Jump to content

Moto Zajednica

Prvi motor,saveti

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova

Zdravo, totalni sam laik sto se ovoga tice, tako da mi svaka sugestija pomaze.

 

Kupio bih motor (prvi, pocetnicki). Od njega ne ocekujem nista specijalno, samo da mogu da ga provozam od kuce do grada (zivim generalno dalje od centra, nekih 8km). Znaci nije bitno 50 ili 125 kubika, samo mi je bitno da moze da izgura ovo brdo jer sam video pojedine skutere da se zesce guse. Budzet je do 800e a godiste od 2006 pa nadalje. Generalno sam vidjao ove kineze tipa Peda x road 2/3, qingqi (2D) 125, keeway speed 125 (150 izuzetak) i tako dalje. Interesuju me generalno kakvi su kinezi i da li ih savetujete za kupovinu do 800e, a ako ne koji onda motor. 

 

Hvala na svakoj sugestiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Кинези су ТОП, ја за ову Педу код вас чујем да има много "дечјих болести" код нас у Македонију тек је ових дана неко почео да је увози. Није проблем до жутих веч до увозника који за велики добитак одабиру најјефтинију понуду па овде продају "Јапанца".

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Jel granica samo 125ccm, ili 800e ili i jedno i drugo? Liberty 125 je mnogo ozbiljan proizvod koji ispunjava oba uslova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

kineza 125 sam vozio 10godina,nije los,ali liberty jos malo noviji u boljem stanju ,to je vec nesto.I dva libertyja jedan 2006 postarski kad se uporedi sa recimo 2010 civilni dupe i oko.Sad imam taj 2010,2006 otisao i bio je krs.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Ja bih preporučio 250 kubika. Meni su tako preporučili i nisam se pokajao. Odlično ide uzbrdo, može dvojicu bez problema. Jeftina registracija.

Za gradsku vožnju nema potrebe za više.

 

Ako si vozio kineza onda znaš kakva je situacija sa njima. Ja sam kupio novog kineza za 1000 evra. Par sitnih problema i to je to. Jedina ozbiljna mana im je slab kvalitet limarije. Na mom se pojavljuje rđa iako je star 10 meseci i nijednom nije pokisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
Pre 3 sati, Dexterr je napisao:

Jel granica samo 125ccm, ili 800e ili i jedno i drugo? Liberty 125 je mnogo ozbiljan proizvod koji ispunjava oba uslova...

Granica je 800e, toliko imam i ne bih tražio pare od svojih, uzimaju mi kola slavim punoletstvo ono ovo i ne želim da im još i to tražim, sad mislim da mi je 125 dovoljno, jer ipak je to prvi motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
pre 18 minuta, qwerty12345 je napisao:

Ja bih preporučio 250 kubika. Meni su tako preporučili i nisam se pokajao. Odlično ide uzbrdo, može dvojicu bez problema. Jeftina registracija.

Za gradsku vožnju nema potrebe za više.

 

Ako si vozio kineza onda znaš kakva je situacija sa njima. Ja sam kupio novog kineza za 1000 evra. Par sitnih problema i to je to. Jedina ozbiljna mana im je slab kvalitet limarije. Na mom se pojavljuje rđa iako je star 10 meseci i nijednom nije pokisao.

To sa rdjom mi ne predstavlja problem, vozicu ga do septembra i onda se selim u inostranstvo, tako da će sledeća vožnja biti daleko, malo ću ja prelaziti njim, tu malo po gradu i to je to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
pre 20 minuta, qwerty12345 je napisao:

Ja bih preporučio 250 kubika. Meni su tako preporučili i nisam se pokajao. Odlično ide uzbrdo, može dvojicu bez problema. Jeftina registracija.

Za gradsku vožnju nema potrebe za više.

 

Ako si vozio kineza onda znaš kakva je situacija sa njima. Ja sam kupio novog kineza za 1000 evra. Par sitnih problema i to je to. Jedina ozbiljna mana im je slab kvalitet limarije. Na mom se pojavljuje rđa iako je star 10 meseci i nijednom nije pokisao.

Koji tačno bi preporučio, ipak još uvek mislim da mi je 250 mnogo vozio sam se dosta na yamahu r125 2015 i nekoj apriliji 125 i sasvim mi je dovoljna ta snaga, može čak i slabije is toga(koliko sam ukapirao pedinih, keewayovih 125 nisu isti kao od yamahe). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
Pre 3 sati, Krokodilo je napisao:

Кинези су ТОП, ја за ову Педу код вас чујем да има много "дечјих болести" код нас у Македонију тек је ових дана неко почео да је увози. Није проблем до жутих веч до увозника који за велики добитак одабиру најјефтинију понуду па овде продају "Јапанца".emoji16.png

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Imaš neki kinez i koji bi model preporučio? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
Pre 3 sati, cezarpa je napisao:

kineza 125 sam vozio 10godina,nije los,ali liberty jos malo noviji u boljem stanju ,to je vec nesto.I dva libertyja jedan 2006 postarski kad se uporedi sa recimo 2010 civilni dupe i oko.Sad imam taj 2010,2006 otisao i bio je krs.

razmotriću i tako nešto 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger
6 minutes ago, Stevanovic27 said:

Koji tačno bi preporučio, ipak još uvek mislim da mi je 250 mnogo vozio sam se dosta na yamahu r125 2015 i nekoj apriliji 125 i sasvim mi je dovoljna ta snaga, može čak i slabije is toga(koliko sam ukapirao pedinih, keewayovih 125 nisu isti kao od yamahe). 

Ne znam koji bi preporučio. Zavisi od tebe šta voliš. Ja volim čopere i kupio sam čopera. Ako ti je dosta 125 onda odlično. Ako se seliš u inostranstvo, onda uzmi najjeftiniji a da radi. Što bi davao pare za motor koji češ voziti par meseci. Onda možeš i skuter od 50 kubika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Ako se seliš onda je najbolja opcija neki japanac od 50-125 kubika. Kvalitetniji su. Bolje da imaš kvalitetan motor od 50 kubika kad se vratiš povremeno u Srbiju da imaš za po gradu nego da se cimaš sa kinezima.Nečeš ga mnogo voziti samo povremeno kad si u Srbiji i par meseci kad ga kupiš. Bolje ti je japanac od 50 kubika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder

Ocuvan neki Speedfight 2 ili mozda 3 samo mislim da treba  izbjegavati kineske .

Kineski skuter kad guraš pored sebe pokvari se a  ne voziti ga malo duze 

Imao sam dosad 4 kineska i bolje da sam biciklo kupio nego kosookog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
pre 6 minuta, Gagiii je napisao:

Ocuvan neki Speedfight 2 ili mozda 3 samo mislim da treba  izbjegavati kineske .

Kineski skuter kad guraš pored sebe pokvari se a  ne voziti ga malo duze 

Imao sam dosad 4 kineska i bolje da sam biciklo kupio nego kosookog

Nisam uspeo da nađem ni jedan ispod 20000 što mi je mnogo za skuter/motor, ili nije? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
pre 27 minuta, qwerty12345 je napisao:

Ako se seliš onda je najbolja opcija neki japanac od 50-125 kubika. Kvalitetniji su. Bolje da imaš kvalitetan motor od 50 kubika kad se vratiš povremeno u Srbiju da imaš za po gradu nego da se cimaš sa kinezima.Nečeš ga mnogo voziti samo povremeno kad si u Srbiji i par meseci kad ga kupiš. Bolje ti je japanac od 50 kubika.

Nisam ljubitelj čopera, za starije mi je to nekako. Šta znam možda bi mogao i neki lepši skuter da prođe, sad samo koji japanac? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder
5 minutes ago, Stevanovic27 said:

Nisam uspeo da nađem ni jedan ispod 20000 što mi je mnogo za skuter/motor, ili nije? 

Nov speedfight 4 je 2000 e , dvica  ne moze  preko 600 e ako je u savrsenom stanju

Ja svog vozim 7 godina , da nisam visok 2 metra ne bih nikad kupio veci motor pogotovo ako je samo za grad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder
6 minutes ago, Stevanovic27 said:

Kymco Kymco quannon 125R ili peda x road 2 nikako? 

Imao sam i Kymco agility 50 i sa njim nisam imao kvarova ( 3 godine sam ga vozio ) 

Prijatelj mi uvozi  kymco skutere i dosta su izdrzljivi 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Procesljao sam malo temu sa svojim, i naravno zna se ko nije za motor(majka), tako da ce se ipak uzimati 50 kubika. Pozitivna strana toga je sto je budzet nekih 1000/1100 e ali ne sme biti kinez... Video sam neku TZR od 50 i aprilia rs 50, 2007 ali moze i to, koji su vasi predlozi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder
2 hours ago, Stevanovic27 said:

Procesljao sam malo temu sa svojim, i naravno zna se ko nije za motor(majka), tako da ce se ipak uzimati 50 kubika. Pozitivna strana toga je sto je budzet nekih 1000/1100 e ali ne sme biti kinez... Video sam neku TZR od 50 i aprilia rs 50, 2007 ali moze i to, koji su vasi predlozi?

Necu vise pisati da ne smaram ali pogledajte ovo :

NOV NOV peugeot KISBEE 50 CC  je 1500 eura , 

Ovo ostalo 10 godina staro 1200 e 

Zato moj savjet mozda pogresan , objasniti mami koliko je sigurnost bitna , da ce skuter biti nov , siguran 

A manje ces izgubiti kad budes prodavao nego gledati svaki dan hoce li skuter upaliti itd .

Oprosti ako ne pomažem , sve najbolje 

 

 

 

download.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger
19 minutes ago, Gagiii said:

Necu vise pisati da ne smaram ali pogledajte ovo :

NOV NOV peugeot KISBEE 50 CC  je 1500 eura , 

Ovo ostalo 10 godina staro 1200 e 

Zato moj savjet mozda pogresan , objasniti mami koliko je sigurnost bitna , da ce skuter biti nov , siguran 

A manje ces izgubiti kad budes prodavao nego gledati svaki dan hoce li skuter upaliti itd .

Oprosti ako ne pomažem , sve najbolje 

 

 

 

download.jpg

Podržavam ovo. Nov Pežo je odlična opcija. Nije kinez, ni polovni japanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja