Jump to content

Moto Zajednica

Honda Transalp 600V u 2020. godini??

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav svim forumašima!

 

Ja sam Nenad, od skoro sam član foruma. Istina, forum sporadično posećujem više godina unazad. Na ovom linku možete pogledati moje predstavljanje. Na forum sam došao u nameri da pronađem kandidata za svoj prvi motor. Inače, za one koji nisu pročitali temu u kojoj sam se predstavio, radi se o starijem početniku. Imam 30 godina, visok sam 1.85 m i težak 90 - 93 kg. Usuđujem se da kažem da sam izuzetno disciplinovan i odgovoran. :)

 

Konkretno na ovom forumu pročitao sam (ili bar preleteo) gotovo svaku temu koja se odnosila na izbor prvog motora u više klasa (250 - 750 cc, enduro/kruzeri/turing). Nakon svega pročitanog shvatio sam da je već napisano sve ono što bi me zanimalo, i da je Honda Transalp (600V prva generacija) "idealan" motor za mene. Međutim, sve teme o kojima govorim su zaključene u periodu 2006 - 2012 godina, dakle pre oko 10 godina. Moje pitanje i ono o čemu bih želeo da govorimo u ovoj temi je sledeće.

 

Da li je Transalp prve generacije i dalje (u 2020oj godini) kupovima koja ima smisla ili bi trebalo još pričekati i skupiti više novca?? Modeli koji se trenutno nude koštaju između 1500 - 2500e i "prešli" su 50k - 90k km. Da li u očuvanim primercima još uvek ima "života"? Nadam se da razumete šta želim pitati...

 

Zašto mislim da je Transalp idealan izbor za mene?

 

  1. Želim udoban motor koji mogu koristiti za vikend vožnje po Srbiji i avanture koje podrazumevaju 300 - 500 km/dan.
  2. Želim motor koji može držati putnu brzinu od 120 km/h a da u rezervi ima dovoljno snage za bezbedno preticanje.
  3. Želim motor koji mogu voziti i van asfalta (tucanik, zemlja, prilaz do reke, jezera, manastira - blagi off road)
  4. Honda kao proizvođač mi se sviđa (prema iskustvima drugih), model Transalp mi se oduvek sviđao
  5. Planiram da potrošim 1500 - 2000e za kupovinu (zato otpada druga generacija)

 

p.s. Izvinjavam se na dužem tekstu i zahvaljujem se svima koji odvoje vreme i pročitaju sve što sam napisao.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

Potpuno podržavam način i uslove za odabir motora.  Moje mišljenje je da sa TA prve generacije nećeš pogrešiti,  čak ti pristaje i po dimenzijama, jer gledam i po sebi..

Taj model mnogi stavljaju ispred druge generacije, po kočnicama i kvalitetu izrade jer je original "japanac" za razliku od sledećeg "italijana". Delova ima, znači ima i života u njima, ne znam kakav je izbor sada, meni je upao oko jedan sivi iz NS, ali vidim da se već dugo prodaje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad

@Nebojša S Odlično, to me zanimalo. Nisam znao da druga generacija nije sklapana u Japanu. Video sam da najstariji modeli prve generacije imaju doboš pozadi, kasnije se pojavljuje disk, a 1997 dolazi dupli disk napred. Jesu to jedine izmene na toj prvoj generaciji ili su se još neke stvari menjale?

 

p.s. Da, i ja sam primetio model iz NS :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nšta novije generacije nisu nepouzdanije od starih. Generalno Transalp ima loše kočnice, pa je po meni najbolji izbor model sa 3 diska, ima ih i od prve generacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

To sto ti tražiš, teško da transalp može baš sve da ponudi, mada i dalje mislim da nudi dosta. Vozio sam 2 komada, i nije isključeno da ću se vratiti ako mi Vstrom ne legne. 

Pod prvom generaciji verovatno podrazumeva TA600, ali to je širok pojam jer se proizvodio od 1988 do 1990 sa raznim modifikacijama. 

Moj predlog definitivno poslednja generacija pd10 prepoznatljiva po 2 diska napred. Bolje koči, bolje paljenje cdi, moderniji izgled. Mane, nije pravljen u Japanu :)

Odgovori na tvoja pitanja iz mog ugla, a ja sam visok 180 ccm i težak 89kg

1. Za ture u danu od 300-500, može, ali nije bas udobno. Uz bolje sedište verujem da moze da bude dosta udobnije

2. Putna brzina teško 120, pre 100-110 ali i to je po meni ok. Može on brže ali je mučenje za vozača i motor

3. Zadovoljava,  blaži off bez problema, naravno sa odgovarajućim gumama

4. Honda je Honda :)

5. Ta cifra je blizu granice, malo je teže naći ok primerak za te novce, mada nije nemoguće, ja ssm svoj prodao skoro, jer sam kupio drugi pa mi on skupljao prasinu

Bez obzira na sve mane koje sam naveo moje subjektivno mišljenje je da je to i dalje najbolji motor za namenu koja tebi treba i te novce, samo treba biti realan sa ocekivanjima

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad

@aca-pn Da, slažem se, i ja priželjkujem model sa 3 diska.

@lemy Ja sam pod prvom generacijom podrazumevao modele do 1999, a poslednja modifikacija sa 2 diska napred dolazi 1997 (nadam se da sam u pravu, to je ono što sam pročitao). Uglavnom, dosta sam zadovoljan onim što ste napisali. Znam da mnogi preprave sedište da bi dobili na udobnosti, to čini mi se nije prevelika investicija obzirom koliko dobijete. Moj budžet jeste na samoj granici za dobro očuvan model, ali Bože moj. Ako zafali par stotita evra to neće biti problem. Kupovinu svakako planiram do kraja godine ili početkom sledeće, nije ništa hitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Posle freewinda koji ne koci nikako i koji je katastrofa neudoban, TA mi je legao ko dupe na nosu. Te ture od 300-500km ne osetim, mozda je do sedista sta znam. Moje sediste nije fabricko al nije ni naj naj. Putna brzina od 100-110 mu najbolje lezi, moze i 120 al mi ga vec zao, a i ne zurim nigde. Na 5000 obrtaja najlepse radi. Zastita od vetra je po meni sasvim zadovoljavajuca. Za te pare bolje nema. A ako si se nameracio na Transalpa zasto se razmisljas?

 

ps taj sivi iz ns jakooo dugo stoji na oglasu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad

@drmilan_ I putna brzina od 100 - 110 km/h je sasvim zadovoljavajuća za mene, to nije nikakav problem. Pa razmišljam se iz dva razloga. Prvo, to bi trebao biti moj prvi motor. Nemam još dovoljno iskustva da mogu prosto reći, to je to - uzimam ga. Zato sam želeo da mi vi starije potvrdite moj izbor i ukažete na propuste ako sam ih napravio. A drugo, to sam i pitao u temi, je da li se još uvek može naći prva generacija Transalpa koja je u dobrom stanju obzirom da taj motor danas ima 20 - 25 godina.. Jasno mi je da je Honda jedan od najkvalitetnijih proizvođača i da uz primerno održavanje godine ne moraju ništa značiti, ali prosto, pitam...

 

p.s. Hvala na iskustvima sa TA..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Kasno je za pisanje, prošla ponoć... Ne sekiraj se ništa, transalp za prvi motor nema greške (ciklistika, pouzdanost, upravljivost, održavanje, snaga...) !!! Po mogućstvu gledaj nešto mlađi očuvaniji i to je to ! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Sada sam bacio pogled na PA, ima sada i nekog izbora u odnosu na pre par meseci, valjda kreće sezona.

Po meni treba gledati što originalni je stanje, ali naravno treba biti realan sa ocekivanjima za motor star 20 godina. 

 

Ovaj iz NS sivi, mi deluje jako lepo, ali verovatno ima neki razlog zašto je u oglasima dugo a cena je korektna. 

Prvo, mislim da ovo nije originalna boja jer koliko se razumem u ovom godistu nije postojala ova color šema. 

Felne su zlatne a trebale bi da su sive, zlatne su išle ranije. 

Ne mora da znaci da sam u pravu za ovo ali mi upada u oči. Motor lepo izgleda i realno je očekivati da je farban, tako da ne mora da znaci da je los 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Nema to veze sto je farban i da jeste. I moj je, i kad budem prodavao jednog dana imam sve kako sam sta radio na njemu tako da nema lazi nema prevare. Felne su diskutabilne. Isto kao i disk. Moj se vodi da je 98 a ima jedan disk napred sto nema logike. Felne su mi raspar boje, a narednu zimu cu da ih sredim da budu obe zlatne. Zlatno je odlika endura, bar po meni.

 

rece mi drugar da se pre koji dan prodao transalp u istom danu kad je i stavljen za 1200e ili tako nesto sa sve koferima u nekoj plavoj boji. Valjda gorelo coveku za kes

 

mislim da ima mnogo boljih od tog sivog iz ns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Taj model i treba da ima zlatne felne (fabricki) jer je pravljen na 50-u jubilarnu godisnjicu, sve ostale su srebrne od '94. pa na 'vamo. Meni se na tom sivom modelu najmanje dopada izlupan rezevoar pored farbanih bocnih i prednje plastike. Pitanje je kakve su ostale bitne stvari tipa vile...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2
Pre 15 sati, mbw201 je napisao:

Kupovinu svakako planiram do kraja godine ili početkom sledeće, nije ništa hitno.

Opustite se. Do tvoje kupovine ima mnogo vode Dunavom da protekne. Ko zna šta će se sve pojaviti u ponudi , do tad. Lepo što želiš da se obavestiš , samo možda prerano, a i motor se kupuje srcem, ako ne legne , može da se zove kako hoćeš, ne vredi:moto2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
17 hours ago, mbw201 said:

Pozdrav svim forumašima!

 

Ja sam Nenad, od skoro sam član foruma. Istina, forum sporadično posećujem više godina unazad. Na ovom linku možete pogledati moje predstavljanje. Na forum sam došao u nameri da pronađem kandidata za svoj prvi motor. Inače, za one koji nisu pročitali temu u kojoj sam se predstavio, radi se o starijem početniku. Imam 30 godina, visok sam 1.85 m i težak 90 - 93 kg. Usuđujem se da kažem da sam izuzetno disciplinovan i odgovoran. :)

 

Konkretno na ovom forumu pročitao sam (ili bar preleteo) gotovo svaku temu koja se odnosila na izbor prvog motora u više klasa (250 - 750 cc, enduro/kruzeri/turing). Nakon svega pročitanog shvatio sam da je već napisano sve ono što bi me zanimalo, i da je Honda Transalp (600V prva generacija) "idealan" motor za mene. Međutim, sve teme o kojima govorim su zaključene u periodu 2006 - 2012 godina, dakle pre oko 10 godina. Moje pitanje i ono o čemu bih želeo da govorimo u ovoj temi je sledeće.

 

Da li je Transalp prve generacije i dalje (u 2020oj godini) kupovima koja ima smisla ili bi trebalo još pričekati i skupiti više novca?? Modeli koji se trenutno nude koštaju između 1500 - 2500e i "prešli" su 50k - 90k km. Da li u očuvanim primercima još uvek ima "života"? Nadam se da razumete šta želim pitati...

 

Zašto mislim da je Transalp idealan izbor za mene?

 

  1. Želim udoban motor koji mogu koristiti za vikend vožnje po Srbiji i avanture koje podrazumevaju 300 - 500 km/dan.
  2. Želim motor koji može držati putnu brzinu od 120 km/h a da u rezervi ima dovoljno snage za bezbedno preticanje.
  3. Želim motor koji mogu voziti i van asfalta (tucanik, zemlja, prilaz do reke, jezera, manastira - blagi off road)
  4. Honda kao proizvođač mi se sviđa (prema iskustvima drugih), model Transalp mi se oduvek sviđao
  5. Planiram da potrošim 1500 - 2000e za kupovinu (zato otpada druga generacija)

 

p.s. Izvinjavam se na dužem tekstu i zahvaljujem se svima koji odvoje vreme i pročitaju sve što sam napisao.

 

Po tvojim parametrima a da sve bude kako si opisao tebi treba Honda Varadero ili Suzuki Strom 1000. 
Jedino sto ti se tu ne slaze je peta tacka.Za takav motor moras izdvojiti bar 3000 evra. Ako ne i vise. 

 

Ako je peta tacka a to je cena - presudna, neku od prethodnih tacaka ces morati da izbrises, verovatno...

Konkretno Transalp verovatno jeste najblizi onom sto ti zelis da ispunis sa motorom. I zataj novac a da je Enduro slabo da ima sta bolje. 

Nije bitno koje je motor godiste, nego kako je odrzavan i ocuvan. A bitno je i to koliko si ti novca spreman da ulozis u motor da bi ga uvek drzao u dobroj formi. Nije to samo kupiti. Odrzavanja na starijim motorima su cesca a cesto i skuplja i to je normalno. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Prošlo je oko mesec dana od kada sam pokrenuo temu. Oko 2 meseca aktivno (24/7) pratim oglase i uglavnom tražim Transalp 600. Da li je moguće da se za dobro očuvan primerak iz 98 ili 99 godine mora izdvojiti bar 2000e? Cena pojedinih modela se penju i do 2500e..

 

Da li je potrebno sačekati kraj sezone ili možda biti bezobrazan i ponuditi znatno manje novca? Ili je prosto 2000 - 2500e novac koji se mora izdvojiti za kupovinu?

 

Da me ne razumete pogrešno, ne kažem da je 2000e puno novca za kvalitetan motor u dobrom stanju. Međutim, kada je motor star 20+ godina, normalno je očekivati dodatna ulaganja koja ne podrazumevaju samo standardan servis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Malo su precenjeni, al ima dobrih primeraka. Isto kao i afrika. Al da valja valja. Eno moj 22god a tera ko da je juce izasao iz fabrike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Mozda da pogledas BMW F650 ili Apriliu Pegaso 650 ( isti Rotax jednocilindricni agregat, i poprilicno isti motori ). Uklapaju se u tvoj cenovni rang ( oko 2000 ), a i u ostale karakteristike koje trazis od motora. Poprilicno zanimljive masine, posebno za novog vozaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
21 hours ago, mbw201 said:

Prošlo je oko mesec dana od kada sam pokrenuo temu. Oko 2 meseca aktivno (24/7) pratim oglase i uglavnom tražim Transalp 600. Da li je moguće da se za dobro očuvan primerak iz 98 ili 99 godine mora izdvojiti bar 2000e? Cena pojedinih modela se penju i do 2500e..

 

Da li je potrebno sačekati kraj sezone ili možda biti bezobrazan i ponuditi znatno manje novca? Ili je prosto 2000 - 2500e novac koji se mora izdvojiti za kupovinu?

 

Da me ne razumete pogrešno, ne kažem da je 2000e puno novca za kvalitetan motor u dobrom stanju. Međutim, kada je motor star 20+ godina, normalno je očekivati dodatna ulaganja koja ne podrazumevaju samo standardan servis...

 

Istu sam dilemu imao pri kupovini svog prvog motora. Ono sto je apsolutno apsurdno je da su ti isti motori pre deset godina kostali manje. Kao da je ostalo 10 primeraka u svetu pa im danom cena raste sve vise i vise. Konkretno sto se mog slucaja tice. Nasao sam na ovom forumu post od pre 7 godina gde devojka prodaje CBF500 u odlicnom stanju za manje od 2k eura. Kada sam ja kupovao 2020 samo je jedan bio 1900e dok su ostali bili oko 2500e. Ono sto sam takodje primetio je da pocetne cene mogu drasticno da se smanje. Vecina tih motora stoji na oglasima i po godinu dana. Onaj ko je resio da proda motor (posebno oglasi stari po vise meseci) spustice ti cenu vise nego sto si ocekivao. Meni je bilo bezveze da se cenkam a posebno da budem bahat i trazim da cenu spuste 300+ evra ali izgleda da je to jedini nacin da ne preplatis motor. Kada sam ja kupovao motor cena na oglasu je bila 1900e. Coveka sam pitao koja ti je poslednja cena i kao iz topa mi je rekao 1700e (da naglasim ponovo ovo je bio najjeftiniji CBF na oglasima sa pokvarenim ABS-om i ogrebotinama od padova pri malim brzinama). Meni je dalje bilo bezveze da pokusavam da spustim cenu jer sam smatrao da je to vec ok cena za takav motor uzimajuci u obzir ostale nebuloze po oglasima a te nedostatke cu srediti sam polako jedan po jedan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Kapiram da ljudi u startu racunaju na bahatost i stavljaju nebulozne cene kako bi bahatim kupcima mogli da spuste cenu drasticno i budu na kraju srecni i kupac i prodavac. Kupac misli odlicno sam prosao, spustio sam cenu za 300+ evra ja sam master cenkaros a prodavac je u fazonu nasao sam budalu koja misli da me je zajebala a za toliko sam i planirao da prodam motor. :D  

Secam se kada sam prodavao svoj prvi auto. Bio je jedan od najboljih primeraka na oglasima sa najboljom opremom i cenom koja je bila na sredini izmedju najskupljeg i najjeftinijeg. Bilo je kupaca koji su pitali za duplo manju cenu od cene u oglasu apsolutno ne hajuci na stanje automobila i visinu opreme i bahatost svoje ponude. Po principu ako prodje prodje. Cak i kada sam cenu spustio na nivo leseva i stavio da je fiksna i dalje su se cenkali pa makar i za 50e manje ali samo da ne plate onoliko koliko sam trazio :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Ima i sve vise bezobraznih kupaca. Kad sam prodavao auto, realna vrednost je bila 2500, a zbog takvih sto spustaju cenu i zbog preprodavaca sam stavio 3000, svega sam se naslusao i svakakve nerealne ponude sam dobijao. 

Jos jedan primer (nema veze sa vozilima), prodajem kucu u selu, stavio cenu 18k evra, a poslednja cena 15k evra. Zove me covek kaze "ja sam pogledao kucu sve super svidja mi se ali ja mogu da ti ponudim 10k evra, evo ti moj probj telefona pa ako resis za tu cifru da prodas javi se". Ja sam 2 dana bio pod utiskom kakav bezobrazluk.

Tako da zakljucak mislim da su kupci krivi sto se stavljaju vece cene na oglasima (naravno ne 100% ima i ona druga strana koja bi da izvuce ulozene pare, da ne izgubi nista)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja