Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje vezano za voznju A motora sa A2 registracijom

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250
2 minutes ago, Lošmi_WayOfLife said:

Zvuci glupo ali tako je..

Ranije, kada se za registraciju samo prepisivala carinska deklaracija, a u carinsku deklaraciju su se opet samo prepisivali podaci iz strane saobracajne moglo je tako.. Od pre par godina kada je Agencija za bezbednost saobracaja postala toliko jaka da sad u Srbiji za sve se oni pitaju (cini mi se vise nego ministarstvo saobracaja) prosto su krenuli da rade drugi sistem, koristeci kataloge bukvalno.. a svaki motocikl po katalogu izlazi sa npr. 100ks, u katalozima ne postoji solucija: "Aaa taj model se radi i sa blokadom na 35kw"

Tako da ovo sto si naveo jeste tacno, moglo nekada, sada vise nema sanse.. A motocikli koji su tada tako uvezeni i ta snaga upisana u saobracajne dozvole, na tehnickom pregledu se samo prepisuje i nikoga ne zanima sto taj motocikl ima 100+ks, a vodi se na 35kw. Zbog toga kazem da nije losa solucija da bacis oko na takav neki motocikl sa oglasa, a kao sto si i sam rekao planiras da ga vozis 2 godine, pa sjajno  daj sada 2-3000e pa kada ispunis uslove i polozis punu A kat. Prodas taj, za iste pare ili budes u minusu 300e i kupis neki ozbiljniji motocikl.

Nadam se da sam ti malo pomogao i priblizio tu pricu koja vlada u nasoj drzavi.. :2kolce:

Ahaa, sad mi je jasno, promijenio se konkretno taj zakon, ja sam racunao da se i dalje prepisuje iz stranih saobracajnih, tako  da ako ja npr odem u Svajcarsku, uzmem motor tamo samo prepisu 35kW iz Svajcarske saobracajne.

E sad, to je za Srbiju, zna li ko je li ista situacija i za Crnu Goru? Tacnije, da li Crna Gora prepisuje od Srbije sto se pravila tice :)

Ja sam mislio isto posto nema kod nas 600+cc sportskih motora koji se vode na A2, da uzmem u Srbiji jedan takav, i ne carinim ga nista u Crnoj Gori i to, nego ostavim na Srpske table i vozim tako cijele godine u CG, pa jednom godisnje odem do Srbije da registrujem, i tako...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, DadoMNE je napisao:

dobijem papir/homologaciju od  pretpostavljam masinskog fakulteta

Ovo nece da moze,kad bi moglo svi bi tako radili.Imao sam pre nekog vremena diskusiju na slicnu temu,ne mogu da se setim sta smo tacno pricali,uglavnom atest/homologacija za ovakvu gimnastiku ne moze da se dobije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250
12 minutes ago, astmario said:

Ako si do sada promenio toliko motora, ne verujem.da bi se bas i na tom prvom od 1000 kubika skrasio...

Veruj mi da bi, ne znam sta ce mi jace od 1000cc, jedino da menjam tip iz npr sport kasnije u enduro isto 1000 itd. 

Razlog zbog kojih sam do sad promijenio toliko motora je bas zato sto su male kubikaze, i jeftini su, pa ko se jos skrasio na samo jednom motoru od npr 50/125cc (kubika)?

Ali to je vec druga tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250
1 minute ago, ivica744 said:

Ovo nece da moze,kad bi moglo svi bi tako radili.Imao sam pre nekog vremena diskusiju na slicnu temu,ne mogu da se setim sta smo tacno pricali,uglavnom atest/homologacija za ovakvu gimnastiku ne moze da se dobije.

Steta, banana drzava onda, izgleda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 1 minut, DadoMNE je napisao:

Steta, banana drzava onda, izgleda...

Nije banana drzava,nego vozis ono sto ti propisi dozvoljavaju,jbg. nema vise muljanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250
3 minutes ago, ivica744 said:

Nije banana drzava,nego vozis ono sto ti propisi dozvoljavaju,jbg. nema vise muljanja

Kako Svajcarac od 19/20 godina vozi sportaka od skoro 150konja 1000cc sa A2 kategorijom propisno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
2 hours ago, DadoMNE said:

Ja sam mislio isto posto nema kod nas 600+cc sportskih motora koji se vode na A2, da uzmem u Srbiji jedan takav, i ne carinim ga nista u Crnoj Gori i to, nego ostavim na Srpske table i vozim tako cijele godine u CG, pa jednom godisnje odem do Srbije da registrujem, i tako...

Ako imas crnogorsko drzavljanstvo ne mozes u CG vozit motor na srbijanske table.

 A najbolju informaciju za sve oko A2 i A ce ti dati na neki tehnicki ili u mup. Jer nisu isti propisi u SRB i kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250
2 hours ago, bokibd said:

Ako imas crnogorsko drzavljanstvo ne mozes u CG vozit motor na srbijanske table.

 A najbolju informaciju za sve oko A2 i A ce ti dati na neki tehnicki ili u mup. Jer nisu isti propisi u SRB i kod nas.

Kako ne moze? Ja vidjao kola na SRB table kod nas a i poneki motor... I to duze vrijeme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

A i tesko bi sa cg drzavljanstvom uspeo da "...jednom godisnje odem do srbije da registrujem, i tako..." 

I tako... 

Nije mi jasna jedna stvar: postavis pitanje da li moze, dobijes odgovor da ne moze, opet pitas kako ne moze, dobijes odgovor zasto ne moze, pa pitanje kako negde moze. 

Sa 19 godina nemas bas mnogo zivotnog iskustva, zato poslusaj sta ti kazu stariji i iskusniji. U tom dobu mozes da napravis sijaset gluposti zbog kojih ces da se ceses citav zivot, samo zbog stava "kako tamo moze" i "video sam". Veruj, najmanji je problem otici u svajcarsku ili srbiju i iskesirati azdaju od 1000ccm koja se vodi na 17kw. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
7 hours ago, DadoMNE said:

Kako ne moze? Ja vidjao kola na SRB table kod nas a i poneki motor... I to duze vrijeme...

Crnogorski drzavljanin ne moze voziti auto, motor na strane table u Crnoj Gori osim ako ima boravak u toj stranoj drzavi. 
Znaci morao bi imati boravak u Srbiji da bi vozio motor na SRB table. 
U svakom drugom slucaju si nelegalan i ako te zaustavi policija oduzece ti motor, i platices bas finu kaznu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250

Vazi momci, hvala vam, to bi bilo to.. ubrzo cu lock temu za koji dan ukoliko se ne javi jos neko sa nekim mogucim "muljanjem" da se zaobidje malo taj zakon...pa da vas ne zamaram vise :jee3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Liče, kao neko da te je izvukao iz stranice "Dnevna doza prosečnog Crnogorca" :tras2: 

Ajd moj stav da je litra za stazu a ne za put na stranu.

 

Al što ne bi vozio motor na a2 i kad položiš za A? Time što bi našao propisan motor za kategoriju koju imaš a da ti odgovara mnogo bi više uštedeo nego da kupuješ litru sa papirima na A2.

Mislim kad si već toliko iskusan i kad si toliko motora izmenjao sigurno znaš šta ti odgovara.

 

Bukvalno svaki razlog koji si naveo za kupovinu A sa papirima na A2 dovodi do zakljucka da hoces litru kurcenja radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250
2 hours ago, Mile123 said:

Bukvalno svaki razlog koji si naveo za kupovinu A sa papirima na A2 dovodi do zakljucka da hoces litru kurcenja radi...

Pa sve i da hocu litru kurcenja radi, to je moja stvar, ali nije to... Nema zasto neko kao ja sa 20 godina da se kurci motorima od litre.

Glavni razlog ako hoces je sto volim snagu, i volim da znam da imam taj visak snage "u rezervi" za bilo sta, preticanje, manevre, itd, i uopsteno zbog toga sto su motori od litre veci izgledom, krupniji i siri, sto mi se svidja.

 

2 hours ago, Mile123 said:

Al što ne bi vozio motor na a2 i kad položiš za A? Time što bi našao propisan motor za kategoriju koju imaš a da ti odgovara mnogo bi više uštedeo nego da kupuješ litru sa papirima na A2.

Mislim kad si već toliko iskusan i kad si toliko motora izmenjao sigurno znaš šta ti odgovara.

Pa zato sto kao sto sam rekao, jeftinije je imati 1 motor za teoretski 2 kategorije i ne menjati nista, a imati snagu i performanse "jace kategorije" (A) dok ja kad dobijem A necu sigurno vise da vozim A2 motor pored jaceg i snaznijeg motora (u pravu si da su litre za stazu, ali i tako A2 600 sportski su isto teoretski za stazu, oba motora i litru i 600cc cu voziti po gradu svakako samo prva i druga. Bar ođe u Podgorici, sve puno auta kako kad.

Pa kad je vec tako, sto ne bi uzeo veci, jaci i snazniji motor, da imam taj visak snage i sve ostalo. A pritom i ne bi morao menjati motor kad istekne A2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Iako ti se cini u tim godinama da sve znas, da si najpametniji   tek za jedno 10 godina ces shvatiti koliko u stvari nisi imao pojma. Ne samo o motori nego o zivotu generalno.

Svi pokusavaju da ti daju savjete da ne napravis ociglednu gresku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100

Nažalost, to nije nešto što on može trenutno da sagleda. Šta god mu mi ovde rekli, on će uraditi onako kako želi.

 

Momak, želim ti zaista sve najbolje i da kada uspeš da dođeš do onoga što želiš, ne napraviš preveliku glupost zbog koje ćeš se kajati kasnije u životu.

 

Radim trenerski posao i poznajem zaista ogroman broj klinaca (bez uvrede) koji nesvesno i nestrpljivo srljaju kroz život kako bi ispunili sebe (što je razumljivo - pogotovo u tim godinama), ali litra nije ni mesto ni vreme za tako nešto.

 

Pozdrav! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
34 minutes ago, estel said:

Nažalost, to nije nešto što on može trenutno da sagleda. Šta god mu mi ovde rekli, on će uraditi onako kako želi.

 

Momak, želim ti zaista sve najbolje i da kada uspeš da dođeš do onoga što želiš, ne napraviš preveliku glupost zbog koje ćeš se kajati kasnije u životu.

 

Radim trenerski posao i poznajem zaista ogroman broj klinaca (bez uvrede) koji nesvesno i nestrpljivo srljaju kroz život kako bi ispunili sebe (što je razumljivo - pogotovo u tim godinama), ali litra nije ni mesto ni vreme za tako nešto.

 

Pozdrav! :zdravo:

Nek kupi litru, a moze i jos nesto uz to. Jbt 20god. Pa ja imam 24 pa sam balavac, a koliki sam tek bio sa 20. A kad budem imao 30 onda ce mi i ove trenutne godine biti smesne. Al neka uzmi sve sto ti zivot pruza. Samo pametno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250

Kolege, sve je ovo sto ste rekli za godine i to tacno, i ja to znam, naravno tacno, ali ajde da to pricate nekom ko ima 18 pa oce malo da pozuri, a ne meni, pred kraj studija :na_glavi:

 

Sve u svemu, nije tema da li MENI to odgovara zbog godina itd, da li mi je to pametno, vec je tema ako neko zna neku "zaobilaznicu" oko "zakona" za ovo za A i A2...

 

Svakako, jako korisni savjeti, bez ikakvog vrijedjanja i ostalo...

 

Ostavicu temu da stoji jos malo ako bude neko imao neku foru za to, ako ne, ide tema u lock, sa zakljuckom: nema rijesenja, polozi za A2 pa za A i kupi dva motora :moto1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Problem ti je uvoz u takvom manevru, nekad davno je to islo malo drugacije.

 

Moglo je da se prodje sa "Jebem ga valjda ima 45 konja, ustrojen je fabricki" i prilikom uvoza to se upise u saobracajnu. Sada to vise nije moguce, jebiga.

 

Sto se Srbije tice, sad je ozbiljan problem dobiti i papire da registrujes motor sa drugim auspuhom, farom ili bilo cim cega nema na googlovoj slici tog modela. Sto se MNE tice, ne znam da li imate neku instituciju koja se bavi homologacijom...

 

Kad sam ja imao slicnu ideju (bejah tvojih godina) teoretski je islo ovako:

 

Kupis motor sa xzy kubika i xzy konja - trazis dozvolu od proizvodjaca da ugradis blokadu - ugradis blokadu ili ti proizvodjas ugradi blokadu - atestiras motocikl sa novom blokadom u Vinci ili na masinskom fakultetu - upises sa atestom sve u saobracajnu - teras.

 

To je teoretski u praksi nisam upoznao nikog ko je imao dovoljno volje, novca i vremena da sve to izvede... Plus na to da dodamo da bi trebao da ga prevedes na MNE i da se jos jebes sa propisima, da li ce prihvatiti SRB ateste i papire i niko ne moze da ti kaze koliko to kosta i koliko vremena ti treba da sve to odradis... Skuplja dara nego mera. 

 

edit: 7 godina kasnije vozim TA 600 sa cca 40 ks, dragom i koferima i ne planiram da polazem za A jer 200e cu radije sipati u rezervoar nego dati za par slova u dozvoli...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250
11 hours ago, Mile123 said:

edit: 7 godina kasnije vozim TA 600 sa cca 40 ks, dragom i koferima i ne planiram da polazem za A jer 200e cu radije sipati u rezervoar nego dati za par slova u dozvoli...

E o tome ja pricam cijelo vrijeme...

A ovo ostalo, hvala na savjetu, vidim da se ne razumije dosta vas u MNE propise pa cu ja to morati da pogledam malo kod nas.
Sve u svemu, poenta posta jeste zapravo pitanje ''Kako parama kupiti vrijeme'' koje bih morao da cekam za A (A2 ili A) tako da, jbg, ako jeste skupo ''skuplja dara nego mara'' tako je, ali sam bar dobio ono sto sam htio.

Zato, po meni i jeste dobro sto ima ogranicenje 24 god za A, ali i glupo, jer ce svakako neko ko ima kesa, kupiti od nedje neki motor koji neko ima na A2 vec a zapravo ima 100 konja, i skinuti blokadu i voziti kao da je A (pogotovo u Srbiji).

Ali sve u svemu, ostavicu opet jos malo post pa ako se nadje neko da zna, valjace i drugima koje ovo bude interesovalo (i druge bajkere/motoriste koji hoce da voze A na A2) ako ne, zakljucacu ga za nekoliko dana, ko zna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja