Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor je za mene

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svima zelim da nabavim neki motor sto mi odgovara prvi put sam vozila bratov motor ATX50c donekle sam naučila da menjam brzine i da ga vozim motor ima oko 70kg a ja imam oko 40 možda 39kg i imam 12 god sad zelim da kupim neki motor da vozim ATX50c nisam bas mogla da dohvatiti obema nogama i nisam mogla da ga guram uzbrdo ali sam mogla po ravnom mogla sam da ga upalim ali kad je bas vruc nmg lako.Pa bih vas zamolila da mi predlozite koji motor da kupim da nije bas preterano tezak,i bas preterano visok.Hvala unapred.

  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Zbunjen 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200s

Draga Leno,

veoma je lepo što voliš i želiš da voziš motor,ali kao otac trinestogodišnjaka, moram da ti kažem ,ono što ne želiš da čuješ:

  • prvo moraš da naučiš saobraćajne propise, da bi zaštitila sebe i druge
  • treba da imaš osnovno znanje o fukcionisanju motora
  • moraš!!!! da imaš zaštitnu opremu ,bez koje ne smeš da voziš!
  • nadam se da ti roditelju znaju da voziš motor?

Draga Leno, ako nabaviš (kupiš) zaštitnu opremu,onda možeš da voziš male kros motore ,po livadama i šumama gde nema saobraćaja, a dobro je za trening i za početnike ali je obavezno prisustvo punoletnih osoba koje imaju iskustva i naravno zaštitna  oprema.

Želim ti da puno godina ,učestvuješ na ovom forumu, i da nam pišeš tvoja nova saznanja i naravno za 5-6 godina oćekujemo i putopise.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Deki sef hvala ali ja naravno imam svu zastitnu opremu i uvek je tu neko sa mnom i vozim po livadama i po selu gde nema saobraćaja i mnogo toga znam kako motor funkcioniše i naravno da znaju tata je ustvari rekao mom bratu da mi da motor u livadi 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Mislim da je vecina ovde u tvojim godinama bila na motoru, koliko god sada pametovali ;)

Vece je pitanje da li motor ti kupujes, tj. da li imas novac za njega, koliki je budzet i da li ce roditelji da se sloze sa tvojom zeljom i gde planiras da ga vozis, seoskom ulicom ili bas off-road po nekim brdima i slicno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

astmario hvala citala sam da su mnogi poceli voziti motor u mojim godinama ali tata je rekao da ce mi kupiti neki motor koji nije jak i sto bih ja mogla da vozim neko mi je rekao da vozim Tomos automatik ili Tomos apn 4 ili 6 pa sam htela da pitam vas koji bi mi predlozili  vozim po selu i ne bas po brdima ali ima kod mene u selu po putu uzbrdica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Tomos APN 4 ili 6 idealan za ucenje. Nizak, lako se vozi, ucis se na menjanje brzina neces puno da ostetis ni sebe ni njega ako padnes (a to se desava)... Bas idealan samo sto nije u modi kod danasnje omladine.  Srecno

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja