Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje vezano za voznju A motora sa A2 registracijom

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250

Pozdrav...

Ukratko, ubrzo polazem za A2 (da bi mogao onda poslije 2 godine za A, umjesto sa 24god, imam 19 trenutno)..
Dakle, zanima me da li je moguce uopste kupiti motor koji se vodi na A, staviti blokadu na A2, i tako u saobracajnoj da pise da je na A2, a zapravo je 100+ konja recimo, i posle kad dobijem za A samo skinem blokadu i vozim na A? 
Konkretno ovo pitam, jer mi se ne daju pare na 250cc motore koje bi za 2 godine zamijenio sa A kategorijom motora (1000cc+ itd).
Takodje jos jedno pitanje, ako to vec ne moze ili nije izvodljivo, da li neko moze da mi preporuci sajt (posto sam cuo da imaju) motori koji su zapravo A ali su u saobracajnoj vec zavedeni za A2 (35kW), pa da tu kupim nekog, i ne moram nikakve limitere da stavljam (koliko sam shvatio to su uglavnom motori kupljeni/uvezeni iz Svajcarske)

I da, iz Crne Gore sam, ali nije mi problem ako nema kod nas do Srbije doci pa tamo praviti te limitere itd... 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ta ogranicenja su samo u svici. Ne moras ti voziti 250cc. Mozes ti i 800 a da je 34.7kw npr. Polako, zivot je pred tobom, ne gori zemlja za litrom odma

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC

Slazem se sa kolegom @drmilan_ ima vremena za velike i jake motore (1000cc).
 

Ima mnogo lepih motora od 500-600cc koji spadaju pod A2 kategoriju koji ce ti pruziti mnogo uzivanja pogotovo jednocilindricne Yamahice od kojih ce ti srce zaigrati zbog obrtnog momenta :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250
5 hours ago, drmilan_ said:

Ta ogranicenja su samo u svici. Ne moras ti voziti 250cc. Mozes ti i 800 a da je 34.7kw npr. Polako, zivot je pred tobom, ne gori zemlja za litrom odma

Da samo sto je i pravilo da odnos snage motora u kw i tezine motora mora da bude ispod 0,2.... Ne samo da je do 35kW pa mislim da mema puno tih vecih kubikaza za A2, ali dobro pogledacu na vasim sajtovima tamo u SRB. Hvala..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250
1 hour ago, JankelA said:

Kod nas po oglasima ima dosta motora koji su zavedeni na A2 a imaju vecu snagu

Da, pogledacu na vasim sajtovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250
3 hours ago, mladenjanjusevic said:

Slazem se sa kolegom @drmilan_ ima vremena za velike i jake motore (1000cc).
 

Ima mnogo lepih motora od 500-600cc koji spadaju pod A2 kategoriju koji ce ti pruziti mnogo uzivanja pogotovo jednocilindricne Yamahice od kojih ce ti srce zaigrati zbog obrtnog momenta :)

Naravno da ima vremena, samo kazem da mi je mnogo isplatljivije i bolje u svakom smislu ako ima neki sportak 1000cc da je na A2 to mi je najbolje uzeti i posle samo skinuti limiter i uzivam, a pritom i ne moram da prodajem motor kad uzmem za A kategoriju.

A ako nema, vidjao sam neke gsxr 2003/2005 na A2 na vasim sajtovima, 600cc, ni to nije lose ali bi morao to vec da prodajem kad dobijem A, zbog mogucnosti vece kubikaze.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Zasto sa 19god vec silis da vozis sportak od 1000? Mislis da si vec toliko sazreo za njega? Nisu te godine i ogranicenja za dzabe! Al svako zna svoje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250
21 minutes ago, drmilan_ said:

Zasto sa 19god vec silis da vozis sportak od 1000? Mislis da si vec toliko sazreo za njega? Nisu te godine i ogranicenja za dzabe! Al svako zna svoje...

Kao sto sam rekao, silim ga jer je finansijski i na duze staze ovako generalno isplatljivije da imam 1000cc motor na A2 i posle skinem samo A2 kad dobijem A, ne moram kupovati novi motor, registraciju, male i velike servise, itd itd.. manje se mucis oko toga.

Drugo, to sto neko ima 19/20 ne znaci da je neizivljen, ja sam od svoje 12-13te godine promenio preko 7-8 motora, doduse sve su bili mali mopedi/skuteri, i poneki malo jaci motocross.
Naravno, ni U KOJEM SLUCAJU nisam ISKUSAN, kao npr neko od 50 god sa 20+ godina voznje...
Da li cu ja da se izivljavam sa motorom od 1000cc, to nije tema, i to je vec potpuno druga stvar, ja mogu da ubijem nekog i sa 250cc i sa 1000cc bio/ne bio dovoljno sazreo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Evo da ti kazem moje iskusvo, vozim motor od 11te godine, sa 19 sam kupio prvi 'ozbiljan' motor (enduro 600cc) vozio ga 2 godine, polozio za punu A i kupio ovaj koji sad imam - Suzuki SV650, vozio ga malo vise od godinu dana i prodao jer sam pozeleo nesto jace pa sam uzeo Apriliu RSV1000 i vec posle prve voznje shvatio da nije to za mene i vratio se opet na Suzuki. Za ulicnu upotrebu je 600/650 i vise nego dovoljno.
Mozda je glupo ali da kazem jednu stvar koja je meni malo promenila pogled na to - pre par godina sedeo sa drustvom, svi od njih vozili R-ove 1000cc, samo jedan R 600cc, i ovi ga zezali kao sta vozis to kupi 1000 ko covek i tako dalje, a on kaze - sta ce mi 1000, da bi me vise kostalo gorivo, registracija, delovi, po ulici ni sa ovim ne vozim 200 tako da nema razloga...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250
1 hour ago, JankelA said:

Evo da ti kazem moje iskusvo, vozim motor od 11te godine, sa 19 sam kupio prvi 'ozbiljan' motor (enduro 600cc) vozio ga 2 godine, polozio za punu A i kupio ovaj koji sad imam - Suzuki SV650, vozio ga malo vise od godinu dana i prodao jer sam pozeleo nesto jace pa sam uzeo Apriliu RSV1000 i vec posle prve voznje shvatio da nije to za mene i vratio se opet na Suzuki. Za ulicnu upotrebu je 600/650 i vise nego dovoljno.
Mozda je glupo ali da kazem jednu stvar koja je meni malo promenila pogled na to - pre par godina sedeo sa drustvom, svi od njih vozili R-ove 1000cc, samo jedan R 600cc, i ovi ga zezali kao sta vozis to kupi 1000 ko covek i tako dalje, a on kaze - sta ce mi 1000, da bi me vise kostalo gorivo, registracija, delovi, po ulici ni sa ovim ne vozim 200 tako da nema razloga...


Slazem se, 600cc je i meni onda i vise nego dovoljno ako je naked ili sportak sa solidnom konjazom, ali ako vec moze 1000cc, sto da ne, jaci motor, veci, doduse i vise trosi i veca je registracija naravno, al to je manji problem, registracija i nije toliko veca, a za gorivo znam da moze dosta vise da potrosi, ali to je razlika u cijeni koju mi nije problem platiti.
Problem je, dje naci motore takve, koji se vode na A2 u Crnoj Gori, Srbiji, ili uvoziti iz Svajcarske takve... 
Konkretno koji sajt.. Da li ima neka radnja/uvoznik koji konkretno uvozi A motore koji se vode na A2... itd itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Papiroloski ne moze,bar kod nas,to sto si zamislio jedan motor za obe kategorije.Dzabe trazis skoro svi motori koji se vode na A2 kategoriju nemaju snagu motora sa punom A kategorijom,tako da ti ostaje da ides postepeni.Kosta al tako je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250
2 hours ago, ivica744 said:

Papiroloski ne moze,bar kod nas,to sto si zamislio jedan motor za obe kategorije.Dzabe trazis skoro svi motori koji se vode na A2 kategoriju nemaju snagu motora sa punom A kategorijom,tako da ti ostaje da ides postepeni.Kosta al tako je.


Da ali zar ne postoje motori koji su npr realne snage za A kategoriju, ali je u svajcarskoj iz fabrike napravljeno za A2 kategoriju sa limiterom, pa samim tim moze da naleti neki ''jaci sa konjazom'' koji se vodi na A2, pa recimo, na kupujemprodajem itd kod vas na sajtovima pa ima vec GSXR  600 koji realno nije za A2 nego je A a vodi se ipak na A2 i zapravo ima 90+ konjskih snaga a tamo pise nesto malo u saobracajnoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Imas masu sajtova za prodaju motora po evropi, tipa mobile.de, autoscaut24, subitto, itd... Odes tamo u pretrazivac ubacis parametre (600ccm,do 35kw) i izlistaju ti trenutnu ponudu. Vidis sta te zanima i sta ti se svidja, ako mozes odes da pogledas, pljunes lovu i transportujes do sebe. Pri tome, oprez. Dobro se raspitaj o mogucnosti carinjenja motora, da ne dobijes poprilicno skup ukras u dvoristu. 

Ako kupujes nov motor, kod kawasakija, recimo, mozes traziti da ti isporuce verziju sa 35kw (z650), iako ima oko 50kw (valjda ne gresim). Vrlo je verovatno da takva mogucnost postoji i kod drugih proizvodjaca. 

Sto se tice motora u srbiji, mnogo ih se vodi na a2 a nemaju blokadu. Takodje, imas i onih koji se vode na smesno mali broj kw, daleko ispod uobicajenih 35 ili 25. Kako je to papiroloski reseno ne znam, ali moze da se desi da imas problem zbog toga. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s
2 hours ago, DadoMNE said:


Da ali zar ne postoje motori koji su npr realne snage za A kategoriju, ali je u svajcarskoj iz fabrike napravljeno za A2 kategoriju sa limiterom, pa samim tim moze da naleti neki ''jaci sa konjazom'' koji se vodi na A2, pa recimo, na kupujemprodajem itd kod vas na sajtovima pa ima vec GSXR  600 koji realno nije za A2 nego je A a vodi se ipak na A2 i zapravo ima 90+ konjskih snaga a tamo pise nesto malo u saobracajnoj.

Druze, kupi ti ako hoces i 1200 nije to proble, ono sto moras da znas je da ne mozes da uvezes ustrojen motor, pod tim podrazzumevam motore koji imaju blokadu a vode se kao masine preko 35 kw u redovnim uslovima (bez blokade), jedina opcija ti je da kupis motor stavis blokadu na 35 kw odradis atest i upisu ti u saobracajnu npr bmw s1000rr snaga 35kw pa ti onda na svoju ruku skidaj blokadu i radi sta ti je volja ali opet ponavljam takav motor ne mozes uvesti... zakon je takav i nema tu mnogo filozofije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250
1 hour ago, baracoka said:

Druze, kupi ti ako hoces i 1200 nije to proble, ono sto moras da znas je da ne mozes da uvezes ustrojen motor, pod tim podrazzumevam motore koji imaju blokadu a vode se kao masine preko 35 kw u redovnim uslovima (bez blokade), jedina opcija ti je da kupis motor stavis blokadu na 35 kw odradis atest i upisu ti u saobracajnu npr bmw s1000rr snaga 35kw pa ti onda na svoju ruku skidaj blokadu i radi sta ti je volja ali opet ponavljam takav motor ne mozes uvesti... zakon je takav i nema tu mnogo filozofije

Siguran si? Ne vidim kako bi oni mogli da zabrane meni da uvedem motor koji je iz fabrike izasao sa A2 licencom i tom saobracajnom/papirima.

Ali dobro, recimo i da ne moze, dje ima da se odradi taj atest u CG, tj limiter?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250
1 hour ago, baracoka said:

Druze, kupi ti ako hoces i 1200 nije to proble, ono sto moras da znas je da ne mozes da uvezes ustrojen motor, pod tim podrazzumevam motore koji imaju blokadu a vode se kao masine preko 35 kw u redovnim uslovima (bez blokade), jedina opcija ti je da kupis motor stavis blokadu na 35 kw odradis atest i upisu ti u saobracajnu npr bmw s1000rr snaga 35kw pa ti onda na svoju ruku skidaj blokadu i radi sta ti je volja ali opet ponavljam takav motor ne mozes uvesti... zakon je takav i nema tu mnogo filozofije


I cudno mi je da ima takvih motora u Srbiji i previse (A sa A2 papirima) a ti kazes da se ne mogu uvesti, cudno mi je to da Crna Gora zabranjuje uvoz motora sa A2 papirima tj limiterom a Srbija ne. Moracu provjeriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Uvoz nije problem, problem je registracija takvih motora. U Srbiji. A možda i u CG, to moraš već sam da proveriš. Kao što neko reče, da ga uvezeš možeš bez problema, ali moraš da proveriš da li ćeš moći da ga registruješ, jer ako ne možeš dobijaš skup ukras u dvorištu.

 

A takvih motora ima u Srbiji. Ne znam odakle ti info da ih je previše? Ja bih rekao velika manjina. A ima ih jer je to nekada i negde moglo da se registruje. Sada je situacija oko tehničkih pregleda dosta drugačija u odnosu na pre, i niko neće ni da se cima sa tim, niti pa sme.

 

No, ja bih te ponovo smarao kao ostale kolege. :D Kupi bolje nešto pitomije. Mani da gledaš konjažu i te fore, biće prilike za sve to. Malo ti tu lagiš sebe o finansijskoj isplativosti takve kupovine. Ubedio si sebe u to da je isplativije i da ti je to najbolja opcija, a ti maltene na svakom koraku daješ više para. Ta priča ne pije baš vodu. Da ne pričamo o tome da i promena više različitih motora opet nosi neku težinu u tvom motociklističkom iskustvu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s

Kao sto rece Vasa uvoz nije problem vec registracija, imao sam iskustvo sa celom pricom. Motor iz fabrike moze da izadje sa limiterom za a2 ukoliko ga je fabrika predvidela, konkretno za dukatije znam da su to trenutno hypermotard 950 i monster 821, to su motori od 110 ks  koji mogu prilikom kupovine da se ogranice na a2. Problem nije cak ni registracija vec uverenje (homologacija) koju prilikom uvoza svakog motornog vozila u zemlju radi agencija za bezbednost saobracaja. Oni pogledaju koji je motor u pitanju, njegova redovna specifikacija je na preko 35 kw i oni dslje nece ni da razmisljaju sta je, samontenodbiju, motor ti se uruci a ti bez njihovof uverenja nikada ne mozes da odws na tu prvu registraciju. Jedini nacin je da utvrdis da li je motor kupljen kao redovan A pa da je naknadno kod ovlascenog servisera ugradjwn limiter. Ukoliko je ova prica u pitanju sve ti je jednostavnije i moguce je da odradis sve. Znaci da rezimiramo, bitno je da je motor izasao kao A pa je naknadno spusten na A2, ako je iz fabrike izasao kao A2 to ti je kraj, nemoj ni da ga gledas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Jednostavno, previse je komplikovano (nije moguce) prikupiti svu tu papirologiju i dobiti uverenje od agencije da je motor 35kw.. Moj ti je savet ako to vec razmatras, na polovnim automobilima, cesto iskoci neki dobar i mlad motor na A2kat... a najjednostavnije i najbolje resenje za tvoj problem je po mom misljenju Benelli TRK 502, nov, pristupacna cena ~6000e.. a dobijas skroz okej motor, kao sto su ljudi vec pisali nije neko dzabe razmisljao i podelio te kategorije po godinama zivota.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250
10 hours ago, baracoka said:

Kao sto rece Vasa uvoz nije problem vec registracija, imao sam iskustvo sa celom pricom. Motor iz fabrike moze da izadje sa limiterom za a2 ukoliko ga je fabrika predvidela, konkretno za dukatije znam da su to trenutno hypermotard 950 i monster 821, to su motori od 110 ks  koji mogu prilikom kupovine da se ogranice na a2. Problem nije cak ni registracija vec uverenje (homologacija) koju prilikom uvoza svakog motornog vozila u zemlju radi agencija za bezbednost saobracaja. Oni pogledaju koji je motor u pitanju, njegova redovna specifikacija je na preko 35 kw i oni dslje nece ni da razmisljaju sta je, samontenodbiju, motor ti se uruci a ti bez njihovof uverenja nikada ne mozes da odws na tu prvu registraciju. Jedini nacin je da utvrdis da li je motor kupljen kao redovan A pa da je naknadno kod ovlascenog servisera ugradjwn limiter. Ukoliko je ova prica u pitanju sve ti je jednostavnije i moguce je da odradis sve. Znaci da rezimiramo, bitno je da je motor izasao kao A pa je naknadno spusten na A2, ako je iz fabrike izasao kao A2 to ti je kraj, nemoj ni da ga gledas


Aha, dakle, znaci moguce je da ja uzmem motor od A, i u nekom servisu u Srbiji (a vjerovatno i u Crnoj Gori) stavim taj limiter, dobijem papir/homologaciju od  pretpostavljam masinskog fakulteta u SRB ili tako nesto, i tako vozim?
Ali opet mi je isto cudno, da dozvoljavaju da se naknadno stavlja limiter i tako vozi, a ne dozvoljavaju original limiter iz fabrike.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250
11 hours ago, vasa.93 said:

Uvoz nije problem, problem je registracija takvih motora. U Srbiji. A možda i u CG, to moraš već sam da proveriš. Kao što neko reče, da ga uvezeš možeš bez problema, ali moraš da proveriš da li ćeš moći da ga registruješ, jer ako ne možeš dobijaš skup ukras u dvorištu.

 

A takvih motora ima u Srbiji. Ne znam odakle ti info da ih je previše? Ja bih rekao velika manjina. A ima ih jer je to nekada i negde moglo da se registruje. Sada je situacija oko tehničkih pregleda dosta drugačija u odnosu na pre, i niko neće ni da se cima sa tim, niti pa sme.

 

No, ja bih te ponovo smarao kao ostale kolege. :D Kupi bolje nešto pitomije. Mani da gledaš konjažu i te fore, biće prilike za sve to. Malo ti tu lagiš sebe o finansijskoj isplativosti takve kupovine. Ubedio si sebe u to da je isplativije i da ti je to najbolja opcija, a ti maltene na svakom koraku daješ više para. Ta priča ne pije baš vodu. Da ne pričamo o tome da i promena više različitih motora opet nosi neku težinu u tvom motociklističkom iskustvu.


Pa mislim, meni konkretno jeste ispatljivo jer iako sam dao vise para za motor taj jedan, ja cu ga imati jaaaaako duze vrijeme, i samo vozim sa A2 i A, a ovako bar 2-3 motora moram promjeniti za posebne kategorije :)
A i, ako bi vec moglo, sto da ne? Naravno da postoje A i A2 kategorije sa razlogom, ali isto tako i postoje neke fore da se to zavrsi da moze da se vozi A sa A2 dozvolom vjerovatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250
5 minutes ago, Lošmi_WayOfLife said:

Jednostavno, previse je komplikovano (nije moguce) prikupiti svu tu papirologiju i dobiti uverenje od agencije da je motor 35kw.. Moj ti je savet ako to vec razmatras, na polovnim automobilima, cesto iskoci neki dobar i mlad motor na A2kat... a najjednostavnije i najbolje resenje za tvoj problem je po mom misljenju Benelli TRK 502, nov, pristupacna cena ~6000e.. a dobijas skroz okej motor, kao sto su ljudi vec pisali nije neko dzabe razmisljao i podelio te kategorije po godinama zivota.. 


Nije moguce u potpunosti, ili je samo komplikovano? :)
Kao sto rekoh, nije mi frka da doplatim neke pare za te homologacije, limitere i papire, ako cu tako moci da vozim na A2 motor koji je za realno blizu A ili A kategorije.

Da, vidjao sam dobre A2 ali nije mi to to, dam 6k evra na A2 motor i posle menjam za sa 22 god, itd itd, glupo mi je to, lakse mi je da dam odma 5k evra za motor koji je na A2 a realno je blizu A kategorije. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Crna Gora, Podgorica
  • Motocikl: Aprillia Atlantic 250
11 minutes ago, Lošmi_WayOfLife said:

Jednostavno, previse je komplikovano (nije moguce) prikupiti svu tu papirologiju i dobiti uverenje od agencije da je motor 35kw..


Cekaj, pa ako je iz fabrike izasao kao 35kW, sta ima tu da se prikuplja? Isto kao sto ima GSXR 2003g. 600cc sa saobracajnom od 35kW ako ne i manje (na kupujemprodajem i polovniautomobili) a inace ima i 100 konja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec
Pre sat vremena, DadoMNE je napisao:


Cekaj, pa ako je iz fabrike izasao kao 35kW, sta ima tu da se prikuplja? Isto kao sto ima GSXR 2003g. 600cc sa saobracajnom od 35kW ako ne i manje (na kupujemprodajem i polovniautomobili) a inace ima i 100 konja.

Zvuci glupo ali tako je..

Ranije, kada se za registraciju samo prepisivala carinska deklaracija, a u carinsku deklaraciju su se opet samo prepisivali podaci iz strane saobracajne moglo je tako.. Od pre par godina kada je Agencija za bezbednost saobracaja postala toliko jaka da sad u Srbiji za sve se oni pitaju (cini mi se vise nego ministarstvo saobracaja) prosto su krenuli da rade drugi sistem, koristeci kataloge bukvalno.. a svaki motocikl po katalogu izlazi sa npr. 100ks, u katalozima ne postoji solucija: "Aaa taj model se radi i sa blokadom na 35kw"

Tako da ovo sto si naveo jeste tacno, moglo nekada, sada vise nema sanse.. A motocikli koji su tada tako uvezeni i ta snaga upisana u saobracajne dozvole, na tehnickom pregledu se samo prepisuje i nikoga ne zanima sto taj motocikl ima 100+ks, a vodi se na 35kw. Zbog toga kazem da nije losa solucija da bacis oko na takav neki motocikl sa oglasa, a kao sto si i sam rekao planiras da ga vozis 2 godine, pa sjajno  daj sada 2-3000e pa kada ispunis uslove i polozis punu A kat. Prodas taj, za iste pare ili budes u minusu 300e i kupis neki ozbiljniji motocikl.

Nadam se da sam ti malo pomogao i priblizio tu pricu koja vlada u nasoj drzavi.. :2kolce:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja