Jump to content

Moto Zajednica

Honda Transalp 600V u 2020. godini??

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Svako ko prodaje zeli da proda za sto vise-ko kupuje da prodje jeftinije i to je cela filozofija/

   Ko nema zivaca za to ne treba da obilazi oglase :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad

@DeusExMachina Upravo sam hteo da govorim o toj pojavi, i ja sam primetio isto. Naime, na postovima starim oko 5 ili više godina, prva generacija Transalpa u jako dobrom stanju prodavala se za znatno manje novca nego danas (mislim na početnu cenu). To je upravo i bio okidač da se malo "požalim" na celu situaciju. Meni je jasno da prodavac uvek računa na cenkanje pa iz tog razloga malo "naduva" cenu. Ali sa druge strane meni je kao kupcu neprijatno da za motor koji se prodaje za 2500e ponudim 1800e jer mislim da je to realna cena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

@mbw201 Na zalost to ti je realnost zivota u Srbiji.. Kao i u drugim aspektima zivota ovde samo bahati prolaze dobro. Kulturni ljudi najcesce ostaju praznih dzepova. Ovo ne znaci da ti savetujem da budes bahat vec vise da zaobdjes sve te bezobrazno precenjene motore. Ja sebi isto nisam davao za pravo da budem bahat i nudim bezobrazno nize sume i na kraju sam kupio motor bez cenkanja od coveka koji mi je delovao najkorektnije. Ta prenaduvanost cena se obije o glavu i prodavcu jer ce takvom cenom odbiti sve kulturne kupce koji nece bahato nuditi bezobrazno nize sume i ako su svesni da su to realne cene. Zato takvi motori i bleje na oglasima po godinu i vise dana. Najbolje bi bilo da nam nije ostalo u genima taj ruzni turski obicaj cenkanja oko svega i svacega ali jbga.. :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad

@DeusExMachina Sigurno da ću zaobići modele za koje mislim da su precenjeni. Moj plan je svakako da imam spreman motor za sledeću sezonu, a do tada će već nešto biti u ponudi za mene.

 

Inače, kad smo kod cenkanja... Kada sam 2016. godine kupovao svoj prvi auto, prvih pola sata sam proveravao sve detalje karoserije, pa motorni prostor, pa enterijer, sve što sam umeo. Nakon toga zamolim vlasnika da upali auto. Par minuta kasnije zamolim vlasnika da ugasi auto. Ja zadovoljan, vadim novac i dajem čoveku, a on kao da je video duha. Malo je falilo da mi sam predloži da spustim cenu bar za 50e. :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav svima još jednom!!

 

Prošlo je gotovo godinu dana od postavljanja teme, i napokon sam kupio motor. U pitanju je Suzuki DR 600 Dakar :D O ovom modelu iskreno nisam ni razmišljao, mada sam povremeno gledao DR 650 znajući da je izuzetno popularan u Americi (pored KLR) kad su u pitanju putovanja i adventure vožnje. Motor sam dobio po izuzetno povoljnoj ceni za mene, a ono što je prelomimo da kupim tako matorog jednocilindraša je činjenica da je kompletan, originalan i izuzetno očuvana. Naime, motor je jako dugo stajao i nije korišćen (oko 10 god). Svaka plastika, kutija za alat, svaki šraf... sve je originalno i numerisano. Auspuh, migavci, retrovizori, nalepnice, sve. Dekle su neogrebane a gume na kurbli, pedali menjača i ostale gotovo neizguljene. Na satu je nešto oko 28k km i zaista mislim da je to otprilike i tačno. Pre prvog paljenja opran je rezervoar, zamenjeno ulje, naštelovani karbovi i skinut debeo sloj prašine sa motora.

 

Uglavnom, da skratim. Mislim da je primerak idealan kao baza u smislu vratiti ga u top stanje uz ne prevelika ulaganja. Ove nedelje ću ga oprati i detaljno slikati pa ako vas zanima mogu vam kačiti slike. Pišite vaše utiske, komentare, slobodno kritikujte...

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
Pre 12 sati, antir3ality je napisao:

Uh kako je to dobar motor. 150kg sa 20 litara goriva! Šteta što se ne prave više takve mašine.

Čekamo slike :)

Daa, ja sam se prijatno iznenadio kad sam shvatio da je zapremina 21l. :)Znam da u Americi prva modifikacija na modelima DR 650 bude veći rezervoar, najčešće Acerbis. Biće fotografije za oko 7 dana, u novoj temi..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja