišljaš. Ono što je važno je da sad uzmeš slabiji motor (što i namjeravaš, pametna odluka :dobar:) i da prvo savladaš saobraćaj pa tek onda motocikl i naprednije tehnike vožnje istog jer su takve tehnike neophodne za jače motore. Njihova masa i snaga jednostavno zahtijeva određen nivo iskustva i razvijene reflekse, tj. mišićnu memoriju koja će ti omogućiti da ih voziš sigurno i sa uživanjem.

Nemoj ni pod razno da vjeruješ da si, ako položiš odmah A kategoriju, odmah spremna i da upravljaš vozilom A kategorije jer polaganje su gole osnove za učestvovanje u saobraćaju a vožnja nešto sasvim drugo. Nakon polaganja ostalo stičeš sama, što iskustvom, što školom napredne vožnje, što upijanjem informacija, savjeta i vježbom (da, mnoge tehnike vožnje i kočenja se moraju vježbati da bi se stekla rutina i vještina isto kao što moraš da vježbaš bilo koju drugu aktivnost da bi bila u formi).

 

Na kraju još jednom da ti poželim dobrodošlicu i želim ti puno sreće na 2 točka! :takoje: :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja