Jump to content

Moto Zajednica

Sta da ocekujem

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Postovanje,

 

Pre jedno dva  meseca dana me zaustavi policija i naravno me upise jer sam vozio motor bez "A" kat ..

Danas odem u Timocku kod sudije ...

 

Sta mogu da ocekujem kao rezultat ove problematike ...

 

U panici sam malo jer se bas spremam da uzmem L table i za jedno mesec dana da upisem A u Vozacku ...

 

Pozdrav

 

Ljuti

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kazna ide od 5000 do 20000 u  zavisnosti od okolnosti. Posto nije tesko biti fin, ti takav i budi i nadaj se donjoj cifri.

 

Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Druze, da sam ja sudija, zabranio bih ti da upravljas i da polazes jos narednih 5 godina! Pa kako smes da vozis a da nemas polozeno? Nedaj Boze da udaris nekog. Kako se ljudi igraju sa svojim i tudjim zivotima. Pa nije to polaganje za dzabe izmisljeno. Polaze se i u Kamerunu, a zasto nece i kod nas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Druze, da sam ja sudija, zabranio bih ti da upravljas i da polazes jos narednih 5 godina! Pa kako smes da vozis a da nemas polozeno? Nedaj Boze da udaris nekog. Kako se ljudi igraju sa svojim i tudjim zivotima. Pa nije to polaganje za dzabe izmisljeno. Polaze se i u Kamerunu, a zasto nece i kod nas?

 

Pozdrav

 

Nadam se da ce sudija biti obziran ...

Obzirom da vozim do 40 - 50 kmh kad se vozikam, neverujem da mogu nekog klepiti osim da mene moze neko klepiti jer je poslednjih dana u saobracaju katastrofalno ...

Kad saberem sve troskove koji su mi potrebni za mastiljavo "A"  bogami je skupo to slovce , pre toga registracija i prenos , pa "L" pa polaganje ....

Pa Supruzi "A"

 

Kataklizma , dva slovca 45.000,00 RSD ..

 

Ljuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Druze, sa 40-50 da udaris neko dete, nedaj Boze, sta mislis sta bi se desilo sa detetom, a posle sa tobom od oca tog deteta. Pa ako nemas para, strpi se i stedi, a dotle mani se igranja sa svojim i tudjim zivotima. Po meni ko nema polozeno za motor, a seda da vozi isti i izaziva svoj i tudj zivot, njemu ovde nije mesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Veliko Gradište

Dečko lepo pita, a mi kao da niko nije vozio bez položenog za A. Pa bre ljudi i ja sam isto tako, platio kaznu pa posle pet godina položio pa šta? Šta kao neka uteha će mi biti ako me strefi sa dozvolom neki narkos ili alkos ili isti taj bez dozvolu? Budi fin kaži da se samobučavaš i da ćeš odmah da polažeš i plati kaznu. Srećno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd

U KAWA a ti si se rodio sa dozvolom..lupili ti pecat prvo u dozvolu pa u krstenicu...u ostalom,kad uzmes L 15 dana si na samoobucavanju!!!

tako da je po meni poootpuno isti djavo vozio sa ili bez dozvole...bitno je kako vozis!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad(novo naselje)

ja imam drugove koji imaju dozvolu a neznaju da voze!

tako da kawa(nije bitno samo imati dozvolu nego i znati voziti)! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Druze, ja imam dete, nedaj Boze da ga neko pipne sa motorom ili kolima a da nema polozeno, pa ne treba mu sudija, ja cu mu presuditi i to odmah na licu mesta! Bez uvrede, ali ljudi se igraju. Zna se gde se vrsi obuka. Cim neko nema dozvolu, taj po meni ne moze u saobracaj!!! Stvar je tu jasna i nisam ja izmislio pravila i propise. Ja uvek pomislim na svog sina i da mu se nedaj Boze nesto desi od strane nekog bez dozvole. UFFFF

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad(novo naselje)

slazem se ja stobom kawo!

al vidi evo ja imam druga nebi da ga imenujem ima polozeno a pre 2 meseca je udario zenu sa motorom ,do sad je pao 13 puta u roku od 3 meseca!

2 puta udario kola itd.a on po tebi je sposoban za saobracaj? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd

Jeste da smo otisli u off..ali meni totalno nije jasno kakve veze tu dozvola ima sa bilo cim???

Pa 99,9% nesreca prave ljudi sa dozvolom!!!...znaci oni su ok???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Smatram da ko nema dozvolu, a seda na motor i igra se sa svojim zivotom i tudjim da mu nije mesto na forumu!!! Dalja prica je suvisna. Pa o cemu mi ovde raspravljamo? To su osnovne stvari, alo ljudi. Mani te se dalje polemike! TACKA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

A Kawo care samo mi objasni u cemu je razlika da je otisao u SUP i dobio budjavu L tablicu? Da ne bi mozda dobio neku obuku? Vozio bolje? Ne razumem? Ta A kategorija 100 godina sluzi samo kao sjajna dopuna budzeta saobracajne policije. Covek ispade ubica jer nema A. Bezveze...  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad(novo naselje)

pa covek ako nema dozvolu nemora da znaci da nezna da vozi?

ja sam od 10 do 15 god. vozio ,otac me je naucio i nikad ni jedan incident nisam napravio<bez dozvole

a sad imam dozvolu?i znaci ja sam pet godina igrao se sa zivotima !a mnogo starije bajkere mogu da ucim voznji!

pa nemoj kawo?ka zna zna,ko nezna dzaba mu i dozvola

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

OK, ljudi ajde da ukinemo polaganje. Evo ajde da pisemo peticiju protiv polaganja. Sta ce nam dozvola? Tamo neki testovi, ma bezveze. Samo nam uzimaju za bezveze pare. Ja vise necu da ulazim u ovu temu. ENDE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

u svakom slucaju dobronamjeran je savjet za vozacku,samo zbog vozaca. znate i sami da u slucaju nedaj boze neke nezgode onaj bez vozacke je kriv u bilo kojoj varijanti. mada mislim da su i svi toga svjesni. budi kulturan i nadaj se da ces dobro proci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Ljuti, nisam siguran kako je sad po propisima i kakva je praksa, ali znam da se ranije za to dobijala zabrana polaganja od godinu dana... Sto se nadam da neces dobiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

  bolje idi i izvadi lL tablicu pre sudije , naravno recices da si nezposlen da si hteo da vidis malo kako ide motor da bi stekao osecaj za njega . i da naravno nemas nameru da ga vozis dok nepolozis .to ti i ja savetujem ??? ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ja mislim da je čovek tražio mišljenje oko rezultata prekršajnog postupka, a ne da mu se drže moralne pridike. Daleko od toga da podržavam stvar koju je uradio, ali samo još mi falimo da mu kenjamo.

 

Moj kolega je skoro imao prekršajni epilog po istoj stvari, pitaću ga kako se sve završilo. Sutra javljam (samo da ne zaboravim  8))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Ako sudija taj dan ustane na levu nogu mozes dobiti 6 meseci zabrane polaganja za A  + novcana kazna. Znam likove koji su tako proslli.

Sto se tice polaganja za A ja sam prvi put seo na veci motor od APN6 tek na casovima za A kategoriju u auto skoli. Vozio sam 10 casova na kinezu od 125 cc. Pre toka sam uzivao u voznji mog apenca i nije mi padalo na pamet da zajmim od prijatelja nesto jace i da vozi.

Eto ima i nas budala koji smo to oko A kategorije odradili po PS-u  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: cogito ergo Taurunum
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F Slingshot

Štaviše, mislim da se treba više plašiti tih sa 'L' tebelajom...

Njima su organi dali dozvolu da se uključe u saobraćaj...

Ko nema 'A', više će da pazi da ga ne u'vate, nego kad dobije 'L', pa ima pravo da ga raspali međ ostale u saobraćaju....

 

Još ako je taj neko... da ne kažem idiot, al ajde... panduri su mu dali dozvou za ubijanje....

 

Nego....

Ako nisi bio daleko od kuće... reci da sređuješ motor, pa si probao kako ide... ne možeš sa neispravnim moorom na polaganje  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja