Jump to content

Moto Zajednica

Zdravo zivo! Prvi motor za pocetnika 2020

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Peda Tek 125

Zdravo svima!
Jako dugo zelim motor i napokon mogu sebi da priustim casove i masinu :) Imam 25 godina i nisam do sada bila u saobracaju (dakle nemam ni B kategoriju, pravo sam otisla na A)

 

Nadam se da ce clanovi foruma biti ljubazni da mi pomognu pri dilemama... Polazem uskoro (cim prodje karantin :) ) za A1 - jer sam mislila da necu ja preko 125, sta ce mi to, ali eto i pre polaganja shvatila da to nece tako biti dugo :D

Naime, merkam nekoliko motora i treba mi vase misljenje. Situacija je takva da cu verovatno naredne 2, mozda 3 godine voziti 125icu, dok se ne opustim u saobracaju, a krajem sledece godine/sezone planiram da polazem za punu A.

Dakle, zelim da kupim motor (ne skuter!) 125icu koju cu voziti 2-3 godine max. Zelim da uzmem motor do 1500-1600e koji cu potencijalno moci da prodam kroz 2-3 godine za 800-900e, a da me lepo sluzi do tada (nemam zablude da cu moci da vratim pun iznos, niti sam tip osobe koji bi se cenjkao i trudio da proda za sto vise).

Po forumu sam nebrojeno puta naletela na izjave a la "bolje 15 godina star motor dobre marke nego potpuno nov kinez", ali ipak ne razumem se dovoljno u motore, niti imam Mileta sa Vozdovca koji ce mi se naci za svaki kvar, tako da mi garancija na novim motorima (Peda) zvuci primamljivo. Glavna dilema - nova peda ili starija yamaha ili honda (u nastavku cu napisati koje motore 'merkam')

Motor ce mi prvenstveno sluziti za vozikanje po gradu ili tu i tamo do NS/Nisa (iz BG-a), nista duze. Ne zelim da ludujem na motoru, a posto sam nova u svemu - treba mi neki koji je dobar za prvog dvotockasa - miran, pouzdan.. :) 

 

Molim vas za savet/misljenje koji od dole navedenih motora bi bilo najbolje uzeti, ili ako imate neki predlog koji je u slicnom rangu (cenovnom i necenovnom :) )

 

1. Yamaha XT 125 (polovni)

2. Honda CBR125 (polovni)

3. Peda Pro XT 125 (2019, nov)

4. Peda X Road 3 (2019, nov)

5. Kymco quannon 125R (polovni)
...?

Hvala unapred svima!

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

XT125 ima najkomforniju ergonomiju, univerzalan je i koliko toliko otporan na šahte, uvale, rupe i sl. koje ćeš da mlatiš. Imuniji je u slučaju nekih nenamernih preturanja i sl.

 

Bitno je da izabereš klasu motociklu po nameni. U vezi brendova, sve što je priznatno je dobro. Jedino se postavlja pitanje stanja i održavanja konkretnog primerka.

 

Jedino izbaci Pedu i slične gluposti. To ne valja ni novo. Jeste da je u garanciji ali taj motocikl svakako mora u servis pokvaren. Pa dok pogledaju, srede... Prođu vikendi. Neko kaže, novo je novo. Jeste, ali ako je kršteno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Pozdrav i dobrodošla!
Nemoj pogrešno da shvatiš, ne znam tvoje proporcije ali cbr125 je fenomenalan motoričić, još ako si 160-170 visoka ihaaaaj... Pre 2 godine sam odvozao drugaru Yamahu YZF R125 od Niša do Beograda hahahaha bio je doživljaj ali ajde, nisam ja čovek za tako male motore... Ali može se, ja sam na kineskom sprint princu 125 otišao na sever Poljske sa 17 godina a sa 16 drugim 125akom do Beča (X-roadom ali onim pravim - SACHS), a isto smo godina pa ako sam ja mogao... Moći ćeš i ti.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Peda Tek 125

@Alekre hvala, to mi je bilo bitno za Pedu da rascistim :D znaci 15 godina stara Honda ili Yamaha je uvek bolja opcija od ganc nove pede?

@Mr.Piplfoks 170, 60 i koja kila :D mada cujem da svi kukaju da im je premalo motorce... Ali meni je ona prva zapala za oko i nekako joj se stalno vracam... Mozda kao alternativa kymco quannon...


@mradomir i ona je u opticaju, ne znam kako stoji sa delovima i to?

Hvala svima na brzim odgovorima <3 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Cbr 125 bez razmišljanja, ako mene pitaš... Pre bi rekao da je svima mršavo motorče, hoće da izgledaju, da ne govorim sad ovde kako ali veruj, super je mašinica. Nema tamo mnogo šta da se radi, ne može biti jednostavniji. Ne sećam se da sam nekad video baš ubijenu mašinu ali možda i grešim, nisam gledao tu kubikažu od 16-te godine.
I zaboravih, ako češće budeš vozila 125, brzo dosadi, pogotovo u BG i normalno prekipeće ti već posle jedne sezone...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Peda Tek 125

honda cbr it is! :D
@Eol hocu sledece sezone, ipak se jos uvek privikavam na to da nisam pesak u saobracaju :D malo samo da izvozim sada sa a1, pa cim budem slobodnija malo na motoru, punu A :D 
@Mr.Piplfoks  apsolutno razumem, napravila sam rookie mistake pa sam uzela a1, vec sada vidim da ce mi brzo biti premalo 125 :lol2:

Hvala, ljudi, nadam se u narednih mesec dana da cu vam se javiti ovde da se pohvalim i dozvolom i hondicom :D

Ako znate nekoga da prodaje hondu cbr, a da je normalna cena (ja sam do sada vidjala 850-1500e neki okvir), a da je funkcionalna, da nema mnogo ulaganja, jav'te :D



PS: jos jedna stvar - kako ih cuvate kada nemate garazu (u toku sezone mislim)? sajla, lanac, disk lock, gps tracker....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Auuuf tu situacija za tebe postaje komplikovana... CBR 125 ne retko neko može da podigne glat, e sad koliko dugo će ga nositi a još je to i BG, nestaju motori dok trepneš. Disk lock ja preferiram kod težih motora (tj. za ovog 1 lakog mi i ne treba - provozam ga samo ponekad da ga se prisetim) ali ni tebi neće škoditi, a drugar sad treba da ugradi GPS tracker na skuter pa ćemo videti kako to napreduje, ni to ti neće škoditi ali ga sakri što je bolje moguće. U BG je motor siguran samo ako ga ne ispuštaš iz vida (da me ne linčuju sad svi Beograđani ali ja to tako vidim ) ili imaš pištolj sa sobom.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Поздрав и добродошла,

мени лично од 125 кубика највише се свиђа мали Варадеро, не знам да ли си о њему размишљала.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Peda Tek 125

@Mr.Piplfoks znaci disklock i dvocevka bi trebalo da odrade posao... :lol2:

@shlem  hvala na savetu, gledala sam i nju, ali sve sto nije 20 godina staro je van mog cenovnog ranga (po 2k ili vise), a inicijalno sam planirala nesto do 1000, 1100, pa sam pomerila na 1500, tako da sam vec van inicijalno zacrtane cifre :( videcemo, praticu i njih po oglasima, hvala :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Dvocevka je malo nezgodna za transport na CBRu 125ici, više sam mislio na magnum 357 ili neku finu berettu (beretta - moj izbor, više stila)...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Peda Tek 125

@Mr.Piplfoks  nesto cemo vec naci, nekako mi je neki snajper da sa terase ciljam ako neko pokusa da je odnese....  :neznam:


Sta mislite o strancima koji su uvezeni?
Ova mi nekako deluje ok, ali me plasi da me ne zeznu sa papirima :D jel imate iskustva sa 3t racingom?
 

8149617179a5-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda CBR 125R, 2005. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 12000 km, Gruža. Cena 1.600 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Baš sam malo pogledao šta ima u ponudi... Jesi razmišljala o CBF 125? Nisam siguran, mislim da je sve isto kao na CBR samo su sitne estetske razlike i ima 1 fini u LE za nekih 1200 - 1300 evra. I nemoj mnogo stanje da te brine, mehanički stvarno se ne sećam da je bilo ubijenih a estetika se jako lako da srediti, oni i kad padnu, nemaju težinu da ih mnogo pritisne i ošteti.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
@Mr.Piplfoks  nesto cemo vec naci, nekako mi je neki snajper da sa terase ciljam ako neko pokusa da je odnese....  :neznam:


Sta mislite o strancima koji su uvezeni?
Ova mi nekako deluje ok, ali me plasi da me ne zeznu sa papirima jel imate iskustva sa 3t racingom?
 
8149617179a5-1920x1080.jpg&key=9e53af47614c135e536c3f56a75e33442605d60bc692f7d85613d590570c7b8a WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Honda CBR 125R, 2005. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 12000 km, Gruža. Cena 1.600 € - Motori - Polovni Automobili  
Neće te zeznuti za papire, ne brini

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

+1 za CBR125. Samo što će ti ta kubikaža brzo dosaditi. Ako ti legne CBR, a sviđa ti se "nejked" fazon, polaži za A i juri nekog Horneta 600, sjajna sprava

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Kineze bilo kojeg imena zaobilazi kao da su gubavi...

koji Japanac pa makar i 20god star je nekoliko klasa iznad. 

CBR ili CBF ili bilo koji taj maleni je skroz ok, polaži odmah za celu A kategoriju...

možda bi bilo ok da gledaš 400-600cc i naviše tipa 35-60kw, 125cc će te smoriti  jako brzo, možda pošto si početnik nije loše uzeti naked motor i staviti mu slajdere ili crash bar (ispašće bar jednom slučajno na najgluplji mogući način), naked se malo ogrebucne al nema plastičnih oklopa koji moraju da se krpe posle..bla bla...bla

Dobro došla :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Peda Tek 125
Pre 21 sati, Mr.Piplfoks je napisao:

Baš sam malo pogledao šta ima u ponudi... Jesi razmišljala o CBF 125? Nisam siguran, mislim da je sve isto kao na CBR samo su sitne estetske razlike i ima 1 fini u LE za nekih 1200 - 1300 evra. I nemoj mnogo stanje da te brine, mehanički stvarno se ne sećam da je bilo ubijenih a estetika se jako lako da srediti, oni i kad padnu, nemaju težinu da ih mnogo pritisne i ošteti.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Ako mislis na ovu https://www.polovniautomobili.com/motori/15202932/honda-cbf-125-m - ona je 2100  :'( 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Peda Tek 125
Pre 20 sati, vidakn je napisao:

Neće te zeznuti za papire, ne brini

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Hvala, vec druga osoba koja garantuje za 3t racing :D bice na kraju taj, samo moram jos nedelju-dve da sacekam dok ne dobijem dozvolu, nekako mi je glupo da kupujem pre nego sto dobijem dozvolu, pa da ne mogu lepo ni da ga isprobam kao covek... valjda ce biti tu.. :jee2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

Pozdrav buduca kolezinice :)

Podrzavam savet da odmah polazes za ful A ako si u mogucnosti. Bolje da posle samo menjas motor nego opet polaganje ispocetka.. 

Nikada nemoj sebe ograničavati u nečemu sto zavisi samo i iskljucivo od tebe ;)

 

Koliko sam razumela ti nemas nikakva iskustva u saobracaju i da si apsolutni pocetnik?? Samim tim svakako motor koji gledas i koji su ti predlozili je dobar izbor.. Mislim da je dobar prvenstveno jer nije veliki i tezak sto pocetniku mnogo znaci pri manervisanju, a toga u gradskoj voznji ima dosta.  Za tebe narocito jer ce ti trebati vreme da se snadjes u saobracaju - dzungli i takozvanim saobracajnim ne/propisima... 

Licno sam gledala tu malu Hondu i zamalo da je kupim ali mi je osecaj nesto drugo govorio a to je vec druga prica :lol3:

Samo polako i puno sreće :takoje:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Ne uspeva mi preko Tapatalka da shareujem oglas al ti uzela baš ono najskuplje. Moj iskreni savet, možda baš ovaj cbf koji nisi našla jer trenutno nema realnog cbra, taj cbr što si našla je po meni preskup. Bilo je novijih modela od tog, ništa im nije falilo a tražili su 1200-1400. Cenim da će ih biti ponovo, samo malo strpljenja i redovnog praćenja oglasa... Pokušao sa da podelim cbf ali dozvoljava samo kao novu temu i inbox onima koji se već u njemu nalaze pa ako želiš oglas, javi.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Peda Tek 125

@GR 46 hvala na savetu, i ja sam u tom smeru razmisljala - nesto manje, laganije, dok se ne opustim u saobracaju, jer ni kola nisam ranije vozila... zato bih svakako godinu dve vozila 125icu pre nego sto predjem na nesto vece.. Ali posto sam maltene zavrsila sve casove voznje i polozila testove za A1, ne mogu sada da menjam na punu A, nego cu to u toku naredne godine, taman kad se i malo izvezbam, to je 14 casova voznje i polaganje, nije strasno :D

@Mr.Piplfoks  ja sam CBR gledala od januara, i do skoro ih je bilo za 800-1200e dosta, sada samo od 1300-1800 nalazim :( javljam se u private :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja