Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio MP3 250 - problem sa kontrolnom tablom/senzorima upozorenja

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Piaggio Mp3

Zdravo svima,

 

Tokom proslog leta sam primetio da mi se lampice na kontrolnoj tabli sa vremena na vreme upale, nekada sve radi kako treba, nekada se upali senzor za stabilizator (tilt lock).

Nakon nekog vremena vozenja u takvom stanju, lampice su pocele da se pale sve cesce i cesce, senzor za spoljasnju temperaturu mi prikazuje Low konstantno a senzor za stabilizator nekada blinka, nekada se cuje i alarm upozorenja koji u prekidima trubi.

Primetio sam da kada u voznji udarim u rupu ili neravninu na putu lampe se upale/izgase, senzor za stabilizator se ugasi kada udarim u rupu. Nema nekog sablona u kom se oglasavaju, nekada se vozim bez problema, nekada se vozim sa popaljenim lampicama, nema pravila. Ali pri udaru lampice reaguju.

 

U poslednje vreme se i seznor za spoljasnju temeperaturu vrati pa pokaze koja je temperatura napolju, ali ubrzo padne na minus i onda na Low.

 

Mislim da su samo senzori problem, na motoru sve radi perfektno (i sam stabilizator radi besprekorno).

 

Da li je neko imao ovaj problem ili zna o cemu je rec? Ovo mi lici na elektricki problem vise nego mehanicki, sumnjam na neki spoj negde.

 

Hvala vam! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 42 minuta, ficanovak je napisao:

Da li je neko imao ovaj problem ili zna o cemu je rec? Ovo mi lici na elektricki problem vise nego mehanicki, sumnjam na neki spoj negde.

Dobro sumnjas, problem ti je masa (-12V) negde, mozda u samom dzeku table, pro bi od toga krenuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Očigledno loši kontakti na tabli i oko nje. 

Rasturaj sve, čisti, podmazuj i proveravaj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja