Jump to content

Moto Zajednica

Sta da ocekujem

Recommended Posts

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Bgd,Lion

Nikakve moralne pridike ne bih nikom da drzim..niti cu..

U matematici postoje pojmovi potrebnog i dovoljnog uslova da se nesto dogodi..

Ispunite potreban uslov, polozite voznju pa vozite.

Time naravno jos uvek necete imati dovoljan uslov da dobro vozite, ali polako ,bice i toga..

Nisam ovim rekao da sam ja ne znam kakav vozac, stavise i dalje se smatram pocetnikom..ali nisam vozio dok nisam polozio,nisam imao potreban uslov. Ovo je neko moje vidjenje.

1.Zelim momku da sto blaze prodje,jer deluje da je ok, i da bez obzira na novcane izdatke obavezno sto pre polaze.

2.Podrzavam i razumem kawine reci.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

ja sam vozio motor (racunam samo jace motocikle) 5 godina bez dozvole, polozio sam sam za A u februaru ove godine,nevidim nikakvu razliku u mojoj voznji pre i posle pecata u vozackoj dozvoli, taj pecat ne znaci da neko zna da vozi ili nezna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Da.... Nema nikakve razlike. Dok ti, ne daj boze, ne izleti neko dete, pa onda umesto 6 meseci uslovnog zatvora odes na robiju jedno 3 godine.  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad(novo naselje)

druze ako znas da vozis nikad neces napraviti incident, vracam se na pricu imam drugove koji imaju polozeno neznaju na motocikl da sednu pravilno!

tako da on koji je prvo otisao da polozi pa tek sad uci da vozi ,a dosad je vec pokupio zenu na subotickom bulevaru,dzabamu dozvola,kad nezna!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.

Kazna je od 5000  -25000 dinara plus sudski troskovi oko 500 dinara, tako da je prva kazna njblaza i izacice oko 6000 +- 500 dinara. Ako zelis, trazi sudiji da ti dozvoli da platis na 3 rate.

 

NEMA nikakve zabrane polaganja i slicno, to je odavno ukinuto!

 

Govorim iz iskustva, jer sam prosle godine imao 4 kazne, pre polaganja.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

druze ako znas da vozis nikad neces napraviti incident

 

Znaci svako ko je ikad imao incident sa motorom, imao ga je zbog svog neznanja, a ne zbog krivice drugih?

 

...vracam se na pricu imam drugove koji imaju polozeno neznaju na motocikl da sednu pravilno!

tako da on koji je prvo otisao da polozi pa tek sad uci da vozi ,a dosad je vec pokupio zenu na subotickom bulevaru,dzabamu dozvola,kad nezna!

 

Ja ne tvrdim da je posedovanje dozvole garant umeca i znanja voznje. Ali, ja u porodici imam mnogo pravnika i advokata, pa mi je to nasledna profesionalna deformacija da na neke stvari gledam drugacije...

 

A ovo je skoro ista prica kao i ona da li sedamo pijani za volan (auto ili motor), pa neko rece ja vozim pijan jer znam da vozim dobro i kad sam pijan. Pa sve je to lepo, ali, jos jednom, u ne daj boze situaciji, ne verujem da ce i Sud na to gledati tako...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad(novo naselje)

pazi ;) i ja imam pravnike i znam sta je zakon!

zakon ima rupe i to znam ,al isto tako poticem iz porodice gde mi je i deda i cale bajker!

prakticno u krvi mi je to!motor sam naucio sa nenapunjenih 10 godina vozim i vozio sam do 15 bez dozvole!znaci 5 godina nikakav incident nisam imao

a,sad imam 16 i imam dozvolu za 125 i smatram da vozim isto kao pre 5 god. stim da sam unapredio voznju ,neko moze poloziti sve moguce testove sveta al dzabamu kad nerazume i nepostuje svoj motor i misli da je do igracka koju ce ukrotiti sa par uradjenih testova!

ja podrzavam da treba imati dozvolu al ne da se ona da,posle testa il neke smesne voznjice! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Bgd,Lion

Momka je zanimalo sta da ocekuje sto se kazne tice, tako da je ovo sve veliki off,al ajde..

Ajde da batalimo sumnje u kojecija vozacka znanja, i da na trenutak pretpostavimo da svi voze vrhunski...

Ono sto po meni mora da se propagira ovde i u svakoj drugoj temi je POSEDOVANJE ODGOVARAJUCE VOZACKE DOZVOLE, za bilo koje vozilo.

Ne pisite sta ko zna, sta ko ne zna, sta kome moze da se desi ili ne,sta je po njemu dozvola, a sta nije...

vozacka dozvola i mora i treba da se ima.

Ljudi, ovo su elementarne stvari, nemojte diskutovati o tome!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Veliko Gradište

Kao što i shone kaže dozvola je s..... Imao sam tri kategorije pre A i jopet sam morao da polažem test pa zar nije to drpanje love. Test je smešan do bola al se plaća , a što se tiče praktičnog dela ja se valjo od smeha gledajući ko i kako polaže, pa mogu i da zamislim one koji kupuju dozvole :o. A ako nekog ubijem sa dozvolom i dobijem šest mes. uslovne sa dozvolom a ako je nemam onda tri godine znači da nešto nije u redu sa zakonom. ??? Već sam rekao ako me neko strefi sa dozvolom onda treba da budem  :D a ako nema dozvolu >:(. Ajde pa gde je tu logika ???

Čak mogu da kažem iz nekog iskustva da mnogi bolje voze pre dobijanja dozvole nego kasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

A bilmez koji je 2 puta seo na motor, kupio R-a od 200 konja, na polaganju pogodio cak 3 raskrsnice i 5 znakova moze zato sto on IMA DOZVOLU  

 

Ako je bilmez imao dovoljno zdravog razuma da izadje na vozacki, i dovoljno pameti da ga i polozi... Zasto je onda ostalim, pametnima, toliko tesko da i oni poloze?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Dragi i postovani ,

 

Zaista nisam imao nameru da svojim pitanjem na forumu razvijem negativnu konotaciju komunikacije .

Nema potrebe za negativnim vibracijama ..

Uglavnom, informacija o oeckivanom je bilo sasvim dovoljno zahvaljujuci ljudima koji su imali slicno iskustvo ...

 

Inace , prelazim autom u poslednjeih 5 godina oko 60.000 km godisnje , vozim vec 19 godina .... sa dozvolom B imam i C ali nemam A a imacu je vrlo brzo .. nadam se , ako skupim suvarak da poplacam sve sto treba ..:)

 

Za vikend cu otvoriti novu temu: "Koji naked" pa cu biti zahvalan da uz cinjenice i zustru ali pozitivnu komunikaciju dodjemo do pravog Nakeda za mene i moju suprugu ali s proleca i sa dve A kategorije ...

 

U svakom slucaju pozdrav svima i hvala

 

LJuti

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.

Dragi i postovani ,

 

Zaista nisam imao nameru da svojim pitanjem na forumu razvijem negativnu konotaciju komunikacije .

Nema potrebe za negativnim vibracijama ..

Uglavnom, informacija o oeckivanom je bilo sasvim dovoljno zahvaljujuci ljudima koji su imali slicno iskustvo ...

 

Inace , prelazim autom u poslednjeih 5 godina oko 60.000 km godisnje , vozim vec 19 godina .... sa dozvolom B imam i C ali nemam A a imacu je vrlo brzo .. nadam se , ako skupim suvarak da poplacam sve sto treba ..:)

 

Za vikend cu otvoriti novu temu: "Koji naked" pa cu biti zahvalan da uz cinjenice i zustru ali pozitivnu komunikaciju dodjemo do pravog Nakeda za mene i moju suprugu ali s proleca i sa dve A kategorije ...

 

U svakom slucaju pozdrav svima i hvala

 

LJuti

 

 

Nema na cemu.  ;)

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

A bilmez koji je 2 puta seo na motor, kupio R-a od 200 konja, na polaganju pogodio cak 3 raskrsnice i 5 znakova moze zato sto on IMA DOZVOLU 

 

Ako je bilmez imao dovoljno zdravog razuma da izadje na vozacki, i dovoljno pameti da ga i polozi... Zasto je onda ostalim, pametnima, toliko tesko da i oni poloze?!?

 

Paa... bilmez je sebi ZAVRSIO dozvolu, nije polagao. A opet je u saobracaju. Nije to lepo, kazem ja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Paa... bilmez je sebi ZAVRSIO dozvolu, nije polagao. A opet je u saobracaju. Nije to lepo, kazem ja...

 

Ok. Ustanovili smo da u drzavi ima korupcije, da postoje oni sa kupljenim dozvolama, a takodje smo ustanovili i da je polaganje za A kategoriju preskupo i pri tom ne pruza nikakvu prakticnu obuku.

 

I sta cemo sad mi pametni i savesni vozaci (kakvi smo navodno svi u ovoj zajednici, ili sto bi bar svi trebalo da propagiramo) da se postavimo prema tome? Demonstrativno cemo da vozimo bez polozenog vozackog kako bi na taj nacin ukazali na bezvrednost validne vozacke dozvole?!? Pa ko je tu onda veca budala, i sto pametniji ne popusti?

 

A svi se toliko hvataju za taj nedostatak obuke pri polaganju za 'A', a sta je sa polaganjem za 'B' ? Da sam u ovoj rubrici napravio temu i napisao "Odvozio sam 20 casova po 45 minuta sa drugom koji je veoma iskusan vozac. Da li ja sada znam da vozim?", imam osecaj kako bih dobio po usima, uz komentare da se vozacko iskustvo stice hiljadama kilometara. Sto je i tacno. Tako da to i nije neko opravdanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Paa... bilmez je sebi ZAVRSIO dozvolu, nije polagao. A opet je u saobracaju. Nije to lepo, kazem ja...

 

Ok. Ustanovili smo da u drzavi ima korupcije, da postoje oni sa kupljenim dozvolama, a takodje smo ustanovili i da je polaganje za A kategoriju preskupo i pri tom ne pruza nikakvu prakticnu obuku.

 

I sta cemo sad mi pametni i savesni vozaci (kakvi smo navodno svi u ovoj zajednici, ili sto bi bar svi trebalo da propagiramo) da se postavimo prema tome? Demonstrativno cemo da vozimo bez polozenog vozackog kako bi na taj nacin ukazali na bezvrednost validne vozacke dozvole?!? Pa ko je tu onda veca budala, i sto pametniji ne popusti?

 

A svi se toliko hvataju za taj nedostatak obuke pri polaganju za 'A', a sta je sa polaganjem za 'B' ? Da sam u ovoj rubrici napravio temu i napisao "Odvozio sam 20 casova po 45 minuta sa drugom koji je veoma iskusan vozac. Da li ja sada znam da vozim?", imam osecaj kako bih dobio po usima, uz komentare da se vozacko iskustvo stice hiljadama kilometara. Sto je i tacno. Tako da to i nije neko opravdanje...

 

Realno... u pravu si. Samo sam hteo da napomenem da to sto imas budjavi pecat na dozvoli ne znaci APSOLUTNO NISTA za samu voznju! Ne treba ti dozvola da bi bio budala. A mnogo ih je. Samo je poenta da se ovde svi trude da budu ispravni i sto se tice papira a pogotovo sto se tice voznjei  na dva i na cetiri tocka (a moze i na vise)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Samo sam hteo da napomenem da to sto imas budjavi pecat na dozvoli ne znaci APSOLUTNO NISTA za samu voznju!

 

To je sigurno tako i 100% si u pravu. Ni jedna skola ne moze da zameni iskustvo. Ali taman da je jedina korist od te dozvole, ono sto pomenuh ranije, da se ogradis u slucaju neke nesrece, da zbog nje ne navuces sebi bedu na vrat i zaglavis na robiji... pa zar se ne isplati otaljati to za taj jedan bedni pechat?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Zeche

 

Za sada nista nekaze , chekam ...

"L" table istichu u Sredu 23.07 , 30.07. idem na polaganje ....

Valda do tada ili recimo do prve nedelje Avgusta nece da prekrste dok neupisem A a posle kako god ...

Napravio sam gresku sto sam se odmah javio na prvi poziv .. trebao sam da odlozim i migoljim dok neupisem A pa posle ..

 

Ljuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

pre sedam godina sam kupio prvi svoj veci motor i to mz215 onda sam imao petnaestipo godina i naravno nisam imao polozeno , mene je ujak na otvorenom putu ucio voznji motora i tako sam ja ucio na otvorenom putu sve dok nisam bio siguran uci u saobracaj i kada sam poceo da vozim po selu posle tri dana zaustavi me policajac i pise kaznu prvo sam isao kod sudije pa kog pedagoga pa kog psihologa i to sve sa ocem jer sam bio maloletan i kada je stigla kazna bila je 1700dinara u ono vreme je to bilo puno,sledeca tri meseca mi je motor stajao cim sam napunio sesnaest odma sam polozio i naravno vozio motor od 249cm iako mi je bilo dozvoljeno da vozim samo do 125cm i bila me je policija zaustavljala ali nije bilo nikakvi problema jer oni nisu verovatno gledali koje sam godiste pa da racunaju da li smem ili nesmem voziti taj motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

Motor sam vozio nekoliko meseci bez polozenog vozackog ispita. Vrlo sam pazljivo i sporednim ulicama vozio. Fakat je da treba poloziti. Moram priznati da me policija nije zaustavila ravno godinu dana iako sam prolazio pored njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja