Jump to content

Moto Zajednica

Gabariti

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Shumadija

Drugari,

moji gabariti su 190cm i oko 150kg, dajte predlog nekog velosipeda iz ove grupacije koji bi možda mogao da ponese mene i gospoDŽu od oko 65 kg na kratke relacije, do 50 km u jednom pravcu.

 

Dosadio mi više BOV, hteo bih da osetim malo vetra u kosi (u ovo malo kose dok je još imam)!

:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Јако битна информација је да ли имаш пуну А категорију и колико новца сте спремни да издвојите? 

 

Мада, то са дозволом пада у воду јер вам је све испод 500 кубика премало. 

 

Није превелики избор, ГП800, Силвер винг 600, Бургман 650.

 

А од 500 кубика Х9, Атлантик. 

 

Не знам за друге који би одговарали. 

 

Возим Кимко Иксајтинг 500 и не препоручујем га за ту килажу и висину. Способан да извуче обоје, јефтинији је од свих горе поменутих, али би ти било мало скучено. С тим што на тих 50-100 км не би сметало, ако мало подигнеш корман. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Слажем се са колегим али не у потпуности, ГП800  или СРВ може али само као машина, положај седења не баш, нисам сигуран ни да би се сместио на Х9,моја препорука Априлија Атлантик класик 500 или Хонда Силвер 400 или 600.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

I ja se plašim da mi kolegi sa mojom visinom i tom kilažom (zapravo obimom struka) X9 bio malo nelagodan.

Pre bih tipovao Apriliu Atlantic 500 ili Burgmana velikog.

Ali ništa dok ne proba jednog i drugog.
Nekom ni malo skučeniji prostor ne smeta. Nisu nam svima kriterijumi isti. A realno ni 50-ak km nije mnogo. Predju ljudi to i biciklom.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ne znam za X9 ali Palma i Dačić su se u Grčkoj spakovali na X10, a oni nisu baš sitni :na_glavi:

DP 2_400x0.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Shumadija

To mi treba drugari, praktičan savet na šta da ne gubim vreme već da ciljam probu za odredjenih par modela koji mi odgovaraju po dužini i širini!? ;)

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Atlantik 500 da, ali problem su amortizeri, uglavnom su to stari skuteri sa vec potrosenim amortizerima, opruge oslabile, evo moj skuter kad se sam vozim (80kg imam) ide i upija neravnine odlicno, milina za voznju, kad smo dvoje i plus pun kofer na svakoj vecoj neravnini pozadi sabije amortizere do kraja i uvek se oseti onaj udarac, to je mozda nekih 150/170kg.  Isti slucaj je i sa X9-tkom i ostalim slicnim maksi skuterima. Upamtio sam Burgmana (2004 god 400cc) kao model sa izuzetnim amortizerima, cak i u dvoje zadnji amortizer je imao jacinu da istrpi preglabice..  Nisam vozio Silvera ali mislim da je po tom pitanju bolji, kao i Burgman 650cc pa i 400cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja