Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki versys 1000 vs Triumph tiger 1050 vs Honda cbf 1000

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Moto guzzi V 35; Kawasaki zr 7; Yamaha FZS 1000 fazer; Kawasaki versys 1000

U planu sam da kupujem mladji motor do 5000 eura. Trenutno vozim Yamahu fzs 1000. Ulazim u neke godine kada mi treba više snage u nižim obrtajima. U "trilemi sam" Kawasaki versys 1000 vs Triumph tiger 1050 vs Honda cbf 1000. Ako ima neko ko je posedovao ove motore bio bih zahvalan za savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Ja sam imao istu trilemu posle Fejzera i u istom životnom dobu kao i ti.

Ako si dovoljno visok za prva dva onda biraj šta ti volja.

Ja sam visok 175 i prva dva su mi bili visoki, zamlju sam dodirivao tek prstima. Izbor je tako pao na CBF.

Ako bude CBF onda gledaj facelift od 2010 i mlađe. Toliko od mene.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Moto guzzi V 35; Kawasaki zr 7; Yamaha FZS 1000 fazer; Kawasaki versys 1000

Hvala na savetu. Visok sam 190 i često sam na motoru sa suprugom.  Trenutno u Nišu ima jedan Triumph, ali o motorima koje sam naveo znam samo sa foruma. Tako za Triumph kažu da ima loš menjač, da teže šalta i sl.  Kawasaki mi je prvi izbor, ali ima samo onaj u Tehnodromu koji neko sa ovog foruma baš "nahvali" kako je težak krš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 41 minuta, Dex71 je napisao:

Hvala na savetu. Visok sam 190 i često sam na motoru sa suprugom.  Trenutno u Nišu ima jedan Triumph, ali o motorima koje sam naveo znam samo sa foruma. Tako za Triumph kažu da ima loš menjač, da teže šalta i sl.  Kawasaki mi je prvi izbor, ali ima samo onaj u Tehnodromu koji neko sa ovog foruma baš "nahvali" kako je težak krš.

To sam bio ja.. I opet cu.. Zaobidji taj motor..

Za 10 dana dolazim u Leskovac, a svraticu i u Nis, pa ako hoces mozemo se negde videti da pogledas moj motor, u smilu da li ti Versys odgovara. Moj sadasnji motor sam otisao i kupio nakon razocarenja u taj iz Tehnodroma, jer je ozbiljan krs i jedino se isplati uzeti ga za oko 4000e pa uloziti jedno 1000e u njega da bude MOTOR, mada i tad je sve pod znakom pitanja.

Inace sto se Versys-a 1000 tice, dosao sam sa znatno slabijeg motora nego ti, ali opet, mislim da je odlicna sprava za te pare. Prvi sledeci motor i ozbiljan konkurent moze da bude Tracer 900 koji je skuplji 2500 i sem manje tezine ne donosi mnogo toga puno. CBF1000 je meni sa 186cm, malo mali za neki veci put.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

Vozio sam CBF 1000 doduše 2009 godinu oko 35000 km a imao sam i FZS oko 12000 km. Nećeš nešto naročito biti oduševljen razlikom između ta 2 motora. CBF je mali motor jedina prednost je ubrizgavanje i nešto manja potrošnja oko pola litre.                       Što reče Jevta veliki Bandit 1250 je napredniji motor i od jednog i drugog njega trenutno vozim 2009 godina.                                          Za Versysa i Tigera ne mogu ništa da kažem nisam vozio.         

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Probao sam Triumph 1050 ST, sve pohvale sem sto greje pa razbija, za 15-20km dobio sam crvenilo na listovima jer sam bio u bermudama, predpostavljam da je i sa modelom Tiger ista prica.

CBF 1000 top motorcikl samo je iskljucivo za vozace tu do 175 cm

Versys isto odlican motorcikl plastike su losijeg kvaliteta, izrazicu se na prost nacin na odredjenim brzinama i obrtajima znaju da drče.

Versys iz Technodrima nije havarisan, farban u potpunosti ispravan motor ili da mu nesto nedostaje itd. Motor je koriscen, nije mnogo vodjeno racuna o estetici i sve to moze da se sredi, a ako je zbog toga krs neka tako i ostane. Da se razumemo ni meni nije nista specijalno, bilo je tamo i ima motorcikala koji sa tom km su izgledali kao sada da su izasli iz radnje.

Isto tako imas tamo GSX 1250 to ti je moja preporuka da uzmes u razmatranje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 45 minuta, sale z900 je napisao:

Probao sam Triumph 1050 ST, sve pohvale sem sto greje pa razbija, za 15-20km dobio sam crvenilo na listovima jer sam bio u bermudama, predpostavljam da je i sa modelom Tiger ista prica.

CBF 1000 top motorcikl samo je iskljucivo za vozace tu do 175 cm

Versys isto odlican motorcikl plastike su losijeg kvaliteta, izrazicu se na prost nacin na odredjenim brzinama i obrtajima znaju da drče.

Versys iz Technodrima nije havarisan, farban u potpunosti ispravan motor ili da mu nesto nedostaje itd. Motor je koriscen, nije mnogo vodjeno racuna o estetici i sve to moze da se sredi, a ako je zbog toga krs neka tako i ostane. Da se razumemo ni meni nije nista specijalno, bilo je tamo i ima motorcikala koji sa tom km su izgledali kao sada da su izasli iz radnje.

Isto tako imas tamo GSX 1250 to ti je moja preporuka da uzmes u razmatranje.

Versys iz Tehnodroma:
imao je pad na desnu stranu.
Procureli su prednji amortizeri.
Akumulator mrtav.
Gume lose(?) i stare.
Ogreban crash bar od pada koji je poceo da korodira i to dobrano.
Utisak kad se pogleda motor i njegove plastike je da je motor vozio neki ozbiljan aljkavitis, a od takvog niko ne zeli da kupi touring motor, zar ne?

Da napomenem da protiv Tehnodroma nemam nista(inace ne bi isao vec 3,4 puta da gledam motor kod njih), super su ljudi, uvek spremni na saradnju i kao sto Sale rece imaju odlicne motore, ali ovaj Versys to nije, to potkrepljuje i cinjenica da vec 2 ili 3 godine stoji kod njih. Tacno je da Versys narocito 1000 nije sampion po lakoci prodaje, ali je isto tako bilo tih motora koji su se prodavali u par meseci.
GSX1250F koji je kod njih izgleda zaista kulturno, nisam se udubljivao previse, ali onako na prvu loptu deluje kao primerak vredan paznje.
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Niti ih ja nesto hvalim ali i to sto si naveo sve je popravljivo i domenu odrzavanja.

Rekao sam da se ni meni ne svidja ali daleko od toga da je krs samo to konstatujem i to ce ti reci na bilo koji broj da pozoves iz oglasa i pitas ih.

Vozio ga je Italijan iz Lugana, motor mu je napollju stajao pod ciradom, ja sam isao po njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 1 sat, sale z900 je napisao:

Probao sam Triumph 1050 ST, sve pohvale sem sto greje pa razbija, za 15-20km dobio sam crvenilo na listovima jer sam bio u bermudama

Izvini kolega, ali motor se ne vozi u bermudama, tako da ovo ne može baš da mu se uzme kao mana.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Nisam krenuo da probam motor do Gibraltara, vec sam se zatekao pa ga probao kao ni prvi koji sam probao i vozio u bermudama.

Motor greje u odnosu na druge motorcikle papreno!

Pre sat vremena, Biker-Boy je napisao:

Izvini kolega, ali motor se ne vozi u bermudama, tako da ovo ne može baš da mu se uzme kao mana.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Moto guzzi V 35; Kawasaki zr 7; Yamaha FZS 1000 fazer; Kawasaki versys 1000
Pre 7 sati, sale z900 je napisao:

Probao sam Triumph 1050 ST, sve pohvale sem sto greje pa razbija, za 15-20km dobio sam crvenilo na listovima jer sam bio u bermudama, predpostavljam da je i sa modelom Tiger ista prica.

CBF 1000 top motorcikl samo je iskljucivo za vozace tu do 175 cm

Versys isto odlican motorcikl plastike su losijeg kvaliteta, izrazicu se na prost nacin na odredjenim brzinama i obrtajima znaju da drče.

Versys iz Technodrima nije havarisan, farban u potpunosti ispravan motor ili da mu nesto nedostaje itd. Motor je koriscen, nije mnogo vodjeno racuna o estetici i sve to moze da se sredi, a ako je zbog toga krs neka tako i ostane. Da se razumemo ni meni nije nista specijalno, bilo je tamo i ima motorcikala koji sa tom km su izgledali kao sada da su izasli iz radnje.

Isto tako imas tamo GSX 1250 to ti je moja preporuka da uzmes u razmatranje.

Kakav je menjač na Triumfu? Čitam na inostranim forumima neki su se žalili da teže šalta i da je grub.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Ne mogu da se setim, da mi je nesto smetalo primetio bih. Da i na ST modelu su premali bocni koferi unutra bukvalno ne znam ni sta bih stavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Moto guzzi V 35; Kawasaki zr 7; Yamaha FZS 1000 fazer; Kawasaki versys 1000
pre 18 minuta, Alekre je napisao:
pre 16 minuta, sale z900 je napisao:

Ne mogu da se setim, da mi je nesto smetalo primetio bih. Da i na ST modelu su premali bocni koferi unutra bukvalno ne znam ni sta bih stavio.

Ok hvala drug. Ima jedan u Nišu na oglasima, ali radim i nikako da pronadjem vreme zbog ovog vanrednog stanja i odem i pogledam ga. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Moto guzzi V 35; Kawasaki zr 7; Yamaha FZS 1000 fazer; Kawasaki versys 1000

Kupljen versys 1000. Prvi utisci odlični, ono što sam i tražio. Čekam tablicu, a onda će biti pravi test.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850
On 4/25/2020 at 7:43 PM, Dex71 said:

U planu sam da kupujem mladji motor do 5000 eura. Trenutno vozim Yamahu fzs 1000. Ulazim u neke godine kada mi treba više snage u nižim obrtajima. U "trilemi sam" Kawasaki versys 1000 vs Triumph tiger 1050 vs Honda cbf 1000. Ako ima neko ko je posedovao ove motore bio bih zahvalan za savet.

Moj pik od ova 3 je Versys . Ali da li si razmislio o V-Stromu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Cbf 1000 odličan motor,obrtni momenat odličan,upravljivodst,dobre kočnice, itd...
ali na tvoju visinu....!? Mada probaj!!
I ljudi koji su probali novu i staru CBF-ovku,kažu da je stara puno bolji motor... Čuo od čovjeka koji je imao oba modela!! Tako da Versys puno bolja opcija,samo Kawa mora da bude u dobrom stanju. Ako je zapušten,i neodržavan....
Tako nastaju mitovi da je neka marka motora loša..

poslato sa nove rupovke sa kurblom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja