Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka i saveti za prve cizme

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Pozdrav kolegama. 

Evo vec danima gledam neke cizme da se ponovim pa tacno nisam vise pametan. Ne znam oli duboke, polu duboke itd... S'toga trazim savet i preporuku vas starijih, mudrijih iskusnijih.

 STA KUPITI?

 

Prvi put kupujem cizme za voznju. Aktivan vozac, kratke i srednje ture, trenutno jos ne putujem nigde, bice i toga u narednom periodu. Trenutno vozim R motor i nastojim da kroz 2 ili 3 godine predjem na enduro ili touring, tako da mi je i po tom pitanju potreban kompromis, da sutra kad promenim motor ne moram menjati i obucu. 

 

Sledeca stavka, da pitam ljude sa iskustvom, stopalo. Siroko, visok ris, sta i koji model gledati zbog udobnosti. Uglavnom ce biti voznja bez mnogo setnje, a i uvek u ranac mogu ubaciti patike.

I na kraju naravno budzet, gornja granica je 150 evropskih.

 

Ako neko od kolega ima i polovne a ocuvane moze da ponudi, broj 44 ili 45, zavisi od kalupa.

 

Pucajte :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Pozdravljam tvoje interesovanje.
Jedan od razloga je da moto obuca nije jeftina te iz tog razloga netreba bacati novac.
Licno sam se provozao kroz dosta obuce. Sve u skladu sa modelom motora koji sam vozio i ture koju sam vozio.
Telefon ako kupujes 250 eur je nesto za cime ne zalis. Jel da? Jel ima telefon za te pare?
Isto tako nemoj da zalis da das 250 za cizme.
Moj favorit su air&waterproof ili air gora-tex.
Noge se ne znoje a kisa ti nepravi problem. Zimi nije hladno, leti nije vruce. Odlicna bezbednost i udobnost.
Veoma je vasno da ti stopala budu suva kako se ne bi razvijale gljivicna i bakteriska oboljenja a da stepen bezbednosti bude maximalan.
Za mene licno sve drugo je bacanje para. A bacio sam mnogo, nekad sto sam se stiskao pa kupovao "jeftino" a nekad jer sam istrazivao.
Naravno prvo biras prema vrsti motora i terenu na kome vozis.
Nemoj da zuris. Probaj i sacekaj barem 15 min da otkrijes da li ti nesto smeta. Proba ne kosta nista manje nego tvoje vreme.
Nikad i nikako ne kupuj preko interneta.

Licno mogu da ti poklonim jedne cizme ali moje misljenje je da obucu nikad ne uzimas od drugog. Gljivicna i bakteriska prisutnost je razlog. Meni mozda nesmeta ali tebi moze da napravi ozbiljan problem.




Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd

Kao sto je kolega “Bruno 68” rekao nemoj nikako da stedis na tim stvarima, toliko para bacimo na gluposti koje su nebitne kao sto je nesto od tehnike ili sta ti ja znam, a ovde je upitanju zivot i noge najbitnija oprema na motoru su kaciga, rukavice i cizme jer to prvo trpi udarac tokom pada. Tako da polako strpi se odvoji deo novca za to nemoj da zuris isprobavaj, trazi, proucavaj modele po yt-u, tebi ce mozda i trebati jedne duboke jedne polu duboke, ali otom potom videces vec sam. 
opet da napomenem sacekaj par dana da “Yamaha Plattner” izbaci akcije posto su najavili da ce imati ogromne akcije nakon zavrsetka vanrednog stanja 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Имам одличне чизме Sidi Vertigo 45 кожне,очуване,нигде оштећене.


Дуго година носим само ту фирму и никад нисам имао било каквих проблема,погледај мало по нету па ми јави,да ти шибнем слике.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Kud ne rece ranije, sad sam se iz Beograda vratio :-D obisao par prodavnica, samo jedna radi, skenjao se,  ajde salji slike. 

Ostalim kolegama hvala na savetima, svakako cu vas poslusati. Danas sam probao dva para poludubokih. Jedne na fazon patika i udobnost je ok, ali sigurnost diskutabilna. Druge su bas za R motor sa svim protektorima, kozne, ali me ubise po nogama posle bukvalno minut nosenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Sigurnost i jedino sigurnos je na prvom mestu.
Ostala mesta su rezervisana za konfor.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Ja kupio prve koje sam probao. Krajem juna.

Legle su super za moje bigfoot stope. 

A sad kakve su nisam pametan a da sam padao padao sam(19puta ako sam dobro brojao, prvog dana 3 puta u blato, i instikt i lakoća poludubokih patika mislim da je značilo). Ovo je stanje pred asfalt vožnje skoro samo, preživele mene, kamenjar, asfalt, pad pri 60kmh.. noge čitave. Pertle i estetski pohabane. Prve. Nisu za hiking ali uspeh se na vodopade, Golubačku crnu kulu i još ponegde...udobne su.

7000km predjoh u njima za sada... vreme dolazi da se menjaju...

 

I šta si kupio Milanče?

Ja nikako da odem u Yamaha Barel po čizme za enduristu s 650cc. 

20200831_140857.jpg

20200831_141016.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja