Jump to content

Moto Zajednica

Peda kineski skuter 2t 50 cc prepunjavanje akumulatora problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Imam kineski skuter pedu 2t 50cc i javlja mi se sledeci problem da na vecim obrtajima voltmetar ide na 15,6v do 16 v.Stavljen potpuno nov akumulator tako da iskljucujem problem istog,zamijenjen nov regler.Na koleginom motoru iste marke (peda 50CC) sa mojim akumulatorom i mojim reglerom NAPON NE PRELAZI 14,2 VOLTI?Da li su kod mene problem namotaji?Ako jesu kako da to provjerim ili je mozda do instalacije?Da li osim sto moze da mi strada akumulator moze li da mi pregori regler?Da li treba da raskacim kleme akumulatora i izoliram ih i raskacim regler?Hvala na svakoj pomoci .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Код тебе је проблем распоред жица у џеку који улази у реглер. Има три типа реглера, исти су али НИСУ.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Postovani@Krokodilo ja sam skidao i kolegin regler i njegov akumulator(u pitanju su potpuno isti motori koji su ustvari postanski jer smo dostavljaci posiljaka) i kacio na moj skuter i isto se desavalo sa njegovim djelovima na mom skuteru  sa oborenim svjetlima ukljucen motor na leru oko 13v kada maksimalno dam gas obrtaji su isli na 16v mozda i vise jer zavisi od multimetra imao sam jeftiniju i skuplju varijantu multimetra.Regler je potpuno fizicki isti isto izgleda i spolja i odozdo ima 4 dzeka crn rebrast kao hladnjak od kompjutera odozgo a donji dio zalivena plastika.Sta da radim kako da dodjem do resenja koji je regler odgovarajuci?Mogu li da slikam sjutra regler i raspored zica na dzeku koji se kaci na regler da probam da resim problem?Ako su neispravni namotaji molim da mi odgovorite da li zbog prevencije treba da raskacim regler i akumulator jer mi je to investicija od cirka 48 evra i ne bih zelio da ih unistim.Ako ste upuceni zanima me da li znate koliko kostaju sami namotaji(mislim da namotaji imaju 5 kalema i magnet na ploci) i ruke za zamenu namotaja .Hvala

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prepunjavanjem prvo unistavas akumulator a potom za njim idu sijalice pa CDI.

Tvoj problem prepunjavanja vuce na regler, jer kad je namotaj u problemu ondak se punjenje gubi za neku vrednost ili potpuno.

Probaj da raskacis sijalicu oborenog svetla pa onda meri punjenje i uzmi neki krsten unimer.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Znaci da pod 1 (raskacim sijalicu njegova sijalica je 12 v 35 ampera)kako da sa dobrim unimerom uradim test?Da li da prvo merim na leru a onda da postepeno pojacavam gas?Do koje vrednosti bi trebalo da bude merenje na leru ispravnog akumulatora na leru a koja vrednosti bi trebala da bude na maksimalnim obrtajima?Sta ako sa ovim reglerom bez sijalice bude ocitavanje na leru i na maksimalnim obrtajima visa od dozvoljene?Da trazim drugi regler mijenjao sam ih vec dva nova sa 4 izlaza i bila je ista situacija.Kako da izaberem pravi regler?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sijalica ti ne moze biti 35 ampera, bice da si mislio na W, 12V 35W.

Ler i pun gas, napon ne bi smeo da ti predje 14.8 - 14.9V. Sve preko tih vrednosti racunaj da je probijanje.

Imas xx klipova na YT kako da proveris regler, kako da proveris namotaj. 

Odgledaj i primeni ako imas sa cim, suprotno od toga moraces otici kod nekog krstenog majstora da ti sredi problem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Postovani@Krokodilo ja sam skidao i kolegin regler i njegov akumulator(u pitanju su potpuno isti motori koji su ustvari postanski jer smo dostavljaci posiljaka) i kacio na moj skuter i isto se desavalo sa njegovim djelovima na mom skuteru  sa oborenim svjetlima ukljucen motor na leru oko 13v kada maksimalno dam gas obrtaji su isli na 16v mozda i vise jer zavisi od multimetra imao sam jeftiniju i skuplju varijantu multimetra.Regler je potpuno fizicki isti isto izgleda i spolja i odozdo ima 4 dzeka crn rebrast kao hladnjak od kompjutera odozgo a donji dio zalivena plastika.Sta da radim kako da dodjem do resenja koji je regler odgovarajuci?Mogu li da slikam sjutra regler i raspored zica na dzeku koji se kaci na regler da probam da resim problem?Ako su neispravni namotaji molim da mi odgovorite da li zbog prevencije treba da raskacim regler i akumulator jer mi je to investicija od cirka 48 evra i ne bih zelio da ih unistim.Ako ste upuceni zanima me da li znate koliko kostaju sami namotaji(mislim da namotaji imaju 5 kalema i magnet na ploci) i ruke za zamenu namotaja .Hvala

Комплет намотаји и магнет нешто више од 30€.

Напомена, у Македонии а код вас не знам.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja